Tutumum ne olmalı?

efuulimm

Dualarla gel bebeğim
Kayıtlı Üye
18 Ocak 2019
1.923
3.382
26
Hayırlı sabahlar hanımlar. Ben aksamlari esim olmadığında tek basima vakit gecirmeyi seviyorum ders çalışıyorum uzaniyorum internette geziyorum kitap okuyorum vs iyi geliyor bana. Annesine de zaten 3 gunde bi muhakkak gidiyoruz. Neyse Öncelikle önceki olaydan bahsedeyim eşimle birlikte akşam yemeğine anneme gittik 1 ay falan oluyor yemeği yedik eşim bana diyorki "arkadaşım x le biyere gidicez işimiz var x in karısı da seni cagirms siz gelene kadar oturalim diye bende tamam ben efulimi getiririm dedim oraya goturecem seni" . Neyse bende dedim ki ne alaka ya bana sormadan niye götürürüm diyosun belki bi isim var belki canım istemiyor gitmem ben dedim. O zaman annende dur burdan alayım seni dedi hayır eve gidicem dedim binbir ton lafla eve götürdü beni. Bu cumartesi günü de gece 1 e kadar çalışacaktı eşim sabah 12 de beni aramış diyor ki "babami arayacam az sonra gelsin seni alsin ben gelene kadar orda dur" bende yine aynı şeyi yaptığı için sırf ınadimdan gitmem ben gidersem de babanın almasına gerek yok dedim. Bana dediği "anan olsa uçar gidersin aman gitme" ne alaka ya dedim bana emri vaki yapma kendi annem de olsa gitmem ben belki isim var belki bi planım var belki canım istemiyo niye benim adıma karar veriyorsun. Neyse sinirlendi kapattı Akşam üstü de annesi aradı yemeğe gelin die dedim oğlun çalışıyor tamam sen gel o zaman dedi tamam olur dedim tam cikacakken eşimi aradım haber etmek için "gitme hayır evinde dur eşim gondermyo de" dedi aradım bende böyle böyle anne gondermiyo dedim tamam dedi. Dun anneler gunu icin annesine gidecektik ablasindaymis bende hem gorumcenin hem kv nin hediyesini aldım gittik oraya. Esime diyolarki niye gondermedn kızı oda bi bağırmaya başladı ben ne gondermeyecem sabah ben aradım babam alsın diye yok ben gitmem ben gidip de onların ağzını mi cekecem (agzimdan boyle bi kelime çıkmadı hic) sey mi yapacam dedi gelmedi aksam üstü arayncada ben gitmesini istemedim zorlayıp durmayın herkes kendi evinde dursun gelmiyor napayım zorla mı getireyim istemiyor sizi dedi. Onlarda tabi durur mu beni hic dinlemeden gorumce basladi sen elle oturmayı daha çok seviyon zaten hiç bizi gördüğün yok komşularınla arkadaslarinlasn daha çok benim içimden tutuyor bazen sizi çağırmak oğlana bisey diyecen aranızda sorun olacak diye korkuyorum cekiniyom çağırmaya fena mi bi sonraki sokağında oturuyorum ben senin ikimizde orucuz orgunu al cik gel bigun aksamada beraber yapalm yiyelim boyle adimlar hic atmiyorsun sen gelmeyince bende gelemiyorum sana dedi(gelmezler gercekten). Kv başladı bak ben hiç bisey demedim bu zamana kadar ama dün baban çok sinirlendi biz yabancı mıyız da gondermiyomus eşinin göndermemesi değil kendi istemiyor gelmeyi tek basina iftar mi acilir niye boyle yapiyor sizde zorlayip durmayin artık elin kızını tamam ne zaman istiyorsa o zaman gelsin dedi ağzımızı çekip de napiyosun sanki ben ismi yaptırıyorum sana sevdigimden cagiriyorum kiyamiyorum ugrasmana ondan cagryorum tek başına olmama gönlüm razı gelmedi ondan cagirdim azcık da sen yapıcı olacaksın eşine sen diyeceksin annenlere gidelim annenlerde yiyelim die ama sen hep geri geri duruyosn bizden esin her çalıştığı akşam defalarca cagrmamiza rağmen evimde duracam diyorsun ne var senin şu evinde ben anlamadım tek başına vs vs sonra döndü gorumceye cagirmayalim bidaha tamam hanımıyla arasında problem yaşamasınlar ne diyim dedi. Ve 3 4 gunde bi gitmemize ragmen bu sozleri söylüyorlar dusunun Eşimde bana baska bi konudan sinirliymis devamli gaza getirdi resmen yapmadigim şeyleri demedigim seyleri soyledi agzim acik kaldi. Halbuki ben derim bazen ben zorlarim annenlere gidelim annenlerde duralim die istemiyormuşum:) 3u birlik oldu kafam beynim kalmadı. Sustum sustum en son Annesine döndüm dedim ki hani hep diyosun ya evladimdan farkın yok sende evladimsin diye yalan hepsi baksana oğlun bisey diyor hemen arkasından gidiyorsun bu zamana kadar yapıp ettiklerim hiç yer etmemiş sende hadi onu geç beni dinlemeye tenezzül bile etmiyorsn tamam bildiğinizi yapın dedim hediyelerini verdim kalktık eve gittik astm var bende nefesim daralmaya başladı eve geldik ilacimi bulamadı 1 saat heryeri yıkıp devirmesine ragmen iyice krize cevirdi bi yandan ağlıyor bi yandan hemen hastaneye goturdu maske falan taktilar baya aglamis üzülmüş eşim ama şuan içimden yuzune bile bakmak gelmiyor

