Tüp bebek'de döllenme olmaması-yeni merkez arayışı - kullanılan takviyeler görüşlerinizi bekliyorum

Kızlar merhabalar burada bu konuyla ilgili pek bir forum bulamayınca bu başlığı açtım. Hem fikir alışverişi hemde bilgilendirme niteliği olsun temennisiyle 🙏 yaşım 27 hafif bir pcos var. Eşimin yaşı 37 sperm sayısı en son ki yaptırdığimiz spermiogram'da 300.000 civarı ve morfolojisi %1 😔 maalesef başımızdan 2 başarısız tüp bebek denemesi geçti. İkisinde de döllenme olmadı. 😔 İlk denemem de 12 yumurta toplandı 8 tanesi m1'di 5 tanesini döllenmeye uygun gördüler. Ertesi gün aradıklarında 3 tanesinin 2 hucreli olduğu görülmüştü. Ertesi gün arayıp döllenme olmaması nedeni ile iptal edildi. Doktor ile görüştüğümüzde yumurta dejenerasyonu olduğu söylendi. 2. tedavimde büyüme hormonu uygulandı ve yüksek doz ilaç kullanıldı. 2.'de 11 yumurta toplandı 5 tanesi m1'di ve yine döllenme olmadı. Tabi bu epikriz raporunu aldığımız da şok oldum kendi adıma. Bana uygulanan icsi yöntemi ve toplam sperm sayısı 50 tane ama doktor bir sperm olsa yeter dedi ve 2. tüp bebek olayınında kimden oldu belirsiz dedi olarak konuyu kapattı. Çapraz donasyon önerdi.Bir yıl kadar ara verdim eşim de varikosel vardı. Diğer tüp bebek doktorları ile görüştüğümde sorunun erkek kaynaklı olduğu söylendi. Üroloji doktoruna gittik ve gozardı ettiğimiz varikosel operasyonunu önerdi varikosel operasyonunu 20 gün önce yaptırdık. Üroloji doktoru 4 ay sonunda tüp bebek yaptırabilirsiniz dedi. Ben de Memorial Şişli Hastanesi'ne gitmeyi düşünüyorum. Sizlerin de bana bu konuda yardımcı olabileceğinize inanıyorum 🙏 doktor olarak kimi tercih etmeliyim? onlar ekip halinde çalışıyorlarmış herhangi birisine de gitsem olur mu? Sonuçta ekip olarak çalışılacağı için sıkıntı yaşamam diye düşünüyorum. Eşim takviye olarak promen k kullanıyor. Bende Q10 kullanıyorum. Ayrıca ikimiz ek olarak polen ve bal karışımı kullanıyoruz. Umarım tüm isteyenlerin kucağı tez vakitte dolar 🙏 Rabbim hepimizin yardımcısı olsun .
Öncelikle merhaba ,Ben ege üniversitesi hastanesinde tüp bebek tedavisine başladım ilk denemede 3 tane yumurtam oluştu ama malesef döllenme problemi oldu ve başarısız olduk.ikinci denemede de umutsuzca gitmiştim yine aynı sorunu yaşarım diye düşünüyordum ki yumurta toplama esnasında bize bi ilaç önerisinde bulundular.daha önce bir hasta almış başarılı olmuş ve kalan ilacida hastaneye bağışlamış. Bizde kabul ettik 'kalsiyum iyonofor' diye bi ilaç iki yumurtam toplandı ve 1 tanesi döllendi. Suan iki yaşında ablaları oglusum.kesinlikle öneririm döllenme sorununa karşı bu ilacı.duanizi eksik etmeyin karşılığında 😊😊 ben bagislayana hep ediyorum

Öncelikle merhaba ,Ben ege üniversitesi hastanesinde tüp bebek tedavisine başladım ilk denemede 3 tane yumurtam oluştu ama malesef döllenme problemi oldu ve başarısız olduk.ikinci denemede de umutsuzca gitmiştim yine aynı sorunu yaşarım diye düşünüyordum ki yumurta toplama esnasında bize bi ilaç önerisinde bulundular.daha önce bir hasta almış başarılı olmuş ve kalan ilacida hastaneye bağışlamış. Bizde kabul ettik 'kalsiyum iyonofor' diye bi ilaç iki yumurtam toplandı ve 1 tanesi döllendi. Suan iki yaşında ablaları oglusum.kesinlikle öneririm döllenme sorununa karşı bu ilacı.duanizi eksik etmeyin karşılığında 😊😊 ben bagislayana hep ediyorum
Bu söylediğiniz öyle imkansız bı ilaç değil kendini bilen her labaratuvar zaten kalsiyumda bekletiyo yumurtayı ve çokta faydası var

Teşekkür ederim cevap verdiğiniz için 🙏 benim aslında yumurta sayımda bı sıkıntı çıkmıyor 12yumurtadan 8 tanesi m2kalitesindeydi sanırım bizim sperm kaynaklı diye düşünüyorum görüştüğüm doktorlar bu şekilde söyledi. 2.denemede kalsiyum denemesi yapıldı malesef hiç olmadı yine

