Tibetin Gençlik Pinari 5 Hareket

benim 3 haftam oldu bugun adet oldum her zaman adetlerim agrili olurdu ve bu sefer agri yok cok hafif bi sizlama var o kadar.

benim iyi gidiyo..zaten daha önce yapmistim ama malesef unutkanlik ve yogunluk devam edemedim

o zaman karnimda bir gerilme hissetmistim ..daha 11lerde

bende bu hafta 5 le gidiyorum alıştım artık her sabah yapıyorum inş bırakmam hiç olmassa az da olsa vucuduma bir hayrım olur diye düşünüyorum kuduruk bi oğlum var ufaktan bişiyler yapıyorum biraz daha alışıyım pilatesede başlıycam

ben de başlayalı 17 gün oldu kızlar. bu hafta 7 kez tekrarlıyorum herşey gayet iyi gidiyor, bir tek dönerken başım felaket dönüyor orda biraz zorlanıyorum. bir de haftalık arttırmalarımı yaptığım o ilk gün korkunç bir baş ağrısı çekiyorum.
ama azimliyim, kendimi süper hissediyorum günden güne.bu arada her sabah uyanır uyanmaz 5 dk içinde yapıyorum, günüm çok rahat geciyor, stresim bile azaldı.
aynen devam

yarin 9 a devam edicem bende

suan faydalarini söylemek icin sanki erken gibi.. emin olmak istiyorum

ama suan reglimin 3. günü genelde regl öncesi feci agresif olurum .. bu sefer sakin gecti.. bununla bir etkisi varmi bilmiyorum
ve saclarim ...neyse bekliyim biraz daha

arkadaşlar merhaba bende aranıza katıldımmm
benimde şu tibet pınarına ihtiyacım var.arkadaşla yalnız benim anlamadığım birşey var şu ilk hareket nasıl bir dönüş bu?yani saat yönünde tam bir dönüşmü yoksa yarım dönüş tekrar başlama yeri gibimi?o kısmını anlayamadım bilen arkadaşlar yardımcı olurlarsa cok sevinirim

benim de bir ay oldu ama bi kac gundur hep basim agriyor acaba bu hareketlerden midir?

benimde bir ay oldu ama bi kac gundur hep basim agriyor acaba bu hareketlerden midir?

Arkadaşlar ben bu kitabı alalı herhalde 4-5 yıl oluyor.. Ara ara hep başladım sonra bıraktım.. Şimdi buraya yazarsam sanki devam edebilirim gibi geldi.. Sizi görünce hırs yaparım belki zemuszemus
Bu akşam başlamayı düşünüyorum unutmama inşallah, yarından itibaren de sabah kalkar kalkmaz...
Gelişmeleri ben de paylaşırım. Daha önce yapptığım zaman hatırladığım daha enerjik olduğum ve daha zor yorulduğumdu.. Ben arada bir boyun fıtığı tedavisi gördüm, bakalım yapabilecek miyim..Bir de boyun hareketlerim var benim.. Göğüsleri dolgunlaştırdığını bilmiyordum tekrar başlamak istemem aslında bundan mafoldumben

Benim de başım ağrıyor, sadece tekrarları arttırdığım ilk gün, ama bana zarar verdiğini değil vücudumun olumlu yönde tepki verdiğini düşünüyorum:) bazen gece de yapıyorum ve o gece mışıl mışıl uyuyorum.
pia'cım demek o yüzden saçlarımı zaptedemiyorum kaç gündür:)

aa bi dakikaaa herkes bas agrisindan sikayet ediyor inanin simdi sizide okuyunca...3 gündür siddetli bir agri var göz kuruluguma bagliyordum

ama dediginiz gibi bu olumlu bi tepkidir
cok ilginc
bu sürec hayli ilginc olucak

evet ya önceden olsa saclarim sönerdi birgünde moryel
dikkatimi cekicek kadar dolgun duruyordu

:) çok hoşsun ya
bence de keyifli bir süreç bu. kendimi zorlamıyorum, keyif alarak yapıyorum, çünkü inanıyorum.
sayıları arttırmaya devam ettikçe daha neler bekliyor acaba bizi:)
nefes alışlarımı düzenleyemiyorum sayıcam diye, tek sıkıntı o.

ama cok onemliymis o

dikkat etmelisin

her hareketin baslangis noktasina geldigimde nefes alip vermem bitiyor
2 asama gibi yani tek hareket iki asama

biraz anlatim zorlugu yasarimda sorry

benim en sevdigim 3 ve 5. hareketler
en sevmedigim ise 4. hareket eskiden midem bulanirdi o harekette simdi bulanmiyor.. nefese örnek vermek istiyorum
mesela 3. harekette
basim egik geriye esnerken nefes aliyorum... geride tutup ,ust beden dogruluyorrr ve bas egiliyor bu esnada veriyorum

1.de mesela o yok sadece ritmik sakin nefes almaya calisiyorum isigin karsisinda olup gözlerimi kapyiorum isik ayarina göre sayiyorum :)

5.de cadir popo yukari nefes al tut
sonrapopo iniyor bas yukari (cok seviyorum o hareketi) orda veriyorum

bildigim bisey varsa nefes cok cok cok önemli

X