Üvey annenize " Anne " der misiniz ?

canım benim kusura bakmadım :1hug:
anladım ne demek istediğini bu onuda çok hassasım kusura bakma. biri üvey dediği zamansinirleniyorum. ben istisnayım bu konuda. herkez benim kadar şanslı değil. ve haklısında emeği olmayan birine anne demek çok zor.

açıklaman için teşekkür ediyorum öptüm seni Şeniz

Sel cim sne çok şanslısın. Allah razı olsun annenden.Annen diyorum.Çünkü hak ediyor gerçekten.:nazar: Yani öz anne gibi yaklaşmış size.

ben asla demem,annem kadar tatlıda olsa iyide olsa anne demem,

herkesin tek bir annesi vardır,ve sadece anne odur, kimse onun duyduğunu sana karşı duyamaz ve kimse böyle büyük bir sözü ondan başka taşıyamaz.

kimkırılırsa kırılsın valla

ya belki acı ama ben kendimi anneme karşı suçlu hissederdim heralde,

tabiki onu sev,saygı göster,güzel zamanlar geçir ama anne demek hakkaten yapılmaması gereken bişey bence,
hele bide bu yaştan sonra hadi seni büyütmüş olsa neyse

Son düzenleme:
Sel cim sne çok şanslısın. Allah razı olsun annenden.Annen diyorum.Çünkü hak ediyor gerçekten.:nazar: Yani öz anne gibi yaklaşmış size.

evet haklısın çok ama çok şanslıyım. neler duyuyoruz neler okuyoruz gazetelerde. üvey annelerin yaptığı işkenceler. heleki annem su gibi geldi bizim evimize 20 yaşında bir genç kız biri 6 biri 5 biride 2 aylık bir bebeğe bakmaya geldi. o yüzden benim ona gönlüm hep eğik. sırtımda hacca götürüp getirsem ödeyemem hakkını:1hug:

yarencim sana da tek diyebileceğim. ondan zamana bırakmasını iste.
uyumunuza bak tabi ki bu yaştan snra başka bi kadını kabullenmek çok zor olacak senin için. ama bunu ona açıklaki ne seni kırsın nede sen onu kır.

arkadaşlar bazılarımız öyle sert tepkiler veriyor ki sanki üvey anneye karşı kışkırtıyor gibi!

bence arkadaş babasına anne demenin çok zor olduğunu bunun zamanla kazanılabilecek birşey olduğunu açıklasın anlayış beklesin babasından.
kayınvalidenizi sevmesenizde anne diyebiliyorsunuz.
bakarsınız gerçekten anne gibi yaklaşır iyi geçinirler anne demek içinden gelir arkadaşın.
şimdi asla demem mantığıyla soğuk davranırsa bayana ipler en başta kopar neticede evde huzursuzluk başlar.
elbette annenin yerini kimse tutamaz anne demek çok zor.
ama bakarsın hakeder anne denmesini içinden gelir insanın anne denir.umarım ki böyle olur sizin içinde.....

benim kendi düşüncem ; annemle babam boşansa evlense başkalarıyla ben üvey anne üvey babaya,anne baba diyemem.yasakkelime herkesin kendi seçimi tabii.bu benim fikrim sadece.ben demezdim

ben bu konuda çoğu kişi kadar katı değilim aslında.

anne demek emek demektir.

siz eğer annenizi son yıllarda kaybetmişseniz demeniz çok zor olur tabiki de. sonuçta annenizle çok fazla vakit geçirmişsinizdir. büyürken yanınızdadır. paylaşımlarınız çok fazladır. eğitiminizi anneniz vermiştir ve yeni eşe anne diyemezsiniz.

ama eğer babanız siz küçükken evlenseyd;, sizi büyüten, üzerinide hakkı olan kişi bu bayan olsaydı o zaman zaten herşey kendiliğinden gelişir, belki de içinizden gelerek anne derdiniz.

ama siz zaten belli yaşa elmiş bir insansınız. bu yaştan sonra hayatınıza girecek babanızın eşiyle paylaşımlarınız ancak bir abla-kardeş, yada teyze gibi olabilir.

yanlış anlamadıysam evleneceği kişinin değil babanızın böyle bir talebi var.
babanıza bunu açıklıkla söylerseniz belki anlayabilir.

bu arada başınız sağolsun.

