Ücretli öğretmenler Doğum parası alabiliyor mu?

Mudurle konustum sorun cikarmadi cikis vermeyecegini soyledi raporumu verdim dinleniyorum suan
Bende yeni ayrıldım izine bana da milli eğitim çıkış yapmadıklarını söyledi Zaten yapamıyoruz prim girmiyoruz sadece dedi sevindim bu şekilde olmasına umarım bebeğimiz için güzel bir para alıp onlar için kullanabiliriz

Merhaba @Kriziantemcicegi ben 25 ocakta çalışabilir aldım 1 Mart'ta çalışamaz olacaktı. Halk eğitimde çalıştım. Halk eğitim çıkışımi 28 Şubat'ta verdi şimdi rapor günüm 22 Haziran'da doldu gittik olmuyur dediler 1marttan önce çıkış verilmiş ödeme alamazsınız dediler siz nasıl yaptınız 35. Hafta da ayrılıp ödemeyi aldınız. Sinirlerim bozuldu bunların yüzünden. Bu arada 28 Şubat'ta doktordan çalışamaz raporu da aldım ama sisteme girilmiyirdu elden rapor oldu.

Yeni değişen bir kanunla olmuyormuş. Çıkış verilirse artık para yatmıyormuş bana da 10 günlük rapaor parası yattı. 600 tl kadar

Bir bilgim yok maalesef..
Sgk ya gittiniz mi farklı sgk lara gidin bence

Yeni değişen bir kanunla olmuyormuş. Çıkış verilirse artık para yatmıyormuş bana da 10 günlük rapaor parası yattı. 600 tl kadar

Kanun mu değişmiş bilgim yok

Bende suan 26.haftadayim. mebdeydim ama okul bitti. Bugun arkadas aradi halk egitimde hocalik yaparmisin diye. 8agustosta 32haftalik oluyorum. 10 agustosta da kurs bitiyo. Sgk ya gittim halk egitimde gorev yapip son hafta rapor alsam rapor parasi alabilir miyim dedim. Evet alirsinz dedi. Sizin postu okuduktan sonra 170i aradim. Yeni duzenlemeye gore alamazsinz cikisinizin yapilmamasi lazim dedi. Herkes ayri bisey soyluyo kimin dedigini yapicaz anlamadim. Az para da degil. Siz cikis yapildigi icin mi alamiyomussunz yoksa erken cikis yapildigi icin mi??

Merhaba benim erken çıkış verildiği için ön günü takip eden rapor parasını da alamıyorum ama rapor tarihinde de verilmiş olsaydı yine doğum rapor parasini alamıyoruz yönetmelik değişmiş . Sadece çıkış verildiğinde raporluysak ön günün ödemesi veriliyor. Ya sadece saçmalıklarla dolu öyle söyleyeyim MEB ve Halk eğitim çalışamaz getirdiğin gibi çıkış veriyor SGK da çıkış olursa ödeme sadece bu şekilde olur diyor bildiğin dalga geçer gibi yönetmelik yapmışlar sağolsunlar sadece hakkımızı yiyorlar. Ben SGK ya da gittim 170 i de aradım aynı şeyleri söylediler

Size bişey sormak istiyorum. Bende şu an ücretli öğretmenlik yapıyorum 32. Haftam Nisan 5. Ama ben sgk ya gittiğimde bana dedilerki 90 gün primi doldurmuşsun rapor alırsan doğum izni parası alabilirsin ama çıkışın verilirse alamazsın.

Bana milli eğitim rapor aldığında kesinlikle çıkışın verilmek zorunda okul müdürü bildirmezse ceza alır dedi

Halk eğitim kadrosuz usta öğretici olarak çalışıyorum 1 yılım doldu mecburi dinleme izinine çıkmak zorundayım doğum öncesi doğum sonrası parasını nasıl alabilirim

Ücretli öğretmeni insan yerine mi koyuyorlar da doğum parası versinler biz sadece paralı çalışırız kadrolular bize tepeden bakar sanki kendileri daha önceden o yollardan geçmediler de..

90 gün yapmadıysa ne olacak malum eksik yatırıyorlar ama bu bilgi iyi en azından insaflılılk etmişler.

Herkesin düsüncesine saygım var. Ama bence yaptığınız çok yanlışmış. Ücretli öğretmenler ek ders karşılığı girdiği ders başına ücret alır. Siz böyle yaparak baskasının hakkına girmişsiniz

Hocam sizden bilgi almak için üye oldum yardımcı olur. Musunuz ya. Ben şuan 24 haftalık hamileyim. Okul çağırdı ücretliye gideceğim. Süreç nasıl işliyor bilmiyorum. 32. Haftada mı doğum iznine ayrılmam gerekiyor ve müdürüm çıkışı mı yaparsa napmam gerekir pek anlamadm. Teşkkürler

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…