Tükenmişlik..

Burcu ozturk

Üye
Kayıtlı Üye
20 Temmuz 2024
188
91
29
Benim bugün kimseye herhangi bir sorum yok danışacagım bir konum yok. Sadece dertleşmek istedim. Çünkü artık öyle bir duruma geldim ki artık yemek bile yiyemez durumdayım. Psikolojik olarak berbatım neden bilmiyorum, hayatım boyunca hep ezildim bekarken hep kendi ayaklarımın üzerinde durmaya çalıştım kimseye yük olmamak için. Çocuk baktım okullarda temizlik yaptım çaycılık yaptım yeterki aileme yük olmayayım onlara da bir faydam dokunsun istedim. Ona rağmen hep ezildim. Özellikle annem ve kız kardeşim çok eziyet ettiler bana. En son öyle bir duruma getirdiler ki beni onlarla aynı sofraya bile oturamaz olmuştum. Kaç gece aç olarak uyuduğumu biliyorum bazen dışarıda ya da çalıştıgım yerlerde yer öyle geçerdim eve. Hastalandım bir bardak suyu bile çok gördüler bana. Annem babam içeride diğer kardeşlerimle otururken ben tek başıma odamda agladıgımı hatırlarım. Şimdi çıkıp ta sen ne yaptn da kim bilir ondan senin ailen sana böyle davrandılar diyecek olanlar çıkacak. Hiç bir şey yapmadım bir günden bir güne saygısızlım etmedim evin en büyük çocugu olarak her şeye yetişmeye de çalıştım fakat yetmedim. Diğer kardeşlerim her zaman benden kıymetli oldular. Annem yapı olarak çok sinirli bir kadın babam deseniz annem ne derse haklı bir kez olsn arkamda durmadı. Neyse velhasıl o sıra artık her şeyi salmıştm ne olacaksa olsun dedm. Uzun zamandır görüştüğüm biri vardı en son o geldi istedi ailem de hemen verdi. Biz birbirimizi çok seviyoruz tabi ama onun ailesi hep karşı çıktı benm ailemde kendi istedikleri birine vermek istediler ama ben kabul etmedim çünkü yaş olarak benden büyüktü. Sırf maddi durumu iyiydi diye onu istediler ben onla daha rahat edermişim. Ama benim sevdiğim vardı. Neyse isteme nişan düğün derken biz eşimin şehrine taşınmak zorunda kaldık iş gereği. Şimdi annemden babamdan kardeşlerimden çok uzaktayım fakat yüzüm hiç gülmüyor. Kendimi çok yalnız hissediyorum kimim kimsem yok gibi. Eşim çalışır sonra eve gelir saatlerce telefon dışarıya çıkar okey ve arkadaşları. O kendi dünyasında yaşıyor bende kendi dünyamda yaşamaya çalışıyorum. Günlerce bu evin içinden dışarıya çıkamıyorum o kadar çok bunaldm ki gidecek bir yer de yok eşime bazen çok ihtiyacım oluyor ama onun tek derdi anası babası kahvesi telefonu söyleyince de ben dırdırcı oluyorum kavgacı oluyorum. Gerçektn hayat neşem çalınmış gibi. Onlara göre evine ekmek getiriyormu ihtiyaclarımızı karşılıyor mu evt bunun dışında sorun yok. Ama benm tüm bunlara değil sevgiye ihtiyacm var. Ha bu arada şuan annem babam üzerime titriyor ama artık neye yarar şimdi çok uzaktasınz hepiniz bana. O kadar çok değiştim ki eski halimi çok özlüyorum şuan tek tesellim karnındaki bebeğim kavuşmamıza günler kaldı. Onu her şeyden herkestn çok seviyorum kim bilir belki onunla tekrardan hayata tutunurum...

