Umudumuz Kasım Ayı Diyenler....

Aynen cnm katiliyorrum sana,Allah başta sağlikli elik ayagi duzgun evlat versin ins herkese,bide ben bursa da cok doktor değisirdim o da yipratti beni bu doktorum son olacak ins bide cok kanim isindi bu doktora kendisi ureme sagligi ve tüp bebek konusunda uzman,ins Allahin izniyle bana iyi gelicek bu doktor,sen nerdensin cnm,seninde sorun var mi?

Aynen cnm katiliyorrum sana,Allah başta sağlikli elik ayagi duzgun evlat versin ins herkese,bide ben bursa da cok doktor değisirdim o da yipratti beni bu doktorum son olacak ins bide cok kanim isindi bu doktora kendisi ureme sagligi ve tüp bebek konusunda uzman,ins Allahin izniyle bana iyi gelicek bu doktor,sen nerdensin cnm,seninde sorun var mi?

valla cnmm begn gecen ay idrar yolu enfeksiyonu için gitmiştim doktora sabahlara kdr uyutmuyordu beni acaip yanıyordum.. neyse tamda yumurtladıgım dönemde gitmişim ultrasondan baktıı güzel yumurtlamışsın baya yogun dedii. başkada bşy yok dedii.. bşy olsa söylerdi heralde ondan ben bi sorun görmüyorum.. sadece en son odadan çıokcagım zaman 1 sene deneyin olmassa gelin eşinizle birlikte ozaman tedavi yaparız şimdilik bi sorun yok dedii..benim 4. ayım denemede.. aslında tam olarakta 4 sayılmaz.. ilk denedigimiz ay kondomla korunurken biden karar verdik bi kaç kez kondomsuz denedik.. sonraki ay ramazandı oruc tuttugumuz için çok çalışamadık:)gecen ay iyi çalışmıştık ama fos çıktı.. bu ayda ovulasyonum tam bayrama denk geldii eşim grip oldu falan derken zor bela 3 gün denedik.. bakalımmm bu ay nolcakkk..22 sine regl günüm... 3-4 ay daha denerim olmassa yine doktora gitcem önümüzdeki ay ovulasyon testi alcam..düzenli ilişkimiz olmadıgından yumurtlama gününü kaçırmak istemiyorum artık..

yaa anlamıyorum acaba biz mi çok abartıyoruz.bebekli birine gidiyorum oturmaya ayy ne güzel yaa falan diyorum ne kadar şanslısınız diyorum hep anneller babalar böyle ağız burun kıvırmalar çok zor demeler.yapınca görürsün demeler.herkes çocuğa ne acele ediyorsunuz evinizi alın önce demeler.acaba bizde mi sorun var anlamıyorum vallahi.

Bende yok yok cnm:)ilk doktora gittim öylesine cocuk düsünüyoruz fiye,folik asit verir diye düşünürken,kisti ögrendim beynimden vurulmusa döndüm bide akinti var yogun bi sekilde o zamman bi suru ilac verdiler sma hala var,bilmiyorum sonum ne olacak,simdiki doktorum rahim ici filmi testi isticek o testte tüpler acik mi kapali mi diye bakilcakmis,kapaliysa direkt tüp bebek tedavisi:KK43:((Allah sana da ins eli ayagi düzgün tatli bi evlat nasip eder insallah...

yaa anlamıyorum acaba biz mi çok abartıyoruz.bebekli birine gidiyorum oturmaya ayy ne güzel yaa falan diyorum ne kadar şanslısınız diyorum hep anneller babalar böyle ağız burun kıvırmalar çok zor demeler.yapınca görürsün demeler.herkes çocuğa ne acele ediyorsunuz evinizi alın önce demeler.acaba bizde mi sorun var anlamıyorum vallahi.

valla aynende öle cnm dogru konuya degindinn zor olcak tabi bebek bu aglıycak etcek hastalanacak ama bunları göz önüne alıp yapcaz zaten.. benim arkadaşlarımdan çogunun bebekleri var hepside böyle bi duygu yok boşuna yaşadık bugune kdr diyorlar.. bence o diyenler artistlenenler.. banada bi kaç kişi neyapcan bebegi ye iç gez diyorlar.. sanki bebek olunca bunlara engelmi yahu zatne ben gezmeden tozmadan sıkıldım minik elleri yüzü olan öpüp kokluycagım tatlış bi bebek istiyorum... bu hayatta her dönemden geçtim çok şükür aklımda bşy kalmadı bebek zamanı benim için şu sıralar inş rabbim nasip eder bugune kdr gönlümden hergeceni nasip ettiii çok şükürr..isteyen herkese nasip etsin inş:)

