Toksik iliskimde sonunda çok kötü bir şekilde terk edildim.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
bence uzulmene bile degmez, kurtuldum gozuyle bak. boyle kucuk hesaplar pesinde kosan icten pazarlikli insanlarla degil ayni eve girmek ayni arkadas ortaminda bulunmak bile istemem ben sahsen. 8 yil kadar uzamamaliydi, iliskinin suyu cikmis ayril baris seklinde. zaten iliskisine saygi duyan karsisindakini seven adam 8 yilda evlilik teklifi ederdi, 2 haftada 1 bulusmayla devam etmezdi. e sonda da patlamis. 8 yilin sonunda bu adamla evlenseydin buyuk ihtimalle kafani baska problemlerle yer sudan sebeplere kavga cikarirdi. verilmis sadakam varmis de hayatina devam et, bosluga dusmen normal ama unutma ki her kapanan kapinin ardindan baska bir kapi acilir.
Haklısınız ama insan kendine yediremiyor. 1 haftada tanıştığı insan icin onu çok seviyorum demesi gücüme gidiyor. Bir hafta önce de bana diyordu 🥺 nasıl atlatacağım bilmiyorum

Ben engellesem açarım kendimi tutamam o beni daha çok yıpratır 😢

Bak kizim abla tavsiyesi ve cok toksik insan iliskileri kiran birinden: engelle. Her yerden. 0 iletisim. Görmeyeceksin. Duymayacaksin. Etrafina da kimsenin sana laf tasimayacagini söyleyeceksin yoksa iyilesmene ve bundan sonra saglikli bir iliski veya evlilik yasamana imkan yok. Yasin olmus 31. Realist ol biraz. Bu herif yüzünden en güzel yillarini cürütmüssün. 30 lu yaslarin hayatinin en iyi yillari olmasini istiyorsan artik kafani kullanma zamani gelmistir. O hirpo sana zerre acimayacak. Mikropun teki. Ve sen uzaklasinca bunu daha net göreceksin.

Bak kizim abla tavsiyesi ve cok toksik insan iliskileri kiran birinden: engelle. Her yerden. 0 iletisim. Görmeyeceksin. Duymayacaksin. Etrafina da kimsenin sana laf tasimayacagini söyleyeceksin yoksa iyilesmene ve bundan sonra saglikli bir iliski veya evlilik yasamana imkan yok. Yasin olmus 31. Realist ol biraz. Bu herif yüzünden en güzel yillarini cürütmüssün. 30 lu yaslarin hayatinin en iyi yillari olmasini istiyorsan artik kafani kullanma zamani gelmistir. O hirpo sana zerre acimayacak. Mikropun teki. Ve sen uzaklasinca bunu daha net göreceksin.
Biliyorum 🥺 daha fazlasını yapacak bana muhtemelen ama kendimi tutamıyorum. Cünkü birden yaşattı bu yıkımı bana hic beklemiyordum 😭 çok acı çekiyorum. 31 yaşında olmamın da etkisi var bu durumda olmamın. Baskasını nasıl seveceğim diyorum şimdi. Bitirdi beni 😭

Bir insanin davranislari sözünden cok cok daha önemli. Isteyen adam sen söylemeden yüzük alip gelir, sen söylemeden evlenme.teklifi eder. Ben su on-off iliskilerin büyük asktan ibaret oldugundan degil, yedek tutulmaktan ibaret oldugunu diye düşünüyorum. Ikisinden birisi daha cok begendigi biri ciksa ortadan kayboluyor birden. Bundan sonra ilk kendinize deger verin ve daha cok davranislara dikkat edin
Aynen öyle yaptı. Daha beğendiği birine gitti. Yedekte tutulmuşum 😭

Sadece canını yakmak icin sinsi sinsi iletisime gecmeni beklemis.O kızla filan bir cacık olmaz.Aşırı derece kinlenmis sana.Ortadan kaybolmali hicbir sekilde seni görüp ulasamamali.Ettigini elbette bulacakkk.Acı olmayacak diyemem cekeceksin.Ama gececek ve o cektigin acı ile klise belki ama dogru "gücleneceksin".
Kapatmalı mıyım hesaplarımı sizce ? Çok acı çekiyorum 😭 yazdıkları sevgilisiyle olan fotoğrafı aklıma geldikçe ağlayıp duruyorum 😭

