Tüm Lohusalara ve lohusalık geçirenlere :)

Bende normalde kolay kolay ağlamam. Eşimin yanında kızımı özlemem dışında ağlamam, başkasına zayıflığımı asla göstermem. Annemde öyledir o yüzden çocukluğumdan beri onun yanında ağlayamam belki o yüzden böyle yetiştim.
15gn yanımda kaldı bu doğumumda ama sinirlensem banyoya girer ağlardım, çıkardım gülerek herşey yolunda gibi :)

Doğumdada sancıyı çekiyorum, doğuramıcam diye ağladım. Ki ondan önce 2 tane doğurdum zaten :)
Doğum oldu gerçekten doğdumu diye ağladım, kızım kakasını yutmuştu midesini yıkadılar hemen kalp atışı hızlanmıştı bide ona ağladım.
Güya ağlamayan ben ilk saatlerde ağlak zırlak bişeydim

Aynen bende,kızimı hemşireler 2 saatte bir götüruyorlardi,alt değiştirmek için, ona bile ağladım,içim sızlamıştı hiç unutmam. O kaka konusu bizimde başımıza geldi,onada ağladim. Hic sinirlenmedim hep üzüldüm o dönem ben

Ya düşünsene ben 3.yü doğurmuşum kendi çocuğumun huyunu bilecek kapasitedeyim 30 yaşındayım artık. Annem hayır diyo, ben diyorum ki anne gazı var biliyorum öbürleride böyleydi, annemde sizi zaten başkaları büyüttü ben büyütmedim ben hiç bilmem diyo
2 dik kafalı birbirimize giriyoduk

yok canım aynı apartmanda değiliz yürüme mesafesi 10dk. falan. ben ilk aylar çok fena oluyorum bebeği kıskanmıyorum ama kimseye bırakamıyorum vermek istemiyorum :) mert 3 aylık falandı sinemaya gittik eşimle. resmen vicdan azabı çekmiştim allah biliyo. ne şaçma ne salakça bi düşünce ama oluyo işte iç güdüsel.. sonra sonra satıcak yer aradım dinlenmek için :)

bende ağlardım bak acayıip aglardı bende hıc aglamasına hıc kıyamazdım
nıye aglıyosun ya nıye dıye aglardım başında. kaldıkı sımdıde hasta olsun ıgne olsun ası olsun aglarım dayanamam onun kara gozlerınden dusen yaslara

anam ben yoksa lohusa depresyonu ıcındemı yasıyorumda haberım yok

Bu yazı o kadar boş ve gereksiz bir yazı ki. İnsanlara tek tek okusanız, hoparlörle bağırsanız, 30 punto yazıp gözlerine soksanız, safranla yazıp suda eritip 40 gün sabah akşam da içirseniz kimse üstüne alınmaz. Ha sonuna kadar doğru bir yazı, bir lohusayı özetleyen, dertlerini en gerçekçi bir şekilde açıklayan bir yazı. Ama faydasız...

Ben daha hastanedeyken
Eşimin bazı akrabaları, hııı kaç gram küçük doğmuş, kiloyu sne almışsın bebeğe yaramamış gibi abuk subuk şeyler söyledi
Şimdi bu hasta ziyareti mi laf sokma mı anlamadım
'Sağ salim kurtulduk ya gerisi boş bizim için' dedim, şükür pasif biri değilim. Hı kem küm öyle tabi canım zaten bizde zamanında ( çocukları benle yaşıt ) şu kadar kilo almıştık falan filan kıvıralım derken saçmaladılar

Ki kilolu biride olmadım hiç, gebelik dışında. O da çok doğal yani

Ondan sonracıma bebek doğduktan sonra 'her hafta cumartesi' bizim ev kadınlar gününe dönmeye başladı
Bi gün bi cinnet geçirdim tabi herşeyi çözüm
Lohusalık dikiş bebek derken geç bile kaldım he
Kayınvalidem kek yapar gelirdi, kardeşlerini de çağırıp
Ben izlerdim saf saf bebeği alır arka odada emzirirdim filan, ne zaman tak etti sanırım 60.gün mevlid okuttum o zaman işte rest çektim. Oh ben sağ onlar selamet

Lohusa depresyonu değil bu, olsa önce olurdu. İnsanların bıktırması, düşüncesizlikleri, durumu kullanması filan..

Oğluma doğum yaptım 3. Gün göbeği düştü doktora götürdük olabilir bazı bebeklerde erken düşer banyo yaptırabilirsiniz dedi. Eşim annem ve ben arabayla tekrar eve dönerken bebeğim annemin kucagindaydi.

Yolda gelirken Bebeğimi uyandirmaya çalıştığını farkettim baya uğraştı ama uyanmadi. Napiyosun anne dedim. Bebek uyanmiyo kızım dedi Allah im o lafı duydum ben hickira hickira arabada nasıl uyanmaz yaa ne demek uyanmaz anne yasiyormu bak dedim şok geçirdim eve geldik koltuğa koydu annem kipirdadi oğlum. Lohusa kadına yapılır mı bu ?

Amaç zaten işaretlediğim kısım. Hayattaki yegane başarıları tombul çocuk doğurmak. Hazır da fırsat bulmuşken havalarını atmışlar. Ama işte karşındaki lohusa...

Gözlemlediğim kadarıyla bir çok lohusa depresyona çevresi yüzünden giriyor zaten.

Şimdi diyorum saf mıyım neyim niye 60 gün beklemişim
Kapat kapını otur
Ama işte torun için denilince yiyo insan en azından bi süre

Her tombul bebek sağlıklı mı ? Allah sağlık sıhhat versin, ameliyatı atlattık diye bin şükür ediyorum millet gelip negatif enerjisini yayıyo.

Evet iyi bile dayanmışsın. Keşke ilk günden gelseydi o cinnet.

Cahiller arasında tombul bebek, tombul çocuk bir sağlık kıstası olduğu için...

Anneler herşeyi bilir Anneye laf yok. Benim annemde 1 ay kaldı sağolsun çok ilgilendi ikimizlede hakkını asla ödeyemem ama oda karışıyordu ufaktan. Uyanınca ev sıcak olmasina rağmen hırkayı giydiriverirdi kızıma,emzirirken terlerdi yavrum,akla karayı seçerdim o hirkayı çıkarırken Ben çıkardım o giydirdi 1 ay boyunca.

Bende ağlarım demekki hiç çıkamadım depresyondan
Geçenlerde kızim hastalandı kan vericez,o ağlıyor,bende ağlıyorum diğer yandan,kan alınırken kafamı cevirdim bakamadım.
Ama senin durumun farklı hamilesin sen daha duygusalsındır şimdi.

Bende durum hep bu ben aglarım utanıyorum ama artık koca cocuk oldu kan alınacak kafasına sarılıyorum cocugun artık kım kımı tesellı edecekse

2. de daha tecrubeli olursunuz ins. Ben dogumdan once kılıçlarimi kusandim. O yuzden bu defa cok rahat geciriyorum lohusaligi.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…