Üçüncü çocuk ve kayınvalide ile yaşamak

Sanki adamlar bakmaya mecbur gibi konuşuyorsunuz.kim kimin çocuğuna düzenini tamamen bozup 6 yıl bakar.torunsa torun...!babamın evinden getirmedim diyorsunuz da kayinvalidende yapıp sana baktırmiyor yani.sorununu kocanla hallet ,yaşlı adamlarla değil.bence erkek olma ihtimalinden dolayı eşinizinse sizinde gerçek anlamda korundugunuzu sanmıyorum
Ben de böyle düşünüyorum erkeği bulana kadar devam demişler besbelli

Ayrıca burada konu sahibinin ana babasi nerede onlar niye hic bakmamış madem kaynanadan rahatsız bir 6 ayda annesi gelip baksaymis
Ücretsiz izin konuşuluyor kocanın maaşı ne kadar o ne diyor

Bana gore degil.
Gercekler boyle
Sen o kadinim sayesinde para kazanabiliyorsun
O kadinin sayesinde sigortan yatiyor
O kadinin sayesinde emekli olacaksin

Ama insanoglu nankor..
Sonra da..sizin icin oyle olabilir.
Diye isin icinden cikmak.
Sen cok akillisin da bu aklini 3 cocugu dogurmadan kullansaydin keske
+1000
Madem hem çalışıp hem bakiciya para ödemek hem kira vermek zor
Neden kayinvalidesinin hakkini teslim etmiyor
Bir sağolsun kelimesi ağızdan zorla çıkıyor
Basbayagi onun sayesinde çalışıyor ışte

Bir e istediğim yemeği yiyemiyorum demiş demekki kayinvalide evde boş durmuyor yemek yapıyormuş
Eve gelir gelmez sıcak yemek buluyormuş kadin hala söyleniyor

Ben bekar halimle ahh evde yemek yapılmış olsa keske diye gidiyorum bazen
buradaki kadinlar bilir kostur kostur çocuğu oradan buradan toplayıp akşam yediden sonra sebze ayiklamaya başlayan kadınlar var
Ayrıca kadın yemeklik malzemeleri saklamıyor ya kalkip yapıp yeseydi istediğini

+1000
Madem hem çalışıp hem bakiciya para ödemek hem kira vermek zor
Neden kayinvalidesinin hakkini teslim etmiyor
Bir sağolsun kelimesi ağızdan zorla çıkıyor
Basbayagi onun sayesinde çalışıyor ışte

Bir e istediğim yemeği yiyemiyorum demiş demekki kayinvalide evde boş durmuyor yemek yapıyormuş
Eve gelir gelmez sıcak yemek buluyormuş kadin hala söyleniyor

Ben bekar halimle ahh evde yemek yapılmış olsa keske diye gidiyorum bazen
buradaki kadinlar bilir kostur kostur çocuğu oradan buradan toplayıp akşam yediden sonra sebze ayiklamaya başlayan kadınlar var
Ayrıca kadın yemeklik malzemeleri saklamıyor ya kalkip yapıp yeseydi istediğini

Hakkatten o istediğim yemeği yiyemiyorum dramı nedir ya? Komik. :) sanırsın 3 yaşında bebe. Koskoca kadın kendi evinde kendi yiyeceği yemeği bile yapmaktan aciz, bir de yapan kadına söyleniyor.... Allahım sana geliyorum.

Evet belki normal ama benim artık sabrım kalmadı. Bu durumdan biran önce kurtulmam lazım yoksa çok daha tatsızlaşacak durum.
Ücretsiz izin alın. Siz yalnız kalmayı aile olmayı özlemişsiniz. Eşiniz çocuklarınızla baş başa kalın. Gerekirse bi bakıcı tutun güvenilir gelsin gitsin. Ya da kreşe verin gündüzleri gece çalışmıyorsanız.
Benimde iki aylık bir Bebeğim var. 2 yıl yarı mesaide gündüz çalışıcam. 2 yıl sonra gece de yani 24 saat çalıştığım günler olacak nöbet usülü. Eşimde hem gece hem gündüz çalışıyor. Gündüz evde olsa eşim gece olmuyor. Ben deseniz 24 saat yokum. Çocuk gündüz kreşe gitse gece kimle nasıl kalacak? Anneme yakın oturuyorum ama bulunduğum evde kiracıyım. Semti hiç hiç sevmiyorum . Komşular arıza. Ben ne yapacağım onu düşünüyorum kara kara şimdi.