Ay mutlu da olmasin. Kendi cöplügünde cürüyüp gitsin..sadece defolsun. Hic o insalllah mutlu olsun toplara girmeyin. Insallah hak ettigini yasar
Zaten bin pişman olsun da istiyorum. Bana tekrar ulaşıp beni yerle bir etmesini istemiyorum. Narsist bir tip. Engelimi açıp kendini yine gözüme sokmaya çalıştı dün. Anlam veremiyorum bu insana. Sevgilim var seviyorum deyip engelimi açıyor. Allah’a havale ediyorum

31 yaşındasınız, 23 yaştan beri birliktesiniz güya. Bu süre zarfında evlenmek isteyen insan çoktan söz nişan olaylarına girerdi. İlişki 17 yaşında başlamamış sonuçta gayet de insanın artık kendini bildiği, artık hayat yönünü bulma yoluna girdiği (mezuniyet, iş vs) bir yaşta başlamış. Bu yaşta başlanan ilişkilerde, ilişkinin 2-3 sene boyunca iyi gitmesi halinde ciddi bir adım atılıyor sizde o hiç olmamış. Bu saatten sonra olmasını beklemek anlamsız olmuş yani.

Biliyorum 🥺 daha fazlasını yapacak bana muhtemelen ama kendimi tutamıyorum. Cünkü birden yaşattı bu yıkımı bana hic beklemiyordum 😭 çok acı çekiyorum. 31 yaşında olmamın da etkisi var bu durumda olmamın. Baskasını nasıl seveceğim diyorum şimdi. Bitirdi beni 😭

Kendimi örnek veriyim: 30 yasimda yeme icme bozuklugu, depresyon ve panik atak tedavisi görüyordum..etrafimda bir sürü toksik insan var uzun zaman. Hepsini hayatimdan cikarttim, cizgilerimi cizdim ve bana zarar verecek kimseyi etrafima birakmadim. "Kendimi tutamiyorum" diye birsey yok. Öz sayginiz ve öz sevginiz simdi devreye girmek zorunda. O adam sizi zerre sevse size zarar vermek istemez. Yasiniza gelince: Ben 30 yasimdan sonra evlendim, cocuklarim oldu, sükür mutlu bir evliligim var ama bunun temeli iyilesmek. Siz su anda yeni bu toksik iliskiden cintiginiz icin yerle birsiniz okay. Ama önemli bubdan sonraki adimlariniz. Siz onu afedersiniz köpek gibi kapisinda (sosyal medyada) beklerseniz size istedigi gibi tekme atacak. Bu garanti.. sizce bundan daha iyisini hak etmiyormusunuz?

Benim de öyle olacak muhtemelen. Cünkü çok sevdiğini söylüyor. Sizin de gidip gidip döner miydi? Siz suan nasılsınız
Sizin kadar uzun süren bir ilişkimiz yoktu ama evet kimi zaman o kimi zaman ben gittim ve hep adım atan o oluyordu. Ben bir kaç sene oldu bunu yaşayalı, insan tabi tamamen silemiyor kafasından, güzel zamanlar geliyor ara sıra aklıma ama o kadar. Benim pişman olduğum tek şey baştan kestirip atmamam, bir ayrıldın hadi tekrar barıştın, ikinci ayrılışında tamamen bitireceksin çünkü bu böyle sürer gider, evlensen de ya onda ya sende bir patlama yaşanır birgün. Tecrübe olsun, iyi gitmeyen ilişkiyi uzatmayacaksın, kesip atacaksın, her şeye dayanıyor insan, buna mı dayanamayacak ALLAH aşkına canım.

31 yaşındasınız, 23 yaştan beri birliktesiniz güya. Bu süre zarfında evlenmek isteyen insan çoktan söz nişan olaylarına girerdi. İlişki 17 yaşında başlamamış sonuçta gayet de insanın artık kendini bildiği, artık hayat yönünü bulma yoluna girdiği (mezuniyet, iş vs) bir yaşta başlamış. Bu yaşta başlanan ilişkilerde, ilişkinin 2-3 sene boyunca iyi gitmesi halinde ciddi bir adım atılıyor sizde o hiç olmamış. Bu saatten sonra olmasını beklemek anlamsız olmuş yani.
İsi yoktu. Ben memurdum. O bir yerde 2 3 ay çalışıp çıkıyordu. Sonra belge falan derken ise başladı. Sporla uğraşıyordu. Ailem yeni kabul etti. Tam her sey yoluna girdi derken kendini kaybetti.

