TRISEQUENS kullananlar paylașın lütfen!

Hiç covid olmadım son așının üzerinden 5 ay geçti ilk kutuda gayet güzel olmuștum bașka doktor arayıșına girdim kolay kolay hasta olup ilaçta kullanmam en son ne Zaman grip olmuștum onu bile hatırlamıyorum o derece yani. Yarın doktora giderim çünkü 3. Kutu konusunda tereddütteyim

Cok sukur adet oldum simdi ikinci kutuya basladim bugun ikinci maviyi ictim adetim geldi bakalim bir kutida nekadar dusmus fsh xarsba vercem test kizlar paylasirim

Kızlar benim bir sorum var adet bitince hemen akıntı bașlarmı yoksa Ben bu ay 2 gün oldum diye kendimi takip ediyorum diyemi farkettim adeti bekler gibi rahatsızlıklarım var dünden beri sağ kasık ağrısı oluyor benim ki geldi galiba diyorum bakıyorum akıntı karnım da ağrıyo ara ara

Kızlar selam. Bugun fsh baktırdım 8.43 çıkmış. İlacın etkisi mi yoksa kullandığım vitaminler mi psikoloji mi bilmiyorum. Yarin doktorumla konuşacağım. Bugun başka bir doktora gittim test sonuçları çıkmadan önce sordum fsh 10 un altına düşmezse trisequens önerecek misiniz dedim yok dedi kullandirmayacagim. Sadece bu ay yumurtlama takibi yapacağız dedi.
Farklı doktora da gidince kafam karışıyor hayirlisi bakalim gelişmeleri paylasirim

FSH düșmesine sevindim her doktorun kendine göre bir tedavi yöntemi var tek bildiğim değișken bir fsh varsa Dr kontrolünden çıkmamak. Bende bugün bașka bir doktora gideceğim 3.kutu trisequens dün bașlamam gerekiyordu doktor 3 kutu yazmıștı eczane de 2 kutu kalmıș olduğundan 2 kutu almıștım 3.kutuyu sonra alırım demiștim dün eczane den alayım dedim bir kutu daha ne olur ne olmaz. Eczenenin birinde son kalan kutuyu aldım eczacı bu ilacı sürekli kullanacaksanız bütün eczaneleri gezip bulduğunuzu alın dedi cyclo progynova gibi artık bulunamayacakmıș. Depolarda yokmuș yani trisequens devri kapanıyor dolar sebebiyle. Fsh 10 altına düșmüș olması hamile kalma șansının arttığını gösteriyor gelișmeleri bekliyoruz

Trisequens da mı bulunamayacak artik, cok sasirdim. Zaten bunu muadil yaziyorlardi, alternatifleri piyasada tükendiği için. Hayirlisi olsun inşallah senin de 10 un altına düşer kullanmana gerek kalmaz canim. Ben geçtiğimiz ay nutraxin multivitamin kullandım onun içinde hayit da varmış. Bir de siklusun ilk 12 gününde adacayi içtim birkac kez, bir de civanpercemli hayit tohumlu bitki çayı içtim ama cok düzenli değil. İkisi de sallama cay, etki etmiş midir bilemiyorum. Bu ay yine ayni şekilde devam edeceğim. Impryl önermişti doktorum vitamin olarak ama 350-400 tl civari onu düzenli kullanmam zor. Hayirlisi bakalim gelişmeleri paylaşırız yine birbirimizle

Aynen canım normalde doktor cyclo progynova yazdı piyasada olmayınca trisequens aldırdı. Yazdığı vitamin bende ilk ay alabildim sonrası yok doktor bugün bana hormon tahlili yaptı fsh 17.60 ama adet degil sin menapoza vs yok dedi e2 normal çünkü dedi adetin 3 günü yapılmayan hormon tahlilleri beni tatmin etmiyor

Nutraxin netten baktım içerik çok iyi eczanedenmi aldın

Aynen suanki fsh doğru değer değildir, ben de hep 2.gunu baktırıyorum doktorum oyle diyor, 2. ile 3.gunler arasında fark varmidir bilemiyorum. Yarin doktoruma gidicem ben de, klomen başlatabilir. Benim bu ay e2 değerim 20 geldi, düşük çıkmış biraz ona moralim bozuldu. Prolaktin 7.40, lh 3 çıkmış bunlar da normal mi bilmiyorum sorucam.
Inşallah hepimize Allah sağlıklı bir şekilde nasip eder, cok düşünmemeye çalışacağım

Nutraxin netten baktım içerik çok iyi eczanedenmi aldın
Hepsiburada dan filan alıyorum nerde ucuzsa. birkaç aydır kullanıyorum aslinda, hatta ilk haziranda fsh 21 çıkınca kullanmaya başlamıştım sonra kasim da 13 civarı cikti trisequens a başlamadan önce. Gecen ay impryl kullandım sadece o ay 13 ten 11e düştü. Bu ay da düzenli kullanıp fsh 10 un altına düşünce etkili olan budur diye düşündüm ama emin olamıyorum tabi, trisequens da düşürmüş olabilir.

Canım doktorlar bütün hormonları beraber değerlendiriyor mesela Ben e2 hormonunu 30-80 arası olması gerek diye biliyorum bugün beni ki 326 çıktı normal dedi menapoz değil sin. Iște bir tarafı yaparken bir taraf bozuluyor rabbim yardımcımız olsun

Menapoz demek için zaten adetin düzenli gelmiyor olmasi lazim değil mi, yani bir ay olup bir ay olmama gibi. Adeti düzenli olanlar için, muayenede yumurta görülenler için, sadece bir ay hormon değeri düşük cikti diye menopoza giriyorsun denmemesi lazim.
Hayirlisi inşallah hakkımızda, moralimizi yüksek tutalım

Menapoz denmesi için 12 ay adet olmamak gerekiyormuș bide trisequens çok ağır menapoz değilsinki kullanıyorsunuz dedi Kim verdi bunu sana dedi kendi doktorum 3 ay kullan demiști bu doktor kullanma diyor ne yapacağımı șașırdım inan

trisequens menapozda kullanılan bir ilaç dun gittiğim doktor da fsh 10dan yüksek olsa da kullanmami istemedi mesela. Doğal yollarla düşürmeye çalışmak daha mantıklı geldi bana da. Bir de yüksek fsh ye rağmen hamile kalabilenler var ya da düşük ostrojen e rağmen. Elimizden geleni yapıyoruz kismet

Evet canım ilaçların bir sürü yan etkisi var maalesef

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…