Turkiye'den Tasinmak

ya herşeyi bi derece anlarımda amca olmuş 70 yaşında yürümeye mecali yok bana salya akıtıyor bunlar nedir yahu deliriyorum elimde değil amcayı boğasım geliyor katil olacağıma ülkeyi terkederim daha iyi

Sapık falan diyorlar sapık mapık değil onlar. Sadece mentaliteleri o. Kadın onlar için yaratılmış zevk vermeye yarayan bir varlık sadece. Bedenden ibaret. Erkek kadın üzerinde her türlü tasarrufa sahiptir. Kapalıysa belki ana bacı olur ama açıksa heleki şortlu etekli falansa kesin yolludur. Taciz edilirse zevk alır, hoşuna gider. Zaten açık kadını taciz etmeyeceksin de ne yapacaksın, onun için açmıyorlar mı? Bu bakış açısı değişmediği müddetçe bi mok olmaz.

Sana tek kelime ile cevap verecegim: medeniyet. Insana insan gibi yasama hakkini veren medeniyet.

Buraya da geliyorlar, 2000 kisi, sadece benim yasadigim eyalete gelenler bunlar. Amerikanin sabika ve saglik taramasindan, asilardan anca gectiler. Amerika once halkinin sagligi ve guvenini dusundugu icin islemler biraz uzun surmus.

Onlar medeniyet için gidiyorlar evet . Bunda bir sorun yok .

Ama o medeni şartlar içinde onlara ne ne kadar medeni! bir hayat sunulacak bunu soruyorum ben .

Bu bir kandırmaca ise , bence hiçte medeni bir hareket değil!

Sapık falan diyorlar sapık mapık değil onlar. Sadece mentaliteleri o. Kadın onlar için yaratılmış zevk vermeye yarayan bir varlık sadece. Bedenden ibaret. Erkek kadın üzerinde her türlü tasarrufa sahiptir. Kapalıysa belki ana bacı olur ama açıksa heleki şortlu etekli falansa kesin yolludur. Taciz edilirse zevk alır, hoşuna gider. Zaten açık kadını taciz etmeyeceksin de ne yapacaksın, onun için açmıyorlar mı? Bu bakış açısı değişmediği müddetçe bi mok olmaz.

Kapalilar tacize ugramiyor mu sizce? Bunun kadinin kiyafeti ile hiçbir ilgisi yok. Eger öyle olsaydi bana laf atilmamasi lazımdı yolda giderken. Hem kapaliyim hem cirkinim :))

Ama bazi erkekler için dişi olman yetiyor.

Kapalilar tacize ugramiyor mu sizce? Bunun kadinin kiyafeti ile hiçbir ilgisi yok. Eger öyle olsaydi bana laf atilmamasi lazımdı yolda giderken. Hem kapaliyim hem cirkinim :))

Ama bazi erkekler için dişi olman yetiyor.

Belki dedim farkındaysanız. Bazıları için kapalı kadın ana bacı bazıları için kadın kadındır her türlü taciz edilir. Bunlar benim düşüncelerim değil, toplumun bakış açısından bir buket yaptım size.

Özgürlüğü araba kullanabilip sevgili yapmaktan ibaret sayan dar beyinliler olduğu müddetçe bu ülke adam olmaz.
Ufukları kapalı insanlardan bir cacık olmaz.

Özgürlüğün kriteri nedir size söyleyeyim.
Bir kadın gece tek başına rahatça gezebiliyorsa o yer özgürdür.Ötesi yok..

Sana tek kelime ile cevap verecegim: medeniyet. Insana insan gibi yasama hakkini veren medeniyet.
Medeniyetin, gözünü seveyim, bunu su an kelimelerle anlat dersen, nereden baslayacagimi bilemem, hele hele bunu yasamamis ve bilmeyenlere anlatmak cok zor.
Medeniyeti ne parayla alinir, ne dinle, ne söhretle, nede zorla.
Medeniyet, insanin kadin erkek esit deger gördügü ve insanlarinda duyarli olup cevresine deger verdigi, saygi sevgi cercevesinde cok calisarak, cok okuyarak, egitim, kültür, sanat, spor etkinlerile ile hayatini doldurmus insanlarin tüm güzel imkanlari gelecek nesile ates selalesi gibi eline vermektir, aktarmaktir, hem bu zamana hemde gelecegi aydinlatmak icin cabalamaktir.
Ben müslüman olmayan her ülkede yasayabilirim ama hic bir müslüman ülkede yasayamam, cünkü orada MEDENIYET ne yazikki ve cok üzülerek söylüyorum, ne yazikki yok.:KK43:

Ya ben şimdi bizim erkekler pür u paktır , dişi sineğe bile yan gözle bakmazlar demeyeceğim de ; siz hiç ülkelerin taciz/tecavüz istatistiklerini okudunuz mu ?