Benim bugün kimseye herhangi bir sorum yok danışacagım bir konum yok. Sadece dertleşmek istedim. Çünkü artık öyle bir duruma geldim ki artık yemek bile yiyemez durumdayım. Psikolojik olarak berbatım neden bilmiyorum, hayatım boyunca hep ezildim bekarken hep kendi ayaklarımın üzerinde durmaya çalıştım kimseye yük olmamak için. Çocuk baktım okullarda temizlik yaptım çaycılık yaptım yeterki aileme yük olmayayım onlara da bir faydam dokunsun istedim. Ona rağmen hep ezildim. Özellikle annem ve kız kardeşim çok eziyet ettiler bana. En son öyle bir duruma getirdiler ki beni onlarla aynı sofraya bile oturamaz olmuştum. Kaç gece aç olarak uyuduğumu biliyorum bazen dışarıda ya da çalıştıgım yerlerde yer öyle geçerdim eve. Hastalandım bir bardak suyu bile çok gördüler bana. Annem babam içeride diğer kardeşlerimle otururken ben tek başıma odamda agladıgımı hatırlarım. Şimdi çıkıp ta sen ne yaptn da kim bilir ondan senin ailen sana böyle davrandılar diyecek olanlar çıkacak. Hiç bir şey yapmadım bir günden bir güne saygısızlım etmedim evin en büyük çocugu olarak her şeye yetişmeye de çalıştım fakat yetmedim. Diğer kardeşlerim her zaman benden kıymetli oldular. Annem yapı olarak çok sinirli bir kadın babam deseniz annem ne derse haklı bir kez olsn arkamda durmadı. Neyse velhasıl o sıra artık her şeyi salmıştm ne olacaksa olsun dedm. Uzun zamandır görüştüğüm biri vardı en son o geldi istedi ailem de hemen verdi. Biz birbirimizi çok seviyoruz tabi ama onun ailesi hep karşı çıktı benm ailemde kendi istedikleri birine vermek istediler ama ben kabul etmedim çünkü yaş olarak benden büyüktü. Sırf maddi durumu iyiydi diye onu istediler ben onla daha rahat edermişim. Ama benim sevdiğim vardı. Neyse isteme nişan düğün derken biz eşimin şehrine taşınmak zorunda kaldık iş gereği. Şimdi annemden babamdan kardeşlerimden çok uzaktayım fakat yüzüm hiç gülmüyor. Kendimi çok yalnız hissediyorum kimim kimsem yok gibi. Eşim çalışır sonra eve gelir saatlerce telefon dışarıya çıkar okey ve arkadaşları. O kendi dünyasında yaşıyor bende kendi dünyamda yaşamaya çalışıyorum. Günlerce bu evin içinden dışarıya çıkamıyorum o kadar çok bunaldm ki gidecek bir yer de yok eşime bazen çok ihtiyacım oluyor ama onun tek derdi anası babası kahvesi telefonu söyleyince de ben dırdırcı oluyorum kavgacı oluyorum. Gerçektn hayat nşem çalınmış gibi. Onlara göre evine ekmek getiriyormu ihtiyaclarımızı karşılıyor mu evt bunun dışında sorun yok. Ama benm tüm bunlara değil sevgiye ihtiyacm var. Ha bu arada şuan annem babam üzerime titriyor ama artık neye yarar şimdi çok uzaktasınz hepiniz bana. O kadar çok değiştim ki eski halimi çok özlüyorum şuan tek tesellim karnındaki bebeğim kavuşmamıza günler kaldı. Onu her şeyden herkestn çok seviyorum kim bilir belki onunla tekrardan hayata tutunurum...
Hayata tutunmak için hamile kalmak çok bencilce bir hareket.kocandan da memnun değilmişsin üstelik.eee madem hayatın bu kadar zor ve acımasız olduğunu biliyorsun niye başkalarını getirmeye çalışıyorsun.tamam adam gibi aile ortamı olan, hayattan zevk alan insanlar yapsa anlıyorum ama sizin gibilerin neyine yani?

Hayata tutunmak için hamile kalmak çok bencilce bir hareket.kocandan da memnun değilmişsin üstelik.eee madem hayatın bu kadar zor ve acımasız olduğunu biliyorsun niye başkalarını getirmeye çalışıyorsun.tamam adam gibi aile ortamı olan, hayattan zevk alan insanlar yapsa anlıyorum ama sizin gibilerin neyine yani?
Hayata tutunmak için çocuk mu yaptm dedim? Hamileyim olan olmuş yani ne yapabilirim artık belki onunla hayata tutunurum dedim

