Umudumuz Kasım Ayı Diyenler....

cANIM İNŞALLAH SENİN DEĞERLERİNDE YÜKSELİR GÜZEL HABERLE GELİRSİNNN :KK16: HAKKINDA HAYIRLISI OLSUNNNN :KK16: NAZARMI DEĞDİ NOLDU TOPİĞİMİZE YAAAA:nazar::nazar::nazar::nazar::nazar:

Teşekkür ederim canım Hakkımda hayırlısı ne ise o olsun
Yaşım 32 sağlıklı hamile kalıp sağlıklı bebek dünyaya getirmek istiyorum zaten hipotroid hastasıyım riskli gruptayım

Rabbim beni korusun gözetsin ben iyi olmassam bebişte iyi olmazkı :)

oflu Allah ın dediği olur sen sabret, sabret ki Allah seni mükafatlandırsın bi umut belki doktor yanlış teşhiste bulunmuştur bekle bakalım bebek olmasada daha gençsin yine olur tatlım

Canım Merhaba ,öncelikle geçmiş olsun en kısa zamanda inşallah rabbim hayırlısını versin
1 aralık akşamı beta hcg değerim 131 olarak çıktı.Ertesi günü hafif hafif kahverengi bir kaç lekem oluştu
Ardından bugün gündüz pembemsi bir akıntı ve arkasından yine kahverengi lekeler
sonra çok şüphelendim tabi doğru beta testine sonucum 185 çıktı :KK43:
doktorumu aradım oda sakın üzülme düşük yapabilirsin değerin pek artmamış dedi 46 saat falan geçmiş üstünden 200 ve üzeri çıkması lazımdı dedi:KK43:

Rabbim hakkımda hayırlısı ne ise onu versin ...Ne desem boş

Senin değerlerin nasıldı merak ettim ?hiç artış olmuşmuydu yoksa sürekli düşmüşmüydü canım ?

canım benim 7 gün adet gecikmesinden sonra kanama oldu. kanama olunca hemen acile gittim. bat gününde çift çizgi çıkmıştı. doktor test yaptı önce 43 ertesi gün 30 çıktı. kanama da devam etti.

oflu arkadaşım seni diğer kasım topiğinden hatırlıyorum hamilesin diye çok sevinmiştik, bak ben de senin gibi şeyler yaşadım anlatayım:
adetimi 1 gün geçe değerim 120 çıktı bir poliklinikte yaptırdım
3 gün sonra sağlık ocağında yaptırdım 151 çıktı, hemşireler dış gebelik olabilir hemen kadın doğuma gidin dediler, çok büyük bir hastaneye gittim ordaki dr da şüphelendi ama testleri farklı yerlerde yaptırdığım için farklılıklar olabilir dedi ve orda da test yaptırdım 190 çıktı.. dr yine dış gebelikten şüphelendi..
4 gün sonra aynı hastanede tahlil yaptırdım sonuç 850 çıktı, dr yükselmesi güzel dedi
ondan 5 gün sonra yine test ve sonuç 3500 çıktı dr vajinal baktı ve bir şey göremedi büyük ihtimalle dış gebelik dedi ama dış gebelikle ilgili de birşey görünmüyordu
başka dr.a gösterdim aynı hastanede o da kese falan göremedi ama dış gebelik olduğunu düşünmüyorum rahim çok kalınlaşmış dedi
neyse ben ertesi gün başka bir hastaneye gittim hatta söyliyim medipol sema ovalı'ya muayene oldum hemen keseyi gördü 5+5tim ve kese 3.7 mm'di evet 1 hafta kadar geriden takip ediyordu ama vardı dr hiç umutsuz konuşmadı ve 10 gün sonra normal muayeneye çağırdı inşallah her şey yolunda gidecek..
canım sen de sakın 1 doktorla yetinme ve ultrasonda dış gebelikle ilgili bir şey görünmediği sürece sakın iğneyle bebeği düşürmelerine izin verme bazı bebekler kendilerini geç belli ediyorlarmış ve beta hcg'nin kana geçmesi herkeste farklı oluyormuş canım lütfen birkaç doktordan görüş al sakın ani karar verme ve mutlaka buraya yaz gelişmeleri ben de yazarım canım tamam canını sıkma öpüyorum seni :)

Bu aralar aldığımız üzücü haberlerden dolayı topic durgunlaştı ne yazıkki..
Listeyi vermicektim ama belki bi nebzede olsun harekete geçirir burayı diye veriyorum, yine söylüyorum, Eğer hayırlısı ise isminizin karşısında :KK49: bu ifade olsun inşallah.

