Turkiye'den Tasinmak

o tacize uğramadığın yeri bulursan banada haber ver taşınalım oraya .geçindirmekten kastım belli bir standda yaşamak demek.çocuğumu okutuyorum geleceğini (RABBİM ömür verirse kendi çizecektir )ben her daim arkasında

Yok taşınmayın kakao mümkünse. Hep birlikte gidersek orda da tacize uğramak kaçınılmaz olur.

Ben avrupada 3-4 ülke gezdim. Hiç birinde bırak tacize uğramayı rahatsız bile olmadım. Ne yediğime içtiğime dikti gözlerini millet ne giydiğime.

seninle herhangi bir konuda birlik olabilmem imkansız kakao.. ne erkekleri ne de kadınları müsvedde olarak görmüyorum çünkü ben.. senin mantığınla şiddet görenin kafasını yararak korunacaksak bırak birleşmeyi, aynı kulvarda bile olamayız..
o yazımdan anladığın bumu .. buysa pesss diyor ve ben çıkıyorum haa ben seninle birlik olurum kadınsal faaliyetlerde ara beni:KK66::KK66:

o yazımdan anladığın bumu .. buysa pesss diyor ve ben çıkıyorum haa ben seninle birlik olurum kadınsal faaliyetlerde ara beni:KK66::KK66:

sen ne dediğini anladıysan benim için bir sorun yok.. bu arada aman diyeyim, bana uzak allaha yakın ol kakao..

Yav Turkiyeden Suriyeli multeciler bile olumu goze alarak minicik botlara dolusup kactilar aylarca. Yunan sahil koruma botlarini patlatti, kimi boguldu, gene durmadilar, yilmadilar. Ille de Avrupa deyi deyi.. Adamlar bile uc gunde kararlarini verip bu ulkeden kacmanin yollarina baktilar, hala neyi savunuyorsunuz? Turkiyede hayat sartlari dediginiz gibi piril piril olsa idi ne isleri vardi minicik botlarda 20 kisi olume meydan okuya okuya kacacak? Hemi de Avrupa din kardesleri bile degilken?
Neyi savunuyorsunuz siz yav? AKP Turkiyesinden din kardesleri bile olmek bahasina Hristiyana kacip siginiyor, anlayin gari..

Ne ile karşılaşacaklar orada haberleri yok ?

Kendi kabuğundan çıkmaktan pekte hoşlanmayan özellikle Hollanda ve İsveç , tüm hümanistliği ile mi kucaklıyor acaba mültecileri , onlara vaat denilen bu sınırsız hakların sebebi ne ?

Sadece insan hakları mı , mülteci kabul etme yasası mı , AB normları mı ?

Yoksa bu bir ticaret mi en insani olmayanından .

Sesli düşünüyorum sadece , bir tas çorba ile samimiyet mi ; verilen bir çatı ama yanında kölelik mi ?

Avrupa sevdalısı olmaları , bakış açınızın Suriyeli mültecilerle benzerliği . Bu konuda o insanları orada aslında ne bekliyor kısmı da , beni düşündüren nokta ?

he valla ya Amerika nerden çıktı kim gidiyor niye orası kıstas alındı bende anlamadım :KK70: ben viyanaya gidiyorum orayı sordum ablalara nasıldır diye bi cevap alamadım maalesef :KK70:
Ben de Finlandiya istiyorum ama hayaller hayatlar:KK51: Aplalar Finlandiya'yi da degerlendirseler elleri degmisken:KK70:

Screenshot_2015-11-22-20-14-04-1.png
O değilde kadrolu devlet memuru olan kaçmaz bu ülkenden ..kolaymı atanmak :))

Bak senin mutlu olman için bunlar yeterli demek ki. Bazılarımız için yeterli değil. Ben tacize uğrayıp adama haddini bildirmekle mutlu olmak istemiyorum, tacize uğramamak istiyorum. Adamların bana yiyecekmiş gibi bakmamasını istiyorum. Aldığım maaşla evimi geçindirmek değil, belli bir standartta yaşamak istiyorum. Çocuğuma gelecek sağlamak istiyorum.
Türkiyeyi kötülemiyoruz eleştiriyoruz. Bu da bu ülkenin vatandaşı olarak en doğal hakkımız.
en doğal hakkın peki bu sapıklar için kesin yaptırımlar istiyoruz dimi
peki başka ? yani bunlar nasıl olur

Superwoman Kakao ya bir alkış. O dayak yemiyor, o çalışıyor, o tacize ugramiyor. Siz de kadın mısınız bea....

:KK53:
hay ağzını öpeyim dicem .buradakiler onuda yanlış anlar acizliğinizi başkalarına mok atarak ülkenizi kötülüyerek,insanınızı yererek kapatamassınız önce eğitim sonra irade budur yani cicim. :KK66:

Ne ile karşılaşacaklar orada haberleri yok ?

Kendi kabuğundan çıkmaktan pekte hoşlanmayan özellikle Hollanda ve İsveç , tüm hümanistliği ile mi kucaklıyor acaba mültecileri , onlara vaat denilen bu sınırsız hakların sebebi ne ?

Sadece insan hakları mı , mülteci kabul etme yasası mı , AB normları mı ?

Yoksa bu bir ticaret mi en insani olmayanından .

Sesli düşünüyorum sadece , bir tas çorba ile samimiyet mi ; verilen bir çatı ama yanında kölelik mi ?

Avrupa sevdalısı olmaları , bakış açınızın Suriyeli mültecilerle benzerliği . Bu konuda o insanları orada aslında ne bekliyor kısmı da , beni düşündüren nokta ?
Sana tek kelime ile cevap verecegim: medeniyet. Insana insan gibi yasama hakkini veren medeniyet.

Buraya da geliyorlar, 2000 kisi, sadece benim yasadigim eyalete gelenler bunlar. Amerikanin sabika ve saglik taramasindan, asilardan anca gectiler. Amerika once halkinin sagligi ve guvenini dusundugu icin islemler biraz uzun surmus.

Ya bana kalsa ben Karayiplerde filan yaşamak isterim yani :) benim ki işim dolayısıyla tayin kendim istedim gerçi 7 yıl bakalım gerisi kısmet artık

en doğal hakkın peki bu sapıklar için kesin yaptırımlar istiyoruz dimi
peki başka ? yani bunlar nasıl olur

Cezayla falan olmaz o iş. Taciz konusunda da yazmıştım ancak eğitimle olur. Akademik eğitimden bahsetmiyorum. Aile içi eğitim önemli. Özellikle erkek çocuklarına kızların onlar için yaratılmadığını öğretmek lazım ki bu ülkede şimdi başlarsak elli sene sonra falan normale döner bu bakış açısı. Hala minik etek giymezseniz taciz edilmezsiniz diyen KADINlar var.

Cezayla falan olmaz o iş. Taciz konusunda da yazmıştım ancak eğitimle olur. Akademik eğitimden bahsetmiyorum. Aile içi eğitim önemli. Özellikle erkek çocuklarına kızların onlar için yaratılmadığını öğretmek lazım ki bu ülkede şimdi başlarsak elli sene sonra falan normale döner bu bakış açısı. Hala minik etek giymezseniz taciz edilmezsiniz diyen KADINlar var.

ya herşeyi bi derece anlarımda amca olmuş 70 yaşında yürümeye mecali yok bana salya akıtıyor bunlar nedir yahu deliriyorum elimde değil amcayı boğasım geliyor katil olacağıma ülkeyi terkederim daha iyi

X