Hele de Amerika , Kanada .

Mesela ABD nin sadece Michigan eyaletinde 10 bin küsür tecavüz numunesinin incelenmemesinden dolayı bekletilen dosyalar ile Türkiyedeki akıl almaz tecavüz indirimlerinin , kadın hakları açısından ne farkı var ?

Medeniyetin, gözünü seveyim, bunu su an kelimelerle anlat dersen, nereden baslayacagimi bilemem, hele hele bunu yasamamis ve bilmeyenlere anlatmak cok zor.
Medeniyet, insanin kadin erkek esit deger gördügü ve insanlarinda duyarli olup cevresine deger verdigi, saygi sevgi cercevesinde cok calisarak, cok okuyarak, egitim, kültür, sanat, spor etkinlerile ile hayatini doldurmus insanlarin tüm güzel imkanlari gelecek nesile ates selalesi gibi eline vermektir, aktarmaktir, hem bu zamana hemde gelecegi aydinlatmak icin cabalamaktir.
Ben müslüman olmayan her ülkede yasayabilirim ama hic bir müslüman ülkede yasayamam, cünkü orada MEDENIYET ne yazikki ve cok üzülerek söylüyorum, ne yazikki yok.:KK43:

Ah canııım lütfen gel bizimle yaşa sana çok ihtiyacimiz var :p

Özgürlüğü araba kullanabilip sevgili yapmaktan ibaret sayan dar beyinliler olduğu müddetçe bu ülke adam olmaz.
Ufukları kapalı insanlardan bir cacık olmaz.

Özgürlüğün kriteri nedir size söyleyeyim.
Bir kadın gece tek başına rahatça gezebiliyorsa o yer özgürdür.Ötesi yok..

Sadece gecemi artık gündüz bile farketmiyor bence :)

Ya ben şimdi bizim erkekler pür u paktır , dişi sineğe bile yan gözle bakmazlar demeyeceğim de ; siz hiç ülkelerin taciz/tecavüz istatistiklerini okudunuz mu ?

Mesela ABD nin sadece Michigan eyaletinde 10 bin küsür tecavüz numunesinin incelenmemesinden dolayı bekletilen dosyalar ile Türkiyedeki akıl almaz tecavüz indirimlerinin , kadın hakları açısından ne farkı var ?

Söylediğin olayları bilmiyorum. Öyleyse bir farkı yok, ama olması da gerekmiyor. Artılar eksileri geçiyorsa tamamdır.

Bir çok gelişmiş ülkede taciz ve tecavüz istatistikleri türkiyeden yüksek. Ama bunun sebebi orda çok oluyor bizde az oluyor değil. Orda şikayet ediliyor bizde üstü örtülüyor.

Onlar medeniyet için gidiyorlar evet . Bunda bir sorun yok .

Ama o medeni şartlar içinde onlara ne ne kadar medeni! bir hayat sunulacak bunu soruyorum ben .

Bu bir kandırmaca ise , bence hiçte medeni bir hareket değil!
Gelen ailelerden birine bize yakin bir yerde ev tutuldu, burada dernekten arkadaslar gidip kiyafet filan tasimislar. 6 cocuklu bir aile, son derece tedirgin, sokaga bile cikmaya korkuyorlarmis. Dil sorunu var, sonra da ise yerlestirecekler, herkes canla basla ilgileniyor iste.. Kandirmaca dedigin bu. Turkiyedeki gibi sokaga salmiyorlar, kizlarini kuma vermek zorunda degiller fark bu. Anlamak zor di mi.. Insana kiymet verilmesine alisik olmayinca.. Iste o yuzden yazip duruyorum zaten.