Bence kayınvalidenizi başınızın üstünde taşısanız yeri var. Benim ilk kızıma annem baktı bir rahattım ki sormayın. İkinci 2.5 yaşından beri kreşte. Her sabah çocukla evden çıkmak çok ama çok zor . İşe bir geliyorum savaştan çıkmış gibiyim. Mesai başlamadan yorulmuş oluyorum. Akşam okuldan alıp eve gitmek ayrı bir dert. Kv yemeğinizi de yapıyordur büyük ihtimal.

Bence kayınvalidenizi başınızın üstünde taşısanız yeri var. Benim ilk kızıma annem baktı bir rahattım ki sormayın. İkinci 2.5 yaşından beri kreşte. Her sabah çocukla evden çıkmak çok ama çok zor . İşe bir geliyorum savaştan çıkmış gibiyim. Mesai başlamadan yorulmuş oluyorum. Akşam okuldan alıp eve gitmek ayrı bir dert. Kv yemeğinizi de yapıyordur büyük ihtimal.
Çalışan anneler için zor bi durum çocuk yemek temizlik
Bencede yapıyordur yemek temizlik işlerini
Çalışıp yorgunu argın eve geliyorsun aa bi bakmissin 2 tencere yemek en büyük iyilik yemeğin hazır olması

Artık çoğu kayınvalide bakmak istemiyor... Banane benim için mi doğurdun diyor...etraftaki arkadaşlarımdan duyduğum kadarıyla...

Tek maaşla geçinebilir,harcamaları kısıtlayabilir,idare edebilirim diyorsanız ücretsiz izne ayrılın derim ben...
Tek maaşla geçinilir de maaşın miktarına ve bireylerin beklentilerine bağlı. Biz iki maaşı yettiremiyoruz mesela. Çocuk olunca ne yapıcam hiç bilmiyorum.

cnm bence haksızlık ediyosn ayıp
yani sonuçta evinin erkeğini büyüten kadın sizin evinizde kalmicak da nerde kalıcak yani????anlamıyırum sizi yaaa????
yani ben kendi annemi getirmem eve cnm sadece çocuklar doğunca geldi ama yani o eve parayı ben getirmiyorm kocam getiriyo benim de görevim onun istediğini yapmak gerekirse o kadının elini öpmek çünkü kocişimi doğurmuş büyütmüş adam etmiş allahıma çok şükür o hayırlı kadına her gün dua etmeliyim
neys cnm bence 3. çocuk için biraz geç kalmışsın hemn geç olmadan yap bnc yoksa 2 çocukla kalırsın 30unda

Üçüncü pek planlı olmadı açıkcası eşim korunduğu halde hamile kaldım. Tek maaşla geçinebilir miyiz tek başıma üçünü birden idare edebilir miyim bilmiyorum. Bildiğim tek birşey var artık evimde kimseyi istemediğim.

YANİ ÇOK DOĞAL
Allah kolaylık versin.
Bazen kendi nefesim dışında nefes hissetmek istemiyorum evde düşünün.
Kaldı ki hergün evinizdeler.
Üstelik çalışıyorsunuz eve yorgun gelip bir ayak uzatamıyorsunuz.
İzin gibi seçeneğiniz varsa ivedilikle devreye girdirin .

Tatlım kayınvalideni sevmiyorsun galiba bence çocuklarını güvenmediğin ve sevmedğin insanlara baktırma.. şimdi Allah korusun ona benzer uzak tut taşın kocanla fln beraber bak cnmm

Merhaba arkadaşlar 7 yıllık evliyim ve üçüncü çocuğuma hamileyim biri 6 biri 2 yaşında iki tane kızım var. Çalıştığım için evlendiğimden beri çocuklara bakmak için kayınvalidemler bende kalıyorlar. Artık bu durumdan çok fazla rahatsız olmaya başladım. Onların yaşadığı şehremi taşınsam yoksa ücretsiz izin alıp kendi çocuklarıma kendim mi baksam bilemiyorum kafam çok karışık.

