Aile Planlaması tüp bağlatma

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

altunummm

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
29 Aralık 2008
1.537
6
offf kızlar ya.. kafam çok karışık bu konuda doğumuma 1 ay kaldı ama net bi karar veremedim :KK43:((
3.5 yaşında bi oğlum 1.5 yaşında bir kızım var 1 ay sonra bir kızım daha olacak Allah nasip kısmet ederse. ilk iki gebeliğim isteyerk oldu sonunca nasıl oldu bilemedik allahın takdiri dedik. bu doğum 3. sezeryan olacak. başka çocuk istemiyorum aslında hepsi üst üste gözüm korktu. maddi olarak bakabilirim belki ama manevi olarak 4. bir ameliyat ve çocuğu kaldıramam gibi geliyor. eşimde 4. çocuk istemiyor. yaşımız 30 ikimizinde.
hazır sezeryan olacakken bağlanayım bitsin diyorum ama net bi karar vermek çok zor oluyor. kimisi günah, kimisi çocuklarına bişey olursa, kimisi tekrar bebek istersen, kimisi eşine bişey olursa vs. diyor..
bağlatanlardan memnun olnda var pişman olanda.
biliyorum bu kararı ancak ben verebilirim ama fikirlerinize ihtiyacım var..
sizler bu konuda neler düşünüyorsunuz?

sonradan tekrar açılabilen bağlatma yöntemleri var doktorunuzla konuşun bence..istenmeyen bir gebelik yaşamaktansa önlemini en iyi şekilde almak en mantıklısı,doktorlar zaten 3 defa sezeryana izin veriyor,4.hamilelik ve tekrar sezeryan sağlığınız için olumlu olmayabilir..

sonradan tekrar açılabilen bağlatma yöntemleri var doktorunuzla konuşun bence..istenmeyen bir gebelik yaşamaktansa önlemini en iyi şekilde almak en mantıklısı,doktorlar zaten 3 defa sezeryana izin veriyor,4.hamilelik ve tekrar sezeryan sağlığınız için olumlu olmayabilir..

evet haklısınız. zaten bende dediğiniz geri dönüşümlü yöntemi konuşacağım doktorumla inş. mümkündür.

X