Tüp Bebek Günlüğüm.. (Tedaviye yeni başlayanlara..)

Merhaba arkadaşlar. İlk kez tüp bebek tedavisine başlayacağım. AMH:0,70. Ultrasonda 4 yumurtam görünüyor. Geçen ay durumumu öğrendim. Yıkıldım. Benim durumumdaki arkadaşlar tedavide kullanılan ilaçları ve dozları paylaşabilirler mi? Yumurta rezerv azlığında normal hastalara göre ilaçları daha yüksek doz mu başlıyorlar? Forumda bazı arkadaşlar benim durumumda olanlar için daha az ilaç dozuyla daha kaliteli yumurta elde edilir yazmışlar. Cevap verip kullandığınız ilaçları ve dozlarını yazarsanız en azından tedavi öncesi bir fikrim olur. Acil yardım edin lütfen. Çok kötü durumdayım. Bu durumu kabullenene kadar 1 ay geçti. Kafam çok karışık
Bende ilk duydugumda cok kötü olmusgum ama onemli olan yumurtalarin kalitesi bikac taneolsun kaliteli olsun yeterli. Bikac kisiyle karsilastum onlarda da yumurta coktu ama gelisimleri yoktu yani aslinda sayi hic önemli değil kalitesi önemli doktor demisti ki bi hastamda sadece 1 tane yumurta vardi dollendi ve hamile.kalmis düşünebiliyor musun 1 taneyle hic canini sıkma sakın

Bende ilk duydugumda cok kötü olmusgum ama onemli olan yumurtalarin kalitesi bikac taneolsun kaliteli olsun yeterli. Bikac kisiyle karsilastum onlarda da yumurta coktu ama gelisimleri yoktu yani aslinda sayi hic önemli değil kalitesi önemli doktor demisti ki bi hastamda sadece 1 tane yumurta vardi dollendi ve hamile.kalmis düşünebiliyor musun 1 taneyle hic canini sıkma sakın

Gecen sene bebek icin doktora gittiğimizde doktor bir sıkıntı gormemisti. Ben de güvenip başka doktora gitmedim. Hormonlar normal, yumurtaliklar normal, cok düzenli adet olurum. Bir doktor nasıl bilemez aklım almıyor. O zaman uyarsa şimdiye kadar tüp bebek tedavisine baslardik. Geçen zamana mi uzuleyim, o arada klomen tedavisi sonucu gelişen 10 cm lik kistten olduğum ameliyata mi uzuleyim, düştüğüm duruma mi. Ameliyat acısını daha yeni atlattim ki ameliyatın bana zarar verdiğini düşük rezervi daha da düşürdüğünü öğrendim.

Te
Herkese Merhaba,

Arkadaşlar 10 gün önce aniden tüp bebek yaptırmaya karar verdik ve 30.06.2017'de reglimin 2.günü tedaviye başladık.

Öncesinde buraya her baktığımda kafam karışıyordu, her seferinde hiç duymadığım terimleri okuyup korkuyordum. O yüzden benim gibi tedaviye yeni başlayacaklar için tüm aşamaları yazmaya karar verdim.
Bu süreçte en önemli şey moral ve enerji. Lütfen enerjinizi ve inancınızı kaybetmeyin.
Ben 3 yıllık evliyim. 2 yıldır bebek istiyor ve deniyoruz. Olmaması için bir sebep şimdilik bulunamadı.. :anneadayı:
2 yıldır deneyip başaramayınca, yaşımızın daha fazla geçmesini istemediğimiz içinde bu yola girdik. (30yaşındayım) Umarım hepimizin kalbindeki yakın zamanda gerçekleşir.

Tüp bebek hiç de korktuğum gibi değilmiş, tabi şimdilik.. :KK49:

İlk 4 gün iğne yaptık göbekten. Gonal F 300 ünite. Aslında çok kolay ama ben kendime yapamadım eşim yapıyor.

