Üstün zekalı çocuk eğitimi nasıl olmalı?

Angelsonly

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
16 Ağustos 2017
5
1
Merhaba,
Üstün zekalı çocuklar için evde aile tarafından yapılması gerekenler, verilebilecek eğitimler nasıl olmalıdır?
Hangi kaynaklar materyal olarak anne baba tarafından kullanılabilir?

selam mesajını yeni gördüm ne zamandır girmiyordum.sanırım üstün zekalı çocuğunuz var.benim de iki oğlum üstün zekalı.bir oğlum bilim sanat merkezine yerleşti.çocuğunuz kaç yaşında.biz pedogogla da görüşüyoruz onun önerileri doğrultusunda hareket ediyoruz.

selam mesajını yeni gördüm ne zamandır girmiyordum.sanırım üstün zekalı çocuğunuz var.benim de iki oğlum üstün zekalı.bir oğlum bilim sanat merkezine yerleşti.çocuğunuz kaç yaşında.biz pedogogla da görüşüyoruz onun önerileri doğrultusunda hareket ediyoruz.

Merhaba, biz bir derneğin eğitim programına götürüyoruz zaten. Bilsem gibi bir program tek farkı paralı olması. Ve de hafta sonu. Bu kadar zor olmamalı. Türkiye çok büyük ve gelişmeye çok ihtiyacı olan bir ülke ve bu çocuklar birer pırlanta, cevher ellerinde de değerlendirilemiyor olması çok moral bozucu. Ben çocuğumu ülkesine faydalı olabilecek bir şekilde yetiştirmek istiyorum ve bunu yaparken de bu derece zaman ve para harcamıyor olmam gerekli. Devletin bu konuda tüm okullar için çıkarmış olduğu üstün zekalı çocuklar yasalarını uygulatabiliyor olması gerekli.

X