Umut hep var... serklajli anneler size mesajim var. 🤗

Merhaba evet dogum yaptim 37+5 haftalik 11 gun oldu dogum yapali. Biraz zorlu bir süreçtir benim için. En çok korktuğum serklaj alınması idi. Ama serklaj alınması cok basit ve ağrısız bir işlemmis korktuguma deymedi bile. Sonrasinda cok rahatladım. Ancak doktorum serklaj sonrasi dogumu baslaticaz demisti diger turlu riskli olduğunu söylemişti bende kabul ettim mecburen. Serklaj sonrasi 3 cm acilma vardi suni verdiler kasılmalar 2 dakika da 1 e kadar indi ancak her aciklik kontrolünde sancim kaçtı nedense. 5 saat suni sanci sonrasinda dediler ki bebek strese girdi sezeryen. Cunku bebeğim kanala girmedi acilma 5 cm oldu ama bebeğim kanala inmedi. Yürüdüm egzersiz yaptim ama inmedi. Sezeryane aldılar normal dogum beklentisi ile gittim ilk doğumunda normaldi bu sefer sezeryen olmasi cok zor geldi. İlk gün kalkamadim kalk dediler agriyacak ama kalkman lazim dediler. Ancak kalkmaya çalıştığımda tansiyonum oynadi birdaha cesaret edemedim. Meğerse kansızlık oluşmuş ameliyat sırasında 3 gun boyunca hep basim dondu 15 dakika yuryus diyorlar 5 dakika ancak duruyordum ayakta basim cok dönüyordu. Agrim cok vardi. Sukur 11. Gune girdik agrim her gün daha azalıyor daha rahatlıyor. Ama normal dogumu tek gecerim gercekten. Yine de cok sukur bebeğim de saglikli bende daha iyiyim. Rabbim herkese saglikla bebeklerini kucagina almayı nasib etsin insallah.
Çok sevindim adınıza çok mutlu oldum darısı başıma buraya çok fazla giremiyom varsa instagramdan konuşabilir miyiz ???

X