4 günün sonunda 04.07.2017'de / Bugün ilk kontrolüm vardı, yumurtalar gelişiyormuş, isteğimiz zamanın dışında çatlamasını engellemek için 2. bir iğne daha verdi doktorum. Cetrotide 0,25. Bunuda koldan yapacağız.

06.07.2017 Perşembe günü içinde tekrar kontrol randevusu verdi.

Sürecin sonrasını bilmiyorum. Yaşayıp, aynı zamanda da burada yazacağım. Kendimi korkutmamak için çok araştırmamaya çalışıyorum.

Umarım her şey yolunda gidecek ve iyi haberler alacağız.

Lütfen enerjinizi ve moralinizi yüksek tutun. Hiç bir şey sizden ve hayallerinizden kıymetli değil..

SAT: 29.06.2017
TEDAVİYE BAŞLAMA: 30.06.2017

KULLANILAN İLAÇLAR:

30.06.2017 Gonal F 300 ünite
01.07.2017 Gonal F 300 ünite
02.07.2017 Gonal F 300 ünite
03.07.2017 Gonal F 300 ünite
04.07.2017 Kontrol Gonal F 300 ünite + Cetrotide 0,25
05.07.2017 Gonal F 300 ünite + Cetrotide 0,25
06.07.2017 Kontrol Gonal F 300 ünite + Cetrotide 0,25
07.07.2017 Gonal F 300 ünite + Cetrotide 0,25
08.07.2017 Kontrol Gonal F 300 ünite + Cetrotide 0,25
09.07.2017 Cetrotide 0,25 ve 2 adet Ovitrelle
10.07.2017 Boş gün - İğne yok : )
11.07.2017 Yumurta Toplama - OPU

OPU-YUMURTA TOPLAMA İŞLEMİ
O kadar korkarak girdim ki kızlar, neredeyse kaçmak istedim hastaneden.. : )
Ama işlem tahminimden çok rahat geçti..
İçeri girmem, anestezi ve uyanmam toplam 35 dk sürdü..
7 adet yumurta toplandığı bilgisi verildi.
Elimde kocaman bir reçete ile çıktım hastaneden.
Her hastada değişkenlik gösteren ilaçların bazılarına başladık..

12.07.2017 Bekleyiş : )
Hastaneden Aradılar. 7 adet yumurtanın 6 tanesi uygun bulunmuş ve işlem yapılmış. 3 tanesi döllenerek yoluna devam etmiş. Beklemeye devam.. : )

13.07.2017 Bekleyiş : )
Hastaneden aradılar.. Yarin sabah saat 09:00 da transfer varrrr.. : )

14.07.2017 TRANSFER
Kızlar bugün transferim yapıldı..3 embriyomdan 2 si iyi durumda imiş. 2sinide transfer ettiler.
Artık 12 günlük bekleyiş başlıyor..
Bu süreçte devamlı yatmıyoruz. Ilk 2 gün dikkat edip sonra günlük hayatımıza dönüyoruz..
Ama ağır işler, spor' yukarı uzanmak v.b. hareketler yok tabiki.. : )

- Benim her şeyim bi garip gider zaten ki; bu da öyle oldu.. : )
Transferin 3. günü sabah 6 da kasık ağrısıyla hastaneye kaldırıldım..4 gün hastanede kaldım..Meğerse sol böbreğimde kum varmış ve bu süreçte hareketlnmiş, şansıma bakar mısınız kızlar.. :skandal:
4 günün sonunda evimize çıktık ama çok umutsuzdum..Doktorum her ne kadar sana ve bebişlere zarar verecek hiç bir şey yapmadık desede ben ikna olmadım..
ama işte tekrar deneyeceğim nasılsa diye sakinleştirdim kendimi.. : )
Bu arada hep su i,çtim böbrek için her 10 dk da bir tuvalete gittim.. Bi şekilde geçti 12 gün.. : )

