Üçüncü çocuk ve kayınvalide ile yaşamak

Haklısınız en başında kabul etmemeliydim. Babaanneleri yazın 4 ay gidiyor şimdiye kadar çocukların onu arayıp huzursuzlandıklarına hiç şahit olmadım. Bundan sonra da olmaz inşallah
Aa o zaman çok güzel. Rahat ayırırsınız evi. Çocuklarda size doysunlar biraz. Sizde kendinizi bi yuvaya ait hissedin. Evliliğin, anneliğin tadını çıkarın biraz. Hiç ertelemeyin bu ev ayırma işini.

Niye kimse anlayış göstermiyor
Evet kayınvalidesi bakmış zorunda da değil ama
Bazı kayınvalidelerinde canına minnet
Çocuk bakmak öyle atla deve değil ki
Hem kendi evini kapatmış masrafı yok
Hem oğlundan ayrılmamış
Torunları yanında yaşlı insanlar sever kalabalığı
Ama kız bunalmış bir çıkar yol sormuş o da haklı
Fikir vermek yerine herkes eeee bakıyor ya eee ne bekliyorsun yazmış
Benim k.v dem çalışayım da bebeğe o baksın diye resmen zorluyor beni o kadar meraklı bende aksine istemiyorum hem çalışmayı hem başkasının bakmasını ama diyorum ya ısrar kıyamet ben çalışayım o baksın istiyor kendi teyzem kızına hemen ikinciyi yap iyice yaşlanmadan bakayım diye ısrar etti hep onda bakmak için deli oluyordu bazıları da böyle onu napacağız???
Bence hiç düşünme Çık işten baktın ev geçinmiyor tekrar başlarsın işe
İşten çıkıp tekrar işe başlamak istesen şimdikine denk bir iş bulabilir misin?
Bulabilirim dersen hiç düşünme

Son düzenleme:
Sobalı evde oturuyorlardı bizim evimiz kaloriferli, kira fatura herşey bizim üstümüze, haftasonları ütüyü temizliği ben yapıyorum birtek yemek yapıyor ve çoçuklara bakıyor. Her haftasonu bir yere gidiyor gezmeye ayrı odası var ben daha ne kadar fedakarlık yapabilirim bilmiyorum. En mantıklısı ücretsiz izin almak başa yolu yok.

Valla ben sunu anlamiyorum cocuklari neden 3 yasindan sonr akrese vermiyorsunuz ben 7 yyil kv degil annemlede yasayamam tabiki yaslanmis hasta olmus ayri insanin ozel hayati kalmaz birde yetmez gibi 3. Cocuk tebrikler

Bence bi kadının en doğal hakkı çocuklarına bakmak istemesi. Kayınvalide halinden memnun olmasaydı bu durumdan rahatsız olsaydı eğer ücretsiz izin konusu açıldığında istenmiyoruz tribine bağlamazdı muhabbeti. Belliki halinden gayet memnun. Emin olun çocuklara bakın demeseydiniz gelin bizimle yaşayın deseydiniz de yurdumuz evimiz demezlerdi. Bizim ülkenizde çok meraklı kayın aileler gelinlerle yaşamaya.
Belliki durumlar böyle gerektirmiş. İki ailede karşısındakine saygı göstererek yaşasaydı sabırlar bu kadar tükenmezdi belki. Burada okuyoruz çoğumuzun başına geliyor, Ayrı evlerde yaşayan kayınvalideler bile oğullarının evini kendi evi sanıp karışıp yönetmeye çalışıyor. Aynı evin içine girince daha kolay olmuş sizde tabi.

Ben çok iyi anladım sizi. Kesinlikle ücretsiz izin alın hemşerim iki yıl. Sonrada kreşe verin küçüğü. Eşinizde biraz kendini zorlasın. Belki idare etmenin ne demek olduğunu daha iyi anlar sizden de özveri beklerken daha anlayışlı olur. Hiç düşünmeyin izne ayrılın bırakın alınan alınsın. Bi tane hayatımız var bir kere yaşıyoruz biz nasıl istersek öyle

İ işte daha ne olsun
Kesinlikle izin al baktın olmuyor yine devam edersin ama denemeden esir etme kendini

Valla ben sunu anlamiyorum cocuklari neden 3 yasindan sonr akrese vermiyorsunuz ben 7 yyil kv degil annemlede yasayamam tabiki yaslanmis hasta olmus ayri insanin ozel hayati kalmaz birde yetmez gibi 3. Cocuk tebrikler
6 yaşındaki kızım zaten anaokuluna gidiyor diğeri de daha 22 aylık çoğu kreş kabul etmiyor. 2,5 yaşına girince onu da kreşe göndereceğiz tabiki

Ancak bu kadar güzel anlatılırdı. Aynen de öyle kayınvalideler var, benimki de öyle. Kaç kez ben bakarım diyip durdu her defasında bakıcımız hazır diyorum. Sevinmesi lazım bakıcısı hazır, demekki güvendikleri bir yer, bana da yük olmaz diye. Bizimkini bir hüzün kaplıyor.

