Türkiye de hayata devam etmek mi? Amerika da sıfırdan başlayarak yeni bir hayat mücadelesi mi?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Atatürk sen ne büyük adam ne büyük bir lidermişsin. Hergün kıymetini daha iyi anlıyorum ve birgün gelecek seni hiç anlamayanlar bile sana hakaret edenler bile seni minnet ve mahcubiyetle anacaklar.

tek çocuğum var daha yenı 8 oldu geleceğinden endişeden bazı geceler uyuyamıyorum ben demi anormallik var acaba orta halli bir aileyim ben bıle yetemiyorum çocuğa gonderemıyorum ıstedığım özel okula maalesef istedığım kurslara

Tepkinizi hangi marka telefonla bize iletiyorsunuz çok merak ettim?

Sizin gereksiz sorularınıza daha fazla vaktimi harcamak istemiyorum
Laf olsun diye konuşuyorsunuz sadece . Türkiyeyi o kadar düşünüyorsanız siz ne yapıyorsunuz acaba bu ülke için önce onu sorgulayın başkalarını yargılamak yerine. Ama belkide amerika vatandaşısınızdır söylediklerinize bakılırsa. Ben çok şükür Türküm ve ülkemi çok seviyorum burdanda ayrılma düşüncem yok. Siz kendi ülkenizin sorunlarıyla ilgilenin.

Ah o endişe yok mu! O kadar iyi anlıyorum ki sizi. Hayat kolaylaşır gibi gözükse de git gide zorlaşıyor. Herşey paraya dayanıyor maalesef.

Ah o endişe yok mu! O kadar iyi anlıyorum ki sizi. Hayat kolaylaşır gibi gözükse de git gide zorlaşıyor. Herşey paraya dayanıyor maalesef.
kendim özel okul unıversıte mezunuyum kolayca okumuştum orta gelırle şimdi kendi çocuğumu okutamıyorum tatile goturemedım bu sene kendı sttandartlarımda olan otellere turızm patlamışmış banane

Aslında sizi yargılamak istediğini sanmıyorum. Sadece içinde bulunulan duruma karşı fazla pozitifsiniz. Ama eleştirmek ülkeyi sevmemek değil, aksine yakıştırılan şeyleri ülkesinde göremeyip üzülmek.

Bugün migrostan kuzu külbastının kilosunu 83 tl ye aldım.İstanulda yaşıyorum
Takdir edersiniz ki et diyince kuşbaşı gelir akla balık diyince kalamar veya karidesin gelmediği gibi
Ben yo ülke çok ucuz demiyorum etin 100 lira olmadığını söyledim

Cevap veremediniz çünkü ucu yine Amerikaya dayanıyor.
Her neyse bakın ben de Türküm bir süre Avrupada yaşadım ama Amerikaya hiç gitmedim. Sizin anlamadığınız kısım şu. Ülkeyi eleştiriyoruz diye Türklüğümüzden bir şey kaybetmiyoruz :) Tabi ki eleştireceğiz tabi ki sorgulayacağız hatta asıl sorgulamamak her şey yolunda gibi davranmak yanlış ve ülkeyi sevmemektir. önce kabul edeceğiz problemleri ülkemiz neden böyle oldu diyeceğiz , size de tavsiye ederim sorgulayın biraz kafanız acımaz :)

Atatürk sen ne büyük adam ne büyük bir lidermişsin. Hergün kıymetini daha iyi anlıyorum ve birgün gelecek seni hiç anlamayanlar bile sana hakaret edenler bile seni minnet ve mahcubiyetle anacaklar.

Benmi hakaret ediyorum? Gerçekten çok enteresan insanlarsınız geçmişini bilmeyen gelecekten anca böyle konuşabilir. İnsanların dediklerini doğru algılayın önce saygı duymayı öğrenin neyse daha fazla muhattap olmak istemiyorum size amerikanızda mutluluklar.

Ayy size hakaret ediyorsunuz demedim nerden cikardiniz. Ben genel olarak icinde bulunulan duruma istinaden soyledim. Hani ulkemiz nasil bu hale geldi yi konusuyorduk ya. Herzaman minnetle aniyorum atamizi. Keske onun gibi biri daha gelse.

