Tibetin Gençlik Pinari 5 Hareket

merhaba herkesee :)

gördüğümüz etkilere gelince biz gün geçtikçe dinçleşiyoruz, çok iyi uyuyoruz, daha az yiyoruz (bu nasıldır nedendir bilemedim)
bugün ilk kez önce leslie sonra tibeti yaptık ısınmadan dolayı hareketlerde tabiki daha rahat ettik...
sonrasına ya da yine öncesine bel ve göbek hareketleri koymak istiyorum, insan doymuyor spora başlayınca demek :KK34:
günde yarım saati kendine ayırmak çok bir şey olmasa gerek zaten :)

9. tekrardayım..tibet e baslamadan ve basladıktan 2 hafta sonrakı olçülerimi karsılastırdım...yediklerimi değiştirmedim.. kilom aynı ancaaakkkkk hepimizi gaza getiricek sonuclar cıktı..:KK52::KK52::KK52::KK52:

göğüs:1 cm
bel:3 cm
göbek:2 cm
basen :4 cm
bacak: (sağ) 0,5 cm-(sol)2 cm incelmişimm.. :KK76::KK76::KK76::KK76:

hadi kızlarr devammm:21::21::21:

:KK71: Namaste,

Zamansızlıktan uğrayamadım bir kaç gündür..

Dün 21 tekrarımın ilk günüydü.. 19 tekrar haftam da zorlanmadan geçmişti. 21 tekrara da çok kolay adapte oldum.
İlk defa kronometre çalıştırdım bu sabah.. Tamı tamına 10 dakika tutuyor.. İleri sürülen toplam zaman 10-12 dakika olduğuna göre olması gereken hızda yapıyorum demek ki, diye düşündüm.. Bilemiyorum siz ne dersiniz?

İdrardaki koyuluk tamamen bitti. Yoğun, karışık ve uykusuz bir hafta geçirdiğim için ilk defa enerjisiz hissettim kendimi.
Ben dağıtmışım Tibet n'apsın? :KK60:

Şimdilik durumlar bundan ibaret..

Biriken mesajları okuyunca jeton düştü!

Elbette bir iddia değil bu, hiç kimseyi yanlış yönlendirmek istemem..

Ben anlatayım siz yorumlayın arkadaşlar..

28 Eylülde diyete başladım ben.. 71.4 kiloydum.
22 Martda 61.4 kiloya inmiştim. 5 ayda 10 kilo verdim özetle. Uyguladığım bir program yok, bünyeme göre eğleniyorum :KK60:

Ve şimdi gelelim asıl konuya..
23 Mart Cumartesi yıllık olağan aile toplantımızı yaptık.. Yemekler, içkiler gırla gitti.. Bir sonraki gün kardeşim geldi. Yıllık iznini benim evimde geçirdik.. Ve 6 gün boyunca yedik, içtik.. Hele ben aylardır olan yemek özlemim neticesinde neler neler yedim, içtim.. Tahmin edersiniz..

Ve bugün 63,2 kiloyum.
Yani yaklaşık 10 günlük deli gibi yiyip içmeme rağmen, üstelik bir diyet sonrası bunu yapmama rağmen sadece 1,8 kilo yukarıdayım. Normalde ben diyete 2 gün ara versem alırım bu kiloyu.

Bunca yemeye bu kadar az kilo almamda belki de Tibetin etkisi oldu.. Bilemiyorum.. :44:

9. tekrardayım..tibet e baslamadan ve basladıktan 2 hafta sonrakı olçülerimi karsılastırdım...yediklerimi değiştirmedim.. kilom aynı ancaaakkkkk hepimizi gaza getiricek sonuclar cıktı..:KK52::KK52::KK52::KK52:

:KK52::KK52::KK52::KK53::KK53::KK53: ben yanlışmı görüyorum basen 4 cm gitmiş vaybe benim basenlerede bi el atsa Tibet'im :26:

Bende regl oldum diye bi kaç gün savsakladım yani perşembeye biter napiyim yapayımmı alternatif hareketler vardı sanırım önceli sayfalarada tekrar dönemedim açıkçası.
Püsküüt
Biriken mesajları okuyunca jeton düştü!
Elbette bir iddia değil bu, hiç kimseyi yanlış yönlendirmek istemem..
Ben anlatayım siz yorumlayın arkadaşlar..
28 Eylülde diyete başladım ben.. 71.4 kiloydum.
22 Martda 61.4 kiloya inmiştim. 5 ayda 10 kilo verdim özetle. Uyguladığım bir program yok, bünyeme göre eğleniyorum
Ve şimdi gelelim asıl konuya..
23 Mart Cumartesi yıllık olağan aile toplantımızı yaptık.. Yemekler, içkiler gırla gitti.. Bir sonraki gün kardeşim geldi. Yıllık iznini benim evimde geçirdik.. Ve 6 gün boyunca yedik, içtik.. Hele ben aylardır olan yemek özlemim neticesinde neler neler yedim, içtim.. Tahmin edersiniz..
Ve bugün 63,2 kiloyum.
Yani yaklaşık 10 günlük deli gibi yiyip içmeme rağmen, üstelik bir diyet sonrası bunu yapmama rağmen sadece 1,8 kilo yukarıdayım. Normalde ben diyete 2 gün ara versem alırım bu kiloyu.
Bunca yemeye bu kadar az kilo almamda belki de Tibetin etkisi oldu.. Bilemiyorum..
Kesin Tibet'in işidir:KK9: bu böylece senin tarafından denenmiş onaylanmıştır ve tecrübe edilmiştir.Kilo verdiriyomu inceltiyomu gibi sorulara en güzel kanıt sizsiniz.

Merhaba tibet severler....

Geçen pazartesi başladığım tibet yolculuğumun ilk haftasını tamamladım ...

Bugün 5 tekrar haftamın ilk günüydü...

Gözle görülür bir etki farketmesem de dikkatimi çeken ve acaba dedirten bir durum meydana geldi paylaşmak isterim....

Yaklaşık 2-2,5 aydır kilo vermeye çalışıyorum az ve sık besleniyor suyumu içiyor günde 1-1,5 saat spor yapıyordum ama bu süreçte her hafta 200-300 gr verebiliyordum sadece ciddi bir kilo düşüşü yaşayamamıştım... lakin geçen hafta birden fazla şey değiştirdim hayatımda sırası ile

sabahları bir saat daha erken kalkıyor

aç karnına 3 bardak su içiyor

tibetin egzersizlerini yapıyor ve 1 saat sonra kahvaltı yapıyor

akşamları ise 20:00 den sonra bişey yememeye bağladım bu bir hafta içerisinde

ve hiç ama hiç spor yapmadım cuma günü tartıldığımda 800 gr vermiştim bunun nedeni tibet mi yoksa diğer yaptıklarım mı bilmiyorum ama paylaşmak istedim...

Merhaba tibet severler....

Geçen pazartesi başladığım tibet yolculuğumun ilk haftasını tamamladım ...

Bugün 5 tekrar haftamın ilk günüydü...

Gözle görülür bir etki farketmesem de dikkatimi çeken ve acaba dedirten bir durum meydana geldi paylaşmak isterim....

Yaklaşık 2-2,5 aydır kilo vermeye çalışıyorum az ve sık besleniyor suyumu içiyor günde 1-1,5 saat spor yapıyordum ama bu süreçte her hafta 200-300 gr verebiliyordum sadece ciddi bir kilo düşüşü yaşayamamıştım... lakin geçen hafta birden fazla şey değiştirdim hayatımda sırası ile

sabahları bir saat daha erken kalkıyor

aç karnına 3 bardak su içiyor

tibetin egzersizlerini yapıyor ve 1 saat sonra kahvaltı yapıyor

akşamları ise 20:00 den sonra bişey yememeye bağladım bu bir hafta içerisinde

ve hiç ama hiç spor yapmadım cuma günü tartıldığımda 800 gr vermiştim bunun nedeni tibet mi yoksa diğer yaptıklarım mı bilmiyorum ama paylaşmak istedim...

Tebrikler! :nazar:

Haklısın insanın kafası karışıyor.. Acaba Tibet mi yapıyor bu etkiyi, diye düşünmeden edemiyor insan..

Sabahları 4 bardak su içen bir yarışmacımız vardı, diyetisyeni önermişti hatta metabolizma hızlandırması için.. O da o hafta hızlı kilo vermişti.

Ama bana ilginç gelen şu: 1.5 saat spor yapıyor iken bunu tamamen bırakmış olmak. Ve buna rağmen kilo vermiş olmak..

Sanki Tibet gibi.. :KK34:

Tebrikler! :nazar:

Haklısın insanın kafası karışıyor.. Acaba Tibet mi yapıyor bu etkiyi, diye düşünmeden edemiyor insan..

Sabahları 4 bardak su içen bir yarışmacımız vardı, diyetisyeni önermişti hatta metabolizma hızlandırması için.. O da o hafta hızlı kilo vermişti.

Ama bana ilginç gelen şu: 1.5 saat spor yapıyor iken bunu tamamen bırakmış olmak. Ve buna rağmen kilo vermiş olmak..

