TÜP BEBEK POZİTİF SONUCU VE 5. HAFTADA KANAMA😔

Anladım canım inş sağlıkla ilerler ya 🙏
Pozitiften sonrada hiç bitmiyo yani bizim tüp bebek olunca ekstra diken üstündeyiz
Hep bir şey olacak korkusuyla yaşıyoruz ne zaman rahatça arkama yaslanırım bilmiyorum yani 12.hafta için gün sayıyorum bende hep kontrol ediyorum fitil akıyo lekelenmemi acaba diye yani
Biraz sakin kalıp beklmek dua etmekten başka yapacak bir şeyimiz yok 🤲
Amin kuzum🤲❤️
Evet tüp olunca kanama vs zaten çok oluyormuş buda çok okudum..
Yani sevinçle gidip sonrasında endişe ile eve gelmek zor..
Rabbim büyüktür yiyecek ekmeği var ise tutunacak sıkıca 🤲
Diğer türlü ne yapsam da boş..
Sakinim şuan ilk konuştugumuzda baya üzülmüştüm ama şuan sakinim elimizden geleni yapıyoruz Rabb'ime güveniyorum sağlıklı hayırlı ise sımsıkı tutunsun 🤲🤲🌺

İnş güzel olacak canım sağlıkla tutunsun sıkı sıkı 🙏 allah çok büyük 🤲
Amin kuzum🤲❤️
Evet tüp olunca kanama vs zaten çok oluyormuş buda çok okudum..
Yani sevinçle gidip sonrasında endişe ile eve gelmek zor..
Rabbim büyüktür yiyecek ekmeği var ise tutunacak sıkıca 🤲
Diğer türlü ne yapsam da boş..
Sakinim şuan ilk konuştugumuzda baya üzülmüştüm ama şuan sakinim elimizden geleni yapıyoruz Rabb'ime güveniyorum sağlıklı hayırlı ise sımsıkı tutunsun 🤲🤲🌺

Selam kızlar
Tüp bebek sonucun pozitif oldu 10. Günde kan testim 345 çıktı .
1 hafta sonrasında muayeneye gittiğimde keseyi gördük. 1 hafta sonrasında kalp atışlarını dinlemeye gidecektik ama 5 haftada akşam bir lekelenmem oldu. Hemşiremiz önemli değil artarsa haberleşelim dedi . Gece uyudum sabah uyandığımda kanamam olmuştu
Acil bölümüne gittim progestan iğne yapıldı(ilk defa )
Orda olan bir doktora muayene oldum kese gözüküyor ama üstten muayene ile içini görmek için erken dedi.
Eve geldiğimde kanama kahverengi lekelenmeye dönmüştü ama her wc ye gittiğimde çamaşırımda görüyorum.
Kendi doktoruma henüz gidemedim
İçimi rahatlamaya ihtiyacım var
Bu durumu yaşayan var mıdır acaba
İnşallah kötü bir durum olmamıştır 🙏🏼🙏🏼🙏🏼
Merhaba bende aynı durumu bu sabah yaşadım. Benimde tüp bebek durumunuz nasıl inşallah duzelmistir. Bende birde ağrı vardı

Selam kızlar
Tüp bebek sonucun pozitif oldu 10. Günde kan testim 345 çıktı .
1 hafta sonrasında muayeneye gittiğimde keseyi gördük. 1 hafta sonrasında kalp atışlarını dinlemeye gidecektik ama 5 haftada akşam bir lekelenmem oldu. Hemşiremiz önemli değil artarsa haberleşelim dedi . Gece uyudum sabah uyandığımda kanamam olmuştu
Acil bölümüne gittim progestan iğne yapıldı(ilk defa )
Orda olan bir doktora muayene oldum kese gözüküyor ama üstten muayene ile içini görmek için erken dedi.
Eve geldiğimde kanama kahverengi lekelenmeye dönmüştü ama her wc ye gittiğimde çamaşırımda görüyorum.
Kendi doktoruma henüz gidemedim
İçimi rahatlamaya ihtiyacım var
Bu durumu yaşayan var mıdır acaba
İnşallah kötü bir durum olmamıştır 🙏🏼🙏🏼🙏🏼
Merhaba bende aynı durumu bu sabah yaşadım. Benimde tüp bebek durumunuz nasıl inşallah duzelmistir. Bende birde ağrı vardı

Merhaba çok şükür herşey yolunda şimdi . Benim baya kanama olmuştu yani öyle lekelenme gibi değil. Eğer sizinde öyle olduysa mutlaka Doktorunuzu arayın derim. Ben acile gitmiştim iğne yapmışlardı

Sonrasında benim lekelenme şeklinde devam etti
Şuan iyiyim gittiğimdede doktora bebek gayet iyiydi kırmızı çoğalan bi kanama olmadığı sürece normal bakılıyo zaten
Sizin nasıl lekelenme şeklindemi
Merhaba şimdi iyisinizdir inşallah aynı şeyleri bende yaşıyorum kananam var😔

Sonrasında benim lekelenme şeklinde devam etti
Şuan iyiyim gittiğimdede doktora bebek gayet iyiydi kırmızı çoğalan bi kanama olmadığı sürece normal bakılıyo zaten
Sizin nasıl lekelenme şeklindemi
İlk günler lekelenme şeklindeydi sonra kanamaya döndü 2 dır oluyor kanamam şimdide kasık ağrım var merak ediyorum

