Turkiye'den Tasinmak

bir giderken nasıl gideceğine karışmadığın kalmıştı kakao.. arada pillerimizi değiştir de akmasınlar..
ülke sadece senin ülken değil gidiyosan git ama giderken ülkemi diline dolama.. yok özgürlük yokmuş,,yok yaşam standartları düşükmüş, yok (amerikada kadına şiddetin alası varken)kadına şiddet varmış..kii kadınlar akıllı olsunlar teslim etmesinler erkeklerin ellerine kendilerini.. şu saydıklarınız niye benim başıma gelmiyo niye pazardan rahat alışveriş yapıyorum,, otobüste giderken niye tacize uğramıyorum ki başıma 2 kere geldi aldım adamın aklını.. çalışıyorum aldığım maaşla evimi geçindirmeye çalışıyorum.. mücadelemi ediyorum.. yazın tatilimede gidiyorum bütçeme uygun belki bir çadır ve sadece deniz haaa gidiyormuşsunuz buyrun gidin ama TÜRKİYEYİ kötülüyerek değil..

ne kadar uzamış konu.. herkesin mutluluk algısı farklıdır.. ben torpillerden, iş verenlerin ıkına ıkına hakkının 1/4 ini vermelerinden, kıroluklardan, kabalıklardan, burunlarını yere sümkürüp elini duvara süren mikroplardan, insanların ter kokmasından, gülümsediğin zaman "oo kesin bana iş atıyor yollu bu" damgasını yemekten, küfürlerden, iğrenç ötesi eğitimden, insanların eğitilmemesinden şikayetçiyim.. biraz daha sıksam bu sayfayı full doldururum..

ne elit, ne mükemmel, ne muhteşem olma gibi bir sıkıntım yok.. standart düzeye erişmek bile bu ülke için BENİM NAZARIMDA imkansız..

ülke sadece senin ülken değil gidiyosan git ama giderken ülkemi diline dolama.. yok özgürlük yokmuş,,yok yaşam standartları düşükmüş, yok (amerikada kadına şiddetin alası varken)kadına şiddet varmış..kii kadınlar akıllı olsunlar teslim etmesinler erkeklerin ellerine kendilerini.. şu saydıklarınız niye benim başıma gelmiyo niye pazardan rahat alışveriş yapıyorum,, otobüste giderken niye tacize uğramıyorum ki başıma 2 kere geldi aldım adamın aklını.. çalışıyorum aldığım maaşla evimi geçindirmeye çalışıyorum.. mücadelemi ediyorum.. yazın tatilimede gidiyorum bütçeme uygun belki bir çadır ve sadece deniz haaa gidiyormuşsunuz buyrun gidin ama TÜRKİYEYİ kötülüyerek değil..

yahu sanane.. ister ülkeyi dolarım, ister başka bir şeyi dolarım.. had sınırını aşıyorsun farkında değilsin sanırım.. he he sen kaldırım taşı atmıştın evet.. herkes kaldırım taşı atsın, kakao kendini öyle koruyor çünkü..

Huyum kurusun sert yazarim, kusura bakma. Ama hakaret ve kufur yok bende. Kendisine kibar diyenleri de gorduk bamlae kalktiginda. Oyle samimiyetsiz kibarlikla ugrasamam.

Ayrica cevap verecek bir sey bulamadigini dusunuyorum. Ama sorun degil.. ok..

Benim herşeye cevap verebilecek kapasitem var her ne kadar entel olamasam da :) ama huyum kurusun laz damarım tutunca bende acayip oluyordum ama anladım ki boş işler bunlar benim ailem 3 şehit verdi bu vatana dolayısıyla bir gönül borcumuzda yok artık ateş düştüğü yeri yakar derler ya umarım siz hiç bu acıları yaşamazsınız ama yaşamadan da bu gitemk isteyenleri anlamanız mümkün görünmüyor o kadar kapatmışsınız kendiniz farklı fikirlere

Bak senin mutlu olman için bunlar yeterli demek ki. Bazılarımız için yeterli değil. Ben tacize uğrayıp adama haddini bildirmekle mutlu olmak istemiyorum, tacize uğramamak istiyorum. Adamların bana yiyecekmiş gibi bakmamasını istiyorum. Aldığım maaşla evimi geçindirmek değil, belli bir standartta yaşamak istiyorum. Çocuğuma gelecek sağlamak istiyorum.
Türkiyeyi kötülemiyoruz eleştiriyoruz. Bu da bu ülkenin vatandaşı olarak en doğal hakkımız.