<KASIM AYI LİSTESİ>

Hapsuu:..............................-- 9 Kasım //Bebeğine Gebe :KK49::KK52:
parpalm:.......................... .--?? Kasım //Bebeğine Gebe :KK49::KK52:
eddacev:......................... // 14 Kasım //Bebeğine Gebe :KK49::KK52:
orjinalmorjinal:.................. // 14 Kasım // Bebeğine Gebe :KK49::KK52:
mavi0505:........................// 15 Kasım // Bebeğine Gebe :KK49::KK52:
msg38:...........................// 20 Kasım // Bebeğine Gebe :KK49::KK52:
jour:......................... // 24 Kasım // Bebeğine Gebe :KK49::KK52:
ciciminik:....................// 25 KAsım //
cebra:...................... // 25 Kasım //
mihracee:................. // 26 Kasım //
_DoLuNaY:................ // 27 Kasım //
hülyamaden:............. // 27 Kasım //
belinaysu:................ // 28 Kasım //
Fromrose76:............. // 28 Kasım //
gocmenkuslar:.......... // 28 Kasım //
melis262008:............ // 28 Kasım // Bebeğine Gebe :KK49::KK52:
aysegul21072008:..... // 28 Kasım //
sinsioskop:............... // 28 Kasım //Bebeğine Gebe :KK49::KK52:
ANGELL2:..................// 28 Kasım //Bebeğine Gebe :KK49::KK52:
esila_askin:...............//28 Kasım //
yazcicegi:................ // 29 Kasım //
61didem....................//29 kasım//
tekpapatya:..............// 30 Kasım //
dhc83:.....................// 30 Kasım //
melodi2:.................. // 30 Kasım //
elisizmit:.................. // 30 Kasım //
mehtap8..................// Bebeğine Gebe :KK49::KK52:
glsh_arikan...............// Bebeğine Gebe :KK49::KK52:
Peri4244..................// Bebeğine Gebe :KK49::KK52:

<ARALIK AYI LİSTESİ>

hacer_31:..................... // 1 Aralık //
eliflevent.......................// 1 ARalık//
elsal:........................... // 2 Aralık //
simli pembe :..................// 3 Aralık //
aklima:......................... // 3 Aralık //
sinhus:........................ // 4 Aralık //
ggmin:......................... // 4 Aralık //
basakss:.......................// 4 Aralık //
kuzumnehir:...................// 4 Aralık //
ozler86.........................// 4 Aralık //
pdr55:......................... // 6 Aralık //
zammbak......................//6 Aralık //
deryalcin:.................... // 7 Aralık //
slna:.......................... // 8 Aralık //
mulberry8092:.................... // 8 Aralık // Bebeğine Gebe :KK49::KK52:
asis:.......................... // 9 Aralık //
SDFCLB:..................... // 9 Aralık // Bebeğine Gebe :KK49::KK52:
Hkbinici:..................... // 9 Aralık //
UmutSunuz:................ // 9 Aralık //
eknhanifsay..................//9 Aralık//
skaya2006....................//10 Aralık//
sakaaar.......................//11 Aralık//
orkide2:..................... // 12 Aralık //
ssuperisii:.................. // 13 Aralık //
cevre_en...................// 13 Aralık//
yesil33:.................... // 14Aralık //
ddeerryya.................// 15 Aralık//
Aleyyna.....................//17 Aralık//
yasib2538...................//17 Aralık//
vahsihatun..................//20 Aralık//
elsal..........................//23 Aralık//
conqueror..................// 25 Aralık//
melis.ceren:...............//30 Aralık//
mavusbebek...............//31 Aralık//
kuzumnehir:..............//31 Aralık//

günaydın arkadaşlar bi sorum olacak yardımcı olursanız çok sevineceğim..
.kasım 28 de regli olmam gerekiyodu olmadım.30 unda kan testi yaptırdım
0.99 çıktı yani negatif ama hala adet olmadım gec dollenme olabılır ondan çıkmamıştr diyenler var.
hamıle olabılırmıyım sizce yarın 7 gun gecmiş olacak kan testının uzerinden sizce tekrar yaptrsammı?

günaydın arkadaşlar bi sorum olacak yardımcı olursanız çok sevineceğim..
.kasım 28 de regli olmam gerekiyodu olmadım.30 unda kan testi yaptırdım
0.99 çıktı yani negatif ama hala adet olmadım gec dollenme olabılır ondan çıkmamıştr diyenler var.
hamıle olabılırmıyım sizce yarın 7 gun gecmiş olacak kan testının uzerinden sizce tekrar yaptrsammı?

