TUVALET SORUNU VS SORUMSUZLUKLAR BOŞANMAYA KADAR GELEN EVLİLİK LÜTFEN YARDIM......

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu haberi biliyorsunuzdur "Dün sabah saatlerinde web kamerasının karşısına geçen Mehmet Pişkin, intihar etmeden önce sosyal medyaya bir veda videosu yükledi ve yaşadıkları olaylar nedeniyle bunalıma girmesi, onu intihara sürükledi. Peki intihar videosunu sosyal medya üzerinden paylaşması, toplumun geleceği adına ne gibi olumsuzluklar teşkil ediyor?"
burada da kuzummm un paylaşımı takip edenleri ruhsal olarak çok olumsuz etkiliyor aslında, onun yasadığı ruhsal çöküntü,bunalım, şizofren artık nedir bilemiyorum ama bize yansıdı ve etkiliyor ve hala merakla takip ediyoruz.

Evet kesinlikle o konuda bende sizin gibi düşünüyorum...
Ama anlattıklarını düşünüyorum kuzum tüm o anlattığı hikayeyi yapabilecek psikolojide fakat eşi bunu ne derece kaldırabilir
işin gerçek dışı gelen kısmı o ..
Cinsellik yok en başta , normal bir aile ev hayatı yok , eşi de öfke kontrolü olmayan aşağalamayı seven küstah bir tip aynı
zamanda anlattığı kadarıyla ..
Kuzumun haraketleri için konuşmuyorum ama bazı şeyler yaşanamayacak kadar gerçek dışı geliyor ..
Sanki çoğu şey onun beyninde sadece ...
Yaşadığını sandıklarını paylaşıyor..
Belkide yaşadı bilemiyorum..
Çok karıştı konu tutup kolundan kendi elimle hastaneye yatırasım var...

eda diye bir arkadaş özeline mesaj yazdığını babasının doktor olduğunu İstanbul da ona yardımcı olucagını sadece özelde yazdıklarına cevap vermesini istediğini buraya yazdı ve dediki ben özele mesaj yazdığım halde neden cevap vermiyorsun söz veriyorum sana yardımcı olucam demişti...

onada cevap vermedi bilemiyorum madem bu kadar sıkıntıda ve yardım isityor cevap vermeliydi eşya satıcam yok onu yapıcam bunu yapıcamlarla geçiştiriyor.

dediğim gibi kafm karışık ve sorular kümesi fena haldeyiz

Merhaba,

konunuzu takip etmekten psikolojim bozuldu desem inanın abartmış olmam. Artık çoğu üye konunuzun fake olduğunu düşünmeye başladı. Ama ben öyle düşünmüyorum... Eski konularınıza da baktım, gerçekten çok üzüldüm durumunuza... Bu kadarıda senaryo olamaz benim düşüncem...

Arkadaşlar bir sürü yaşanmışlıkları 2-3 sayfayla anlatmakta, karşı tarafın anlamasıda mümkün değildir. Bazıları halen bayanın durumunu idrak edememiş ,dayak yemişsin kalkıp telefonun derdindesin yazmış. Baya bir kişide madem takıntılısın nasıl telefon internet kullanabiliyorsun,dışardan yiyebiliyorsun vs.yazmış. Arkadaşın beyni bir şeye odaklandı mı sadece onu düşünebiliyor, diğer şeyler umrunda değil ki.
Herkesi kendi yaşadığınız ortama,aile yapısına,mantığınıza göre değerlendiremezsiniz ki. Babandan dayak yiyen bir senmisin yazmış biri ! Komik gerçekten. İnsanların hepsi başına gelen ya da içinde bulunduğu koşullara aynı tepkiyi mi verir? Mümkün mü? Üzüntüden kanser olanda var, aklını kaybedende.. Yaşadığı onca felaketi takmayanda var... Herkesin kaldırma,dayanma gücü farklıdır.