26.07.2017 TEST
Bugün sabah ilk kan testi sonucumuz 341,58.. :anneadayı: Aman Allah'ım hamileyiiimmmmm.. :emir_bebek:

BELİRTİLER

Kızlar belirtiler işi çok karışık valla..
Transfer gününden itibaren hep aşırı şişlik hissettim ve aşırı gaz.. : )
Transferin 8 ve 9. günü sabah uyanınca banyoya koştum ve çıkardım..mide bulantısı başladı..Sonraki günler daha hafif geçti ama ara ara hala yokluyor..
Benim regl dönemlerim hep ağrılı olur, o yüzden benim kasık ağrım aşırı oldu..Transferin 9. günü fln başladı hala da yoğun devam ediyor..Doktorum olacak dedi..
Akıntı: en kişiye göre değişir mevzuu..Benm baya akıntım var canlar. Bazen su gibi, bazen beyaz..Ama bu çok değişkenmiş.
Gögüşlerimde aşırı ağrı acıma olmadı.Ama şiştiler. Dokununca acıyo ara ara da hafif ağrı var.

HER ŞEY ENERJİ, MORAL, DUA VE MUTLULUK

Şu kısacık 12 günde çok daha iyi anladım kızlar..Lütfen ama lütfen kendinizi üzmeyin. Ben o kadar üzüldüm ki; çok ağladım hastanede..o kadar serum aldım ambulansta kaç kere sarsıldım, böbrek ağrısından kendimi çok kastım, yatakta tepindim hayatta olmadı diye..
Ama her şey kısmet, her şey Allah'tan..
Asla pes etmedim..olmadıysa yeniden yapacağız dedim..

Çok şükür ki; bugün iyi haberi almak nasip oldu..Darısı tüm isteyen tüm çabalayanların başına diyorum..

Biz artık 2 gün sonra tekrar kan vermek üzere dinleniyoruz teyzelerii..:anne:

20 Mart 2018

37+4 günlük oğlum dünyaya geldi.. : )
Tebrik ederim.bende bekliyorum ikinci günüm 4 tanesi döllendi. 5 güne kadar dayansin diye bi umitle bekliyorum. Sonrasında İspanya'ya gidecek genetik için. 3 hafta sonra haberler iyi gelirse transfer olcak. Ömrümden ömür gidiyor tatlı bir bekleyiş hayirlisiysa olsun.

Son düzenleme:
Te

Tebrik ederim.bende bekliyorum ikinci günüm 4 tanesi döllendi. 5 güne kadar dayansin diye bi umitle bekliyorum. Sonrasında İspanya'ya gidecek genetik için. 3 hafta sonra haberler iyi gelirse transfer olcak. Ömrümden ömür gidiyor tatlı bir bekleyiş hayirlisiysa olsun.
Merhabalar
Neden genetik icin ispanyaya gidecek sorabilirmiyim.benim embiriyolarima da genetik test yapildi da ama istanbulda.

Herkese merhaba. Bende yarin sabah Konya Medicana hastanesinde tedaviye baslayacagim. Bu sabah kontrollerimiz yapildi, az evvel regl oldum ve doktorunu aradim yarin sabah gelin baslayacagiz dedi. Esimin tek testisi var degerleri düşük, benin de rezerv azlığı var. 29 yasindayiz ve ilk denememiz olacak. Bu sabaha kadar cok unutsuzdum surekli ağlıyordum ama Rabbim icime bi ferahlik verdi. Moralimi bozmadan tedavime odaklanacagim. Sadece is yerinde izin sorunum olacakco kafama takılıo ama bir sekilde üstesinden geleceğim insallah.. dualarınızı eksik etmeyim, Rabbim hepimize nasip etsin insallah..

