Üşengeçlik, ireadesizlik !!!!

Canım sana destek olmaya geldim gecenin bu saatinde hala uyanık ve sabah isim olmadığı sürece öğlene dogru kalkanlardanim ben de. Ve üstüne usengecim. Ve üstüne 168 boy 63 kilodayim. Bir deeee benim de basen kalça problemim var. :) aynı dertten muzdaribiz yani. Ama ben beş ay öncesine kadar 70 kiloydum. Sürekli evde hareketsiz yaşam, can sıkıntısı ve moral bozukluğuyla sürekli yeme ihtiyacı ve yeme, bir de rahatsizligimdan dolayı hormonal bozukluk olunca .... Ama geçen yaz bir karar aldım eşimle aynı kiloya inecektim önce zoruma gidiyordu çünkü ondN kilolu olmak. Aburcubursuz sağlıklı bir beslenmeyle bol bolll su ve evde günlük yarım saatlik egzersizle bir bucuk ayda 8 kilo verdim. 62 ye kadar düştüm. Hedefim 58di ama usengeclik baş belası. İrade mi kaybettim bir kilo aldım ve daha da veremiyorum. su sıralar yine sağlık problemlerim var ama aklimda 58e düşmek. Toparlanayim tekrar bi düzene sokucam yaşantımı. Bak sana çok benzeyen biri olarak öneriyorum herşey kafada bİtiyor canım. İstediğin kadar usengec tembel ol. Kafana koyacaksın isteyeceksin ve yapacaksın. Baskule çıktığında eksilen gramlari gördükçe o seni motive edecek ve hırslandiracak zaten. Bu arada ben sarkan basenlerim için küçük plates topundan aldım çok pahalı değil sen de alabilirsin. Tv izlerken bile yattığım yerden egzersiz yapıyorum gerçekten ise yarıyor. Bu bile bişey. Bol bol su iç inanılmaz faydası var. Marketten sadece sebze meyve ve bakliyat yemeni tavsiye ediyorum. Hatta imkanın varsa onların da organik olanı olsun. Aburcubur ve fast food ü kes. Tamam çok kilo vermedim bu kadar öneride bulunacak ama sağlıklı beslenmeyi ve sağlıklı yaşamayı hedeflemek lazım herşeyden önce. Uzun oldu sanırım yorumum sıkılmamışsindir umarım okurken :) başarılar diliyorum ikimize de :)

Tabiki de sıkılmadım çok teşekkür ederim :) sıkıntı üzrrine yiyor insan. Sabah kalkıyorum hiç bi insanda bir günün Enerjisi olmaz boş boş bakınıyorum elime telefonu alıp yatmaya devam ediyorum şu internet telefonda cidden bağımlı yapıyor insanı. Bende bi ara kilo vermiştim ama sonra on katı geriye aldım. Pilates aletleri var bende yapıyor musun diye sor :) umarım zayıflarız inceliriz insan başta çok zorlanıyor. 10 gün bile olsa alışıyor hemen devam etmeye. Kolay gelsin dediğin gibi :)

2 poğaçayi kendin yesen diğerlerini sokaktaki çocuklara dağıtsan kaç tane garibanin karnı doyardi. Nefsinı bu kadar simartmanin manasını ne? İnsan kendini dizginliyebilen bir varlıktır. Simarttikca önüne gecemezsin bence.

Şımartmıyorum sinir oldukça yiyorum. İşi nereden nereye getirdiniz.

10 tane pogaca lafin gelisi mi yoksa gercek anlamda mi? Yani ben de cok yerim, doymam falan ama 10 tane yemem. Eger gercek anlmda dediysen bence once mideni kuculterek basla ise, yavas yavas ogunlerini azaltarak vs. Ayrica hep derim (hala da hemen hemen ayni dusuncedeyim) eger saglik problemin yoksa ve yasin da ileri degilse fazla yemek degil hareket etmemek kilo aldirir. Benim senin gibi bi arkadasim vardi, ust bedeni ile alt bedeni arasinda abartmiyorum 3 ya da 4 beden fark vardi, alti genis armut gibi dusun. Ne yapti ne etti bi yaz cenesini tuttu, termal takimlarla kosu bandinda yurudu/ kostu her gun. Okula geldiginde arkasindan goren hickimse taniyamadi kizi, hep aaaa x sen miydin, taniyamadim tepkisini aldi insanlardan.