tatlım batımız seninle aynı benimde 28 inde olmam gerekiyodu hala olmadım ben bata 1 hafta kala kan testi yaptırmıştım negatif çıktı doktor geç döllenme olmuşsa çıkmaz dedi şimdi yarın yaptıracam test inş yani geç döllenmiş olabilir bizim yumurtalar

offffffffffffff kızlar yaa bu haberler ne böle moralim çok bozuldu nazar değdi topiğimize yaaa:KK43: oflu bebeğim senin için bişeler araştırdım bak yazıyom

Kanda yapılan gebelik testi, yani beta hCG düzeyi 1500 mIU/ml nin üzerinde olduğu halde , vaginal ultrasonografide rahim içinde gebelik kesesi görünmüyorsa dış gebelik olasılığı yüksektir. Ayrıca ultrasonografide yumurtalık-tüp etrafında kitle saptanması, batın boşluğunda serbest sıvı-kan görülmesi tanıyı destekleyen bulgulardır. Normalde bu dönemde günaşırı bakılan beta hCG değerleri sağlıklı bir gebelikte 2 kat artar. Gebelik sağlıklı bir gebelik değilse veya dış gebelik söz konusuysa bu artış daha yavaş olur. Burada peş peşe yapılan beta hCG ölçümleri ile birlikte ultrasonografik değerlendirmelerle tanı büyük ölçüde doğru olarak konulabilir.

Diğer yardımcı bir laboratuar testi de kan progesteron Hormon ölçümüdür. Gebelik Hormonu olan progesteronun 25 ng/ml altında ölçülmesi sıklıkla gebeliğin sağlıklı olmadığına işaret eder. Bu ya rahim içindeki bozulmuş bir gebelik veya dış gebelik olabilir.

yani ultrason tanısı olmadan dış gebelik denmesi çok saçma bi olay arkadaşlarımızın çoğu da öle demiş zaten bence doktorun yanlışı var ve değerlerin gayet güzel yükseliyo hakkında hayırlısı olsun arkadaşım bozma moralini biliyorum çok zor ama en azından kesinleşene kadar içini rahat tut bence yanılıyo o doktor

angell sana ne oldu yaaaa :KK43: hay allahım bi iki gün giremedim neler olmuş yaa halbuki ben güzel haberler bekliyodum herkesten:KK43:

rabbim hakkımızda hayırlı olanı versin kızlar yaa neylerse güzel eyler rabbim mutlaka bi bildiği vardır.....

oflu cnm bak bu belki içini rahatlatır şimdi küçük bi matematiksel test yapalım beta hcg nin en az 2 katı artması gerekiyoya hani

senin ilk değerin 91,22.2=182.44 çıkıyo seninki 2 katından fazla bile artmış
sonra 185,9.2=371.8 seninkide346.1 yine düşük değil bence için rahat olsun tatlım değerlerin normal

Son düzenleme:
tatlım batımız seninle aynı benimde 28 inde olmam gerekiyodu hala olmadım ben bata 1 hafta kala kan testi yaptırmıştım negatif çıktı doktor geç döllenme olmuşsa çıkmaz dedi şimdi yarın yaptıracam test inş yani geç döllenmiş olabilir bizim yumurtalar

inşallah cnm bende yaptrmak ıstıyoru ama eşim bekleyelim diyor galıba hafta ortasına kadar beklıcem artık.
artık yarın guzel haberlerını alırız inşallah..

inşallah cnm bende yaptrmak ıstıyoru ama eşim bekleyelim diyor galıba hafta ortasına kadar beklıcem artık.
artık yarın guzel haberlerını alırız inşallah..

aaaaa valla herşeyimiz aynı kız banada eşim yaptırmıyo:) belki geç döllenmiştir çıkmaz niye boşuna üzülelim diyo yarın 1 hafta olcak işte bi denicem baklım çıkcakmı sende ne gibi belirtiler var tatlım

angell sana ne oldu yaaaa :KK43: hay allahım bi iki gün giremedim neler olmuş yaa halbuki ben güzel haberler bekliyodum herkesten:KK43:

rabbim hakkımızda hayırlı olanı versin kızlar yaa neylerse güzel eyler rabbim mutlaka bi bildiği vardır.....

oflu cnm bak bu belki içini rahatlatır şimdi küçük bi matematiksel test yapalım beta hcg nin en az 2 katı artması gerekiyoya hani

senin ilk değerin 91,22.2=182.44 çıkıyo seninki 2 katından fazla bile artmış
sonra 185,9.2=371.8 seninkide346.1 yine düşük değil bence için rahat olsun tatlım değerlerin normal

yarın tekrar gidicem bakalım ne olacak...
eşimde dedi zaten yine aynısını söylerse başka doktora gidicez dedi...

ya bide yüzümde küçük biyerde temre gibi bişey çıktı
geçen sene de çıkmıştı eczacı bitane ilaç vermişti..
dün çıktığını farkedince hamileliği unuttum
bikaç defa sürdüm en fazla 3 defa sürmüşümdür....