Yanlış anlamayın ama neden 3.bir çocuğu düşündünüz..

Evet haklısınız, durum rahatsızlık verici, ancak kayınvalideniz de bu durumdan hoşnut değildir eminim.
Siz farklı düşünüyor olabilirsiniz, ben de benzer durumu ilk çocuğumda annem ile yaşamıştım.
Çözümü anneme yakın taşınmakta buldum.

Bunun artıları çok oldu tabii ki, anneme yakın olunca:

• Annemin özel hayatı oldu
  • Sabah gelip ben işten dönünce evine gittiği için daha çok dinlenebildi
  • Arada kayınvalidem bakmaya geliyor, ona da ayrıca dinlenme alanı yaratabildik
  • Haftasonunu dilediği gibi geçiriyor, geziyor, alışveriş yapıyor kendi ihtiyaçlarını karşılıyor.
Ama birlikte oturmanın eksileri çok
  • Annemin ve kendimin özel hayatı kısıtlandı
  • Annem devamlı çocuklar ile birlikte olduğu için bunalmaya başladı
  • Eşim annemin varlığı ile rahat edemedi (iyi davrandı sağolsun ama erkek sonuçta) sizde de bu sizin için geçerlidir, eşinizin ailesi sonuçta o rahatsız olmaz, ama siz bir duş alsanız bile utanırsınız.
  • Saymaya kalksam daha bir çok şey... Ama sanırım bu kadarı bile örnek olarak yeterlidir sizin için.
Tavsiyem eğer yapabiliyorsanız bir süre izin alın (maddi anlamda çok etkilenmeyecekseniz) çocuklarınız ile ilgilenin.
Ama bu seçenek sizin için uygun olmayacaksa, kayınvalidenize yakın bir bölgeye taşının.
Huzur herşeyden önce gelir bence, daha huzurlu ve rahat bir kafanız olur.

Bakıcı önermiyorum, sebebine gelince kendim tecrübe ettim.
Eğer kayınvalideniz sağlık ve kuvvet anlamında "bakabilirim" diyorsa, baksın.
Fakat o da gönülsüz ise, mecbur bir bakıcı ayarlayacaksınız.
Böyle radikal kararlar için de tek başınıza hareket etmeyin, muhakkak eşinizi işin içine sokun.
Danışın, fikir alın, gerekirse onun karar vermesini sağlayın.
Sonradan farklı bir dönüşü olmasın size.

Sizin ve çocuklarınız için hayırlısı olsun.
Allah bebeğinizi sağlıkla kucağınıza almayı nasib etsin.

Ben var ya bakıcı tutucam desem kıyametleri koparır düşünürken bile korkuyorum taş üstünde taş bırakmaz bırak hüzünlenmeyi
Yok o başının üzerinde taşırmış oyunlar oynarmış deli oluyor kızım kızım diye şimdiden coştu

İnşallah biraz kafamı dinlemeye ihtiyacım var.

Buda kız bağlattıracağım artık diyorum hep bir ağızdan olmaz diyorlar.
Herkesin içinde kalabalıkta mi konuşuyorsunuz bu konuları da hep bir ağızdan olmaz diyorlar?
Bir karar alıyorsanız esinle aranızda konuşup uygulayın,herkese ön bilgilendirme yapmanıza gerek yok.

Keşke daha sağlıklı bir yöntem deneseydiniz korunmak için.
Yani tam gidin artık diyebileceğiniz döneme yaklaşmışken uygun olmamış 3.çocuk.
Size sadece işten izin alıp yada ayrılıp bakmak kalıyor,yada böyle devam edeceksiniz.

Bence küçük ilçeye geçip orada daha kolay ev sahibi olabilirsiniz. Kirada olsanız bile masrafı düşer.
Kayınvalidenizin evininde de ufak tefek tadilat yaptırırsınız(izolasyon gibi) sonuçta çocuklarınızı bırakabilirsiniz.
Siz evliliğinizin tadını çıkaramamış evinizin düzenini oturtamamışsınız hemen çocuk sahibi olduğunuz ve kayınvalidelerle yaşadığınız için. Çalışan bir bayan bence zaten temizlikçi almalı. En azından ayda/15günde bir dip köşe. Yoksa niye çalışıyorum? Hayat standartın yükselmeyecekse niye okudum? Gerekirse kayınvalideye de gönderirsiniz arada.
Ayda bir büyük market masrafı görürsünüz.
Gelme gitme düzeni misafir falan sizin elinizde. Müsait değiliz demek zor değil.

bazen şartlar sizin hayal ettiğiniz gibi gitmiyor malesef, beraber yaşamak olayı bambaşka, herkes karsısındakının durumuna saygılı olsa neyse ama bırakın saygılı olabılmeyı, aksine kendı evınızde yabancı oluverıyorsunuz, ev sızın degıl, misafirsiniz, zaten psikolojik olarak erimeye başlıyorsunuz, idrak etmeniz ve o anki ben ne yapacagım şoku zaten yeterınce yıpratıyor, yargılarken daha ince düşünmeniz dileği ile.....

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…