Türkiye de hayata devam etmek mi? Amerika da sıfırdan başlayarak yeni bir hayat mücadelesi mi?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Kesinlikle silahlanma büyük tehdit. Aynı endişeyi ben de yazdım daha önce. Maalesef kötü, korkunç insanlar heryerden. Allah fırsat vermesin, çocuklarımızı korusun ne denir başka.
Silahlanma burada da had safhada
Bakmayın pembe gözlüklerle bakanlara
Piyasada kaç tane kayıt dışı silah var netten bi bakın derim

Haklısınız, buraya gelince o kadar zorluk çektik. Gerçekten kolay değil. Ama bu kadar zorluğu boşuna mu çektik diyorum ben de bazen.

Aynı şeyleri ben de sorguladım. Eşinizin arkadaşı yani bizim yaş grubumuz, şimdi bizim okuduğumuz devlet okullarıyla şimdikiler bir mi? Sürekli sistem değişiyor, müfredat değişiyor. Her dünya sıralamasında eğitim çok gerilerde çıkıyor bizde. Diyorsunuz ki benim çocuğum devlet okulunda okuyor hem de çok başarılı. Doğrudur, bir çocukta potansiyel varsa köy okulunda da okusa bişey olur o çocuk. Ama ya yoksa? Çocuğun potansiyeline güvenip geleceğini şansa mu bırakmalı yoksa elimizdeki fırsatları değerlendirmeli miyiz? Çocuğunuz ilkokulda mı bilemiyorum, peki liseye geldiğinde iman hatip dayatılırsa, özel okula mecbur bırakılıp kıt kanaat geçinirken bir de okul taksitleri denkleştirirsen bulursanız kendinizi?

Ben kıskanıyorlar diye bişey demedim ülkemize karşı düşmanlık ediyorlar dedim sebebini de hepimiz biliyoruz amaç açıkça ortada zaten. Valla Türkiye Türkiye olalı bugüne kadar kaç tane dünya markası ürettiki zaten eskiden bizi muhtaç etmedilermi dış ülkelere resmen sattılar ülkemizi dahası ülkemiz için bişeyler yapmaya çalışanlarında önüne taş koydular. Bu dediklerinizi o taviz verenlere demek lazım. Ben tepkimi amerika ürünlerini almamakla ortaya koyuyorum elimden gelen bu. Duyarsız olmaktan çok daha iyidir sen umursama ben umursamayayım ne olur bu işin sonu... burdaki her türlü kuralı ihlal edenlere ağır cezalar verilse o zaman işin rengi değişirdi... bu dünyada adalet yok zaten suçlular hapse tıkılsada adalet sağlanmış olmuyor gerçek adalet Allah katında artık ahirete kaldı

Abd de eğitim konusunda imrendiğim tek şey, okulsuz eğitim.
Keşke Türkiye'de de olsa, çocuklarımı okula göndermesem, evde okusalar.

Bence bu sistem daha zihin açıcı ve potansiyele göre uygun

Şimdi samandan,kağıda kadar herşeye muhtacız.
Bu mu muhtaç olmamak ?
Devletin elinde hangi resmi kurum kaldı ?
Hepsini satmadılar mı ?
Yani birşey yazıyorsunuz acaba diyorum biz paralel evrende falan mı yaşıyoruz.
Zira yazdıklarınızla uygulamada olan çok farklı

Söylediğiniz bazı şeylere katılmakla beraber Amerika yı tü kaka düşman olarak görmek pek gerçekçi değil. Amerika politikası evet kesinlikle bölmek ve söz sahibi olmak üzerine kurulu ama bu onların suçu değil zira kendi menfaatlerini düşünüyorlar. Suç buna müsade edenlerde, her türlü ülkeyi borç batağına sürükleyenlerde, ekonomiyi bu hale getirip, üretmeyin sadece tüketenlerde, eğitime, hukuka, insana yakışır şekilde insanına asgari ücret vermeyenlerde ve en önemlisi bunu sorgulamayıp hala Amerika tü kaka diyenlerde.