Herkese merhaba. Bende yarin sabah Konya Medicana hastanesinde tedaviye baslayacagim. Bu sabah kontrollerimiz yapildi, az evvel regl oldum ve doktorunu aradim yarin sabah gelin baslayacagiz dedi. Esimin tek testisi var degerleri düşük, benin de rezerv azlığı var. 29 yasindayiz ve ilk denememiz olacak. Bu sabaha kadar cok unutsuzdum surekli ağlıyordum ama Rabbim icime bi ferahlik verdi. Moralimi bozmadan tedavime odaklanacagim. Sadece is yerinde izin sorunum olacakco kafama takılıo ama bir sekilde üstesinden geleceğim insallah.. dualarınızı eksik etmeyim, Rabbim hepimize nasip etsin insallah..
Cnm hayirli olsun bende konyada selcuk tipta yaptiriyom benim dondurulmuslarim vardi onlara basliyom ilk bu ay ins hepimiz icin hayirlisi olsun biran evvel cnm

Cnm hayirli olsun bende konyada selcuk tipta yaptiriyom benim dondurulmuslarim vardi onlara basliyom ilk bu ay ins hepimiz icin hayirlisi olsun biran evvel cnm
Insallah, dondurulmuslar daha kolay tutunabiliyor diye okumustum burada. Insallah senin icin de hayirlisi olur. Ne zaman basliosun? Benim yarin baslanacak, acaba hemen transfer yapilir mi? Kafamda deli sorular

Insallah, dondurulmuslar daha kolay tutunabiliyor diye okumustum burada. Insallah senin icin de hayirlisi olur. Ne zaman basliosun? Benim yarin baslanacak, acaba hemen transfer yapilir mi? Kafamda deli sorular
Ben basladim cnm haftaya cuma kontrolum var bakalim rahim kalinligi iyi olursa pzrtesi sali falan olur gibi seninki suan ilac kullaniyosun ve yumurtalarini takip edecekler uygun buyuklukte toplama islemi olup snr dollenme ve ucuncu gun ya da besinci gun transfer olur gibi cunku bu sayfayi acan esra da medicana da yaptirmisti hmn transfer olmustu sen hangi dr yaptiriyosun acaba cnm

Ben basladim cnm haftaya cuma kontrolum var bakalim rahim kalinligi iyi olursa pzrtesi sali falan olur gibi seninki suan ilac kullaniyosun ve yumurtalarini takip edecekler uygun buyuklukte toplama islemi olup snr dollenme ve ucuncu gun ya da besinci gun transfer olur gibi cunku bu sayfayi acan esra da medicana da yaptirmisti hmn transfer olmustu sen hangi dr yaptiriyosun acaba cnm
Umarim her sey istediğiniz gibi gider. Bende merak ediorum hemen transfer olacak mi. Dün regl oldum, birazdan gidecem tahliller yapilacak bakalim her dey yolunda ise insallah doktor senin dedigin gobo anlatti süreci. Necati beyin hastasiyim, sen hastaneden memnun musun? Doktorun kim?

Transferimin 10ncu günü. Test yapmaya bu kadar korkacağım aklıma bile gelmezdi. Simdi ne kan vermeye gidebiliyorum ne idrar testi yapabiliyorum. Test günüm 2 gün sonra. Yarın aksam kan vereceğim ama hicbir sey hissetmiyorum. Moral olarak da göçtüm elimde degil.. Moral bozmak istemiyorum ama gercekten alt ust oldum..

Transferimin 10ncu günü. Test yapmaya bu kadar korkacağım aklıma bile gelmezdi. Simdi ne kan vermeye gidebiliyorum ne idrar testi yapabiliyorum. Test günüm 2 gün sonra. Yarın aksam kan vereceğim ama hicbir sey hissetmiyorum. Moral olarak da göçtüm elimde degil.. Moral bozmak istemiyorum ama gercekten alt ust oldum..
Canım ne yaptın?? İnşallah pozitif sonuçları alırsın:dua::emir_bebek:

Merhaba arkadaşlar, uzun süredir kimse yazmamış. Ben konuyu yenilmek, bilgi alışverişi yapmak ve kendi sürecimi anlatmak için yazmak istedim. 38 yaşındayım ve yumurta rezervim düşük olduğu için tedaviye başladım. Rahim gilmi iyi çıktı, progestan yüksek çıktı ilaç içtim bir tane. Sonra iğneler geldi. Yarın 4. İğnemi vurucam. Okudukça yazdıklarınızı bilgikeniyorum ama korkumda artıyor sanırım ☺️ Pazartesi kontrolüm var sizde durumlar nasıl?