Bir kuzenim var, erkek. Çevresinde ki (samimi olduğu) insanlara hep aynı şeyi sorar, verilen cevap hiç önemli değildir defalarca sorar üstelik. Yüzümde ki şu siyah noktaları görebiliyor musun? Ne yapmam lazım? İnanın yüzünde bir tek nokta dahi yok! Ama anlamıyor, ne desek de inanmıyor resmen takık durumda. Estetik olucam yüzümde hep bir şeyler var diyor. Evet çok saçma geliyor dimi? Ama onun için öyle değil,farkında bile değil. Onun içinin rahatlaması gerekiyor,kendini inandırması anlık geçici bir süre sonra tekrar başlıyor.. Başka hiçbir yeri ile ilgili sorunu yok. Çok da yakışıklıdır. Bu basit bir örnek tabi.

Bizim ülkemizde öyle cahil aileler var ki, ben konu sahibinin ailesinden destek görememesini garipsemiyorum. Hele ki psikolojik rahatsızlıklar bizde hiç önemsenmiyor malesef, bunun için doktora gitmek saçma bile gelebiliyor...

Sizin için çok endişeliyim, umarım biri ön ayak olur hatta tutup kolunuzdan hastaneye götürür ve tedavinizi çok geç olmadan yaptırabilirsiniz. Hiç arkadaşınızda mı yok? Güvenebileceğiniz bir akraba? Bunları söylüyorum ama sizin şu anda aklınızda olan tek şeyin eşinizin telefonunun tuvalete düşüp düşmediğinin olduğunuda biliyorum.. Ama böyle hepten akıl sağlığınızı kaybedebilirsiniz..

Eksik okuma yanlis yorum;
Öğretmenliği hastalığı sebebiyle bırakmış. Suanda Ogretmen değil.

QUOTE="aqualilly, post: 37350738, member: 330026"]AY hala anam böyle etti babam böyle etti bi dram bi ajitasyon. Nolmuşsa olmuş bak devreler yanmış git yat bi hastaneye de kurtul. Çok ciddiyim yöneticiler bu kadının ipsini versin emniyete ya. Her şey bi yana kadın kocasının ellerini yakmış arkadaşlar ben bi adım öteyr gidemedim bunu okuduktan sonra. Kaç tane doktor adı verdik tık yok. Bu kadın tedavi olmaz gidip de ben size diyeyim. Yarın bi gün başka birini de yakar mı haşlar mı bir de okul öncesi öğretmeniymiş.

Hep diyorum öğretmenleri kpss ile alacaklarına psikolojik test ile almalılar mesleğe.

Ağır oldu biliyorum ama yazık günah o adam da bi ananın evladı. Ya öğretmenlik yaptığı çocuklar nolacak? Alsınlat yatırsınlar hastaneye kendi de rahatlar etrafındakiler de.

İhbar edilmesi konusunda çok ciddiyim bu arada. Özellikle aktif olarak öğretmenlik yapıyorsa uzaklaştırılması lazım görevden kimse çocuğunu sokakta bulmuyor.[/QUOTE]

asitli krem ve çamaşır suyuyla yine yakarım karşı çıkarsa uyurken olmazsa uyku ilacı verip bişekilde ellerinin üst derisini soyarım heralde üst deri soyulup giderse biraz olsun mikroplar azalır alttan temiz deri çıkar klozete sokmuşsa elini
aramızda bilgili doktor cilt uzmanı varmı acaba elimizin üst derisi soyulunca üstteki pislikler alt deriyide etkiliyormu mikroplar deriden ne kadar içeri girebiliyor şu mantığı bi çözsem bakteriler elimiz üzerinde nasıl yayılıyor derilerin içine kadar girebiliyormu

ya kuzummm yapma bunu kendine
Allah' ım acil şifalar versin inşallah
eşin beni öldürecek diye korkar böyle gidersen
hala klozet telefon deme.. en azından dememeye çalış
gider gitmezzz hemen istanbul da bakırköye hemen hemde
Allah yardımcın olsun...

Eski konularını okumussunuz.
Bu kadının bu hale gelmesinin sebebi Şiddet
Önce kendi ailesi sonra kocası gördüğü icinden atamadığı şiddet.
Kadın kendini temizlikle ifade etme yolunubulmus. Sonra sonu gelmemiş.

QUOTE="siskelebegidefne, post: 37354373, member: 235669"]Merhaba,

konunuzu takip etmekten psikolojim bozuldu desem inanın abartmış olmam. Artık çoğu üye konunuzun fake olduğunu düşünmeye başladı. Ama ben öyle düşünmüyorum... Eski konularınıza da baktım, gerçekten çok üzüldüm durumunuza... Bu kadarıda senaryo olamaz benim düşüncem...

