Tibetin Gençlik Pinari 5 Hareket

bende öyle düsünüyorum moryel esneme ve kas konusunda.. zaten sayfadaki resimlerde net anlasiliyor

ama yorum konusunda acele ediyoruz gibi geliyor
hele bir 21 e gelelim
o zaman daha cok netlesir hersey dimi?

tabi ki 21 tekrarla çok daha belirgin sonuçlar alacağımızdan eminim.
vücudumuz 10 haftanın sonunda pat diye tepki vermeyecek bence, yani yavaş yavaş sinyalleri almaya başlıyoruz o yüzden şöyle düşünüyorum, arada bir yorum yapalım gelişmeleri kaydedelim, çünkü şahsım adına söylüyorum daha bir hevesleniyorum daha çok inanıyorum :)
hem yeni başlayacak arkadaşlar da bunlardan pay çıkarabilirler.
bir de hareketlerden sonra ılık suyla duş alma kısmı var, bunun için ne düşünüyosunuz?

kızlar ben 2 gündür bıraktım bacaklarımda özelliklede kasıklarımda belimde ağrı oluştu acaba bundan mı yoksa başka bir rahtsızlığım mı var çok daraldım

Ben bi yerde okumuştum, çakraların dönüşleri hızlandıkça ve açıldıkça, vücutta belirgin tepkiler meydana gelebiliyormuş, örneğin biri çok şiddetli mide bulantısı yaşamaya başlamış, biri şiddetli ağrılar çekmiş ama vücut o ritmi yakalayınca hepsi geçmiş. yanlış bilgi vermek istemem kesinlikle, ama belki vücudun olumlu tepkileri olabilir bunlar, ya da bir yerlerde yanlış yapıyorsun fazla zorluyorsun ondan da olabilir.
hareketleri yaparken dinlenebileceğimiz yazıyor kitapta. mesela 4. hareketi yaparken köprüden normal duruşumuza döndüğümüzde biraz dinlenebiliriz. ya da hareketlerin 2 tanesini sabah kalanını akşam yapabiliriz.
kitaptan bu konuyla ilgili bir bölümü yazayım biraz sonra beraber değerlendirelim

Ben bi yerde okumuştum, çakraların dönüşleri hızlandıkça ve açıldıkça, vücutta belirgin tepkiler meydana gelebiliyormuş, örneğin biri çok şiddetli mide bulantısı yaşamaya başlamış, biri şiddetli ağrılar çekmiş ama vücut o ritmi yakalayınca hepsi geçmiş. yanlış bilgi vermek istemem kesinlikle, ama belki vücudun olumlu tepkileri olabilir bunlar, ya da bir yerlerde yanlış yapıyorsun fazla zorluyorsun ondan da olabilir.
hareketleri yaparken dinlenebileceğimiz yazıyor kitapta. mesela 4. hareketi yaparken köprüden normal duruşumuza döndüğümüzde biraz dinlenebiliriz. ya da hareketlerin 2 tanesini sabah kalanını akşam yapabiliriz.
kitaptan bu konuyla ilgili bir bölümü yazayım biraz sonra beraber değerlendirelim

cok ilginc birsey mis, siz yapin yazin ben okuyrm gelismeleri

Tibetin gençlik pınarı
kitaptan alıntıdır..
"Beş ayin birbirleriyle el ele gider ve hepsi de aynı derecede önemlidir. ayinleri bir süre boyunca uyguladıktan sonra eğer hepsini de gerekli sayıda tekrarlayamadığını fark edersen, ayinleri birini sabah birini de akşam uygulayacağın iki bölüme bölebilirsin. eğer ayinlerden birini yapmanın imkansız olduğunu farkedersen onu bırak ve diğer dördünü uygula. ardından bir kaç ay sonra zorlandığın ayini yeniden dene. sonuçlar bu şekilde biraz daha geç elde edilir ama mutlaka elde edilir.
fakat hiçbir durumda kendini asla zorlamamalısın. bu durum asıl amacına zarar verir. yalnızca yapabildiğin kadar yap ve yavaş yavaş geliş. asla cesaretinin kırılmasına izin verme. sabırlı olduğu sürece zamanla 21 tekrara ulaşamayacak pek az insan vardır..."