Ay çok kötüymüş ya bakici tutmayi yada kreş gibi bisey deneyin bence özel hayat kalmamış resmen. Ben bile su an bunaldim okurken. Aileler baş tacı ama ne olursa olsun kari kocacin özel hayti vardir. Çocuklar olsa bile bence eşinle konuş daha o kadar çok evli değilsiniz. Ailesiyle konussun ve göndersin

Evet sağolsun geldi baktı bende onlar rahat etsin diye evimin bir odasını onlara verdim kanepelerde sürünmesinler diye ayrı yatak aldım. Tatillere götürdüm kendi evi gibi bilsin diye hiçbirşeyine karışmadım müdahale etmedim. Bunlar olurken benim de ne ev ne aile hayatım kalmadı. kendi evimde sığıntı gibiyim. Eve benden habersiz misafir geliyor, koyduğum hiçbirşeyi yerinde bulamıyorum, kendi istediğim gibi yemek yiyemiyorum, istediğim gibi misafir ağırlayamıyorum. Hiçbir sosyal etkinliğim yok evden işe işten eve gidip geliyorum. Bacaklarımı uzatıp televizyon izleyemiyorum daha bir sürü şey.
Buna sebep sizsiniz ama,başkası değil ki.

Valla kayınvalidenizıde tebrık edıyorum .
7 yıl çocuklarınıza bakmak için evınden vazgeçmiş ..
Aynen benin kayinvalide ayni sehirde dogumam yakin bilerek kavga cikardi..bebege bakmamak icin.hastaneye bile gelmedi..sonra 15 gunluk bebegimle ailemin yanina gittim.uzun yola..cunku atanmistim..tasiniyordu evimiz..esim tek basina ev tasidi..ve onuda arayip.sorma yardim etme girisimleri olmadi..
Dogum iznim bitince 2 aylik bebegimle annemle yine doguya geldim atandigim sehre..4.5 aylik olana kadar yine annem bakti bebegime..sonra esimin gecisi oldu yanima gelecekti..bunu duyan kv hemen ogluyla barisma.girisimlerinde bulundu..af diledi falan.
Bende pisman oldu sanip affettim..sonra bebegimi birakacak kimse yok burda en azindan biraz buyusun diye kv yi bu defa buraya cagirdik..gelmek istemedi en son esim.kizinca biletini falanda biz aldik cikti geldi..1 hafta sonra gidecegim benden bu kadar dedi..dayanamadim nasil bencilsiniz dedim..annem.felcli babami birakip aylarca destek oldu dedim..kadin esimi mutfaga cekip oglum anlasamiyorsaniz bosanin dedi..
Ertesi gun dedim ne bicim.annesin..5 aylik beegimle ogluna nasil bosanin dersin dedim..esim cok arada kakiyor birbirimizi idare edelim dedim.sonra 1 hafta daha kalip defolup gitti..dugundernek zaten 1 cop dahi emegi olmadi yuvamiza.
Benim evimde kizlariyla kapilari kilitleyip konusurdu saatlerce...
Neleri yuttum kizim bebegim.icin..
Simdi bakici tuttum..
Zaten tutacaktim.ama 1 ay daha buyusun beegim dedim..sadece 1 ay kalsin dedim kaldiki kp ile yalniz yasiyorlar grnc ve sagliklilar.
Birgun oda elden ayaktan dusecek..ve muhtac kalacak..uça uça gittigi evime gelmek icin yalvaracak.ama bende ona acimayacagim...1 hafta kalip benden bu kadar diyecegim..allah buyuk..tabi o zamanlar kimse gecmisi bilmeyip bebi kinayan olacak.ama.allah bilecek..ben hesabimi ona biraktim..her gun her nefesimde bana yasattiklari icin ah ediyorum o düsmanima..

X