Arkadaşlar bir sürü yaşanmışlıkları 2-3 sayfayla anlatmakta, karşı tarafın anlamasıda mümkün değildir. Bazıları halen bayanın durumunu idrak edememiş ,dayak yemişsin kalkıp telefonun derdindesin yazmış. Baya bir kişide madem takıntılısın nasıl telefon internet kullanabiliyorsun,dışardan yiyebiliyorsun vs.yazmış. Arkadaşın beyni bir şeye odaklandı mı sadece onu düşünebiliyor, diğer şeyler umrunda değil ki.
Herkesi kendi yaşadığınız ortama,aile yapısına,mantığınıza göre değerlendiremezsiniz ki. Babandan dayak yiyen bir senmisin yazmış biri ! Komik gerçekten. İnsanların hepsi başına gelen ya da içinde bulunduğu koşullara aynı tepkiyi mi verir? Mümkün mü? Üzüntüden kanser olanda var, aklını kaybedende.. Yaşadığı onca felaketi takmayanda var... Herkesin kaldırma,dayanma gücü farklıdır.

Bir kuzenim var, erkek. Çevresinde ki (samimi olduğu) insanlara hep aynı şeyi sorar, verilen cevap hiç önemli değildir defalarca sorar üstelik. Yüzümde ki şu siyah noktaları görebiliyor musun? Ne yapmam lazım? İnanın yüzünde bir tek nokta dahi yok! Ama anlamıyor, ne desek de inanmıyor resmen takık durumda. Estetik olucam yüzümde hep bir şeyler var diyor. Evet çok saçma geliyor dimi? Ama onun için öyle değil,farkında bile değil. Onun içinin rahatlaması gerekiyor,kendini inandırması anlık geçici bir süre sonra tekrar başlıyor.. Başka hiçbir yeri ile ilgili sorunu yok. Çok da yakışıklıdır. Bu basit bir örnek tabi.

Bizim ülkemizde öyle cahil aileler var ki, ben konu sahibinin ailesinden destek görememesini garipsemiyorum. Hele ki psikolojik rahatsızlıklar bizde hiç önemsenmiyor malesef, bunun için doktora gitmek saçma bile gelebiliyor...

Sizin için çok endişeliyim, umarım biri ön ayak olur hatta tutup kolunuzdan hastaneye götürür ve tedavinizi çok geç olmadan yaptırabilirsiniz. Hiç arkadaşınızda mı yok? Güvenebileceğiniz bir akraba? Bunları söylüyorum ama sizin şu anda aklınızda olan tek şeyin eşinizin telefonunun tuvalete düşüp düşmediğinin olduğunuda biliyorum.. Ama böyle hepten akıl sağlığınızı kaybedebilirsiniz..[/QUOTE]

eda diye bir arkadaş özeline mesaj yazdığını babasının doktor olduğunu İstanbul da ona yardımcı olucagını sadece özelde yazdıklarına cevap vermesini istediğini buraya yazdı ve dediki ben özele mesaj yazdığım halde neden cevap vermiyorsun söz veriyorum sana yardımcı olucam demişti...

onada cevap vermedi bilemiyorum madem bu kadar sıkıntıda ve yardım isityor cevap vermeliydi eşya satıcam yok onu yapıcam bunu yapıcamlarla geçiştiriyor.

Ya bizle alay ediyor ..
Ya da şizofren olduğundan dolayı hayal dünyasında ..
Belki dikkat çekmeye çalışan hastalıklı biri farklı rahatsızlıkları var bilmiyorum ..
Soru soru sorularr ben de aynı durum ..

