Tibetin Gençlik Pinari 5 Hareket

yalniz videoya baktimda bazi hareketleri yanlis yapiyor

ben degil, eminim o yanlis:)
bence sayfa 1 de bak en duzgun orda acikliyor

bendee bugün 7 yle yaptım hareketlerimi moralim bozuk şehit haberlerii ve gemii.....

ama benimde sizleerle paylaşmak istediğim bişey var doğumdan sonra yüzümde akne fala oluşmuştuu
beni gören komşularım bakım mı yaptın cildin tamamen düzelmiş diyolar gençlik pınarına bağladım ben bu işii

Arkadaşlar,

Dün akşam eve gider gitmez başladım ben de tekrar.. 3'er kere tüm hareketleri yaptım.
Sabah 2.yi yaptım.. Dikkatle takip edeceğim bölgelerim göğüslerimin şekli (toparlanmasını ve sıkılaşmasını tabi biraz da büyümesini istiyorum) saçlarım (uzamalarını ve beyazların kaybolmasını istiyorum 2-3 tane var ama sanki artıyor sürekli gibi geliyor).. Burada paylaşmaya devam edicem..

kizlar baska bi sitede okudum birinci hareketi yaparken bas donmesi olmadan nasil donulecegi kitapta yaziyormus. kitapta boyle bir sey varsa paylasir misiniz? sayilar arttikca bas donmesi artiyor.

Buz pateni yapanların yaptığı gibi gözlerinizi bir noktaya sabitleyin diye bişeyler var kitapta. ama ben sabitleyemiyorum, fır fır fır oooh bütün dünya nasıl güzel dönüyor nasıl :)

nefes konusunun çok önemli olduğunu biliyorum, parmaklarımla saymaya çalışıyorum, ama nefes kontrolüm benim normalde de yok zaten, nefesi kontrol etsem sayıyı kaçırıyorum sayıyı kontrol etsem bi solukta hareketler bitiyor:)
ama düzelticem söz

kitapta sadece 1 gün aksatmaya müsaade var, demek vücut belirli bir ritmi yakalıyor, bırakınca bocalıyor. başladık bi kere, bindik bi alamete gedeyoz gıyamete :)

ben dönerken gözlerimi kapiyorum:)

benim gözlemliyebilicegim yer cildim olucak.. gögüs problemim yok.meeasallahlari var :)

bir gün müsade bilgisi icinde tskler moryel
bu demek degil tabi bu ruhsattan istifade edip gün asiri yada her hafta tekrar edicez ama insan bazen unuttugunda tedirgin oluyor..suana kadar 1 gün oldu benim unuttugum kaldigim yerden devam ettim

rica mine:KK66:

yalniz videoya baktimda bazi hareketleri yanlis yapiyor

ben degil, eminim o yanlis:)
bence sayfa 1 de bak en duzgun orda acikliyor

aaaa hangi hareketleri yanlış yapmışlar

kızlar benim 1. günüm rahat geçti ...hareketler gayet basit

3. harekette geri esneme hatreketini degisik yapiyor
5. harekette sadeceyukari asagi yapiyor gibi aslinda popo yukaridayken topuklara baski yapmali diye biliyorum yere yaklastirmaya calisicak

ne bilim iste yaa
öyle salliyormus gibi geldi adam:) artis artis cikmis oraya:)

regl ağrısına çözüm olur diye düşünmüştüm bi işe yaramadı
kıvranıyorum valla.
bu kadar ağrı olmazdı öncedenn bu da mı işaret:)
benim en sevdiğim hareket 4 ve 5
en rahat onları yapıyorum,
kitaptan aynen yazıyorum
"bir kez bu ayinde ustalaştın mı bırak bedenin yukarı kalkmış pozisyondan neredeyse yere değecek kadar alçak birnoktaya kendiliğinden düşsün. hem en yüksek hem de en alçak noktada adalelerini bir süre kas"
galiba ben bu ayinde usta oldum.

yani topuklarin mi moryel? tam anlamadim son kismi?