kızlar bunu da yazmadan duramıcam şimdi okudum kitaptan
aynen alıntıdır
"genel 5 ayinin uygulamak bedeninizde pek çok fiziksel değişime neden olabilir. ilk başlarda, kan dolaşımını hızlandıran ayinler, son derece güçlü bir toksinlerden arınma süreci başlatabilir. bu nedenle 21 tekrar sayısına ulaşıncaya kadar tekrar sayısını yavaş yavaş arttırmakta fayda vardır. bedenin toksinlerden arınma süreci başladığında idrarınızın renginin koyulaştığını ve güclü bir kokusunun olduğunu fark edebilirsiniz. idrarınızı yaparken hafif bir ağrı ve yanma hissedebilirsiniz. kadınlarda vajinal bir enfeksiyon oluşabilir. terinizin kokusunda hoşa gitmeyen bir değişiklik ve derinizde hafif bir kabarma ya da kızarıklık fark edebilirsiniz. hafif bir üst solunum yolu enfeksiyonu ve eklemlerinizde rahatsızlık duygusu hissetmeniz de olağandır. bu belirtiler organlarınızda eklemlerinizde ve mukus dokularında biriken zehirlerin ve kirlerin atılmaya başlandığının göstergesidir. bütün bu belirtiler geçici olmalarına ve normal kabul edilmeleri gerekmesine rağmen yine de doktorunuza danışıp herhangi bir tedavi gerekip gerekmediğini inceleyin."

dikkat gereken bi durum olduğunu düşünüyorum.
her hareket için birer paragraf olarak hazırlanmış uyarılar da var, onları da yarın yazarım

Madem beraber motive olup yol almaya çalışıyoruz, elbette paylaşmamız gerekiyor,
rica ederim, yeterki sonuca sağlıkla başarıyla ulaşalım

evet tskler.... yalniz bu bas agrisinin müsebbibi buysa .. feci ya

yazdigin seyleri hissettim bende (toksin konusunda) ve sevindim bu habere

bende bugunlerde cabuk terleyip pis kokmamimin nedenini sicaklara bagliyordum demek bu hareketlerdenmis. ama bunun disinda baska belirti yok. bir de boynumun sol tarafinda bir agri var o da hareketlerden olabilir mi?
son olarak benim goz altlarimda hep koyu renk halkalar vardir son gunlerde butun gunum ders calismakla ve bilgisayarin basinda gecmesine ragmen morluklarimda artis olacagina azaldiklarini farkettim bunu da hareketlere bagliyorum. goguslerimde buyurse baska bisey istemem

moryelcim sanirim senden baska elinde kitap olan yok o yuzden sorum sana acaba kitapta boy uzatir, gogus buyutur diye kesin bir sey var mi? ben bu hareketlere gogus buyutur diye basladim baska bir baslikta birisi boyum uzadi yazmisti merak ettim dogrusu. cevaplarsan sevinirim.

arkadaslar araniza bende katildim. hareketi yapali 3.gunum yarim yamalak yapmama ragmen yani elimden geldigince yapmaya calisiyorum yalniz nefes problemim var tam duzene sokamadim.ilk gun acaip basim agridi dunde agri vardi ama ilk gun gibi degildi.sabahlari kac saat kendime gelemezdim hareketleri yaptiktan sonra aciliyorum dunde oyleydi ama bugun sanki daha bi dincim halbuki dun cok yogun ve yorgun bi gun gecirdim bayagi bi dincim bugun belkide psikolojiktir benimkisiguclubacismile yazarim gelismeleri