ne kadar uzamış konu.. herkesin mutluluk algısı farklıdır.. ben torpillerden, iş verenlerin ıkına ıkına hakkının 1/4 ini vermelerinden, kıroluklardan, kabalıklardan, burunlarını yere sümkürüp elini duvara süren mikroplardan, insanların ter kokmasından, gülümsediğin zaman "oo kesin bana iş atıyor yollu bu" damgasını yemekten, küfürlerden, iğrenç ötesi eğitimden, insanların eğitilmemesinden şikayetçiyim.. biraz daha sıksam bu sayfayı full doldururum..

ne elit, ne mükemmel, ne muhteşem olma gibi bir sıkıntım yok.. standart düzeye erişmek bile bu ülke için BENİM NAZARIMDA imkansız..

oh be süper açıklamışsın bunlardan rahatsız olunca entel oluyoruz yalnız :KK70:

yahu sanane.. ister ülkeyi dolarım, ister başka bir şeyi dolarım.. had sınırını aşıyorsun farkında değilsin sanırım.. he he sen kaldırım taşı atmıştın evet.. herkes kaldırım taşı atsın, kakao kendini öyle koruyor çünkü..
ayy ofis dolarsan dola kendini kandırmış olursun. ben bir kadınım evet veeee beni kimse taciz edemez net.. ben bir kadınım ve çalışır kendi ekmeğimi kazanırım net.. kendi kocamı kendim seçer ve nasıl yaşayacağıma ben karar veririm net. önce kadınlar kendilerini geliştirsinler erkek müsvettelerine karşı birlik olsunlar. onlara o tavizleri vermesinler bak şiddet görüyormu kadınlar..haa benim mesaim bitti ben çıkıyorum tee konuşun ve kötüleyin ÜLKENİZİ

Yav Turkiyeden Suriyeli multeciler bile olumu goze alarak minicik botlara dolusup kactilar aylarca. Yunan sahil koruma botlarini patlatti, kimi boguldu, gene durmadilar, yilmadilar. Ille de Avrupa deyi deyi.. Adamlar bile uc gunde kararlarini verip bu ulkeden kacmanin yollarina baktilar, hala neyi savunuyorsunuz? Turkiyede hayat sartlari dediginiz gibi piril piril olsa idi ne isleri vardi minicik botlarda 20 kisi olume meydan okuya okuya kacacak? Hemi de Avrupa din kardesleri bile degilken?
Neyi savunuyorsunuz siz yav? AKP Turkiyesinden din kardesleri bile olmek bahasina Hristiyana kacip siginiyor, anlayin gari..

Cunku ekonomik acidan refah seviyeleri daha yuksek, insanlara bedavadan para da dagitiyorlar sosyal yardim adi altinda...

Yine gereksiz bir ornek vermekten kte gidememisin... Suriyeliler bile kaciioooo. Yani o kadar berbat bi ulkeyiz dimi :KK53:

Bir de gitmeye calismasar bu sefer de gitmiyorlar diye aglayacaksin hahaa. Yani her durumda magduriyet cikarqcaksin her durunda ulkeni kotulemek icin bahanen var iste. Ama anlamiyorsun galiba ben yemiyorum bunlari ya artik anla sunu :KK53: senin bi dusuncen bu savundugun bisey yok. Ulkeyi kotulemek icin her seyi kullaniyorsun. Diger basliktaki gibi... Hukumet israil ile dostluk kursa deeert, kurmasa yine dert sana gore.

Senin savundugjn bir sey yok. Sqdece Turkiye'yi kotulemek icin alakali alakasiz herseyi kullanmaya calisiyorsun ama meydan bos degil, lafimi esirgemem ben. Ben varken dikkat et yanj hahahaa. Gazete mansetlerinden oteye gitsin artik su yazdiklarin yahu.

Bak senin mutlu olman için bunlar yeterli demek ki. Bazılarımız için yeterli değil. Ben tacize uğrayıp adama haddini bildirmekle mutlu olmak istemiyorum, tacize uğramamak istiyorum. Adamların bana yiyecekmiş gibi bakmamasını istiyorum. Aldığım maaşla evimi geçindirmek değil, belli bir standartta yaşamak istiyorum. Çocuğuma gelecek sağlamak istiyorum.
Türkiyeyi kötülemiyoruz eleştiriyoruz. Bu da bu ülkenin vatandaşı olarak en doğal hakkımız.