Ben yarın sabahı bekleyemeyeceğim bu akşam yapsam testi n'olur?
1 günlük gecikmeyle çıkmaz mı?
Günün herhangi bir saati yapabilirsiniz yazıyordu şimdiye kadar yaptığım bütün testlerde.
Bu 5. ayım artık görmek istiyorum çift çizgiyi bu akşam! :KK43:

ben ilk hamileliğimde adetimin gelmesi gereken günün akşamı yapmıştımmm
çok net çift çizgi çıkmıştı...
kiş,den kişiye değişir canım...

Bende yok yok cnm:)ilk doktora gittim öylesine cocuk düsünüyoruz fiye,folik asit verir diye düşünürken,kisti ögrendim beynimden vurulmusa döndüm bide akinti var yogun bi sekilde o zamman bi suru ilac verdiler sma hala var,bilmiyorum sonum ne olacak,simdiki doktorum rahim ici filmi testi isticek o testte tüpler acik mi kapali mi diye bakilcakmis,kapaliysa direkt tüp bebek tedavisi:KK43:((Allah sana da ins eli ayagi düzgün tatli bi evlat nasip eder insallah...

tedavisiz dertler deil bunlar cnmmm benim kuznenimin 8 sene çocugu olmadı her doktor yumurtlamıyorsun sen dedi neyse en son birine gittii 100 de 1 hamile kalma olasılıgın var dedi tadavi gördü ve hamile kaldı.. inan şuanda boy boy 4 tane çocugu var:)sen tedavini ol gerisi dua.. elimizden geleni yapalımm olmassada hayırlısı böleymiş deriz:)

Son düzenleme:
ben ilk hamileliğimde adetimin gelmesi gereken günün akşamı yapmıştımmm
çok net çift çizgi çıkmıştı...
kiş,den kişiye değişir canım...

Valla cnm bence 3 gun gecikmedini bekle,biliyorum cok stresli bir durum uyor ama ne yspicaksin ama cok merak efiyorsan eger kan testi yaptir onda kesin sonuc cikiyor,Allah hakkinda hayirlisini nasip etsin ins...

Amin inşallh cümlemize versin.ben 4 yıllık evliyim vallhi bende yaşadım artık bebişimi istiyorum 1 yıldır .ama çevremdeki aillerde o gözlerindeki ışığı göremiyorum nedense mutluluk ışığını. Belkide ben beklediğim için herkesin benim kadar merkalı olmasını bekliyorum.kolay değildir mutlaka zor olacak ama değer...hayırlı ve sağlıklı olsunlar inşllh

Amin inşallh cümlemize versin.ben 4 yıllık evliyim vallhi bende yaşadım artık bebişimi istiyorum 1 yıldır .ama çevremdeki aillerde o gözlerindeki ışığı göremiyorum nedense mutluluk ışığını. Belkide ben beklediğim için herkesin benim kadar merkalı olmasını bekliyorum.kolay değildir mutlaka zor olacak ama değer...hayırlı ve sağlıklı olsunlar inşllh

yok yok o etrafındakileirn içi geçmiş sen gel benim arkadaş ortamıma gir inan 3-5 tane dogurasın gelir:) hepside hem çalışıyor hem bakımlılar hem bebeklerine çok iyi bakıyorlar hemde hayattan zevk alıyorlar:) haaaa mutsuz olanlarda var tabiiii yok desem yalan olur:)bu ay hamile kalcan inş:) niyeyse böle yazasım geldi içimden:)

kızlar hamilelik testinde çizgilerden biri diğerine göre silikse bu ne anlama geliyordu
sabah yapacaktm açık eczane bulamadm cesaretimi yeni toplayp yaptm ama oda böyle çıkınca kafam karıştı

yok yok o etrafındakileirn içi geçmiş sen gel benim arkadaş ortamıma gir inan 3-5 tane dogurasın gelir:) hepside hem çalışıyor hem bakımlılar hem bebeklerine çok iyi bakıyorlar hemde hayattan zevk alıyorlar:) haaaa mutsuz olanlarda var tabiiii yok desem yalan olur:)bu ay hamile kalcan inş:) niyeyse böle yazasım geldi içimden:)

inşallh canım yaa.her ay eşime galiba hamileyim hissediyorum diyorum fosss:KK53:adam inanmıyo bana artık:KK50:bakalım inşallh rabbim nasip eder de etrafimdakiler anne görür:KK76::KK76::KK76:

Aynen. Yap ta görürsün diyorlar.
Gez biraz diyorlar. Ah ah çeken bilir diyorlar.
İstemeden mi yapıyorlar çocuğu anlamış değilim.
Elbette sıkıntı yaşayacağız, elbette agucuk gugucuk değil anne olmak.
Elbette hayatımızın merkezi olacak. Bunları zaten biliyoruz.
Biliyoruz da istiyoruz.
Ama bebek sahibi olanların ''çok zor, iyi düşündün mü, biraz evliliğin tadını çıkar, göründüğü kadar güzel değil'' demelerini ben pek normal bulmuyorum.
Hangimizin annesi sıkıntı çekmeden büyüttü bizleri?
Ya da hangi anne doğurdu ve sihirli değnekle büyüttü, evlendirdi evladını?
Yani anne olmak kolay değil zaten biliyoruz ve ben ve benim gibiler ZORU BAŞARMAK istiyoruz.
Anne olmak istiyoruz.
Kulaklarını kapa canım sende benim gibi, kim ne derse desin ALLAH kalbimize göre versin.
Ben zor bir çocuktum eminim benim çocuğumda zor bir çocuk olacak.
Eminim çok uğraşacağız. Hem devir değişiyor, hem çektirdiklerimizi çekeceğiz eminim...
Ama bunları düşünerek çocuk sahibi olmaktan nedne vazgeçeyimki ben!
Bana ayak bağı değil gönül bağı olacak inşallah bebeğim.
Allah o günleri bir nasip etsin hele...

2 aydır deniyoruz....5 yıl uzun bir süre evet ama okul iş vs...derken baktım ki 5 yıl geçmiş......
haaa okul varsa işin içinde 5 sene istememk normal:)daha yeni deniyorsun inş çok beklemeden hamile kalırsın cnm beklemek çok zor 4.ayım denemede.. inan bana yılardır bebek için ugraşıyorum gibi geliyor:)
kızlar hamilelik testinde çizgilerden biri diğerine göre silikse bu ne anlama geliyordu
sabah yapacaktm açık eczane bulamadm cesaretimi yeni toplayp yaptm ama oda böyle çıkınca kafam karıştı

ikinci çizgi silik yada koyuysa hamilesin cnm.. silik çizginin anlamı döllenme geç olmuştur daha idrarar tam olarak geçmemiştir diye silikk.:)

kzılar ben çıkıyorum görüşürs ok akşam yemekten sonra gelirim inş:)bol bebişli günler diliyorum herkese:)

Aynen. Yap ta görürsün diyorlar.
Gez biraz diyorlar. Ah ah çeken bilir diyorlar.
İstemeden mi yapıyorlar çocuğu anlamış değilim.
Elbette sıkıntı yaşayacağız, elbette agucuk gugucuk değil anne olmak.
Elbette hayatımızın merkezi olacak. Bunları zaten biliyoruz.
Biliyoruz da istiyoruz.
Ama bebek sahibi olanların ''çok zor, iyi düşündün mü, biraz evliliğin tadını çıkar, göründüğü kadar güzel değil'' demelerini ben pek normal bulmuyorum.
Hangimizin annesi sıkıntı çekmeden büyüttü bizleri?
Ya da hangi anne doğurdu ve sihirli değnekle büyüttü, evlendirdi evladını?
Yani anne olmak kolay değil zaten biliyoruz ve ben ve benim gibiler ZORU BAŞARMAK istiyoruz.
Anne olmak istiyoruz.
Kulaklarını kapa canım sende benim gibi, kim ne derse desin ALLAH kalbimize göre versin.
Ben zor bir çocuktum eminim benim çocuğumda zor bir çocuk olacak.
Eminim çok uğraşacağız. Hem devir değişiyor, hem çektirdiklerimizi çekeceğiz eminim...
Ama bunları düşünerek çocuk sahibi olmaktan nedne vazgeçeyimki ben!
Bana ayak bağı değil gönül bağı olacak inşallah bebeğim.
Allah o günleri bir nasip etsin hele...

aynen vallhi.bazı insanlar kıymetini bilmiyorlar yaşadıkları mucizenin.:KK49:

X