Bu söylediğiniz öyle imkansız bı ilaç değil kendini bilen her labaratuvar zaten kalsiyumda bekletiyo yumurtayı ve çokta faydası var
Kesinlikle yapılması gereken şeymis bunu araştırdıkça öğrendim ama maalesef 2.denemede yaptılar . O yüzden bu sefer doğru merkezi doğru laboratuvarin denk.gelmesini.istiyorum 🙏🙏🙏

Kesinlikle yapılması gereken şeymis bunu araştırdıkça öğrendim ama maalesef 2.denemede yaptılar . O yüzden bu sefer doğru merkezi doğru laboratuvarin denk.gelmesini.istiyorum 🙏🙏🙏
Tekrar selam, Memorial ile görüştün mü?? Ben seninle konustuktan sonra randevu alıp ptesi hem semra hanım hem de ekibinden bir doktorla görüştüm.. hala karar vermiş değilim.. senin fikrin ne yönde 😅😅

Tekrar selam, Memorial ile görüştün mü?? Ben seninle konustuktan sonra randevu alıp ptesi hem semra hanım hem de ekibinden bir doktorla görüştüm.. hala karar vermiş değilim.. senin fikrin ne yönde 😅😅
Selam canım 😂 hyr henüz görüşmedim yrn İstanbul'da birkaç yerle ön görüşme yapicam kendi durumumla alakalı ne şekilde cevap alicam bilemiyorum 🙄 Memorial de kararlı gibiyim ama birkaç iyi merkez daha var aklımda ön görüşme yapıp kararımı netleştiricem inşallah ama benim tedaviye en erken başlama zamanım Ekim gibi çünkü eşim daha yeni varikosel op. Oldu 🤭 🙏

Geçmiş olsun benim de birinci denemem negatif. Yumurta kalitesizliği, yaş 41. Bir tanıdık önerdi Şişli Semra Hocayı. 12 kez tüp bebek yapmışlar Şişli memorialde 2. Denemede pozitif olmuş. En iyi lab orada sanırım. Ama bahçeci de çok tercih ediliyor onu anlamış değilim.

Şişli memorialde Doktor ben de arıyorum. Bana whatsapptan doktor umut beyle ön görüşme randevusu verdiler. Kafanızdakileri sorarsınız belki.
Merhaba ben 3 kere bahçecide denedim. Sonuçlar o kadar kötüydü ki, hatta 2. Denememde döllenme dahi olmadı transfer iptal oldu. Sonra Şişli memoriale gittik. Arada çooook fark var. Çok daha profesyonel bir ekip var memorialde. Bu işte en büyük başarı labratuarda embriyologların. Semra hoca muhteşem donanımlı be kendinden çok emin. İl denememde bir oğlum oldu. Üçüncü denememde yine hamileyim binlerce şükürler olsun. Bahçecide ne olup bitti bilmiyoruz.

Şişli memorialde tedavi gördük , ilk denemede pozitif aldık rabbime şükürler olsun. n8 yumurtam toplandı, 8 i dolu çıktı , 6 tanesi döllendi , 5 tanesi 5. Güne geldi. Eşimin morf yuzde 1 hızı az sayısı yüksekti. Benim amh testim önce 1.0 sonra 2.60 çıkmıştı hangsi doğru bilmiyorum. 28 yaşındayım.

Ben hamile kalmaya çalıştığım zamanlar 8 ay boyunca yumurta kalitem için
Çok kaliteli bir OMEGA 3
Q10
L arginine
C vitamini
Arı sütü
Her gün 1 avakado
Tüp bebek tedavisinden 3 ay önce glutene dair her şeyi kestim, 2 ay C life macun kullandım.

Yumurtaşarım toplanırken 2 tanesi 11 ml 1 tanesi 14 ml gerisi 18-23 arasıydı doktorum 4-5 dolu çıkmadımı beklediklerini ama 10 ml üstü her yumurtaya bakacaklarını söyledi ve o küçüklerin bile dolu çıkmasına şaşırdılar şükürler olsun bu kullandıklarımın etkili olduğunu düşünüyorum.

Rabbim tez zamanda duanıxa kavuştursun 🤲🏻
Tebrik ederim
Q10
L arginine
hangi marka kullandınız acaba

Merhaba ben 3 kere bahçecide denedim. Sonuçlar o kadar kötüydü ki, hatta 2. Denememde döllenme dahi olmadı transfer iptal oldu. Sonra Şişli memoriale gittik. Arada çooook fark var. Çok daha profesyonel bir ekip var memorialde. Bu işte en büyük başarı labratuarda embriyologların. Semra hoca muhteşem donanımlı be kendinden çok emin. İl denememde bir oğlum oldu. Üçüncü denememde yine hamileyim binlerce şükürler olsun. Bahçecide ne olup bitti bilmiyoruz.
Merhaba iyi yapmışsınız umut hoca ile görüştük ticari kaygıları olduğunu asla düşünmüyorum. Adet olunca gideriz sanırım.