of ya süper süper :) tacize uğramamak varken sürekli tedirgin olarak sokağa çıkmamak varken ne uğraşıcam had bildiricem sanki o taciz eden iki kişi tüm türkiye erkeklerine bildirim yapmış gibi te Allahım ya :KK70:DDD

ayy ofis dolarsan dola kendini kandırmış olursun. ben bir kadınım evet veeee beni kimse taciz edemez net.. ben bir kadınım ve çalışır kendi ekmeğimi kazanırım net.. kendi kocamı kendim seçer ve nasıl yaşayacağıma ben karar veririm net. önce kadınlar kendilerini geliştirsinler erkek müsvettelerine karşı birlik olsunlar. onlara o tavizleri vermesinler bak şiddet görüyormu kadınlar..haa benim mesaim bitti ben çıkıyorum tee konuşun ve kötüleyin ÜLKENİZİ

seninle herhangi bir konuda birlik olabilmem imkansız kakao.. ne erkekleri ne de kadınları müsvedde olarak görmüyorum çünkü ben.. senin mantığınla şiddet görenin kafasını yararak korunacaksak bırak birleşmeyi, aynı kulvarda bile olamayız..

Cunku ekonomik acidan refah seviyeleri daha yuksek, insanlara bedavadan para da dagitiyorlar sosyal yardim adi altinda...

Yine gereksiz bir ornek vermekten kte gidememisin... Suriyeliler bile kaciioooo. Yani o kadar berbat bi ulkeyiz dimi :KK53:

Bir de gitmeye calismasar bu sefer de gitmiyorlar diye aglayacaksin hahaa. Yani her durumda magduriyet cikarqcaksin her durunda ulkeni kotulemek icin bahanen var iste. Ama anlamiyorsun galiba ben yemiyorum bunlari ya artik anla sunu :KK53: senin bi dusuncen bu savundugun bisey yok. Ulkeyi kotulemek icin her seyi kullaniyorsun. Diger basliktaki gibi... Hukumet israil ile dostluk kursa deeert, kurmasa yine dert sana gore.

Senin savundugjn bir sey yok. Sqdece Turkiye'yi kotulemek icin alakali alakasiz herseyi kullanmaya calisiyorsun ama meydan bos degil, lafimi esirgemem ben. Ben varken dikkat et yanj hahahaa. Gazete mansetlerinden oteye gitsin artik su yazdiklarin yahu.

sinirlenince gülme efekti yapıyosun :KK70:

Vaaay diger parametreleri kurcalamak simdi mi aklina geldi? Diyorum iste samimiyetsizsin diye...

Ona bakarsan ABD'nin yuzolcumu 10 kusur katimiz, dogal kaynaklari acisindan daha zengin, gecmisinde belli bir kultur ve millet yapisi yok, gecmiste ekonomik ve bilimsel gelisimini hizli tamamlamis ve elde ettigi bu ustunlugunu guzelce korumus... ustelik bulundugu cografya tun dertlerden uzak oooh miss gibi.

Bunlardan niye bahsetmiyorsun hic?

Ama buna ragmen cinayet, tecavuz, kavga, dovus.... orana baksan en az Turkiye kadar. Bosa sallama yani yemem ben bunlari.

Turkiye de su anda ataga kalkti iste. Ekonomi gelismedikce ulke buyuyemezdi ama ekonomik hacmi gayet de artiyor. Ve dolayisiyla da gerisi gelecek. Ama sen bunu istemiyorsun kesinlikle, yoksa kime elitlik taslayacaksin, dimi?

Turkiye sunepe gibi otursun otudugu yere sana gore. Hicbir seye karismasin hatta. Hemen dibinde ortadoguda kiyamet kopsun ama biz hic burnumuzu sokmayalim dimi? Cunku onceki baslikta dedigin gibi "Turkiye'nin dunyadaki yeri belli, fazlasi degil".... Sana gore durum bu iste. Oyle olsun ve oyle kalsin istiyorsun.
Amerikayi sen attin ortaya, Turkiyenin bugunu ile gecmisini karsilastiririm ben genelde.Amerikanin mi kaynaklari zengin, yoksa Turkiyenin mi? Turkiyedeki verimli topraklari nereden bulacaksin? Bahcede karpuz yedim ertesi sene karpuz verdi bahcem. Kendi kendine hashas yetisti. Dunyanin bir numarali findik ureticisiydik biz. Kendi cayimizi uretir, kendi pirincimizi yerdik. Simdi artik calros pirinc yiyoruz, Amerikadan.. Sekere once kota koyduk, sonra seker fabrikalarini bir bir kapattik, pancardan uretilmis mis gibi sekerin tadini unuttuk, Amerika ile antlasma yaptik, her tarlada urettikleri misirlarindan seker yapip bize satiyorlar. Bizim ciftci uretmese de olur, devlet bakar. Mis gibi kekik kokan etlerimiz vardi, ama hayvanciligi bitirdik, artik kurbanlik koyunumuzu da, yedirecegimiz samani da ithal ediyoruz. Hayvan ureticileri issiz kaldi ama olsun, devlet bakar. Her tarafa meydan okuduk, ambargo yedik, domates ureticisi fiyat dusmesin diye domatesleri tarlada birakiyor artik, yakinda sebzeleri de ithal yeriz. Ruslar tepemizi attirdi, onlara da kafa tuttuk, napalim artik 900 futbol kulubude Antalyada kamp yapmayiversin. Turizmci bir kista olmez ya, hukumetimiz sagolsun. Israilin de hatri kalmasin, onlarin bir sonraki seneye dayanmayan tohumlari ile uretiyorduk zaten bir cok sebzeyi, kendi tohumlarimiza yasak geldi nedense, Israil de para kazansin di mi..