Çok çocuklu ailede her kardeşi sanki sana dogurmuslar gibi mesuliyet yuklemisler ne diye bu kadar uremisler diyeceğim olmayacak .Küçük yaşta çalışmak zorunda değildiniz onlar karnınızı doyurmak size sevgi şefkat göstermek ve eğitiminizi tamamlatmak zorundaydilar.Anne baba olmayı doğurmak sanmislar gersi Allah büyük demişler.Allah insana akıl veriyor ve i aklı nereye kullandigina bakıyor.Anne babanız sınıfta kalmış bu kamu davası ilahi hayatda hesabı görülecek Siz aynı hataya düşmeyin bakabileceginiz ve sizin hislere sahip olmayacak cocuklar yetiştirin.Siz değil o cocuk hayatından memnun olmalı büyük sorumluluk bu.Mutluluk iyi eş iyi iş şartlara çabaya bağlı yani eş yada çocuk değil önce olanı kabul edin eşiniz hayatınız anne babanız bu kadar.Evlilik bir ömür zorla gitmez o ileriki karar sadece çocuğunuzun çocukluğu sizinkine benzemesin dilerim

Haklısın her aile karşıklıksız sevgi sunamıyor, sevmediğin biriyle evlisin ve ailen zaten destek olmaz boşanıp çalışmak gibi bir durumun yoksa kendi kendine mutlu edecek şeyler keşfetmek zorundasın, dikiş dikmek yeni yemekler denemek cilt bakımı yapmak gibi sadece örnek bunlar,bir kaç komşu arkadaş edinmek vs gibi

Haklısın her aile karşıklıksız sevgi sunamıyor, sevmediğin biriyle evlisin ve ailen zaten destek olmaz boşanıp çalışmak gibi bir durumun yoksa kendi kendine mutlu edecek şeyler keşfetmek zorundasın, dikiş dikmek yeni yemekler denemek cilt bakımı yapmak gibi sadece örnek bunlar,bir kaç komşu arkadaş edinmek vs gibi
Gitmeyi denedim bir defasında gelin beni alın demiştim babam karnın burnunda utanmıyor musun boşanmaktan bahsetmeye demişti bana o gün bugündür gitmeyi düşünsem bile hiç anne babam gelmedi aklıma

Çok çocuklu ailede her kardeşi sanki sana dogurmuslar gibi mesuliyet yuklemisler ne diye bu kadar uremisler diyeceğim olmayacak .Küçük yaşta çalışmak zorunda değildiniz onlar karnınızı doyurmak size sevgi şefkat göstermek ve eğitiminizi tamamlatmak zorundaydilar.Anne baba olmayı doğurmak sanmislar gersi Allah büyük demişler.Allah insana akıl veriyor ve i aklı nereye kullandigina bakıyor.Anne babanız sınıfta kalmış bu kamu davası ilahi hayatda hesabı görülecek Siz aynı hataya düşmeyin bakabileceginiz ve sizin hislere sahip olmayacak cocuklar yetiştirin.Siz değil o cocuk hayatından memnun olmalı büyük sorumluluk bu.Mutluluk iyi eş iyi iş şartlara çabaya bağlı yani eş yada çocuk değil önce olanı kabul edin eşiniz hayatınız anne babanız bu kadar.Evlilik bir ömür zorla gitmez o ileriki karar sadece çocuğunuzun çocukluğu sizinkine benzemesin dilerim
Benzememesi için elimden gelen her şeyi yapacağım gerekirse eşimi bırakıp çocugumu da alıp gidecegim. Çünkü o sadece anasına babasına abisine tapan biri. Şuan 39 haftalık hamileyim 1 saat sonrasını bilemem evde tek başına oturuyorum eşim nerde diye sorarsanız akşam üzeri evin eksiklerini almak için beraber markete gittik geldik ben çıkıyorum benim işim bitti dedi. Ben artık yok gitme şöyle böyle demiyorum eskisi gibi saatlerce kendimi açklama gereği duymuyorum. Annem babam da arıyor her defasınsa gel dogumunu bizim yanımızda yap diye onlara da yok dedm yani anlayacağınız ben herkesi bıraktım çok koştum peşlerinden ama hiç bir şey eskisi gibi değil her şey geride kaldı

tabi bu psikolojiye evliliğe bebek olmazsa olmazdı zaten

X