Yüzüne bakmasan haklısın bu ne böyle seni direk önlerine atmış
artı söylemediğin şeyleri söylemişsin gibi iftira atmış eşin
ne yapmalarını bekledi ki bu kadar gaza getirdi kalkıp dövmelerini filan mı?
Bildiğin yoldan yürü aynen devam et ki eğilip bükülmeyeceğin belli olsun
herkes yerini bilsin

Dün sakinleştirici verdiler onun etkisiyle heralde yada ölecekmişim gibi hissettim artık 1 saat boyunca kıvranınca bilmiyorum esime sarildim kendime gelince aşırı iyi olmasada iyiydi aramz akşam kafamı yastga koydum birbir geçti aklimdan herssy sonra dank etti

Ne kadar kindar ve saygısız bir kocan var.
Daha öncede böyle olmuştu. Sana karşı cephe almaları ufak bir kıvılcıma bakıyor.

Hala aramız iyi diyorsun ya

Kusura bakmayın ama ne kadar adi bir eşiniz varmış, bu yaptığı çok terbiyesizce. Bence eşinizle bir süre mesafeli olun ve ailesine de artık adım atmayın. Esiniz resmen sizi onların önüne atmış, kendisi siniri geçince sizinle düzelir ama ailesi size bilendiği için kinlenirler ve artık tepkili dururlar. esinizin onlara gidip ben sinirle abarttım işin aslı böyle değil demesi lazım. Esinize istediğin oldu aramızı tamamen bozdun artık hic gitmem rahat et deyin.

olsun insan can havli ile en yakınına sarılır
önemli olan bundan sonra duruşunu bozmamak
yap demem ama ben olsam o iftiraları sürekli yüzüne vururdum

Yüzüne bakmayın bir süre zaten, resmen ailesinin önüne atmış sizi, eş olmak böyle birşey değil.

Sizin aranız düzelse bile , ailesinin içinde kalacak dün konuşulanlar, en ufak bir şeyde sen zaten bizi istemiyorsun diyecekler.

Eşiniz siz yokken annesine ve kardesine yalan söylediğini, abarttığını söylesin en azından.

Eşiyle ailesi arasında ki ilişkiyi yönetecek beceride olmayan erkekler hiç evlenmese ne güzel olur.

Kocan seni cift cekim kıyma yapmıs bacım ailesine karsı.
Sacmalamıs resmen.
Artk ne yapsan gelinsin kvde gözunde

Eşinin yaptığı çok kötü bir durum resmen aranızı bozmuş kendi ailesiyle.Evde oturma konusuna gelınce bunu anlatamıyoruz karşı tarafa bende evde oturmaya bayılıyorum tek başıma olsun veya eşimle kendı annemede olsun gitmem çok sık ben evımde mutluyum onlar iyilik için çağırıyo olabilirler ama anlayışla karşılamıyolar sen gitmek istesen gidersin sürekli çağırmanın anlamı yok.Benim dilimde tüy bitmişti ben evimde mutluyum gezmeyi çıkmayı sevmem diye fakat onlarda onlarla olalım istiyolar hala.