Bu tamamen geleceği şansa bırakmak değil bence. Oğlum ortaokulda. Kardeşleri de var. Ama hepsinin ilgi alanları çok farklı. Evet büyük oğlum robot vs çok meraklı ama bir küçüğü silah yapmayı seviyor ve ticarete yatkın. Bi küçüğü bebekleri seviyor belki bebek hemşiresi olmak ister bilemiyorum. Diğerlerini bilmiyorum daha ama ister çiftçi olmak istesinler ister araba tamircisi. Benim dünyadaki tek hedefim onları dürüst ve güzel ahlaklı yetiştirmek. Eğer işini iyi yaparsan hangi meslekte olursan ol başarılı olursun bence. Okulların eğitimine gelince açıkçası eskisinden daha iyi olduğunu düşünüyorum. Bazı öğretmenlerin eksikliği dışında. İmam hatip konusu da kimsenin öyle bir zorlama yapacağını sanmıyorum ama olursa da okusunlar yani o kadar da öcü değil o okullar da. Ben çocuğun karar vermesi taraftarıyım. İyiyi kötüyü artıyı eksiyi anlatır kararı onlara bırakırım.
Özel okula gitmek istiyorlarsa burs kazanmaları gerek gibi...

Tepkinizi hangi marka telefonla bize iletiyorsunuz çok merak ettim?

Sende onlara dusmansin, sende onlara gore dis mihraksin, sende onlari bitirmeye calis mesela olmaz mi? Yaptiklarini almayarak yasam kaliteni dusurecegine kendin uret mesela.. adamlar legodan araba yaptilar legodan, ben anlamiyorum yahu hic mi agirina gitmiyor kimsenin? Onlarin poposu kirik oyuncakla yaptiklarinin orjinalini cizemiyoruz bile neredeyse.. ben bugune kadar Amerikayi seven tek bir ulke gormedim Avrupa dahil, gel gelelim hicbir krizde bizi cekemiyolla muhabbetine girmediler.. calistilar, urettiler, yeni markalar cikarttilar ve krizden ciktilar.. bak en yerli ve milli marketimize haksiz fiyatlandirmadan ceza geldi :) bu kafayla daha cok dis mihrak, cekemiyolla diye aglariz..

Kim o insan? Anlamadım ben??

Eeee ben ne dedim hanfendi satmadılarmı dedim bidaha okuyun isterseniz yazdıklarımı. Bende onu diyorum zaten işte zamanında satan satmış zaten muhtaç etmişler bizi yeteri kadar... ama şimdi bu böyle diye herşeye susalımmı veya ülkemizi mi terkedelim? Bu vatanı vatan yapan bu ülkeyi ayakta tutan bütün inancıyla kendini ömrünü feda etmiş insanlarımızdır dilerimki bu bütünlük bu inanç daim olur

Zamanında dediğiniz yakın geçmiş.
O yüzden bunlar daha iyi günlerimiz diyorum
İyi forumlar

çokk şükür bin şükürrr bugün de doyduk

çok haklısın şu an telefonumun ustunde tepinmekteyim kırmak için

Yaşam kalitemin düştüğünü nerden çıkardın bayan office? Eeee o yazdıklarını yapmayanlara sormak lazım . Olan olmuş zamanında keşke kimse seyirci kalmasaydı

Yaşam kalitemin düştüğünü nerden çıkardın bayan office? Eeee o yazdıklarını yapmayanlara sormak lazım . Olan olmuş zamanında keşke kimse seyirci kalmasaydı

Zamaninda zamaninda diye diye icin kurudu be FM, 2002 yilinda dogan cocuk 16 yasini bitirdi neyseki zamaninda yapilmayanlarin hepsi simdi dizi dizi var :) ne tuhaf, bundan 20 yil sonra da bugun icin “keske zamaninda kimse seyirci kalmasaydi” diyecekler :)

amerıkayı boşverın de bu sene ılk defa tatıle gıdemedım be evde pınekledım turizm patladı dıye sevıneyım mi şimdi ben.ustelık kendim turizm ciyim

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…