ben demez diyemezdim....hele ki annem vefat ettikden sonra...baban böyle yapmakla iyi olabilecek ilişkileri zedeliyor...kusura bakma ama baban cahilmiş

zaten dinimizde babalar için kesin ve net olarak belirtilmiş, evlendiğiniz karılarınızın çocukları sizin ancak kardeşiniz olur, onları çocuğunuz gibi çağırmayın diye ayetle bildirilmiş

ama evlenen kadınlar kocalarının çocuklarıyla nasıl olur bilmiyorum

Son düzenleme:
Çok zor canım birşey o kelimeyi bizi doğuran annelerimizin dışındaki 2. bir eşe yakıştıramam ben tabi yaşamadan insan bilemez...:1no2: Bilmiyorum yaşımız büyük ondan mı ama bunu kabullenen kişi az olur. Babanın size baskı yapması yanlış içinizden gelmeli... Ki belki gerçekten çok iyi bir insan olur belki zamanla içinden gelerek söleyebilirsin ama çok zor... :teselli:

önce haketsin anne kelimesini eğer hak ediyorsa dersin
emek sevgi fedakarlık.....
tüm bunları görürsen o kelimeyi de esirgemezsin zaten

öncelikle başın sag olsun sabırlar dilerim bence osana kalmış zamanla seversen belki dersin ama zaten senin bir annen var sen küçük çocukmusunda baban anne diyeceksiniz diye baskı uygguluyor ben olsam demem.

nedemek ya ne mecburiyetin var saygını yaparsın biter.. ben demem yani omu doğurmuş beni saygısızlıkta etmem ama annede demem.. evlenirsin eşinin annesine denir çünkü sevdiğin diğer yarım dediğin kişinin annesidir sana o sevgiyi kazandıran ve hakkı vardır ama babamın evleneceği ikinci kişiye anne demem ben benim annem babamda boşandı ayrı.... şu an başka kimse yok hayatlarında ama olursada mükün değil yani...

canım sen okadar keskin bıçak misal yazmışsınki doguranmı büyütenmi dersen büyüten derim arda sevgi emek varsa öne alınmalı bence ama burada arkadaş şın yerinde ben olsam allah anneme babama uzun ömürler versin demezdim küçük olsam belki ama karşımızdaki kişi büyümüş saygısını göstersin sevsin derim.

kaç yaşındasın bilmiyorum amaa diyebilirsin.. duruma göre değişir..

karşındaki kişi gerçekten anaçtır. sana öz annen gibi yaklaşır için ısınır neden demeyesin kii.. artık babanın eşi sizinle aynı soyadını taşıyan sizin evinizde ki işleri yapan yardımcı olan kişi eğer birde iyi niyetli ise bence demelisin...

şimdiden ön yargılı olup ters davranırsan kendini soğutursan sen üzülürsün...

kendini şartlandırma..
belki o kişide anne demeni istemiyordur abla demeni uygun görür... aradaki yaş farkı ve samimiyet çok önemli..

ön yargılı asla olma...

sadece doğuran anne değildir bedeninde değil önemli olan yüreğinde doğurmaktır.
özellikle hayvanlar aleminde çok görüyoruz kedi köpeğin yavrularını fareleri besliyor emziriyor. başka türe bile annelik yapabiliyor bu vicdan sefkat insanlık meselesidir.

Allah'a buyuk konusmayayim ama kesinnikle demezdim,benim salak kocam uvey annesine anne dedikce benim sinirlerim zipliyor resmen:mymeka:neden anne diyorsun diyincede babamin hatri icin diyor:mymeka:

ben demem diyemem yaniisenağlamaannemi kaybetmişim zaten yerine ne kadar iyi biride gelse yokk yapamazdım sanırım:çok üzgünüm::çok üzgünüm:allah kimse ye yaşatmasın:Saruboceq:

babanda anlaşılır gibi değil doğrusu böle hassas bi konuda nasıl ısrarcı olur anlayamadım

Ben diyemem içim açır...her anne diyişimde annem aklıma gelir.. Mümkün değil diyemem ben...CADIARZU

anne diyemem ben ama
belki babanın yeni eşi çok iyi birisidir .içinden gelir ve söylersin.
bu konuda bence baban seni zorlamamalı .zaman neyi gösterir bakalım....
bence zamana bırak

Boyle bi durum yasanmadan bilinmiyo. Bende uvey anne deyil ama uvey baba var. Ölecegimi bilsem yine baba demem ona. Hem kesinlikle haketmiyo hemde insanin ici acir ya bu durumda. Ben mecburen hacibaba diyorum. icinde baba kelimesi gectigi icin bunu bile zorla soyluyorum aslinda:çok üzgünüm:. Icinden gelmedikce kimse uvey annesine yada uvey babasina anne, baba demek zorunda deyil. Boyle bi mecburiyet olamaz. Insan kendini koymali o kisinin yerine. Ne hissedecegini dusunmeli...

Istemiyosan deme canim. Bunu da babana acik acik belli et. Diyemem de. O da anlar heralde seni...

X