Sizin yaptığınız ülkeyi değil benim düşüncelerimi eleştirmek. Ben amerikada yaşamam dedim diye rahatsız olmanız enteresan ve komik bakın bende gülüyorum :) cevap vermicem artık çünkü aynı yerde dolanmaktan başka bişey yapmıyorsunuz eleştirecekseniz sorunları eleştirin beni değil.

Yahu bende diyorumki birileri benim fikirlerimi değil ülkenin sorunlarını eleştirsin o zaman benim sözlerime niye laf yetiştirilmeye çalışılıyor? Ayrıca pozitif olup olmamak bana kalmış bişey kimseyi ilgilendirmez ben kimsenin karamsarlığını sorgulamıyorum burda bu şekilde fikir alışverişi yapılmaz sizin yazdığınızı üzerime alınmamın sebebi bana karşı yazılmış bişeyi kopyalayarak yazmanızdır kim olsa üstüne alınırdı yani neyse iyi geceler.

22 yıl türkiyede yaşadım ki cidden türkiyede de çok iyi şartlardaydım ekonomik olarak da iyiydim eğitim imkanlarım da iyiydi.

bu senenin başında abd de okumaya başladım. türkiyeye tatilde gelince bile içim sıkıldı, üzüldüm.

ankarada benim yaşadığım semtte çoğunluk birbirini tanır mesela markette vs karşılaşınca insanlara gülümsemek abes kaçmaz, sürekli gittiğim kafenin çalışanlarına selam veririm sorun olmaz. ama oradan çıktığım anda ben artık türkiyede kendimi uzaylı gibi hissediyorum. herkesin suratı asık, herkes memnuniyetsiz. anlayabiliyorum da çünkü şartlar değişiyor, çocuğuna ayakkabı alamayan adamın gülecek nesi olabilir ki?

sakın türkiyeye dönmeyin, gerekirse abd de mc donaldsta çalışın ama türkiyeye dönmeyin. ülkenizi yine sevin, tatillerde gelin ama türkiye artık yaşanacak bir yer değil.

her zaman söylüyorum ben artık sevdiğim herkesin bu ülkeden gitmesini istiyorum.

ne eğitimi düzgün, ne ekonomisi iyi, ne de insana değer veriliyor. artık 3.sınıf ülkeyiz maalesef.

Son düzenleme:
Ben birkaç yıl daha orda kalıp devam etmenizden yanayım . Olmaz ise donersiniz . Çok yoğun bir iş hayatım var . Ve aldığım maaş su son birkac ayda eridi . Aynı çalışma temposunu Amerika'da gösterse idim eminim ki daha fazla kazanırdim . Şuan dönebilsem 20 li yaşlarıma öyle bir plan cizerdim yurtdışı için ama şuan artık imkansız .

++++
Dünyanın en çok eleştirilen ülkesi Amerika,gelin görün ki süper güç yine o.Çünkü adamlar eleştirildikleri yerlere bakıyorlar,açığımızı nasıl kapatırız diye uğraşıyorlar,bizde durum ''ne alakası var hepsi dış güçlerin saçmalaması/bizi kıskanıyorlar''dan öteye gitmiyor.

Hala eğitimimizde ne sorun var ki diyenler bile var.Yani bilemiyorum,İnternet kullanmayı bilince çok yararlı arkadaşlar,biraz açın araştırın ya.İnsanlar nelere ne kadar para veriyor,ne tür eğitimler alıyor bir bakın.Daha iyisini istemek sizi kötü yapmaz,hakkınız bu sizin,o kadar vergi veriyorsunuz neden her şeye ''tamam o zaman'' diyorsunuz anlamıyorum.

Türk insanında hala değer kaldığını düşünüyor musunuz gerçekten?

Takdir edersiniz ki et diyince kuşbaşı gelir akla balık diyince kalamar veya karidesin gelmediği gibi
Ben yo ülke çok ucuz demiyorum etin 100 lira olmadığını söyledim

Et deyince sizin aklınıza kuşbaşımı geliyor sadece??? Benim aklıma kıyma, bonfile, pirzola da

geliyor ki bonfilenin kilosu 106 tl.Balık denince akla hamsi , lüfer , kalkan v.s. gelir.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…