İlk günler lekelenme şeklindeydi sonra kanamaya döndü 2 dır oluyor kanamam şimdide kasık ağrım var merak ediyorum
Benimde ilk lekelenme sonra kanamaya dönmüştü
İğne vurulduktan sonra kanamayı kesiyor
Ve artık içeride kalan kan beklediği için kahverengi dönmüş şekilde lekelenme olarak bir süre geliyor .
Bende çok şükür şimdi herşey yolunda
Ama 2 hafta iğneye devam ettim kanama alanı falan vardı sonra geçti

Benimde ilk lekelenme sonra kanamaya dönmüştü
İğne vurulduktan sonra kanamayı kesiyor
Ve artık içeride kalan kan beklediği için kahverengi dönmüş şekilde lekelenme olarak bir süre geliyor .
Bende çok şükür şimdi herşey yolunda
Ama 2 hafta iğneye devam ettim kanama alanı falan vardı sonra geçti
Sağlıkla kucağına alırsın inşallah canım inşallah benimde düşük tehlikem biter

Sağlıkla kucağına alırsın inşallah canım inşallah benimde düşük tehlikem biter
Aminn inşallah teşekkür ederim
İnşallah Allah’ın izniyle seninde tehliken geçer. Ama birçok hamilelikte kanama oluyormuş zaten. İçini ferah tut.
Bende çok korkup ağlamıştım
İlk kez başımıza gelince ..🥹

Merhaba aynı durumu yaşıyorum. Ne durumdasınız acaba?
Şükür hiç bir sorun olmadı olduğu gün doktora gittim tüp bebekte bu durumlar olabilir dedi çok normal karşıladı doktor. Pruluton ignem vardı ondan yaptırdım hemen 2.gun önce kalp atışlarını duyamamistik ama kanama olduğu gün onuda duyduk şükür. 5 gün sonra kendi doktoruma gittim oda olabilir endişelenmeye gerek yok dedi orda da duydum kalp atışlarını. Ondan sonra muayeneyi 3haftaya çıkardı. Çok rahat bir hamilelik geçiriyorum bulantım koku hassasiyetim falan yok bu biraz endiselendiriyo bişi i var acaba diye sadece kasik ağrılarım oluyo ara ara.

Şükür hiç bir sorun olmadı olduğu gün doktora gittim tüp bebekte bu durumlar olabilir dedi çok normal karşıladı doktor. Pruluton ignem vardı ondan yaptırdım hemen 2.gun önce kalp atışlarını duyamamistik ama kanama olduğu gün onuda duyduk şükür. 5 gün sonra kendi doktoruma gittim oda olabilir endişelenmeye gerek yok dedi orda da duydum kalp atışlarını. Ondan sonra muayeneyi 3haftaya çıkardı. Çok rahat bir hamilelik geçiriyorum bulantım koku hassasiyetim falan yok bu biraz endiselendiriyo bişi i var acaba diye sadece kasik ağrılarım oluyo ara ara.
Çok teşekkür ederim, cevabınız içimi rahatlattı. Belirtisiz atlatmak çok daha iyi. İnşallah sağlıkla kucağımıza alırız🙏

Merhaba kızlar
Bugün doktoruma gittim kanama ile ilgili.
Hiçbir problem yok, yine olabilir bu süreçte kanamalar dedi. Çok ağrılı ve pıhtılı olmadığı sürece düşük olma riski yok dedi.
Kalp atışını duyduk çok şükür🙏🏼
Ben iğne kullanmıyordum sadece prostron fitil kullanıyordum.Şimdi iğne verdi 1 hafta kullan seninde içinde rahat etsin dedi .
Detaylı yazdım ki başlık altında rahatlatıcı bir mesaj olsun. Çünkü çok kişi bunu yaşayıp tedirgin oluyor 🙏🏼
Benimki kırmızı bir kanamaydı fakat doktorumun dediği tüp bebekte %70 olur bu kanamalar ama her kanama düşük habercisi değildir 🍀
Merhaba iyi günler bende 7+3 haftaligim dün pembe leke geldi benden bugünde kahve rengine döndü acaba düşük belirtisi mi bilemedim sizin son durumunuz nedir acaba

Merhaba iyi günler bende 7+3 haftaligim dün pembe leke geldi benden bugünde kahve rengine döndü acaba düşük belirtisi mi bilemedim sizin son durumunuz nedir acaba
Merhaba.Tabi doktorunuzu danışın ama bence önemli birşey değildir. Kanama alanı oluyor, ondan kaynaklı olabiliyor. Kahverengiye dönme sebebi de kanama bitmiş, içerdeki kan beklemekten o renge dönmüş ve o şekilde çıkmış

İnsallah öyledir
Merhaba.Tabi doktorunuzu danışın ama bence önemli birşey değildir. Kanama alanı oluyor, ondan kaynaklı olabiliyor. Kahverengiye dönme sebebi de kanama bitmiş, içerdeki kan beklemekten o renge dönmüş ve o şekilde çıkmış

İnşallah öyledir canım cevap için çok teşekkür ederim

X