öncelikle cevaplar için hepinize çok teşekür ederim sanırım haklısınız bu büyük bi rahatsızlık ve sadece yaşayan anlar ben 25 yaşında üniverste mezunu işini ve çocukları çok seven bi öğretmendim 4 yıl öncesinde ben bile telefonla tuvalete girerdim takıntılarım yoktu ama inanın Allah herkesi farklı bi şekilde sınav ediyo bu hayatta HİÇBİRİMİZ NEZAMAN NEYİN NERDE BAŞIMIZA GELECEĞİNİ BİLEMEYİZ ALLAH BİGÜN HİÇ BEKLEMEDİĞİNİZ BİANDA SİZEDE BÖYLE SÜRPRİZLER HAZIRLAYABİLİR bana öfkesini kontrol edemeyen bi eş takıntılarla dolu acı bi hayat sundu ve ben bu sınavda yenildim ölmeyi düşündüm yapamadım hastalığımın ileri boyuttaki rahatsızlığı beni işimdende etti işi bıraktım eşim bana yardımcı olmak için haftasonuda ekiş bulup çalıştı hersabah allaha dua etti sadece benim iyileşmem için gittiğimiz doktorlara özel yada devlet birsürü para harcadık inanın yaşamayan için çok acı dolu şeyler bunlar bence doktorlara hiç güvenmeyin beren saat gibi fiziksel özelliklerim var galiba biraz dikkat çekiciyim yeşil gözlü beyaz tenli kumral saçlı uzun boylubi bayanım ve 22 yaşlarındaydım ozaman doktor diye güvendiğim bi uzman psikiyatris başbaşa terapi önerdi sonra saçma sapan verdiği ödevler beni rahatsız etti yere kalem atıyor sonra onu eline sürüyor sonra elini sıkı sıkı tutmamı istiyor filan konuşmalarıda garipti düşünün siz sağlığınızı canınızı emanet ediyorsunuz o garip garip şeyler yapıyo bilmiyorum banamı hep böyleleri denk geldi başka bi uzman sürekli azarlıyor sen başarmazsan ben hiçbişey yapamam ömürboyu bu hastalıkla yaşamak zorunda kalırsın diyordu benim artık tıp dünyasına güvenim kalmadı içimdeki acıyı sizinle paylaşmak istedim çaresizliğim ve içler acısı durumum geçen hersaat ölümü düşündürüyor keşke sizin beyninizde bi 5 dk benim beynim gibi düşünseydi ozaman nekadar acı çektiğimi anlardınız dışardan nekadar farklı yaşarken nekadar farklı olduğunu anlardınız

Doktorunuz bence doğru olanı yapmış, buna sistematik duyarsızlaştırma deniz ve obsesif kompulsif bozukluk -yani sizin takıntı dediğiniz durumun psikolojideki adı- bu şekilde tedavi edilir. adam sapık değil, iyi bir doktor ve işini yapmaya çalışmış. bana gelseniz ben de aynı tedavi yolunu kullanırdım. siz sadece temizlik hastası değil, güven sorunu da yaşayan birisiniz. kendinize fazlasıyla güvenip diğer insanları sapık, yalancı şeklinde etiketliyorsunuz...uzun süreli terapi gerektiren bi rahatsızlığınız var. öğretmenim diyorsunuz, gidin tedavi olun. eşiniz bence iyi dayanmış, çünkü sizin gibi olmayan birine düşünceleriniz çok saçma gelir ve hayat çekilmez olur onlar için...

Eski konularını okumussunuz.
Bu kadının bu hale gelmesinin sebebi Şiddet
Önce kendi ailesi sonra kocası gördüğü icinden atamadığı şiddet.
Kadın kendini temizlikle ifade etme yolunubulmus. Sonra sonu gelmemiş.

QUOTE="siskelebegidefne, post: 37354373, member: 235669"]Merhaba,

Sizin için çok endişeliyim, umarım biri ön ayak olur hatta tutup kolunuzdan hastaneye götürür ve tedavinizi çok geç olmadan yaptırabilirsiniz. Hiç arkadaşınızda mı yok? Güvenebileceğiniz bir akraba? Bunları söylüyorum ama sizin şu anda aklınızda olan tek şeyin eşinizin telefonunun tuvalete düşüp düşmediğinin olduğunuda biliyorum.. Ama böyle hepten akıl sağlığınızı kaybedebilirsiniz..
[/QUOTE]

Size katılıyorum. Fiziksel ve psikolojik şiddetin etkisi sanıldığından daha fazladır. Ve dediğim gibi herkesde etkisi farklı olabilir. Kocaya acıyorum diyenler var mesala, sanki koca süpermişte kadın bu hale getirmiş! Biz bu hikayenin tüm ayrıntılarını, tüm yaşanmışlıkları malesef tam olarak öğrenemeyeceğiz... Ama başlangıç noktası aile ve şiddet büyük ihtimalle. Bir de ailede psikolojik rahatsızlığı olan varsa kalıtsal yolla diğer kişilerede geçebiliyor.. Babasıda belki kendi ailesinden görüpte böyle oldu yada kalıtsal bir geçiş oldu... Gerçekten çok üzücü ve insan olumlu bir gelişme olduğunu bilmek istiyor. Hiç tanımasak da üzerimizde ki etkisi büyük oldu...

