Tüp bebek günlüğümm ❣️❣️

Semsur

Üye
Kayıtlı Üye
29 Kasım 2018
32
21
34
Merhaba arkadaşlar biz 1,5 yıldır evliyiz yaklaşık 1 yıldır çocuk istiyoruz ve maalesef olmuyor. Bütün testleri yaptırmamıza rağmen hiçbir sıkıntı çıkmadı ama çocuk da olmadı.En son 2 ay önce bir tüp bebek merkezine gittik,tüm testler tekrarlandı ve amh değerim olması gerekenden biraz düşük çıktı.29 yaşındayım ve 1.12 çıktı,yani sınırdaymışım.Sonrasında ise 1 başarısız aşılamam var ve hatta annemin zoruyla koca karı olarak da bilinen ve kendilerine hekim diyen mahalle ebelerine bile gittim.karışımlar sürüp bardak çekme,yakı vurdurmaya kadar ne söylediyse yaptık,hiç inanmam normalde ama bir umut işte. Yaşayan bilir;nerde bi çare var deseler koşa koşa gidiyorsun. Maalesef o da başarısız oldu ve 2 gün önce adet oldum. Çevremdekilerin tepkilerine rağmen (daha çok gençsin,hiçbir sorunun yok,sabredemiyorsun,biraz bekle,çok düşünüyorsun takıyorsun o yüzden olmuyor,ne tüp bebeği saçmalama gibi tepkilerdi bunlar ve annem de bunlardan biriydi maalesef) dün tü bebek tedavime başladım. Adetin 2. Günü başlanması gereken bir tedaviymiş. Dün 2 iğnem vardı fakat bugünden itibaren 3 iğne (sabah ve akşam olmak üzere 2 koldan,1 tane de sabah kalçadan) ile devam edecem.Bu iğneler,sayıları ve dozları kişiye göre değişiyormuş,yani ben 3 vurulurken başkasına günde 1 tane uygun olabiliyormuş.iğneler çok acıtmıyor ama sadece kalçadan vurulanın dozu biraz yüksek olduğu için ilk vurulduğunda biraz yakıyor. Bugün sabahki 2 iğneden yaklaşık 1-1,5 saat sonra bir halsizlik oluştu ama geçti. Bakalım ilk denemem başarı ile sonuçlanacak mı? Bu konuda yazacak bişeyi olan herkesin hikayesini bekliyorum.Ben burdan hergün tedavinin süreçlerini ve bedenen ruhen değişimlerimi sizlerle paylaşacam. İnşallah Allah güzel sonucu paylaşmayı da nasip eder bana dua edin ve şans dileyin Rabbim isteyen herkese ve bana da nasip etsin inşallah

Canım merhaba ,ben tüp bebek tedavisiyle şuan çok şükür 5 aylık hamileyimmm ,darısı sana inşallah canım ,tüm kalbimle dua edecam,inşallahhh ilk denemeyle hamile kalırsın ,ama eğer olmasa sakın pes etme, çünkü ben 3 cü denemeyle hamile kaldım hiç pes etmedim ,ama her türlü testler yaptır ,genetik testi ,kan pıhtılaşması testi ve en önemli rafim filimi yaptır herşey yaptır doktora sana gerek yok dese bile ,bana gerek yok demiş ve iki negatiften sonra zorla yaptırdım testleri

Çok teşekkür ederim canım benim inşallah sen de sağlıkla kucağına alırsın bebişini, ben de sana dua edecem, senin diğerlerinin tutmamasının sebebi neydi? Sonrasında öğrenebildin mi peki? Canım brn rahim filmi çektirdim yüm testleri de yaptırdım ama genetik ve kan pıhtışamasını bilmiyorum onlar hakkında biraz bilgi verebilirmisin

Doktorlar hep gerek YÖK diyorlar zaten
Ben de tedavi öncesi genetik test yaptırdım eşimle bana
Sonra embriyolarımızı pgt ye yolladık
Rahimime histeroskopi ile çizik attırdım
Ayrıca pıhtılaşma testi de yaptırdım ve bende varmıs Doğuma kadar iğne kullanacağım
Bunlara kimse dikkat etmiyor
5-6 tüp bebek yaptırıp pgt den haberi olmayanlar var
Ya da 3-4 düşük yapıp kanında pıhtılaşma olduğunu bilmeyenler var
Aklımı kaçıracağım ....