Kendimi örnek veriyim: 30 yasimda yeme icme bozuklugu, depresyon ve panik atak tedavisi görüyordum..etrafimda bir sürü toksik insan var uzun zaman. Hepsini hayatimdan cikarttim, cizgilerimi cizdim ve bana zarar verecek kimseyi etrafima birakmadim. "Kendimi tutamiyorum" diye birsey yok. Öz sayginiz ve öz sevginiz simdi devreye girmek zorunda. O adam sizi zerre sevse size zarar vermek istemez. Yasiniza gelince: Ben 30 yasimdan sonra evlendim, cocuklarim oldu, sükür mutlu bir evliligim var ama bunun temeli iyilesmek. Siz su anda yeni bu toksik iliskiden cintiginiz icin yerle birsiniz okay. Ama önemli bubdan sonraki adimlariniz. Siz onu afedersiniz köpek gibi kapisinda (sosyal medyada) beklerseniz size istedigi gibi tekme atacak. Bu garanti.. sizce bundan daha iyisini hak etmiyormusunuz?
Daha iyisini hak ediyorum. Bende de yeme bozukluğu var 😭😭 suan yemek yiyince kalp çarpıntısından ölecek gibi oluyorum😭 ne güzel yapmışsınız siz bunu. Ben de yapacağım ❤️ Kendime bu eziyeti çektirmicem bu saatten sonra

Senin için evlilik şeker...
Adam için ise katran.
Katranı kaynatirsan ; böyle olur.
İstemeyene zorla dikte edersen,sonu bu şekilde olur

Sizin kadar uzun süren bir ilişkimiz yoktu ama evet kimi zaman o kimi zaman ben gittim ve hep adım atan o oluyordu. Ben bir kaç sene oldu bunu yaşayalı, insan tabi tamamen silemiyor kafasından, güzel zamanlar geliyor ara sıra aklıma ama o kadar. Benim pişman olduğum tek şey baştan kestirip atmamam, bir ayrıldın hadi tekrar barıştın, ikinci ayrılışında tamamen bitireceksin çünkü bu böyle sürer gider, evlensen de ya onda ya sende bir patlama yaşanır birgün. Tecrübe olsun, iyi gitmeyen ilişkiyi uzatmayacaksın, kesip atacaksın, her şeye dayanıyor insan, buna mı dayanamayacak ALLAH aşkına canım.
Haklısınız. İnsallah ben de anlatacağım. Aldığım çeyizleri görünce çok üzülüyorum. Cünkü bir yola girdik sandım. Çok aptalmışım

Daha iyisini hak ediyorum. Bende de yeme bozukluğu var 😭😭 suan yemek yiyince kalp çarpıntısından ölecek gibi oluyorum😭 ne güzel yapmışsınız siz bunu. Ben de yapacağım ❤️ Kendime bu eziyeti çektirmicem bu saatten sonra

Yemek icme de öz bakimin öz sevginin bir parcasi. Öncelikle yemenize icmenize dikkat edin. Simdi birden gidip adana kebabi yiyemezsiniz belki ama meyve sebze tost gibi seyler atistirin. Yemek yemegi hak ediyorsunuz. Ihtiyac oldugunu gecin. Kendinize güzel bir tabak ve cay hazirlayin ve yiyin. Icinizden aglamak zirlamak geliyorsa icinizden geldigi kadar yapin ama bunu ne saatlerce yapin nede günlerce yapmayin. Kendinize odaklanin. Hosunuza giden neler var mesela? Ne yapmayi seviyorsunuz? Onlari yapin. Kendinizi cezalandirmayin daha fazla

Ha bide benim hayatıma ondan sonra kimse girmedi, olsaydı belki hiç hatırlamayacaktım bile onu. Yaşınız genç sizin, inşaallah Hayırlı biri çıkar karşınıza, siz yanlış birşey yapmadınız hiç bişiy için kendinizi suçlamayın, herkes hakettiğini yaşamaz ama herkes kendine yakışanı yapar, siz doğru olun hep.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X