Umudumuz Bu Ayda Devam Ediyor !

Ben cok dan basladim hamile kalmayi pilanladikdan 1 ay icinde baslamak lazim temmuzda basladim icmeye

fisfisfisKizlar benim çok bulantim oluyo kusamiyorumda kokulardan içim kalkiyo bulanti kesici içsem olur mu işte zor oluyo

:Zanetmem fayda etmez netede arastir bakayim dr izin veriyomu vermiyomu ona gore kafana dore icmeee:eek:klava::eek:klava::eek:klava:

Bulantıyla Başa Çıkmak

Bulantı hissettiğiniz zaman şunları deneyin:

Kendinizi gevşetin. Yavaş nefes alıp verin-burnunuzdan nefes alıp ağzınızdan verin-veya görsel düşünmeyi deneyerek hoş bir şeye odaklanın.

Bulantıya neden olan besinleri ve diğer maddeleri (tütün dumanı gibi) görmekten, koklamaktan ve tatmaktan kaçının.

Buz parçaları emin veya çiğneyin, bir zencefilli bisküvi yiyin veya yeni kesilmiş bir limon emin.

Eğer dişlerini fırçalamak kusmanıza neden oluyorsa, bunun yerine bir gargara deneyin. Ağzınızı temiz tutmak için bunu sık sık kullanın.

Midenizdeki asidi nötralize etmek için bir bardak süt içmeyi deneyin.

Boğazınıza soğuk bir bez veya buz paketi uygulamayı deneyin.

Bulantı için doğal bir çare olan zencefili deneyin. Bunu sebzelerin veya diğer besinlerin üzerine rendeleyin.

Papatya veya zencefil çayı için.

Sıvı alımınızı koruyun. Katıları ve sıvıları aynı yemekte karıştırmamak yardımcı olabilir

Başparmaklarınızla kafatasınızın tabanındaki, boynunuzun arkasındaki, ve kulaklarınızın hemen içinde bulunan kemiklere basınç ; veya bu alanlara buz uygulayın.

Uzun Vadede Bakış

İyi haber pek çok kadın için sabah bulantılarının hamileliğin dördüncü ayı itibarıyla, hormon seviyeleri biraz azalmaya başladığında, bitmesidir. Eğer bulantı ve kusma semptomlarınız devam ederse (her gün bir veya ikiden fazla gerçekleşen), yeme veya içmenize tamamen engel oluyorsa veya ilk üç ayınızdan sonra da devam ediyorsa doktorunuza söyleyin. Hiperemezis gravidarum denen ve oral veya intravenöz ilaç tedavisi gerektiren daha ciddi bir probleminiz olabilir.

Günaydin canlarim hepinize koooocaman günaydin...ne güzel sitemiz düzelmiş bugün.geçmişi okuyamiyoum şu an vaktim yok ama inşallah taze hamişler de bebişler de iyilerdir.seher almina kizlar dün doktora gittiniz mi keseyi gördünüz mü?firsat bulunca gelicem.bu arada ben hala adet olmadim test yaptim bugün bir şey çikmadi.beklemedeyim

Günaydin canlarim hepinize koooocaman günaydin...ne güzel sitemiz düzelmiş bugün.geçmişi okuyamiyoum şu an vaktim yok ama inşallah taze hamişler de bebişler de iyilerdir.seher almina kizlar dün doktora gittiniz mi keseyi gördünüz mü?firsat bulunca gelicem.bu arada ben hala adet olmadim test yaptim bugün bir şey çikmadi.beklemedeyim

almina gödü bebeğini canımda benimki gözükmedi salı günü tekrar gidicem sende acele etme 2 gün geçsin bekle kız biraz a.s.

Hoşgeldin canım.Senin regl günün dündüsüprizzzzzoley be bir hamiş daha geliyorrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr:teytey::teytey::teytey:

X