dur, belki olur daha
benim bu reglim bas agrisinin disinda iyi gecti

3. harekette geri esneme hatreketini degisik yapiyor
5. harekette sadeceyukari asagi yapiyor gibi aslinda popo yukaridayken topuklara baski yapmali diye biliyorum yere yaklastirmaya calisicak

ne bilim iste yaa
öyle salliyormus gibi geldi adam:) artis artis cikmis oraya:)

piacım haribiden kafam karıştı 2. günündeyim senin artis dediğin adamın hareketlerini yapıyorum :tomato:

doğru hareketler hangisiymiş nette bir araştırayım bilmiyorumkismile birşeyler bulursam burayada yazarım

piacım haribiden kafam karıştı 2. günündeyim senin artis dediğin adamın hareketlerini yapıyorum :tomato:

doğru hareketler hangisiymiş nette bir araştırayım bilmiyorumkismile birşeyler bulursam burayada yazarım

evet ben bir iki kez yaptim, birsey anlamadim biraktim..
biriniz gzlce arastirsin ve paylassin kizlar, benim arastirmaya vaktim yok.

ha birde anlamadigim birsey var, yazdiklariniza bakiyrm da, istedigimiz birsey olunca o seye konsantre olarakmi yapiyrsunuz hareketleri?

ben kitaptan öğrendim açıkçası.
ben hep parmak uçlarımda gerdiriyorum kaslarımı, benim topuklarım yere değmiyor ki. dur şu kitaba bi daha bakim yaf

valla yanlış yapmışım hep yaa
diyor ki, ayaklarınızı ve ellerinizi oynatmadan kalçanızı yukarı kaldırın ve bedeninizle ters bir V oluşturun çenenizi göğsünüze yaklaştırın.
yalnız tabanlarımın üzerindeyken vücudumu nasıl kaldırıcam yapamıyorum öyle.
ama bi dakka kızlar yaa
ben çözdüm tamam, topuklarda falan değil.parmak uçlarında olacak.
hani ilk duruşumuz bedenimizin yere yakın olduğu duruş ya, o bölümde fotoğrafta adam ayak parmaklarının üzerinde duruyor. ikinci kısmı anlatırken ayaklarınızı oynatmadan diye açıklama yapıyor, demek ki aynı pozisyonda yani ayak parmaklarımızın üzerindeyken kalçamızı yukarıya doğru kaldırıcaz.
nasıl karışık anlattım ama:):smiley-cool:

saol moryel demekki ben doğru yapıyormuşum 2.hareket hariç diğer tüm hareketlerii severek yapıyorumm

Benim bu hareketleri yapma sebebim romatoid artritte alternatif tedavi olması. yani kitapta öyle yazıyor. ne yazıkki bu hastalıktan muzdaribim 5 senedir. bi işe yararsa ne ala.
hareketleri yaparken, kendimi olumlu yönde motive ediyorum sadece. yani, eklemlerim açılıyor, daha dinç oluyorum, sağlıklı oluyorum, gibilerinden düşünüyorum.

bu sabah hareketlerimi yapmadan gittim işe. resmen sürünerek gittim, saat 10'a kadar esnedim, uyukladım dosyaların üzerinde. bunu kesinlikle ama kesinlikle, üstüne basa basa söylüyorum hareketlere bağlıyorum.

bi daha sabahları hiiiiç aksatmayı düşünmüyorum

evet ben bir iki kez yaptim, birsey anlamadim biraktim..
biriniz gzlce arastirsin ve paylassin kizlar, benim arastirmaya vaktim yok.

ha birde anlamadigim birsey var, yazdiklariniza bakiyrm da, istedigimiz birsey olunca o seye konsantre olarakmi yapiyrsunuz hareketleri?

yok canim yada bilmiyorum öyle bisey duymadim
moryel onada bi kosu bakarmisin:) neremize bidi bidi istiyorsak oramiza mi konsantre oluyoruz?

liv, ilk sayfalarda var canim resimler.. cubuk adamin yaptiklari dogru bence

moryel, ben ters V de yaklastirabildigim kadar tabanlarimi yere yaklastiriyorum
sonra oynatmadan basimla yukari dogru geri esniyorum .. ya hareketlerde lye garip ki tarifi ne zor

ama hani ilk sayfalarda resimler varya ..harekeltlide var.. o resimler kitaptada var mi?
ben ayni o resimlerdeki gibi yapiyorum
..dokuzdayim simdi pazartesi 11 olucam

pia'cım öyle resimler yok kitapta
bir iki resim var hareketleri gösteriyor ama adamın ayakları yerde mi havada mı yani parmak uçlarında mı valla anlaşılmıyor, sadece altındaki yazıyı yorumlayabiliyorum o kadar. o yazıyı da yazdım zaten
bence parmak ucu ya da topuk o kadar da önemli değil önemli olan kaslarımızı mümkün olduğunca gergin tutabilmek.
göğüslere de faydası varmış ha, bak sen, bir taşla kaç kuş oldu

X