Tibetin Gençlik Pinari 5 Hareket

kedicim,
2.harekette zorlandığını söylemiştin..

Bu hafta 21.tekrarımdayım ben.. Boyun kaslarım ağrıyor 2.hareketi yaparken.. Aralarda 3-5 saniyelik birkaç mola alarak devam edebiliyorum.. Sen hangi açıdan zorlanıyordun bu harekette?

Bu arada 2.kitabı hala okuyamadım ben.. Bir ara başladım.. 22 sayfa okudum orada kaldı. Bir an önce okumam lazım.. Sanki okuyunca daha iyi olacak gibi hissediyorum. :44:

kedicim,

Bu hafta 21.tekrarımdayım ben.. Boyun kaslarım ağrıyor 2.hareketi yaparken.. Aralarda 3-5 saniyelik birkaç mola alarak devam edebiliyorum.. Sen hangi açıdan zorlanıyordun bu harekette?

Bu arada 2.kitabı hala okuyamadım ben.. Bir ara başladım.. 22 sayfa okudum orada kaldı. Bir an önce okumam lazım.. Sanki okuyunca daha iyi olacak gibi hissediyorum. :44:

Belimi tam yere oturtamamaktan kaynaklanıyor galiba, bir süre sonra belimden zorlanıyorum. Bacakları kaldırıyorum ama zorlanabiliyorum bazen.

kedicim,

Bu arada senin tekniği uygulamaya çalışıyorum, daha iyi oluyor, bazı biraz daha önce kaldırıyorum. :KK1:

Son düzenleme:
Kızlar tibeti bıraktım ben. Hatırlarsanız bir kitap aldığımı söylemiştim yoga ile ilgili. 30 dk lık program hazırladım. 4 gündür onu yapıyorum. Tibetten daha iyi geldi. 4 gündür kuş gibiyim :KK1:

Öncelikle Tibet yogasının hastalığınıza olumlu yönde etki etmesini diliyorum..

Benim de düzenli olarak sağım solum ağrır.. Senelerdir böyledir.. Bir gece ayak bileğim ağrır, bir gece boynum vs.. Tibete başladığımda ilk hafta üst sırt ve üt kol bölgem ağrıdı.. İkinci hafta üst üste deli gibi bir baş ağrısı..
Bu hafta 21 tekrardayım.. Ve o zamandan bu zamana hiçbir ağrı yok! Çok ama çok enteresan!

Gelelim 4.harekette zorlanmanıza..
1- 3.hareket bitince bir stretch hareketi yapın (shell stretch olabilir) ve 4. harekete öyle başlayın.
2- Kaygan eşofman giyin. Ya da laminant parke üzerinde yapın.
3- Ayaklarınız arasındaki açıklığın 30 cm olmasına dikkat edin.
4- Ayaklarınızın topuğuna basarken poponuzu kaydırarak kalkın böylece kollarınıza binen ağırlık azalacak.

Sonra zaten zamanla alıştığınızı göreceksiniz. :KK34:

Bilgiler için çok teşekkürler :KK16: bnmde ilk haftam bitiyor ilk günler müthiş sırt omuz ve kol ağrılarım oldu şimdi daha iyiyim birde 4. Hareketi mümkün değil yapamıyorum 2. Kitabı alicam ınş. Orda ısınma alternatif hareketlerde varmış gerci suan regl donemindeyim 3 tekrar az geliyor sabırla beklesemmi yoksa sabah akşamı yapsam acaba?

Kızlar tibeti bıraktım ben. Hatırlarsanız bir kitap aldığımı söylemiştim yoga ile ilgili. 30 dk lık program hazırladım. 4 gündür onu yapıyorum. Tibetten daha iyi geldi. 4 gündür kuş gibiyim :KK1:

aaaa neden bıraktın, araya bu hareketleri de sıkıştır.

Bilgiler için çok teşekkürler :KK16: bnmde ilk haftam bitiyor ilk günler müthiş sırt omuz ve kol ağrılarım oldu şimdi daha iyiyim birde 4. Hareketi mümkün değil yapamıyorum 2. Kitabı alicam ınş. Orda ısınma alternatif hareketlerde varmış gerci suan regl donemindeyim 3 tekrar az geliyor sabırla beklesemmi yoksa sabah akşamı yapsam acaba?

Sadece günde bir defa 3 tekrar yapmalısın. Kitapta özellikle belirtiyor. Belli bir seviyeye geldikten sonra sabah akşam yapabilirsin. Ama 21'e gelince günde 2 defa yapmayı düşünmeyebilirsin. :KK9: Sabırla bekle süreci.

Sadece günde bir defa 3 tekrar yapmalısın. Kitapta özellikle belirtiyor. Belli bir seviyeye geldikten sonra sabah akşam yapabilirsin. Ama 21'e gelince günde 2 defa yapmayı düşünmeyebilirsin. :KK9: Sabırla bekle süreci.[/QUOTE]
Valla bekleyen derviş model olcaz mecbur :KK70: ilk defa bu aksam başım ağrıyor cok enteresan gerçi mevsimselde olabilir dicem ama insanın inanası gelmiyor ah birde kilo vereydim eyiydi ilaçlar yüzünden 70 kiloya çıktım bugün geçen yaz giydiğim kotu denedim besenden yukarı çıkmadı cok moralim bozuk :KK14: p.tesi doktor kontrolum var çapada ınş su kortizonu keser

aaaa neden bıraktın, araya bu hareketleri de sıkıştır.