İlginç ...

Benim evimde de dostlarım ve akrabalarımla ilişkilerimde de , komşuluk ritüellerinde de kadın erkek eşit değer görüyor , hatta sanki kadın biraz daha fazla mı ne ?
Saygı , sevgi ,değerbilirlilik , hatırşinaslık hat safada ..hele yardımlaşma , selamlaşma gani .
Üstelik eşim ve ben lisanslı sporculardık , yaş dolayısıyla değiliz artık . Spor hala hayatımızda ama . Eğitimse eğitim , kültürse kültür ...
Şimdi benim yaşadığım insanlar mı müslüman değil , ben mi değilim yoksa senin örnek olarak gördüklerin mi ?

Genellemeleri oldum bittim sevmem .Tümdengelmem , tümevarmam ... Sadece inancından ötürü ''medeniyetsiz'' olarak yaftalanmak , takdir edersin ki hoş değil .

Dinini seviyorsan , hem dinini yaşarken hem bu yukarıdaki medeni hasletleri hayatına öyle bir yerleştir ki , kimse seni nefretle anmasın . İşte benim düsturum bu .

Gelen ailelerden birine bize yakin bir yerde ev tutuldu, burada dernekten arkadaslar gidip kiyafet filan tasimislar. 6 cocuklu bir aile, son derece tedirgin, sokaga bile cikmaya korkuyorlarmis. Dil sorunu var, sonra da ise yerlestirecekler, herkes canla basla ilgileniyor iste.. Kandirmaca dedigin bu. Turkiyedeki gibi sokaga salmiyorlar, kizlarini kuma vermek zorunda degiller fark bu. Anlamak zor di mi.. Insana kiymet verilmesine alisik olmayinca.. Iste o yuzden yazip duruyorum zaten.

Yani senin yakınlarındaki o bir aile tüm mülteci sorununu anlamaya ve çözmeye örnek teşkil ediyorsa ; bizim burada da bir değil bir kaç aile var ; öyle sıcak karşılandılar ki , ilk günden korkmadılar sokağa çıkmaya .
Bizi insana kıymet vermemekle suçlarsan , bizi yardımlaşmadan bi haber bir örf adetten gelmiş kılarsan , çok ayıp edersin .
Anlamak zor değil değil mi bunu ?

Gelen ailelerden birine bize yakin bir yerde ev tutuldu, burada dernekten arkadaslar gidip kiyafet filan tasimislar. 6 cocuklu bir aile, son derece tedirgin, sokaga bile cikmaya korkuyorlarmis. Dil sorunu var, sonra da ise yerlestirecekler, herkes canla basla ilgileniyor iste.. Kandirmaca dedigin bu. Turkiyedeki gibi sokaga salmiyorlar, kizlarini kuma vermek zorunda degiller fark bu. Anlamak zor di mi.. Insana kiymet verilmesine
Bence çok kendini yıpratma zihniyet öyle bir yerleşmişki içimize kökten değiştirmek mümkün değil bizler için ama gelecek nesil düzgün yetiştirebilirsek bir umut olabilir burda en çok annelere görev düşüyor erkek çocuklarını düzgün yetiştirirsek ilersi için herşey daha iyi olabilir

Zaten bir tek Michigan'i ornek verebilirsin, orada da Detroit'i. Evler sudan ucuz, gene de alici yok. Gangesterler sehri. Turkiyenin 12 kati buyuk bir ulkenin bir sehri, orasi da nazarlik olsun. Orayi Turkiye ile kiyasladiginda Turkiyeye hakaret etmis olursun. Insallah Turkiye rakamlari daha fazla cikmamistir istatistiklerde..

Zaten bir tek Michigan'i ornek verebilirsin, orada da Detroit'i. Evler sudan ucuz, gene de alici yok. Gangesterler sehri. Turkiyenin 12 kati buyuk bir ulkenin bir sehri, orasi da nazarlik olsun. Orayi Turkiye ile kiyasladiginda Turkiyeye hakaret etmis olursun. Insallah Turkiye rakamlari daha fazla cikmamistir istatistiklerde..

1000 dolara ev vardı Detroit'de.. arkadaşım alacaktı ama korkudan bakmaya bile gidemedi garibim :KK53:

X