TÜP BEBEK POZİTİF SONUCU VE 5. HAFTADA KANAMA😔

Titizzzz

Guru
Kayıtlı Üye
13 Haziran 2013
368
310
Selam kızlar
Tüp bebek sonucun pozitif oldu 10. Günde kan testim 345 çıktı .
1 hafta sonrasında muayeneye gittiğimde keseyi gördük. 1 hafta sonrasında kalp atışlarını dinlemeye gidecektik ama 5 haftada akşam bir lekelenmem oldu. Hemşiremiz önemli değil artarsa haberleşelim dedi . Gece uyudum sabah uyandığımda kanamam olmuştu
Acil bölümüne gittim progestan iğne yapıldı(ilk defa )
Orda olan bir doktora muayene oldum kese gözüküyor ama üstten muayene ile içini görmek için erken dedi.
Eve geldiğimde kanama kahverengi lekelenmeye dönmüştü ama her wc ye gittiğimde çamaşırımda görüyorum.
Kendi doktoruma henüz gidemedim
İçimi rahatlamaya ihtiyacım var
Bu durumu yaşayan var mıdır acaba
İnşallah kötü bir durum olmamıştır

Merhaba tam bahsettiğiniz şeyi yaşadım. 5 hafta önce yani 5 haftalıkken. Şimdi 10. Haftadayım merak etmek ilk haftalarda böyle şeyler olabiliyor. Kanama pıhtılı çok ağrılı et parçası vs yoksa endişelenme rahimde açılma olduğu için rahim büyüdüğü için oluyor

Sana tavsiyem çalışıyorsan en az 1 hafta izin al bu haftayı yatarak geçir ve düzenli olarak bolca oda sıcaklığında su iç. Ben böyle atlatmıştım. Gece acile gittim prolutex iğne vurdular. Sonra hep dinlendim. Doktor acile panikle gidip orda bekleyip ultrasonla baktırmak pek doğru olmayabilir seni korkutup yorabilir yapacağın en iyi şey kanaman artmadığı sürece yatıp dinlenmek düzenli beslenmek ve su içmek dedi. Ben de kendimi sakinleştirip dediğini yaptım çok şükür bişey olmadı

Yaaaa çok teşekkür ederim
İnşalllah benimde öyle olur
Bunu duymaya o kadar ihtiyacım vardı ki
Allah sizinde hepimizin bebeklerini sağlıkla kucağımıza almak nasip etsin

Yaaaa çok teşekkür ederim
İnşalllah benimde öyle olur
Bunu duymaya o kadar ihtiyacım vardı ki
Allah sizinde hepimizin bebeklerini sağlıkla kucağımıza almak nasip etsin
Amin hepimize sağlıklıca hayırlıca kucağımıza almayı nasip etsin. Önemli olan sakin kalman paniklememen. Ve bol bol dinlenmen Su çok önemli ben su içtikçe içtikçe iyi geldi inşallah sana da iyi gelir

Kendi işim O anlamda rahattım ama doktorum normal hayatına aynen devam et dediği için, başka bir sıkıntı yaşamamak adına öyle yapmıştım
İnşallah herşey yolundadır da bende mümkün olduğunca evde kalırım

Kanama bugün mü başladı sizinde
Bnimde dün ultrasonda 7+0 çıktı her şey yolundaydı bugün 1 damla pembe kan geldi şimdide tuvalete gttikçe kahve şeklimde devam ediyor ediyor
Tüp bebek benimde oksapar yapma bugün takip et dediler ilaçlardan olabiliyomuş ama aşırı stres oldum uzanıyorum tuvalete gitmek hiç istemiyorum

Endişelenmeyin ilk haftalarda oluyor. Ben de oksapar değil de coraspin kullanıyordum onu bıraktırmıştı doktor. Bir de doktorunuza bi danışın isterseniz proluton iğne kanamayı kesiyor

Bizde kan uyuşmazlığı var önermiyoruz o iğneyi dedi bana takip et artrsa dedi bakalm yarın gidicem umarım bugün geçer ufak bi lekelenme gibi değil baya kan geldi bi damla çünkü sonra pembeden kahveye döndü dün muayene oldum kanama alanıda yoktı neden oluyo anlamadım

.
Endişelenmeyin ilk haftalarda oluyor. Ben de oksapar değil de coraspin kullanıyordum onu bıraktırmıştı doktor. Bir de doktorunuza bi danışın isterseniz proluton iğne kanamayı kesiyor

Bende de kanama alanı yok dediler. Tuvalete gitmiştim söylemesi ayıp birden çok fazla kanama olmuştu regl olur gibi çok ağlamıştım ama çok şükür bişey olmadı. Ama benim prolutondan sonra kesilmişti

Hayır demedi
Kese gözüküyor içinde hücre gözüküyor ama durumunu göremeyiz şu haftada dedi(üstten muayene etti) yarın kendi doktorum alttan bakar sanırım
Hiç endişelenme o zaman kesede de kanama yoksa hiç sorun olmaz ki kesede kanama olsa bile toparlıyor dinlenince

Kanama alanı ne demek bu arada
Ben ilk defa duyuyorum

Benimde regl olur gibi aktı o yüzden çok endişeliyim ve korkuyorum.Ben duphaston progestan dex kullanıyorum zaten
Umarım benimde geçer

Benimde regl olur gibi aktı o yüzden çok endişeliyim ve korkuyorum.Ben duphaston progestan dex kullanıyorum zaten
Umarım benimde geçer
Benimde öyle oldu. Kendi doktorum olmadığı için başka bir doktora gittim
Yarın kendi doktoruma gidcem
Ama kendisi oluyor böyle kanamalar stres yapmayın dedi
Siz iğne vuruldunuz mu

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…