Umudumuz Bu Ayda Devam Ediyor !

asiyecim mutlu haberlerle gelirsin inşallahhh...Dualarımız seninle canım...
bu arada papatyacım aramıza hoşgeldin..Bize birazcık kendinden bahsedersen seviniriz..Ben Emel..

tesekur ederım emelcım adım almina 26 yasındayım bende bu ayın 18 ınde beklıyorum ıns hamıleyımdır sımdı sıtedekı anne adaylaını ghordum hepsı cok telaslı ama bu normal allah herkeze tatdırsın bunu

teşekkürlr canımya bu arada isimim derya seninki ne

almina deryacım bu arda aklına kotu seyler getırme korkularınla ılgılı bı kac yazı arastıyorum sıteye eklıcem ıyı dusun olurmu bebiş annesını bırakmaz cunku onlar annelerıne cok guvenıyo yeterkı sen saglam dur

merhaba almina ben de yeniyim bu bölümde...
27 yaşındayım ilk bebegimizin anne karnında kalbi durduğu için onu kaybettik ve nasipse bu sefer sağ salim olur bebeğimiz...
benimde bu aralar regli olmam lazım yumurtlama dönemimde bi şey yapmadık ama içimde sanki adet olmayacakmışım gibi bi his var..

günaydın esma fatoş hamişler burda anlaşılan diğer kızlar ayşe nasip merve aslı asiye gülşen sinem şebnem emel derya uyanamadılar galiba unuttuklarımda herkese günaydın hihoyyyt
günaydınn canımm geldim bende hemen işe daldım
sağol cnm iim sende iisin umarımm..kaydirigubbakcemile3
Sağol canım inşallah

asiyecimm ne zaman alcan sonucunu tatlım?

dünürr ya bende hamiş kalayım bakalımçok zorlanmazsam çalışırım diyorum ama çalışmazsamda birbirimize gider geliriz kızlarrrhihoyyyt

ya bilmiyorum ben onu nasıl bırakıp gideceğim küçüğümü anne sıcaklığından mahrum bırakmak istemiyorum ayrıca çevremdeki örneklere benzesin istemiyorum bebekler ona bakanlara anne diyorlar ya beni sevmezse korkusu sardı beni

dediğin gibi birbirimize gelip gideriz kayseri istanbul arası dediğin neki sadece 13 saatcikkaydirigubbakcemile3kaydirigubbakcemile3

iyiyim mervecim günümü bekliyorum bakalım..İnşallah olmam diyorum ama Allah hayırlısını versin..
Pıtırcık canım sende hoşgeldin seninle tanışmadık sanırım. Ben Emel.Memnun oldum...:))
Bu arada çalışmayı düşünmeyen kızlar bebişlerimize bakacaksınız o zaman ona göre...Hem süt annesi olursunuz.....Ben bir süre sonra işe dönmeyi düşünüyorum çünkü::::)))))

derya cnmm bak böle düşünmeye devam edersen korkutugun başına gelcez kızz %100 düşünce gücüü aa lütfen..
naz ve almina hoşgeldiniz aramızaaa:)

günaaydın kızlar:1hug:
esma hayatım gidişin sessizdi ama dönüşün muhteşem oldu özlemezmiyiz kız seni
hiç
emelcim naber canım
derya hayatım yeter artık kendinide bebişimizi de üzme artık seni anlayabiliyoruz ama allahın izniyle birşey olmayacak
asiyecim inş hayatım senden de hayırlı haberler alırız gülüm
papatya aramıza hoşgeldin benim adım nasip te sana papatya mı diyeceğizkaydirigubbakcemile3
raziye nasılsın güzelim
fatoş geçtimi sorunların
seher inş senden de 2 gün sonra müjde alacağız
gülşen hamişim günaydın
aslım sen nasılsın gülüm
mervem günaydın hayatım
geriye kim kaldı ayşeciğim kaldı kız ayşe uyan artık vali konağına vardı
şebnemim yok kız nerelerdesin bakayım
naz&pıtırcık sende günaydın adın nazdı değil mi
simen hayatım uyanamadın mı
sibel nazmiye badegül emel hamişler nerelerdesiniz
çağla ceren esma2 nigar gizem neşem aylin deniz nurten gülcan dilek zeynep ayyyyyyy
unuttuklarım varsa ne olur küsmeyin kafam karıştı valla:roflol::roflol:

canım teskurler umarım hamıleyızdır bılıyomusun aynı duyguyu bende paylasıyorum sanırım bende olucam dıyorum ama heralde buda umuda kapılmayalum dıye bı duygu olsa gerek pıtırck

ya gerçekden çok özledim sizi iyiki varsınız canlarım boddimin teyzeleri sizleri çok seviyoruz biz