Kitapta okumuştum çakralar fazla çalıştığında ters etki yapıyormuş. Sürekli sayı artıyor ya ondan fazla gelir diye düşündüm. Bırakmayı istemiyorum aslında. 30 dk lık programın sonuna sabit 5 tekrar olarak da ekleyebilirim. Bu çakraların fazla çalışması hakkında bir bilgin var mı canım?

bir şey soracağım kızlar kızlar :13::KK3:

şimdiye kadar ne spor yapsam yapayım, hangi hareketi eklersem ekleyeyim çıkarırsam çıkarayım spora başladıktan 2hafta sora popom tombikleşiyor ya :KK53:
hadi sıkılaşıyor ya da kas oluyor desem biliyorsunuz kas olması için yağ olmaması gerekiyor bölgede, e popo bu nası yağ olmasın :KK1:
şimdiye kadar her spor girişimimde böyle oldu, popo ve üst bacak sıkılaştı evet ama genişledi...
neden olabilir??

bir şey soracağım kızlar kızlar :13::KK3:

şimdiye kadar ne spor yapsam yapayım, hangi hareketi eklersem ekleyeyim çıkarırsam çıkarayım spora başladıktan 2hafta sora popom tombikleşiyor ya :KK53:
hadi sıkılaşıyor ya da kas oluyor desem biliyorsunuz kas olması için yağ olmaması gerekiyor bölgede, e popo bu nası yağ olmasın :KK1:
şimdiye kadar her spor girişimimde böyle oldu, popo ve üst bacak sıkılaştı evet ama genişledi...
neden olabilir??

Tombikleşmiyordur canım :KK1: Sporla popo daha kalkık olacağı için sana tombik görünüyor olabilir :26:

o zaman sporu bırakıyorum :KK37:

bugün efor sarfetmem gereken bir yerdeydim ve gün boyu hiç yorulmadım :KK55:

bir şey daha soracaktım, kedi söylemişti sanırım bilek güçlendirme hareketlerini?
bileklerim benim de çok zorlanıyor ağrı yapıyor da, o hareketleri aradım bulamadım ben de öğrenebilir miyim zahmet olmazsa? :)

Kitapta okumuştum çakralar fazla çalıştığında ters etki yapıyormuş. Sürekli sayı artıyor ya ondan fazla gelir diye düşündüm. Bırakmayı istemiyorum aslında. 30 dk lık programın sonuna sabit 5 tekrar olarak da ekleyebilirim. Bu çakraların fazla çalışması hakkında bir bilgin var mı canım?

21'den fazla yapmayın diye uyarmalarının sebebi bu. Bu hareketlerle birlikte yoga yapanlar oluyor. 21 üzerine çıkmazsan sorun olmaz. Ama dediğin gibi 5'te yapabilirsin, yine yararı olur.

o zaman sporu bırakıyorum :KK37:

bugün efor sarfetmem gereken bir yerdeydim ve gün boyu hiç yorulmadım :KK55:

bir şey daha soracaktım, kedi söylemişti sanırım bilek güçlendirme hareketlerini?
bileklerim benim de çok zorlanıyor ağrı yapıyor da, o hareketleri aradım bulamadım ben de öğrenebilir miyim zahmet olmazsa? :)

897. mesaj :KK34:
http://www.kadinlarkulubu.com/egzersizler/169075-tibetin-genclik-pinari-5-hareket-90.html

baş ağrılarım kesildiiiiii :21:

her gören zayıflamışsın sen diyor fakat tibeti leslie 1milden sonra yapıyorum belirteyim :KK34:

tartıda bir eksiklik yok fakat toplanmış olabilirim, eski pantolonlarıma rahat giriyorum...

anneme gelince, kilolu olan annemin alt göbek kısmı ve mide bölgesi küçüldü... sarkık kolları az toparlandı... bana söylenenleri duyunca o da leslie başlamaya karar verdi ikisini bir yapacak bakalım :KK9:

Ben de iki güzel haber vermeye geldim..

1- Trioid bezlerimdeki kistlerin sol tarafta olanları tamamen yok olmuştu söylemiştim. Ve artık sağ taraftaki kistler de yok oldular.. :KK62: :KK62:

2- Eşim hiç rüya görmez.. Pardon bu sallamasyon bir cümle oldu.. Herkes rüya görür ama herkes hatırlamaz. Eşim de işte bu hatırlamayanlar gurubundaydı. Hiç ama hiç hatırlamadı bugüne kadar, düşünün yani..
Ve şimdi rüyalarını hatırlamaya başladı! :KK62:
Sabah bölük pörçük de olsa "şöyle oldu böyle oldu" diye başlıyor güne.. :KK60: Biraz anlamsız rüyalar ama olsun iyiye yoruyorum ben bu gelişmeyi de..

2. hareketi yaparken boynumun ağrıdığını söylemiştim. Problemi çözdüm. Bacak kaldırırken nefes alıyoruz ve indirirken veriyoruz ya.. Ben verme işlemi sırasında boyun kaslarımı gevşetiyorum. Yani başım yerdeyken kasların iyice yayılmasına izin veriyorum.
Meğerse boyun kaslarımı gereğinden fazla sıktığım için ağrıyormuş.. :KK34:

Daha iyi haberlerde görüşmek üzere.. :KK71:

X