Umudumuz Umut olsun

evet bu fikri ilk sunan bendim daha doğrusu banada eşim sundu ne güzel olur demi ya hergün görürüz boddimi

evet güzel olurdu aslında ama sadece fikir neyse böylede iyi bak özlüyorsun görmeyince ogünü iple çekiyorsun onu görünce ve büyümüş olduğunu görünce heyecanlanıyrsun ve seni şaşırtıyor hızla büyümesi :1hug:

ya bendede uyku son sürat devam ediyor kabızlık hiç olmadı bende çok su içiyorum düzenli besleniyorum ondandır belkide bulantıda da dalgalanmalar oluyo gidiyo geliyo benim gibi gider gelir akıllı
günaydın canımmmmmm

ya ben çok sabırsız bir insanım zaten bide dr bana 1 ay sonra gel deyince iyice sabırsız oluyorum

topiçteki herkeze merhabaaaaaaaaaa hamişler hamiş adayları nasılsınız.....
kıslar ben geldim kusura bakmayın 2 3 haftadır işler okaar çok yoğunki rahat giremiyorum evdede temizlik var halıları yıkadım esmacım yeğenim ne güsel çıkmış ay nekadar belirgin ya kıslar geçmişi okuyamadım inş hamiş vardır merve ne oluyor varmı bir durum ben bu ay kesin kart görücem gibi ama yinede ümitler devam

hoş geldin aslıcım evet büyüyor benim boddim 4. ayımıza girdik ama daha 6 ay var yaaaa 6 ayyyyy

hoş geldin aslıcım evet büyüyor benim boddim 4. ayımıza girdik ama daha 6 ay var yaaaa 6 ayyyyy

allahım banada herkeze yaşatsın bu duyguları ama ben bu ay her aydan daha çok istiyorum çünkü 2 eylül yıldönümüm hediyem bebişim olsun kocişime ama olmıcak galiba baya ağrım var offfffffffffffff ne diimki üzülüyorum ama ümidim var

aynen aslıcım adet belirtilerim var benimde aynı o şekilde karnım ağrıyor hayırlısı olsun aslıcım ikimiz içinde kısmet
merve demekki kafana takıyosun gülüm takma rahat ol. inşallah az kaldı hamişsin. cumartesi raftan testi çıkartırız olmazsa nedersin :)

evet ya taktım valla kafama ne yalan söyleyimm.kaydirigubbakcemile3 yok pazartesiden önce test rafta kalsınŞeniz

inşallah istediğin olur canım ben veremiyeceğim inşallah sen verirsin hemen ümitsizliğe kapılma a.s.

inş razişçim sağol canım inş veririm ama pek bir ümidim yok hatta erken olucam gibi bir his var içimde mervecim sabredicez canım ama ben bu ay çok sabırsızım ilginç birşey gögüslerim ağırmıyor genelde adet dönemi ağırıdı karnımdada ağrıyok sadece belim çok ağırıyor of bu ay allahım bari buay hamiş olayım çok istiyorum çok

ben daha önce hiç yapmadım sabah kalkıncamı ölçücem ve sonuç ne çıkarsa ne olucak anlatırmısın mervecim

ya sabah kalktığında ölçecekmişin yumurtlama döneminde yükseliyormuş ve adet olmana yakında bu sıcaklık düşmezse hamişmişin.. 36,7nin falan üstünde olcakmış.

Vücut Isısı Takibi

Bir adet dönemi (siklus) ortalama 28 gündür.Bir siklusta ovulasyon ortalama olarak beklenen adetten 14 gün önce görülür. Eger adet dönemi daha uzun veya kisa ise ovulasyon günleri degisicektir.Örnegin siklus 35 gün ise (35-14=21) 21.gün,eger siklus 25 (25-14=11) gün ise 11. gün yumurtlama günüdür.

BBT takip etmekle ovulasyonun olup olmadigini ve ovulasyon gününü kestirmek mümkündür.BBT takibi iliski gününü tahmin için de kullanilabilir. BBT ile siklusun 13. günü yumurtlama oldugu tespit edilmisse bir sonraki siklusta adetin 12. günü en ideal iliski zamanidir.
Düzenli yumurtlamasi olan bir kadinda 28 günlük bir siklusun ilk 14 gününde vücut isisi (BBT) 36-37 derece civarindadir. Ovulasyondan (yumurtlamadan) kisa bir süre sonra BBT 37 derecenin üstüne çikar.

Vücut isisi (BBT) yükseldiginde gebe kalmak için genellikle zaman geçmistir. Cinsel birlesme BBT yükselmeden önceki 5 gün içinde olmalidir.Ovulasyon (yumurtlama) sonrasi luteal faz denilen siklusunun 2. yarisi baslar. Bu dönemde hormonlarin etkisiyle BBT 37 derecenin üstünde kalir.Sonraki adetinin ilk gününden itibaren BBT düser.Eger gebelik olursa BBT düsmez ve doguma kadar 37 derecenin üstünde kalmaya devam eder.

Vücutu Isisi (Bazal Body Temperature) Takip Tablosu
Bazal Body Temperature’u takip etmenin en iyi yolu bir BBT tablosu elde etmektir.Bunu doktorunuzdan aldiginiz bilgilerle kendiniz yapabilir , hazir basili tablolar kullanabilir veya sayfamizdan bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

Dogru bir BBT takibini yapmak için asagidaki adimlari takip ediniz.

Bir vücut termometrosi aliniz.
BBT tablosunu doktorunuzdan ya da sayfamizdan alabilirsiniz.
Yataginizin basucundaki etajerin çekmecesine tablo,termometre ve kalemi koyunuz
Termometreyi (civali ise) civasiz ucundan tutup sallayarak 36 derecenin altina düsürünüz
Sabah uyandiginizda hiçbir sey yapmadan termometreyi dil altina yerlestirerek atesinizi ölçüp dikkatle okuduktan sonra BBT tablosunda o günkü tarihin karsisina okudugunuz degeri kaydediniz.
Yumurtlamadan sonra adet kanamasinina kadar ortalama 1 derecelik vücut isisi artisi normal bir yumurtlama dönemi oldugunu gösterir. Yumurtlama olmayan adet dönemlerinde isi artisi gözlenmez.Mutlak bir gösterge degildir. BBT takibi ile evde, kendi kendine, yumurtlama düzeni ile ilgili kabaca bir bilgi edinilebilir.

günaydın hamişlerimmmmmhihoyyythihoyyyt
esmam mervem gülşenim rahelim razişim deryam aslım şebbom asişim hepinize günaydınnnnnnn(hamişlerim dedim huuu merve aslıııııııı razişşşşş varmı başkaCADIARZUneyse hamişsiniz işte bak bende hamişimmmm:roflol::roflol:)
ee nasip gelmiş gitmiş huuuu hanımmm nerde bu topikin sahibi hani liste nerede bu devlet nerede bu millettttttt 2 gün astım su koyverdiniz dimiiiiiiii sizi gidi siziiiiiklava:klava:
nazmiyem sinemim siz nerdesiniz bakimmmmmmm alooooooo üsküdarda sabah olduuuuuuuuukaydirigubbakcemile
neyse şimdilik bu yeter toptan hepinize mucuks mucuks hamişlerim benimmmmmŞenizŞeniz

ayşecim nasılsın kız
keyfin nasıl iyimisin

canım hoş geldin günaydın ağzından bal damlıyor canım inş dediğin gibidir dile benden ne dilersen inş doğrudur:CüvCüvlmak istiyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…