Tutumum ne olmalı?

Benzer şeyleri bende yaşamıştım. Eşim şehir dışına gidince annesindede kalmamı isterdi. Daha doğrusu annesinin laflarından bıktığı için bir kerecik kalsan ne olur diyordu :) annesi 5 dk kendi annem 1 saat mesafede. Kendi ailemden çok onun ailesi görüyordum zaten. Kadına yetmiyordu ama. Size evde sıkılma diye çağırdım demeside yalan. Hiç inandırıcı gelmedi bana. Tamamen ego tatmini
Yönetme isteği.

Boş boğaz kocadan Allah'a sığınırım.
Bu ne böyle ya.Millet anamla karım iyi anlaşsın diye uğraşır,sizinki resmen fitneci teyzeler gibi ortalık karıştırmış.Hasta etmiş sizi oruç oruç.
Allah akıl fikir versin.
Bana sanki kv tarafı da çok masum değil gibi geldi,sanki onlar daha önce sizi şikayet etmişler de eşiniz bir dolduruşla patlamış gibi.
Yok görümceye git,yok kv de iftar yap.
Öyle madem niye ayrı evde oturacaksın.
Bence sizin en başta çizdiğiniz sınır gayet yerinde.Samimi oldukça bu ailede beklenti ve aşiret tarzı yaşama potansiyeli var.
Eşim yoksa ne yapayım ki ailesinin yanında.Sonuçta sürekli nöbetli bir işte çalışıyor,her iki gecede bir kv, görümcene mi gideceksin?
Olanda hayır vardır.Belki böylece sizin sınırlarınızı anlarlar.
Kesinlikle tepkinizi koyun,bu sınırlarla devam edin.
Eşiniz de bir gün büyür inşallah.

Hayırlı sabahlar hanımlar. Ben aksamlari esim olmadığında tek basima vakit gecirmeyi seviyorum ders çalışıyorum uzaniyorum internette geziyorum kitap okuyorum vs iyi geliyor bana. Annesine de zaten 3 gunde bi muhakkak gidiyoruz. Neyse Öncelikle önceki olaydan bahsedeyim eşimle birlikte akşam yemeğine anneme gittik 1 ay falan oluyor yemeği yedik eşim bana diyorki "arkadaşım x le biyere gidicez işimiz var x in karısı da seni cagirms siz gelene kadar oturalim diye bende tamam ben efulimi getiririm dedim oraya goturecem seni" . Neyse bende dedim ki ne alaka ya bana sormadan niye götürürüm diyosun belki bi isim var belki canım istemiyor gitmem ben dedim. O zaman annende dur burdan alayım seni dedi hayır eve gidicem dedim binbir ton lafla eve götürdü beni. Bu cumartesi günü de gece 1 e kadar çalışacaktı eşim sabah 12 de beni aramış diyor ki "babami arayacam az sonra gelsin seni alsin ben gelene kadar orda dur" bende yine aynı şeyi yaptığı için sırf ınadimdan gitmem ben gidersem de babanın almasına gerek yok dedim. Bana dediği "anan olsa uçar gidersin aman gitme" ne alaka ya dedim bana emri vaki yapma kendi annem de olsa gitmem ben belki isim var belki bi planım var belki canım istemiyo niye benim adıma karar veriyorsun. Neyse sinirlendi kapattı Akşam üstü de annesi aradı yemeğe gelin die dedim oğlun çalışıyor tamam sen gel o zaman dedi tamam olur dedim tam cikacakken eşimi aradım haber etmek için "gitme hayır evinde dur eşim gondermyo de" dedi aradım bende böyle böyle anne gondermiyo dedim tamam dedi. Dun anneler gunu icin annesine gidecektik ablasindaymis bende hem gorumcenin hem kv nin hediyesini aldım gittik oraya. Esime diyolarki niye gondermedn kızı oda bi bağırmaya başladı ben ne gondermeyecem sabah ben aradım babam alsın diye yok ben gitmem ben gidip de onların ağzını mi cekecem (agzimdan boyle bi kelime çıkmadı hic) sey mi yapacam dedi gelmedi aksam üstü arayncada ben gitmesini istemedim zorlayıp durmayın herkes kendi evinde dursun gelmiyor napayım zorla mı getireyim istemiyor sizi dedi. Onlarda tabi durur mu beni hic dinlemeden gorumce basladi sen elle oturmayı daha çok seviyon zaten hiç bizi gördüğün yok komşularınla arkadaslarinlasn daha çok benim içimden tutuyor bazen sizi çağırmak oğlana bisey diyecen aranızda sorun olacak diye korkuyorum cekiniyom çağırmaya fena mi bi sonraki sokağında oturuyorum ben senin ikimizde orucuz orgunu al cik gel bigun aksamada beraber yapalm yiyelim boyle adimlar hic atmiyorsun sen gelmeyince bende gelemiyorum sana dedi(gelmezler gercekten). Kv başladı bak ben hiç bisey demedim bu zamana kadar ama dün baban çok sinirlendi biz yabancı mıyız da gondermiyomus eşinin göndermemesi değil kendi istemiyor gelmeyi tek basina iftar mi acilir niye boyle yapiyor sizde zorlayip durmayin artık elin kızını tamam ne zaman istiyorsa o zaman gelsin dedi ağzımızı çekip de napiyosun sanki ben ismi yaptırıyorum sana sevdigimden cagiriyorum kiyamiyorum ugrasmana ondan cagryorum tek başına olmama gönlüm razı gelmedi ondan cagirdim azcık da sen yapıcı olacaksın eşine sen diyeceksin annenlere gidelim annenlerde yiyelim die ama sen hep geri geri duruyosn bizden esin her çalıştığı akşam defalarca cagrmamiza rağmen evimde duracam diyorsun ne var senin şu evinde ben anlamadım tek başına vs vs sonra döndü gorumceye cagirmayalim bidaha tamam hanımıyla arasında problem yaşamasınlar ne diyim dedi. Ve 3 4 gunde bi gitmemize ragmen bu sozleri söylüyorlar dusunun Eşimde bana baska bi konudan sinirliymis devamli gaza getirdi resmen yapmadigim şeyleri demedigim seyleri soyledi agzim acik kaldi. Halbuki ben derim bazen ben zorlarim annenlere gidelim annenlerde duralim die istemiyormuşum:) 3u birlik oldu kafam beynim kalmadı. Sustum sustum en son Annesine döndüm dedim ki hani hep diyosun ya evladimdan farkın yok sende evladimsin diye yalan hepsi baksana oğlun bisey diyor hemen arkasından gidiyorsun bu zamana kadar yapıp ettiklerim hiç yer etmemiş sende hadi onu geç beni dinlemeye tenezzül bile etmiyorsn tamam bildiğinizi yapın dedim hediyelerini verdim kalktık eve gittik astm var bende nefesim daralmaya başladı eve geldik ilacimi bulamadı 1 saat heryeri yıkıp devirmesine ragmen iyice krize cevirdi bi yandan ağlıyor bi yandan hemen hastaneye goturdu maske falan taktilar baya aglamis üzülmüş eşim ama şuan içimden yuzune bile bakmak gelmiyor
Eşine pes diyorum

X