Hamilelik:
&#272;lacı kullanmadan önce doktorunuza veya eczacınıza danıınız.
Hamile olduğunuzu veya olabileceğinizi doktorunuza bildiriniz zira doktorunuz Nerisona C reçete etmeden
önce bu durumu dikkate almak isteyecektir. Genel bir kural olarak hamileliğin ilk üç ayında kortikosteroid
içeren haricen uygulanan preperatların kullanılması sakıncalıdır. Özellikle geni bir alana uygulama ve uzun
süreli kullanımdan kaçınınız.
Tedavi sırasında hamile olduğunuzu fark ederseniz hemen doktorunuza veya eczacınıza danıınız.

böyle yazıyo acaba bişey olur mu ??

yok tatlım bişey olacağını sanmıyorum çünkü deriden okadar etkilemez tahminimce ama için rahat etsin die bi danış istersen doktora tatlım

yok tatlım bişey olacağını sanmıyorum çünkü deriden okadar etkilemez tahminimce ama için rahat etsin die bi danış istersen doktora tatlım

çok sürmedim zaten 3 defa falan sürdüm hemen kaldırdım...
ne hikmetse birden geldi aklıma kullanma talimatını okumak....

bu arada başka topikte te sizin gibi aynı düşünüyolar....
dış gebelik değildir diyolar bilmiyorum

tatlım bence değil yani herhangi bi kanıt sunması lazım bunun için sana ama hiç bişe dememiş yani öle atıp tutmakla anlaşılmazki bence hemen değiştir doktorunu bak doktordan doktora çok farkeder çok önemli yani doktor olayı

aaaaa valla herşeyimiz aynı kız banada eşim yaptırmıyo:) belki geç döllenmiştir çıkmaz niye boşuna üzülelim diyo yarın 1 hafta olcak işte bi denicem baklım çıkcakmı sende ne gibi belirtiler var tatlım

:))) valla aynı herşeyimiz gazım var kasığımda bazen batma oluyo
bide ben bu yaşıma kadar her adet öncesi gögüslerim inanılmaz şişerdi
acısından yatakta sağa sola dönemezdm ama bu ay ne ağrı ne şişkinlik
sadece uçları bazen acıyo:) ya nebilim belkiide bunlarn hepsi psikolojik..umarım hamıleyizdir cnm ya senin güzel haberini bekliyorum kaçta gideceksn dr..

:))) valla aynı herşeyimiz gazım var kasığımda bazen batma oluyo
bide ben bu yaşıma kadar her adet öncesi gögüslerim inanılmaz şişerdi
acısından yatakta sağa sola dönemezdm ama bu ay ne ağrı ne şişkinlik
sadece uçları bazen acıyo:) ya nebilim belkiide bunlarn hepsi psikolojik..umarım hamıleyizdir cnm ya senin güzel haberini bekliyorum kaçta gideceksn dr..

inş bitanem yaaaa bendede aynı şikayetler var bu aralar gaz problemim var kasıklarımda özellikle yumurtalıklarımda sancı var ve bnm farklı olarak göğüslerim çok acıyo ... doktora gitmicem güzelim idrar testi yapacam eğer hamileysem o zaman gidcem

sen ne zaman test yapcan didem inş hamişsindir yaaaa sende güzel haberler verirsin cnm inş

sen ne zaman test yapcan didem inş hamişsindir yaaaa sende güzel haberler verirsin cnm inş

bana kalsa yarın gidicemde eşim bekle diyo allahtan
evdede yatılı misafirim varda onlarla ilgilenmekten oyalınıyorum
tam 10 günüm geçsin öle gidicem cnm hem varsada belli olur heralde o zamana kadar bi aksilik çıkmazda regli olmazsam tabi ..

Canlarımmmmmmm galiba hamileyimmmm:):) test yaptık silik çizgi çıktı hala şoktayım inanamıyorım çok silik çıktı ama bnm döllenme geç oldu sanırsam ondan bu kadar silik ama eşimde gördü yani offff çok heyecanlıyım canlarımm yaaa

X