Türkiye de hayata devam etmek mi? Amerika da sıfırdan başlayarak yeni bir hayat mücadelesi mi?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Amerikan insanındaki misafirperverlik, medeniyet, nezaket, güleryüz, insana saygı Türk insanında yok. Doğruya doğru, kusura bakmayın. Bizim insanımız mis, bizim insanımız pırlanta... geçin Allah aşkına. 3 haftadır Türkiye'deyim. Zaten hem Türkiye'de hem Abd'de uzun yıllar yaşadım. Siz farkı bana sorun. :)

Hiç yurtdışında yaşamamış insanlar neyin kıyaslamasını yapıyor anlamadım.
Birbirine selam vermek demiş. Türkiyede ne baktın bana mı baktın kavgaları oluyor ne selamı. Selam versen yollu derler. Not: 1 yıl İngilterede cennet gibi bir hayat yaşadım.

22 yıl türkiyede yaşadım ki cidden türkiyede de çok iyi şartlardaydım ekonomik olarak da iyiydim eğitim imkanlarım da iyiydi.

bu senenin başında abd de okumaya başladım. türkiyeye tatilde gelince bile içim sıkıldı, üzüldüm.

ankarada benim yaşadığım semtte çoğunluk birbirini tanır mesela markette vs karşılaşınca insanlara gülümsemek abes kaçmaz, sürekli gittiğim kafenin çalışanlarına selam veririm sorun olmaz. ama oradan çıktığım anda ben artık türkiyede kendimi uzaylı gibi hissediyorum. herkesin suratı asık, herkes memnuniyetsiz. anlayabiliyorum da çünkü şartlar değişiyor, çocuğuna ayakkabı alamayan adamın gülecek nesi olabilir ki?

sakın türkiyeye dönmeyin, gerekirse abd de mc donaldsta çalışın ama türkiyeye dönmeyin. ülkenizi yine sevin, tatillerde gelin ama türkiye artık yaşanacak bir yer değil.

her zaman söylüyorum ben artık sevdiğim herkesin bu ülkeden gitmesini istiyorum.

ne eğitimi düzgün, ne ekonomisi iyi, ne de insana değer veriliyor. artık 3.sınıf ülkeyiz maalesef.
begenmegen canim vatanimi biraksin varsin gitsin. kalanlar biz bize yeteriz .ayiklaniriz hem boylece.
lakin siz buraya ait degilsiniz...
Insan nasil baytaga vatana laf soyler ya aklim almiyorr

begenmegen canim vatanimi biraksin varsin gitsin. kalanlar biz bize yeteriz .ayiklaniriz hem boylece.

gittim zaten ben sağolun.

bayrağa vatana laf söylemedim ben burada kolay kolay siyaset yapmam ama pembe gözlük de takmam türkiyeye gelip çocuğunu devlet okulunda heba edip istediğini yedirip içiremedikten sonra oturup bayrağı mı kemirsin kadın?

şurdan buyurun.

images.jpg

Ayıklanır mısınız? Ayıklananlar genelde iyi yetişmiş, emek harcanmış , kapasitesi yüksek insanlar.

Dünya buna beyin göçü diyor ki hiç istenilen birşey değil.

Kimse bayrağına, vatanına laf söylemiyor.

Laf söylenen sistem.

Arada fark var.

Ayıklanır mısınız? Ayıklananlar genelde iyi yetişmiş, emek harcanmış , kapasitesi yüksek insanlar.

Dünya buna beyin göçü diyor ki hiç istenilen birşey değil.

Kimse bayrağına, vatanına laf söylemiyor.

Laf söylenen sistem.

Arada fark var.
beyin gocu yapanlar da yasanilacak yer degil mi diyor hanimfendi

O gitti diye şükrettiğin S sassyassyy tanımıyorum ama eminim bir muhtemelen iki yabancı dil

bilen eğitimli, üreten, geliştiren bir insan.Onu kaşının gözünün hatrına almadılar o ülkeye.

Üreteceğini, katkısı olacağını bildikleri için alıyorlar.

ayıklanmak?
yapmayın yahu rica ediyorum hepimiz bu ülkenin insanıyız, ne demek ayıklanırız. bunu söylediğiniz kişiyle aynı kimliği taşıyorsunuz farkında mısınız?

ülkeden birini kovmak kimsenin haddine değil, aynısı size yapılsa ne tepki verirsiniz?
bir insan ülkesini över de yeri geldimi eleştirirde. bu kimseye onu ülkesinden kovma hakkını vermez veya ülkesini sevmediğini göstermez.

Valla doğru söylüyorsunuz.
Ayıklansınlar
Okuyan,üreten,sorguluyan insanlar kurtarsın kendini
Geriye kalanlar zaten idare eder birbirlerini :KK66:

beyin gocu yapanlar da yasanilacak yer degil mi diyor hanimfendi

Beyin göçünden anladığınız ne sizin?

Evet daha iyi imkanlar tanındığı , daha iyi şartlarda yaşayacakları için gidiyorlar.

Sistem doğrudüzgün işlese kimse meraklı değil gitmeye.Sizin anlamak istemediğiniz bu?

O gitti diye şükrettiğin S sassyassyy tanımıyorum ama eminim bir muhtemelen iki yabancı dil

bilen eğitimli, üreten, geliştiren bir insan.Onu kaşının gözünün hatrına almadılar o ülkeye.

Üreteceğini, katkısı olacağını bildikleri için alıyorlar.

araya girmek gibi olmasın 4 dil, microsoft stajı :))

Valla büyük kızım üstün zekalı ve başarılı bir tenis oyuncusu. Küçük de fena sayılmaz. Artık nasıl olur bilmiyorum spor bursu, başarı bursu ne olursa.. Üniversite için gitsinler, orada yeni bir hayat kurşunlar istiyorum. Kaçıp kendilerini kurtarsınlar. Aynısını kendim yapmadım ya ona pişmanım.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X