seksekcim sorunu en kısa sürede araştırıp cevaplayacağım
işten yeni geldim, yemeğimi falan yiyene kadar kitabı karıştırayım yeniden.
gerçi baktığım kadarıyla rastlamadım ama daha dikkati bi bakayım, cevap yazacağım

yorgunluktan uyuyup kalmışım fazla ilgilenemedim konuyla.
az önce kitaba bir göz attım. kitabın ilk sayfalarında 5 hareketi yaparak mucize şeyler yaşadıklarını iddia edenlerin yorumları yer alıyor. bir tanesinde, bacaklarım güzelleşti göğüslerin irileşti diyen bir yorum var.
aslında ikinci kitapta daha çok yorum var diye biliyorum. bende ilk kitap var. daha teorik bilgiler içeriyor. sanıyorum ikinci kitapta sorunun kesin cevabını bulmak mümkün. eğer boy uzatmak ya da göğüsleri büyütmesi konusunda bir etkisi varsa, bunlarla ilgili yorum bulunabilir belki.
yakın bir zamanda ikinci kitabı da alıcam, o zaman daha net cevap verebilirim. yani umarım:)
insan etkisi olsa keşkeee demekten kendini alamıyor :)

yorgunluktan uyuyup kalmışım fazla ilgilenemedim konuyla.
az önce kitaba bir göz attım. kitabın ilk sayfalarında 5 hareketi yaparak mucize şeyler yaşadıklarını iddia edenlerin yorumları yer alıyor. bir tanesinde, bacaklarım güzelleşti göğüslerin irileşti diyen bir yorum var.
aslında ikinci kitapta daha çok yorum var diye biliyorum. bende ilk kitap var. daha teorik bilgiler içeriyor. sanıyorum ikinci kitapta sorunun kesin cevabını bulmak mümkün. eğer boy uzatmak ya da göğüsleri büyütmesi konusunda bir etkisi varsa, bunlarla ilgili yorum bulunabilir belki.
yakın bir zamanda ikinci kitabı da alıcam, o zaman daha net cevap verebilirim. yani umarım:)
insan etkisi olsa keşkeee demekten kendini alamıyor :)

cok sagol canim sana da zahmet verdim. insallah her konuda maksimium fayda goruruz. bende sorun cok gerci sacimda baya bir beyaz var onlarda eski rengine donerse cok sevinecegim :KK1:

bu akşam 5. kez yapıcam hareketlerimi... Ben yüzümde bir gerginlik, göğüslerimde de dolgunluk hissediyorum umarım psikolojik değildir... bir de anneme de yaptırıyorum bakalım ondaki değişiklikler neler olacak ve ben farkedecek miyim? :Saruboceq:

cok sagol canim sana da zahmet verdim. insallah her konuda maksimium fayda goruruz. bende sorun cok gerci sacimda baya bir beyaz var onlarda eski rengine donerse cok sevinecegim :KK1:

ne zahmeti canım aşk olsun.
ben de bugün 9. tekrara başladım. başım ağrır diye düşündüm çünkü arttırdığım ilk gün başım ağrıyordu ama maşallah hiç bişey olmadı.
ben kendimi çok çok iyi hissediyorum ve 21 tekrara ulaştığımız zaman çok daha farklı deneyimlerimizin olacağına inanıyorum.
bu hareketleri uzun seneler boyunca her gün tekrarlayanlar var. zaten işin sırrı burda sanırım. başlayınca bir daha bırakmamak gerektiğine dair de bikaç şey okumuştum, beden ritme alıştığı için bıraktığımızda bocalama söz konusu oluyormuşum.
diyorum ya başladık artık, hayatımızın bir parçası haline gelecek bu hareketler. zaten öyle de olmasını umuyorum, çünkü çok büyük beklentilerim var, belki abartıyorum ama gerçekten de öyle.

moryel canım kitapta bakabilirmisin bırakıp başlayınca baştan başlanıyo deniyo ya sebebi neymiş düzenli olamıyoki her zaman ,gelen giden hastalık tatil oluyo dmi:)

X