Tibetin Gençlik Pinari 5 Hareket

Öncelikle Tibet yogasının hastalığınıza olumlu yönde etki etmesini diliyorum..

Benim de düzenli olarak sağım solum ağrır.. Senelerdir böyledir.. Bir gece ayak bileğim ağrır, bir gece boynum vs.. Tibete başladığımda ilk hafta üst sırt ve üt kol bölgem ağrıdı.. İkinci hafta üst üste deli gibi bir baş ağrısı..
Bu hafta 21 tekrardayım.. Ve o zamandan bu zamana hiçbir ağrı yok! Çok ama çok enteresan!

Gelelim 4.harekette zorlanmanıza..
1- 3.hareket bitince bir stretch hareketi yapın (shell stretch olabilir) ve 4. harekete öyle başlayın.
2- Kaygan eşofman giyin. Ya da laminant parke üzerinde yapın.
3- Ayaklarınız arasındaki açıklığın 30 cm olmasına dikkat edin.
4- Ayaklarınızın topuğuna basarken poponuzu kaydırarak kalkın böylece kollarınıza binen ağırlık azalacak.

Sonra zaten zamanla alıştığınızı göreceksiniz.

ah o baş ağrısı püsküüt ah o baş ağrısı...
şu an bile alnımı sıkıyorlar sanki...

Hareketleri düzenli olarak yapan arkadaşlara bir şey sormak istiyorum.
Regl dönemlerinizde 2. ve 4. hareketleri tavsiye edilen diğer hareketlerle değiştiriyor musunuz? Yoksa aynen devam mı ediyorsunuz?

Merhaba, regl döneminin ilk 3 günü, 2. ve 4. hareket yerine daha önceki sayfalarda paylaştığım hareketleri yapıyorum. Zaten ağrıdan, bu ay onları bile yapmakta zorlandım.
3 haftadır, arka arkaya aralarda olan hapşırık, dün ve bugünde gözlerimde yanma, kaşıntı.

1 aydır 21 tekrardayim gayet iyi gidiyor herkese tavsiye ediyorum mutlaka yapılması gerekli. Omuz ve sirt tutulma ve ağrı vardı sımdı yok. Eklemlerim ağrır di yürürken o da yok cok şükür. Biraz yürüsem kac gun bacaklarım ağrır di sımdı istediğim kadar yürüyorum ağrı falan yok cooook şükür maşallah diyeyim nazar değmesin. :))))

Kızlar merhaba daha tam uyguluyor sayılmasamda ilgiyle takip ediyorum bir arkadaş e-kitap indirdiğindiğinden bahsetmişti mümkünse linkini paylaşabilirmi araştırdım ama bulamadım.

baş ağrısı olması şart mı??? yani ben ikinci haftamdayım ama baş ağrısı gibi bir şikayetim yok.. idrarda koyuluk yada koku yok.... :44:

Son düzenleme:
baş ağrısı olması şart mı??? yani ben ikinci haftamdayım ama baş ağrısı gibi bir şikayetim yok.. idrarda koyuluk yada koku yok.... :44:

baş ağrısı olması şart değil canım.herkeste yan etkisi farklı.benim baş ağrım olmuştu hatta o kadar uzun sürmüştü ki hiç geçmeyecek sanmıştım,gözlerime vuruyordu ağrısı.11. tekrara yeni geçtim şimdi bile ara ara başım ağrıyor.idrarda koyuluk yok bende çünkü çok su içen biriyim bunun etkisi olabilir.
yalnız ilk yaptığım zamanlar daha enerjiktim hop hop zıp zıp modundaydım:122: son zamanlarda ise yataktan başımı zor kaldırıyorum, eğer gözümü açtığım anda zorlada olsa kalkarsam sorun yok ama gözümü açıtğım anda genelde saat gece
3 oluyor:))gece tuvalete kalkıyorum 2-3 defa, o kadar suyun yan etkisi benim eşimde tibeti yapıyor ama 13. tekrarda.engellenemez bir şekilde kilo alıyorum diyor göbüş bölgesinden,aslında ben de kilo olarak olduğum yerde duruyorum ve kilo veremiyorum(sanki benim de karın bölgemde şişlik var, ee o kadar yersem olması normal zaten oldum olası çok yiyen bir insanım,hiç diyet yapmadım hayatımda,yapamıyorum.bi ara abur cubur yemeyi kesmiştim, o zaman iyiydi ama sağolsun eşim yine bi poşet abur cubur almış artık bitirene kadar yerim
başka gözle görülür bir etkisi yok bende,belki de ben farketmiyorum.eşim terimin koktuğunu hissediyorum dedi,normalde hiç kokmaz ama dün koktuğumu hissettim dedi.kokladım yok bir şey dedim ama kendime kokuyorum sanırım dedi.o kadar koşturmaya strese normal tabi böyle hissetmesi.
umarım en yakın zamanda iyi etkilerini görürüz canım.