Merhaba,

Sana komik gelen,bir tek sen mi babandan dayak yedin cümlesini söyleyen benim.Başka arkadaşlar söyledi mi bilemem.Burda yazdığın çoğu şeyi söyledik kendisine.Kimseyi kendi yaşadığımız ortama psikolojiye göre yargılamamalıyız evet.Senin sadece kuzenini örnek vermeyle yargılamamk gibi.Konularını okumuşsun.Kendi anladığın kadarıyla yorum yapmış,burda 100 bilmem kaç sayfa aynı şeyleri söyleyen aynı ortak paydada birleşen yorumcuları eleştirmişsin.

Ben de okudum diğer konularını.Bazı insan bir konu da başka,başka bir konuda başka anlatır.Bu konu sahibi bir konun içinde bile bir sürü manevra yapmış.Bir yerde 26 yaşıma kadar evlenmedim diyor.Bir önceki konuda 25 yaşındayım 2 aylık evliyim diyor.Bir yerde nişanlımdan ayrılmak istedim ama babamdan çekindiğim için kızacak diye ayrılmadım evlendim diyor.Başka bir yerde babam evlenmemi istemedi düğünüme bile gelmedi diyor.Bir yerde ölmek istediğini söylüyor başka bir yerde burun estetiği ile ilgili konu açmış.Başka bir yerde basenlerinden yağ aldırıp yüzüne nakil yaptırmak istedğini söylüyor.Bir konuda çok ezik hiç kimseyi kıramayan,kimseye laf söyleyemeyen hakkını bile savunamayan hep hor görülen insanken başka bir konuda,yeğeni halısını kirlettiği için hakaretler eden bir insan oluyor.Bir konuda kocası üzülmesine dayanamaz,eve herşeyi alır esirgemez iyi bir insanken,aynı konunun içinde hakaret eden küfreden iteleyen konunu tırmalayan bir koca oluyor.Hani burda titizlik hastası ya,başka bir konuda evlendiğinden beri sırf kocasının hakaretine kızdığı için ne birlikte oluyormuş ne evde temizlik yapıyormuş ne kocasının çamaşırını hiçbirşey yapmıyormuş.Koca ütüyü kendi yapıyor ayrı yatıyorlar.Bu yüzden insanlar haksızsın diye tepki verince,aynı burda olduğu gibi yeni bir konu açıyor ve neden öyle olduğunu yaşadıklarını anlatıp yine haklılığını savunmaya başlıyor.2011 de 84 doğumluyum diyor ama aynı yıl başka bir konuda 25 yaşındayım diyor.Yaşında bile tutarsızlık var.Görümcesinin 5 yaşındaki çocuğunu bile kafaya takıyor sorun yapıyor.Eltiye gıcık.Bir yerde babasından gördüğü şiddeti hakareti anlatırken,başka bir yerde görümcesi ufacık bir laf söyledi diye evimde görmedim annem bana söyletmezdi diyor.

Yani ne dediği ne yaptığı belli değil.Hiç kimse de babasından dayak yedi diye,kalkıp kocasını asitli kremle ellerini yakacak psikolojiye sahip olamaz.

Sana komik gelen,bir tek sen mi babandan dayak yedin cümlesini söyleyen benim.Başka arkadaşlar söyledi mi bilemem.Burda yazdığın çoğu şeyi söyledik kendisine.Kimseyi kendi yaşadığımız ortama psikolojiye göre yargılamamalıyız evet.Senin sadece kuzenini örnek vermeyle yargılamamk gibi.Konularını okumuşsun.Kendi anladığın kadarıyla yorum yapmış,burda 100 bilmem kaç sayfa aynı şeyleri söyleyen aynı ortak paydada birleşen yorumcuları eleştirmişsin.