Çok pardon ama leslie ? İlk defa duydum da :/
Canım ben youtube da leslee ile evde yürüyüş yapanlardanım ve inanılmaz bacaklarım basen lerim inceldi 1 buçuk ayda bileklerim bile incecik oldu gerçi benimde doğumdan kalma gobisim kaldı ona çare bulamiyorum

Yok bay yiyorum hadi hiç bilemedin 6 tane böyle demen beni cesaretlendirdi açıkçası. Aynen altım armut üstüm kalem. Umarım bende arkadaşın gibi olabilirim. Karaciğer böbrek vs şüpheleniyorum umarım düzelirim çok teşekkür ederim

Canım ben youtube da leslee ile evde yürüyüş yapanlardanım ve inanılmaz bacaklarım basen lerim inceldi 1 buçuk ayda bileklerim bile incecik oldu gerçi benimde doğumdan kalma gobisim kaldı ona çare bulamiyorum
Hadi ya... mutlaka deneyeceğim çok teşekkür ederim umarım gider göbeğin.. yavaş yavaş

Hiç zor bir şey değil irade vs.. bunları da geç kendine soru sor önce, gerçekten istiyor musun bunu?
Cevabın evet ise bu dakikadan itibaren hayatını düzene sokmak konusunda kararlar almalısın ve ne olursa olsun uygulamalısın, nasıl yemek yemek, tuvalete gitmek, su içmek gibi senin için vazgeçilmez ihtiyaçlar var kilo vermenin ve sağlıklı beslenmenin de aynı bu şekilde hayatında önemli yeri olmalı.
Ben 1.63'e 63 kiloya geldim 64'ü zorlamaya başladım yemek yemeyi yaşamak için değil çok sevdiğim için yapardım sonra karar aldım. Beslenme düzenimi değiştirdim saatli olarak uygulamaya başladım, üstelik çalışan insanım bunu uygulamam daha zor düşün.. Sporumu düzenli yapıyorum, bir yere gitmeye üşeniyorsan bile evde youtube üzerinden pilates hareketlerini 40dk uygulasan sana inanılmaz faydası olacaktır. Basenimde 1 ayda düzenli çalışma ile 5cm'den fazla incelme oldu. Karşılığını almaya başlayınca zaten kendin yemek yemekten rahatsız olacaksın, fazla yediğin zararlı yediğin şeyler seni pişman edecek :)
İlk bir hafta zorlanıyorsun ama o eşiği geçince kendini daha hafif hissedeceksin, ayrıca uykunu muhakkak düzene sok. Sağlıksız uyku hem ruhuna hem bedenine zararlı, kilo almanın en büyük destekçisi. Daha detaylı yazmak isterdim, gaza gelmek isterim dersen sorabilirsin istediğin her şeyi ^.-

Not: 58 kiloya düştüm

ya senin öyle aman aman bir kilon yokki ..10 tane poğaça yediğin halde böyleysen metabolizman çok hızlı demektir..düzensiz uyku uyuman da kilo vermeni zorlaştırıyordur ama çok gençsin şimdi azıcık dikkat etsen gider hepsi bak yaş 30u devirince metabolizmada yavaşlıyo ben 20li yaşlarda azıcık dikkat etsem verebiliyordum şimdi uğraşıp duruyorum 6-7 kilo vereceğim diye

16 17 yaşlarımda metabolizma yaşım 12 çıkmıştı.. evet aslında bir yön verebilsem kendime eminim daha güzel olcak herşey ama elimden geleni yapıcam sevgilim böyle beğense de nişanıma 1 sene var en azından o zaman daha iyi gözükürüm

Evet ilk 2 hafta zorlanır insan ben genelde dur şunu da yiyim de başlayaym havasında oldum bende senin gib uğraşıcam çok teşekkür ederim tebriklerrr :))

Korktum şimdi bak yüzüm bazen yuvarlak bazen de kupkuru yani çok zayıf duruyor ama genel olarak yuvarlak sanırım saç toplama da değişiyor.
Önce doktora git tahlil yaptır tiroid ve diğer hormonlarına baktır kilo almana bir neden olan rahatsızlık var mı yok mu ona baksınlar.

Uyudugumuzda gecenin farkli saatlerinde farkli hormonlar salgilaniyor. Mesela saat 5 te uyuyorsaniz 2 gibi salgilanmasi gereken hormonlardan mahrum kaliyorsunuz ki bunlar buyume hormonlaridir. Duzenli bir uyku kilo verme adina da vucudunuzdaki dengesiz buyumeleri onlemek adina da cok onemli. Once burdan baslayin. Bir ufak tavsiye de abartmamak kaydiyla biseyler yemek istediginizde leblebi yiyin. Hem kalorisi az hem tok tutar hem cok susatir.

Çok teşekkür ederim erken yatıp erken kalkmaya çalışıcam inşallah

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…