Olumlu etkilerin herkeste aynı şekilde olmadığı gibi, olumsuz etkiler için de bir genelleme yapılamaz.

Bireysel tecrübeler de genelleme değildir zaten, biliyoruz.

Benim tecrübemde; baş ağrısı ve idrar problemi 2.hafta başlamıştı. Baş ağrısı aynı hafta geçti. Bir sonraki hafta başlar gibi oldu hemen dağıldı.
Ama idrar değişikliği çok uzun devam etti. Önce koku gitti. En son da koyuluk.

Eşim de bu hafta 9.tekrar haftasına geçecek. Onun ne başı ağrıyor ne de idrarında bir değişme var.

Ama bana enteresan gelen nokta şu: Bende olumlu etkiler de çok hızlı bir şekilde kendini gösterdi. Eşimde sadece enerji artışı var, hepsi bu.
İki olayı birbirine bağlamak ne kadar doğrudur bilemem..

Yani kendimce soru şu: Olumsuz etkisini gören, olumlu etkilere de daha mı çok açık oluyor acaba?

bende şöyle yorumladım... Olumsuz etkiler baş gösteriyorsa hareketler olması gerektiği gibi yapılıyor ve faydasını görmeye başlıyorsunuz... Ama olumsuz etkiler ortaya çıkmadıysa hareketler layıkıyla yapılmadığı için etkisinide göstermiyor mu acaba???

Yani kendimden şüphe etmeye başladım acaba ben beceremiyormuyum diye :44: Neyse daha 2. Haftamdayım kesin bişey söylemek için erken

benim de stepten yani zıplamadan dolayı sanırım böbrek taşım hareketlendi dün inanılmaz ağrım vardı..
step sonrası kasığı etkileyen hareketlerden sonra ağrı başladı şu ara geçti diyebilirim...
2. haftanın ortasındayız annemle, onun yine maşallahı var ama ben çürük çıktım

Benim regl bitti kactan baslayacagimi bilemedim.5.tekrardan baslayayim yine.5 te kalmistim cunki

Bende de baş ağrısı olmadı. İdrar koyuluğu herkeste farklı zamanlarda olabiliyor, etkiler kişiye göre değişiyor zaten.

Bir sayfadan şu yazıyı kaydetmişim. Benim bezelerde bu hareketlerden sonra ortaya çıktı. Bakalım sonu iyi olur inşallah.

BEŞ RİTÜEL NASIL ETKİLİ OLUYOR?
Beş Ritüel evrensel enerjinin vücudumuza girmesini , prana yani chi (yaşam) enerjisinin yedi çakramızdan serbestce akışını ve beden ve usumuzu canlandırmasını sağlar. Endocrine bezelerini harekete geçirerek hormonal salgılamamızı düzenler. Daha once de belirtildiği gibi kardiyovasküler, sinir , sindirim ve solunum sistemlerimizin doğru çalışmasını sağlar.

Son düzenleme:
hmmmm nasıl desem, bir şekilde zararlı olanı atma çabası doğuruyor vücutta o zaman..?

Benim regl bitti kactan baslayacagimi bilemedim.5.tekrardan baslayayim yine.5 te kalmistim cunki

Regl döneminde bıraktınmı? Birkaç gün bırakınca başa dönmek gerekiyor yada birkaç adım azaltmak gerekiyor. Ama zaten 5teymişsin. Eğer birkaç gün yapmadıysan 3'ten başlamanı tavsiye ederim.

İlk sayfada belirtilmemiş. 10 hafta sonunda 21 tekrardan sonra arttırma olmuyor sanırım. Değil mi?

slm kızlar
21. tekrardayım buhafta bazı günler yapmadım ama. geriye de dönmedim. biraz motivasyona ihtiyacım vardı belki. saatler gün uzunlukları, baharla birlikte hareketlenen sosyal yaşam derken tam olarak ne zaman yapmalıyım oturtamamıştım. şimdi daha iyi sanki

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…