Ben de okudum diğer konularını.Bazı insan bir konu da başka,başka bir konuda başka anlatır.Bu konu sahibi bir konun içinde bile bir sürü manevra yapmış.Bir yerde 26 yaşıma kadar evlenmedim diyor.Bir önceki konuda 25 yaşındayım 2 aylık evliyim diyor.Bir yerde nişanlımdan ayrılmak istedim ama babamdan çekindiğim için kızacak diye ayrılmadım evlendim diyor.Başka bir yerde babam evlenmemi istemedi düğünüme bile gelmedi diyor.Bir yerde ölmek istediğini söylüyor başka bir yerde burun estetiği ile ilgili konu açmış.Başka bir yerde basenlerinden yağ aldırıp yüzüne nakil yaptırmak istedğini söylüyor.Bir konuda çok ezik hiç kimseyi kıramayan,kimseye laf söyleyemeyen hakkını bile savunamayan hep hor görülen insanken başka bir konuda,yeğeni halısını kirlettiği için hakaretler eden bir insan oluyor.Bir konuda kocası üzülmesine dayanamaz,eve herşeyi alır esirgemez iyi bir insanken,aynı konunun içinde hakaret eden küfreden iteleyen konunu tırmalayan bir koca oluyor.Hani burda titizlik hastası ya,başka bir konuda evlendiğinden beri sırf kocasının hakaretine kızdığı için ne birlikte oluyormuş ne evde temizlik yapıyormuş ne kocasının çamaşırını hiçbirşey yapmıyormuş.Koca ütüyü kendi yapıyor ayrı yatıyorlar.Bu yüzden insanlar haksızsın diye tepki verince,aynı burda olduğu gibi yeni bir konu açıyor ve neden öyle olduğunu yaşadıklarını anlatıp yine haklılığını savunmaya başlıyor.2011 de 84 doğumluyum diyor ama aynı yıl başka bir konuda 25 yaşındayım diyor.Yaşında bile tutarsızlık var.Görümcesinin 5 yaşındaki çocuğunu bile kafaya takıyor sorun yapıyor.Eltiye gıcık.Bir yerde babasından gördüğü şiddeti hakareti anlatırken,başka bir yerde görümcesi ufacık bir laf söyledi diye evimde görmedim annem bana söyletmezdi diyor.

Yani ne dediği ne yaptığı belli değil.Hiç kimse de babasından dayak yedi diye,kalkıp kocasını asitli kremle ellerini yakacak psikolojiye sahip olamaz.
konularını çok güzel özetlemişsin:KK52:

Banada donus yapmiyo zaten napabilirimki:KK43:

bende sizi demiştim sabah siz özelmesaj atmış yardımcı olucagınız söylemiştiniz.demek dönüş yapmadı.

ne denirki...kelimelerin dükendigi an bu olsa gerek:KK64:

onun derdi bulaşma hisside..tedavi için gitmesi şart..düşürmüşsündür diye ısrar ediyormuş..ama başa çıkılmayacak kadar zor değil..iradenin güçlü olup olmadığı burada devreye giriyor..böyle bir aileyle görüşmemek lazım aslında..annesi babana sorayım diyor..babada evine gitsin düzelir diyor..ne diye çocuk yapıyorsun arkasında durmayacaktın madem:KK12:
konu sahibinde çok büyük psikolojik sorun var. kendisininde farkında böyle bir durumda olduğunu
öncelikli gitsin tedavi olsun.kendi annesi babası zaten olayın farkında değil herhaldeki evne gitsin düzelir diyorlar zaten eski insanlar pskolojik rahatsız nedir haberleri yokki onlara göre delilik bu ki babasının onun farkında olduğunu bile düşünmüyorum.tek düşündğüm bu konu sahibinin bri an önce tedavi olması yanında kim olur kim destek verir orasını bilemicem