Aminnn inşallahhh Allah rıza olsun canim senden:) 2 negatiften sonra önce genetik testi yaptırdık temiz çıktı sonra rahim filimi çektirdim hidrosalpinks çıktı yani sıvı birikmış tüpün üstünde yani bu sıvı rahmine doğru akar ve embriyoyu tutmasına engel edermiş yani zehirlermış ,dr.um hemen ameliyat dedi ve hemen ameliyat oldum tüplerimi bağlattım ve 3.cü denemede tuttu çok şükür

merhaba arkadaşlar bende 10 kasım da başladım tedavime 21 kasımda yumurtalar toplandı ama transferim ertelendi bi sonraki adetime 1 aralık adet oldum ve yine ertelendi transferim herşey hoş güzel ama beklemek yoruyor insanı şimdi 1 ay daha beklemem gerekecek

Ama senin yumurta topladıktan sonra 10 gün sadece geçti ,o üzden gene ertelendi ,bende de öyle oldu ,geç olsun güç olmasın canım ... inşallah Allah yüzünü güldürür

Ama senin yumurta topladıktan sonra 10 gün sadece geçti ,o üzden gene ertelendi ,bende de öyle oldu ,geç olsun güç olmasın canım ... inşallah Allah yüzünü güldürür
evet canım 10 gün sonra hastalandım. inşallah diğer adetim vaktinde gelir gecikmez. amin canım inşallah cümlesini

Merhaba canım inşallah olur senin de transferin neden yapılmadı ama ben onu anlamadım canım

Çok şükür canım,çok sevindim senin adına yüm kontrolleri dikkatlice yaptırmak gerekiyor işte,darısı başıma inşallah

Peki ertelemelerinin sebebi ne ? Neye göre erteliyorlar?

Peki ertelemelerinin sebebi ne ? Neye göre erteliyorlar?
İlk ertelemem pregesteron hormonu yüksek çıktı o yüzden. İkinciside küçük yumurtalar büyümüş ve kullanılacak olan ilaçların yumurtaları kiste çevirme olasılığı olduğu için ertelendi. Süpriz oldu yani banada

Merhaba canım inşallah olur senin de transferin neden yapılmadı ama ben onu anlamadım canım
10 gün önce yumurtalar toplandı test yapıldı pregesteron hormonu yüksek çıkınca erteledi. Cumartesi adet oldum hastaneye gittim küçük yumurtalar büyümüş kullanılacak ilaçlar yumurtaları kiste çevirme olasılığı yüksek olduğu için yine gelecek aya ertelendi

Of ya benimde böyle olabilir...çünkü bende hem pikoyum hem 50 yumurtam oluştu.iyi birşey zannediyordum fazla yumurtam olmasını ama değilmiş galiba.peki sizin dozu kaçtı iğnenizin?

evet canım 10 gün sonra hastalandım. inşallah diğer adetim vaktinde gelir gecikmez. amin canım inşallah cümlesini
Merhaba bende opu sonrası adet olmam gerekiyor hala olmadım bugun 12 gün birde sonraki adet beklenecek. Beklemek dahada zormuş transfer benimde doktorum taze yapmadı dondurulmuş transfer olucak

Of ya benimde böyle olabilir...çünkü bende hem pikoyum hem 50 yumurtam oluştu.iyi birşey zannediyordum fazla yumurtam olmasını ama değilmiş galiba.peki sizin dozu kaçtı iğnenizin?
50 yumurtamı maşallah canım ya benim sadece 4 tane yumurtam toplandı 3 döllendi ve donduruldu. 225 le başladım canım ben

Merhaba bende opu sonrası adet olmam gerekiyor hala olmadım bugun 12 gün birde sonraki adet beklenecek. Beklemek dahada zormuş transfer benimde doktorum taze yapmadı dondurulmuş transfer olucak
Canım ben tam 10 gün sonra adet oldum. Ama transferim diğer adete ertelendi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…