Sen zorla oldur tarimi, hayvanciligi, turizmi, onlarda bile git ille de antlasmalarla kendini disa bagimli hale getir, sonra da gel buraya "ama amerikanin dogal zenginligi daha coook" de. Gulsem mi aglasam mi bilemedim simdi..

Son düzenleme:
ya bırak allah aşkına, yurdum insanı bana entel dese de, elit dese ne.. şunlardan rahatsız olmayanlar ne derse desinler tın..

İşte Türk insanında son yıllarda bir aşağılık kompleksi var ne denirse alınıp olay çıkarıyorlar sırf kompleks bence başka bir şey değil :)

Amerikayi sen attin ortaya, Turkiyenin bugunu ile gecmisini karsilastiririm ben genelde.Amerikanin mi kaynaklari zengin, yoksa Turkiyenin mi? Turkiyedeki verimli topraklari nereden bulacaksin? Bahcede karpuz yedim ertesi sene karpuz verdi bahcem. Kendi kendine hashas yetisti. Dunyanin bir numarali findik ureticisiydik biz. Kendi cayimizi uretir, kendi pirincimizi yerdik. Simdi artik calros pirinc yiyoruz, Amerikadan.. Sekere once kota koyduk, sonra seker fabrikalarini bir bir kapattik, pancardan uretilmis mis gibi sekerin tadini unuttuk, Amerika ile antlasma yaptik, her tarlada urettikleri misirlarindan seker yapip bize satiyorlar. Bizim ciftci uretmese de olur, devlet bakar. Mis gibi kekik kokan etlerimiz vardi, ama hayvanciligi bitirdik, artik kurbanlik koyunumuzu da, yedirecegimiz samani da ithal ediyoruz. Hayvan ureticileri issiz kaldi ama olsun, devlet bakar. Her tarafa meydan okuduk, ambargo yedik, domates ureticisi fiyat dusmesin diye domatesleri tarlada birakiyor artik, yakinda sebzeleri de ithal yeriz. Ruslar tepemizi attirdi, onlara da kafa tuttuk, napalim artik 900 futbol kulubude Antalyada kamp yapmayiversin. Turizmci bir kista olmez ya, memleket sagolsun. Israilin de hatri kalmasin, onlarin bir sonraki seneye dayanmayan tohumlari ile uretiyorduk zaten bir cok sebzeyi, kendi tohumlarimiza yasak geldi nedense, Israil de para kazansin di mi..

Sen zorla oldur tarimi, hayvanciligi, turizmi, onlarda bile git ille de antlasmalarla kendini disa bagimli hale getir, sonra da gel buraya "ama amerikanin dogal zenginligi daha coook" de. Gulsem mi aglasam mi bilemedim simdi..

he valla ya Amerika nerden çıktı kim gidiyor niye orası kıstas alındı bende anlamadım :KK70: ben viyanaya gidiyorum orayı sordum ablalara nasıldır diye bi cevap alamadım maalesef :KK70:

o tacize uğramadığın yeri bulursan banada haber ver taşınalım oraya .geçindirmekten kastım belli bir standda yaşamak demek.çocuğumu okutuyorum geleceğini (RABBİM ömür verirse kendi çizecektir )ben her daim arkasında

sayfaları ara ara okudumda ,kendi milletini ,kendi ülkesini bu kadar sevmeyen üyeler neden hala ülkemizin menfaatini düşünMÜŞ gibi yapıyorsunz eğreti duruyor !!!

bu arada Suriyeliler kaçtı ülkelerinde kalmadı diyenler var ..............

X