UMUDUNA SONUNDA KAVUŞAN GÜZEL HAMİŞLERİMİZ

* S.ozozel....................................( Sibel )
* Eköseoğlu.................................( Esma )
* asiş..........................................( Asiye )
* Emelyucel.................................( Emel )
* uğur ve eylül..............................( Eylül )
* nazers......................................( Nazmiye )
* RUMELİLİ.................................( Gülşen )
* umutyaren................................( Derya )
* bahtusa....................................( Badegül )
* fatoş3458..................................( Fatoş )

UMUDUNU TAŞIMAYA DEVAM EDEN GÜZELLER

* çağla27.....................11 Ağustos ( Çağla )
* ssengun....................15 Ağustos ( Seher )
* crazybaby.................16 Ağustos ( Nasip )
* serdi.........................17 Ağustos ( Esma )
* SCEREN...................17 Ağustos ( Ceren )
* nigarim......................17 Ağustos ( Nigar )
* TATLIBELA................20 Ağustos ( ??? )
* gizemx......................20 Ağustos ( Gizem )
* raziş.........................22 Ağustos ( Raziye )
* Rahel........................22 Ağustos ( Emel )
* tosbaa8.....................24 Ağustos ( Aylin )
* esma_memo_12........26 Ağustos ( Esma )
* zuzu79......................28 Ağustos ( Sinem )
* cancer.......................29 Ağustos ( Merve )
* aslımmm...................30 Ağustos ( Aslı )
* güzelkız MS...................................(Semra )
* NEŞELİ:)).......................................( Neşeli )
* la gatta...........................................( Deniz )
* aylint............................................ ..( Aylin )

* benssenb..........................2 Eylül ( ? )
* ravzanur............................3 Eylül ( Nurten )
* sıla_84..............................5 Eylül ( ? )
* myhope............................5 Eylül ( Ayşe )
* aysima_85........................6 Eylül ( Gülcan )
* brisling..............................9 Eylül ( Dilek )
* albama........................................ ( Şebnem )
* CZC.............................................( Zeynep )

BİZLERDE BU AY UMUDUMUZA KAVUŞABİLMEK İÇİN ELİMİZDEN GELENİ YAPALIM GERİSİNİ ALLAHA BIRAKALIM

HADİ ARTIK BOYANSIN LİSTEMİZ PEMBEYE
LİSTEMİZİ GÖREN MAŞALLAH DESİN

Nasip helal sana valla tüm kızları saymışsın..Ben aval aval okudum iyi mi? Saydıklarının bir çoğunu bilmiyorum...Ama hepsi yeniden hoşgelmişler...
Bu arada ben şebnemimi unuttum...O nerde gerçekten en son regl sancısı cekiyordu..Canım umarım iyisindir artık...

kızlar cevap veremeyebilirim çünkü koçiş uyandı doyurmam lazımkaydirigubbakcemile3kaydirigubbakcemile3

bende öyle ya bazen kendimi motive ediyorum %25 tutma şansı var diyorum bazen ama neden olmasın herkesin oluyor diyorum.böle kafam karışıyor gitgide:CüvCüv: ama elbet tutcak gelcek annesinin bitanesi bana :CüvCüv:

günaydınn gülümmm sen ayşeyi unutma küser sonrakaydirigubbakcemile3

herkese günaydın kızlar.........esma,emel,asiye,aslı,raziye ve yeni gelen arkadaşlar hepinizin günü aydın olsun....gülşen ben memnun oldum şimdiden

Korkularınızın nedenleri

• Hamilelik sürecinde, anne adayının korkularının olması çok normaldir ve bu korkular gebelerin %90’nında görülür. Anne adayı, endişelerini gereğinden fazla abartıyor ve anlamsız boyutlara ulaştırıyorsa, böyle davranmasının nedeni mutlaka araştırılmalıdır.

• Bazı insanların ağrı eşikleri çok düşüktür. Dolayısıyla, daha önce yaşanmış olan yoğun ağrılar, anne adaylarını korkutur; çünkü doğum anında da çok acı çekeceklerini düşünürler. Bilmelisiniz ki, doğum esnasında salgılanan hormonlar, ağrıyı daha az hissetmenize yardımcı olur. Bunun yanı sıra, özellikle normal doğumda, bebeğin sağlıklı bir şekilde doğabilmesi için verilen yoğun uğraş, annenin ağrıyı psikolojik olarak daha az hissetmesini sağlar.