Cok

Size katılıyorum. Fiziksel ve psikolojik şiddetin etkisi sanıldığından daha fazladır. Ve dediğim gibi herkesde etkisi farklı olabilir. Kocaya acıyorum diyenler var mesala, sanki koca süpermişte kadın bu hale getirmiş! Biz bu hikayenin tüm ayrıntılarını, tüm yaşanmışlıkları malesef tam olarak öğrenemeyeceğiz... Ama başlangıç noktası aile ve şiddet büyük ihtimalle. Bir de ailede psikolojik rahatsızlığı olan varsa kalıtsal yolla diğer kişilerede geçebiliyor.. Babasıda belki kendi ailesinden görüpte böyle oldu yada kalıtsal bir geçiş oldu... Gerçekten çok üzücü ve insan olumlu bir gelişme olduğunu bilmek istiyor. Hiç tanımasak da üzerimizde ki etkisi büyük oldu...[/QUOT

Cok düzgün ve doğru bir yorum. Sizinle oturup sohbet etmek isterdim.Allah yardımcımız olsun.

Bu kadar alınmanıza gerek yoktu. Şaşırdım mesajınızı okuyunca. Yazdığın mesajlarda ki alaycı tavırları anlayabiliyorum, ona istinaden yazdım. Kız burdan garip şeyler yazıyor, yani belli ruh sağlığı bozuk kalkmış babandan bir tek sen mi dayak yedin diyen biri çıkıyor. Dediğim gibi başına gelenlere herkes aynı tepkiyi veremez, bunu anlatmaya çalıştım. Takıntı durumuna örnek olarak kuzenimin hislerini örnek olarak yazdım- takıntı böyle bir şey malesef demek için - yargılamaktan bahsetmişsiniz! Ne alaka anlamadım gerçekten.

Diğer yazdığın bir ton şeye gelirsek, ruh sağlığı yerinde olan bir insan zaten bütün bunları yapmaz ki, tutarsızlığı bile psikolojik rahatsızlığından dolayı söylüyorum normal değil mi? Ayrıca bu kadar inandırıcılıktan uzaksa sizin için ve çok tutarsız buluyorsanız neden yorum yapıyorsunuz ki? Ayrıca babasından dayak yediği için eşinin eline asitli krem sürmüş dediğimi hatırlamıyorum!

Kendi ailesi içerisinde yaşadıkları ve daha sonra evlilik hayatı o, bu, şu derken ilk belirtiler ciddiye alınıp tedavi olmayınca hastalık ilerlemiş ve bunları yapacak düzeye gelmiş, denebilecek şey budur en fazla. Bunuda en iyi uzmanlar bilebilir tabi biz en fazla yorum yapabiliriz kendi düşüncemizle...

Neyse size iyi günler.

konu sahibinde çok büyük psikolojik sorun var. kendisininde farkında böyle bir durumda olduğunu
öncelikli gitsin tedavi olsun.kendi annesi babası zaten olayın farkında değil herhaldeki evne gitsin düzelir diyorlar zaten eski insanlar pskolojik rahatsız nedir haberleri yokki onlara göre delilik bu ki babasının onun farkında olduğunu bile düşünmüyorum.tek düşündğüm bu konu sahibinin bri an önce tedavi olması yanında kim olur kim destek verir orasını bilemicem
yazdığına göre abisi şizofrenmiş,pek ala nasıl bir hastalık olduğunu ailesi bilir de..... de'si var:KK14:

Cok

Size katılıyorum. Fiziksel ve psikolojik şiddetin etkisi sanıldığından daha fazladır. Ve dediğim gibi herkesde etkisi farklı olabilir. Kocaya acıyorum diyenler var mesala, sanki koca süpermişte kadın bu hale getirmiş! Biz bu hikayenin tüm ayrıntılarını, tüm yaşanmışlıkları malesef tam olarak öğrenemeyeceğiz... Ama başlangıç noktası aile ve şiddet büyük ihtimalle. Bir de ailede psikolojik rahatsızlığı olan varsa kalıtsal yolla diğer kişilerede geçebiliyor.. Babasıda belki kendi ailesinden görüpte böyle oldu yada kalıtsal bir geçiş oldu... Gerçekten çok üzücü ve insan olumlu bir gelişme olduğunu bilmek istiyor. Hiç tanımasak da üzerimizde ki etkisi büyük oldu...[/QUOT

Cok düzgün ve doğru bir yorum. Sizinle oturup sohbet etmek isterdim.Allah yardımcımız olsun.

Biliyor musunuz aynı şeyi hissettim bende. Çünkü aynı şeyleri düşünebilecek insan sayısı çok sınırlı.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X