Bundan sonra yüz verme gidelim deme kayınvalideye anlarlar o zaman durumu,
Eşin ,herhalde seni yönetmek istiyor git dur kal gel kişiliğin olduğunun farkında değil ,eşinle sakince konuş benimde isteklerim var her isteğine uyumam diye söyle ,açıkca ailenle arayı bozdun yalan dolan attın ,şimdi kendi kendine görüşürsün ben daha gelmem de

O nasıl kocaymış ya, ailesi ile senin aranı bozmak için ne gerekiyorsa yapmış, bravo valla.
Astım krizi için üzüldüm, geçmiş olsun. Ama bu konuyu eşinizle konuşun mutlaka, neden böyle yaptığını, sizin neden tek babasının alması önerisine olumsuz cevap verdiğinizi kavga etmeden anlatın. Sonra da ailesine açıklasın o gün neden öyle davranıp da gerçek olmayan şeyleri söylediğini. Yoksa size yok yere cephe alacaklar.

Bir de noktalama işaretleri kullanın :)

Bence esinizin ailesi eşinize hep "neden gelmiyor/etmiyor" felan dedi söylediklerine göre. Yani adamı bildiğin darladilar. Ama esinizin emrivaki yapması hoş değil, ama ailesine hakkınızda söyledikleri çok (affedersiniz) salakca. Öyle demiş olsaydınız bile insan ailesinin karşına geçip "onların ağzını mi cekicegim" demek ne kadar akillica. Üstüne de öyle birşey söylemediniz. Tabi ki insanlar sinirlenir. Zaten gelmediginizi (onkara göre) içerlep durmuşlar. Insanlar herkesin hayatına saygı duymayı öğrenemedi. Sanki kural var hep onların evine gitmen lazım gibi. Esiniz le tekrar sakin sakin konusun. Onun size iftira atmaları ve ailesi el birliği ile sizi orda küçük düşürdüğü yüzünden şimdi normal dravranmanin imkan olmadığını. Bunları yaparken sonuçları hiç düşünmediğini söyleyin. Ayrica esiniz iftiralarını düzeltene kadar oraya gitmeyin. Veya beraber gidin gözünüzün önünde sacmaladigini söylesin. Böyle şeyler yaparak aileye ne kadar zarar verdiğini anlamali

Yüzüne bakma zaten. Demediğin şeyleri demişsin gibi göstermiş. Neden orda eşinize niye yalan söylüyosun ne zaman öyle bişey söyledim demediniz. Resmen ara bozmuş.

Tutumum ne olmalı demişsiniz ya, kv ve görümceye bir süre gitmeyin. Eşinize de "kv istemeyen gelin böyle oluyor işte, şimdi yaşa da gör" deyin. Kv ve görümceyede sular durulunca, haklılığınzı anlatın. Hatta siz değil eşiniz anlatsın. 3 günde bir gidiyorsanız madem, kv kaç yaşında kadın akıl edememiş mi, oğlunun dolduruşuna gelmemeyi.

Ayrıca ders çalışıyorum diyorsunuz, şu an sorumluluğunuzda var.

Anan olsa uçar gidersin lafına takıldım ben. Bundan doğal ne olabilir? İnsanın annesinin babasının evi kendi evidir, tabi ki oraya daha istekli gidecek. Deli midir nedir... Eşiniz cidden sabır testi gibi. Yaptığı yenilir yutulur bir şey değil. Nasıl gözünüzün önünde sizin hakkınızda yalan atabiliyor? İnsan utanır yani. Ayrıca kalkıp kayınvalideye gideceğiniz zaman, eşinize haber verdiniz, o gitme dedi, peki siz niye buna uyuyorsunuz? Bence eşinizi daha az takarak yaşamaya devam edin. Kendini hükümdar filan sanmaya başlamış adam. Kayınvalide ve görümceyle de onlar özür dileyene kadar görüşmem ben olsam.

Gitmek istemesen bile aranizda boyle bir konusma bile gecse esinin bunu ailesine soylememesi gerekirken bir de iftira atarak sizi karsi karsiya getirmesi affedilemeyecek bir hata bana gore.
Ben kesinlikle esime sarilmak yerine onu artik hayatimda istemedigimi soylerdim.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…