• Çocukluğumuzdan itibaren, akrabalarımızın ve komşu teyzelerin travmatik doğum hikayeleriyle büyürüz. Sürekli duyduğumuz bu hikayeler, doğuma karşı ön yargılı olmamıza ve olaya “korkunç” gözüyle bakmamıza neden olur. Günlerce çekilen sancılar, iç dikişler, dış dikişler, sonrasında yaşanan sıkıntılar, televizyon ekranında izlenen korkunç doğum sahneleri, anne adayının doğum korkusu yaşamasının nedenleri arasındadır.

• İnsan, bilmediği şeyden korkar. Bu nedenle, doğum korkusuyla başa çıkmada ilk adım, yeterli bilgi edinmektir. Bilgiyi doğru kaynaktan almak kadar, bilginin veriliş tarzı da önemlidir. Özellikle anne adaylarının, vajinal doğumla ilgili en çok yaşadığı korku ve endişeler; öncelikle doğum esnasında çekilecek ağrının şiddetine dayanamama korkusu, yabancı bir ortamda yalnız ve çaresiz kalma, bebeğin başına kötü bir şey gelme riski, doktora ya da hastaneye ulaşamama ve doğum sonrası cinsel hayatın olumsuz etkilenme olasılığı olarak sayılabilir. Sezaryenle ilgili korkular ise, anestezi korkusu, bilinci kaybettikten sonra kontrolün tamamıyla başkalarının elinde olması, ameliyat esnasında ve sonrasındaki ağrılar, operasyon sonrası iyileşme döneminin uzun olması şeklinde çerçevelenebilir. En önemli nokta, gebenin, doktoruyla bu korkularını paylaşabilmesi ve doktorun hastasını özenle dinleyip onu, endişeleri konusunda aydınlatabilmesidir. Doğum öncesi kurslarının, anne adaylarının doğum korkusunu yenmesine faydası yadsınamaz.

• Doğum, karı-koca ilişkilerinde belli oranda değişim ve yeniden düzenlemeleri zorunlu kılar. Doğum sonrası, ilk iki yıl zorluklar yaşansa da, genel olarak hamilelik öncesi, evlilikleri iyi olan çiftler, bu değişimleri sağlıklı bir şekilde atlatırlar. Hamile kalmadan önce ve hamilelik sürecinde, evliliklerinde çeşitli zorluklar ve çatışmalar yaşayan çiftler ise, doğum sonrasındaki yaşama uyum sağlamakta fazlasıyla zorluk çekebilirler. Tam da bu noktada eşiyle ilişkisinden memnun olmayan, eşine tam anlamıyla güvenemeyen, eşini bir baba adayı olarak yeterli görmeyen anne adayı, doğum anına dair daha fazla korku yaşayabilir. Anne adayının, doğum korkusu altında yatan sebep, evlilik problemleri, doğumdan sonra tek başına kalacağı endişesi olabilir.

• Her anne adayı, eşit derecede sosyal desteğe sahip olmayabilir. Bazı anne adayları, doğumdan sonra bebekle ilgili konularda gerek bilgi, gerekse sorumluluk paylaşımını yapabilecekleri eş, dost ve akraba desteğinden yoksun olurlar. Bu durum, doğumla birlikte anne adayının yaşayacağı bir takım zorlukları da beraberinde getirir. Sosyal destekten yoksun anne adayları, yaşayabilecekleri zorluklardan kaynaklanan korkularını, doğum anına dair korkularmış gibi yaşayabilir; aslında bilinçaltında, doğumun gerçekleşmesinden korkarlar.

• Bir bebeğin gelişi, aileyi maddi anlamda zorlayabilir. Her iki eşin de, eve gelir getirdiği ailelerde, belli süreyle de olsa tek gelirle yaşanması gerekebilir. Bu durumda, anne adayının, doğum sonrasındaki belirsizliklerden duyduğu endişe, doğum anına dair abartılı endişeler yaşamasına yol açabilir.

• Anne adayının, anne olabilme becerilerine dair yaşadığı endişeler, hamileliği süresince normalin üstünde depresif süreçler yaşamasına neden olabilir. Yapı itibariyle, genel endişe oranının yüksek olması da, doğum anına dair korkuları artırabilir.

• Anne adayı, annelik rolüne kendini hazır hissetmiyor veya bebeğe fazla anlamlar yüklüyorsa, bu durum doğum korkusunu arttırır.

• Her anne adayı, bebeğinin sağlıklı doğmasını ister ama bunun yanında, yaşanabilecek komplikasyonlarla ilgili olumsuz senaryolar da yazmayı ihmal etmez. Bu durum genellikle her gebede görülür. Anne adayının ailesinde, eşinin ailesinde ya da yakın çevresinde yaşadığı olumsuz örnekler de, çocuğun sağlığına duyulan endişeyi arttırır.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…