Merhaba iyi yapmışsınız umut hoca ile görüştük ticari kaygıları olduğunu asla düşünmüyorum. Adet olunca gideriz sanırım.
Hafta sonu İstanbul'da toplam 3merkez gezdim.. hepsinin amacı resmen para maalesef 😔 kimse kimseyi anlamıyor yaparız deneriz diyor sanki çok kolay kazanılıyormuş gibi dişimizden tirnagimizdan arttırıp mucizemize ulaşmaya çalışıyoruz 😭 Memorialle henüz yüzyüze görüşmedim ama çok kişiden maddiyate bakmadiklarini duydum 🙏 çok şükür ki bu devirde böyle başarıya odaklanmış merkezler var iyiki varlar

Hafta sonu İstanbul'da toplam 3merkez gezdim.. hepsinin amacı resmen para maalesef 😔 kimse kimseyi anlamıyor yaparız deneriz diyor sanki çok kolay kazanılıyormuş gibi dişimizden tirnagimizdan arttırıp mucizemize ulaşmaya çalışıyoruz 😭 Memorialle henüz yüzyüze görüşmedim ama çok kişiden maddiyate bakmadiklarini duydum 🙏 çok şükür ki bu devirde böyle başarıya odaklanmış merkezler var iyiki varlar
Ne güzel istanbul da olduğunuz için görüşebiliyorsunuz. Biz whatsapp tan görüştük Umut hoca ile. Dediğiniz gibi para kolay kazanılmıyor doğru tercih yapmak lazım. 1000 km yoldan geleceğiz. En son hangi doktoru tercih ettiğinizi bana da söyler misiniz çok sevinirim.

Ne güzel istanbul da olduğunuz için görüşebiliyorsunuz. Biz whatsapp tan görüştük Umut hoca ile. Dediğiniz gibi para kolay kazanılmıyor doğru tercih yapmak lazım. 1000 km yoldan geleceğiz. En son hangi doktoru tercih ettiğinizi bana da söyler misiniz çok sevinirim.
Bende Kocaeli'de oturuyorum normalde 2gunlugune gittik. Ben memorialden Soner bey ile görüşmüştüm malesef oda ayrılmış 😔 ekip olarak çalıştıkları için doktor çok farketmiyor diye duydum.

Bende Kocaeli'de oturuyorum normalde 2gunlugune gittik. Ben memorialden Soner bey ile görüşmüştüm malesef oda ayrılmış 😔 ekip olarak çalıştıkları için doktor çok farketmiyor diye duydum.

Ekip olarak çalışıyorlar evet. Embriyoları genetiğe gönderdiklerini de söyledi doktor bey. Keşke sorsaydım dediğim bir şey var: genetiğe göndermek doğru mu? Sağlıklı embriyoları seçmeye çalışıyorlar ama ya hiç sağlıklı embriyo bulamazlarsa transfer yapmıyorlar mı yani. Bu yüzden kafam karışık .

Ekip olarak çalışıyorlar evet. Embriyoları genetiğe gönderdiklerini de söyledi doktor bey. Keşke sorsaydım dediğim bir şey var: genetiğe göndermek doğru mu? Sağlıklı embriyoları seçmeye çalışıyorlar ama ya hiç sağlıklı embriyo bulamazlarsa transfer yapmıyorlar mı yani. Bu yüzden kafam karışık .
Duruma göre gönderdiklerini biliyorum. Vakalara göre

Merhaba , bebe aspirinini duydunuz mu ? Yumurta sayı ve kaliteye etkiliymis , bir tanıdığımız ona bunu söylediğimde eskiden köyde annesinin tavuklara bebe aspirini verdiğini çifter çifter yumurtladıklarını söyledi , bilgisi olan var mı bu konuda acaba ya da deneyeb

Merhaba , bebe aspirinini duydunuz mu ? Yumurta sayı ve kaliteye etkiliymis , bir tanıdığımız ona bunu söylediğimde eskiden köyde annesinin tavuklara bebe aspirini verdiğini çifter çifter yumurtladıklarını söyledi , bilgisi olan var mı bu konuda acaba ya da deneyeb
Hiç duymadım. Faydası şu olabilir oradaki kan akışını hızlandırdığı için fayda sağlar. Kan sulandırıcı kullanmak adet kanamasını yoğun yapar

Hiç duymadım. Faydası şu olabilir oradaki kan akışını hızlandırdığı için fayda sağlar. Kan sulandırıcı kullanmak adet kanamasını yoğun yapar
Tüp bebek öncesi kullanıp fayda gören de çokmuş detaylı araştırmak lazım tabi

X