Merhaba arkadaşlar, uzun süredir kimse yazmamış. Ben konuyu yenilmek, bilgi alışverişi yapmak ve kendi sürecimi anlatmak için yazmak istedim. 38 yaşındayım ve yumurta rezervim düşük olduğu için tedaviye başladım. Rahim gilmi iyi çıktı, progestan yüksek çıktı ilaç içtim bir tane. Sonra iğneler geldi. Yarın 4. İğnemi vurucam. Okudukça yazdıklarınızı bilgikeniyorum ama korkumda artıyor sanırım ☺️ Pazartesi kontrolüm var sizde durumlar nasıl?
Merhaba hayirli olsun...ben de 36 yasinda bir tup bebek annesiyim..33 yasimda rezervim azalmaya baslamisken basladi surecim...14 aylik oglum var simdi..Allahim sizlere bu sureci ferahlikla atlatmak ve hayirli saglikli gebelikler nasip etsin...
Hangi sehirde hangi merkezde tedavi goruyorsunuz..
Amh fsh nasil...tabii dilerseniz yazin..yoksa sorun degil...
Sevgiler

Merhaba hayirli olsun...ben de 36 yasinda bir tup bebek annesiyim..33 yasimda rezervim azalmaya baslamisken basladi surecim...14 aylik oglum var simdi..Allahim sizlere bu sureci ferahlikla atlatmak ve hayirli saglikli gebelikler nasip etsin...
Hangi sehirde hangi merkezde tedavi goruyorsunuz..
Amh fsh nasil...tabii dilerseniz yazin..yoksa sorun degil...
Sevgiler

Çok teşekkür ederim umarım herşeyin hayırlısı olur bizim içinde. Bebişinizi Allah bağışlasın nazar değmesin
Benim amh 0.70 çıktı. Doktor dirkt tüp bebek dedi istanbulda medicanada tedaviye başladım. İlk denemem biraz stresliyim umarım herşey sorunsuz devam eder

Çok teşekkür ederim umarım herşeyin hayırlısı olur bizim içinde. Bebişinizi Allah bağışlasın nazar değmesin
Benim amh 0.70 çıktı. Doktor dirkt tüp bebek dedi istanbulda medicanada tedaviye başladım. İlk denemem biraz stresliyim umarım herşey sorunsuz devam eder
Cok tesekkur ederim guzel dilekleriniz icin .Amh iniz cok da dusukdegilmis masallah:) sakin kalmak cok zor ama cok avantajli olursunuz yapabilirseniz.ins tez zamanda hayirla ve saglikla yavrunuza kavusursunuz guzel haberlerinizi bekliyorum

Cok tesekkur ederim guzel dilekleriniz icin .Amh iniz cok da dusukdegilmis masallah:) sakin kalmak cok zor ama cok avantajli olursunuz yapabilirseniz.ins tez zamanda hayirla ve saglikla yavrunuza kavusursunuz guzel haberlerinizi bekliyorum

Teşekkür ederim ☺️ İnşallah güzel haberlerle dönüş yaparım size. Dualarınızı eksik etmeyin

Merhaba kızlar bugün transfer yapıldı, benim tek yumurtam tutmuştu çok ağrılı olmadı. 11 gibi işlem oldu biz hastaneden 5:30 gibi çıktık sonrada evde yatmaya devam. Artık günleri sayıcaz hakkımızda hayırlısı ☺️

X