Sanki Tibet gibi.. :KK34:

Tibetin etkisini olmasını içten içe diliyorum... yani bukadar kısa sürede vucuduma bukadar etki eden bişey olması beni mutlu eder doğrusu ... bu hafta vereceğim kiloyu sabırsızlıkla bekliyorum inşallah yine beni mutlu eden bir rakamla karşılaşırım..

su meselesini evet bende diyet topiğinden kaldı aklımda ve denedim aynı anda birden fazla şey denemiş oldum ama sebep ne olursa olsun sonuç beni tatmin etti...

Tebrikler!! Sana koca bi kupa :KK19: :)

Yalnız bu ölçüler sadece Tibet le mi oldu? Yani yediklerimi değiştirmedim derken uzunca bi zamandır uyguladığınız bi listeniz mi vardı? :26:
Ben yaparken "bu hareketler bütün bunları nasıl yapabilir ki" diyorum açıkçası... :26:
Bu arada benim belimden ve göğüs altı çizgimden 1 er cm gitmiş. Gerçi ben 4 gündür sıkı bi diyet uyguluyorum.

Son düzenleme:
Hareketleri düzenli olarak yapan arkadaşlara bir şey sormak istiyorum.
Regl dönemlerinizde 2. ve 4. hareketleri tavsiye edilen diğer hareketlerle değiştiriyor musunuz? Yoksa aynen devam mı ediyorsunuz?

Hareketleri düzenli olarak yapan arkadaşlara bir şey sormak istiyorum.
Regl dönemlerinizde 2. ve 4. hareketleri tavsiye edilen diğer hareketlerle değiştiriyor musunuz? Yoksa aynen devam mı ediyorsunuz?

evet degıstırıyorum. ayrıca hareketlerden koprü olanı (ya da ona benzeyenı dıyeyım tam hatırlamıyorum hareketı sımdı yapalı bır ay oldu) pılatesde de yapılıyor ve selulıt dusmanı

evet degıstırıyorum. ayrıca hareketlerden koprü olanı (ya da ona benzeyenı dıyeyım tam hatırlamıyorum hareketı sımdı yapalı bır ay oldu) pılatesde de yapılıyor ve selulıt dusmanı

Teşekkür ederim Lamar, cevabın için. :)

Peki regl dönemlerinde hareketleri değiştirmeyen ve buna rağmen sorun yaşamayan (yani düzeni bozulmayan) var mı?
Önceki iletilerde birkaç arkadaşın kanamasının kesildiği ya da azaldığını okuyunca emin olmak istedim.
Ben 7. tekrardayım. Sanki azalma oldu ama emin de değilim.
Yapan arkadaşlar görüşlerini paylaşırlarsa sevinirim. :)

Tebrikler!! Sana koca bi kupa :KK19: :)

Yalnız bu ölçüler sadece Tibet le mi oldu? Yani yediklerimi değiştirmedim derken uzunca bi zamandır uyguladığınız bi listeniz mi vardı? :26:
Ben yaparken "bu hareketler bütün bunları nasıl yapabilir ki" diyorum açıkçası... :26:
Bu arada benim belimden ve göğüs altı çizgimden 1 er cm gitmiş. Gerçi ben 4 gündür sıkı bi diyet uyguluyorum.

uyguladıgım bi liste yok.demek istedıgımde bu..yediklerime hiç dıkkat etmedim..extra spor yapmadım..duzenli bu hareketerı yaptım o kadar..çok saskınım..:KK53:2 hafta sonra yıne olcup yazıcam hep beraber tekrar durum degerlendiririz....sevinçten aglayasım varr :KK43:

bugün ilk kez 5tekrarı yaptık biz :)

kitabı indirdim bu arada onu okumaktayım..
popom yapı itibariyle kalkıktır zaten ama daha da toplandı ve yanlış görmediysem -ki gözlerim 0,25 bile değil- selülitlerde inanılmaz azalma var !
o da yapıdan dolayıydı, demek vucüdumun o kdr spora ihtiyacı varmış diye yoruyorum...

hareketleri yapmak daha kolay başlara göre fakat çok terliyorum yine önce leslie sonra tibetle...
sindirim sorunlarım azaldı gibi, onu daha takipteyim..
acıcıkta gıdı azalsa değmeyin keyfime :21:

ben bugün 11 oldummm
gerçi daha olamadım çünkü sabah uyuyakaldım gene:) gece yapıcam.
bu arada bişey paylaşıcam kızlar.
şimdi benim eklem romatizmam var ya, ellerimde var sadece.
dün sol elimin işaret parmağımın eklem yeri birden şişti ve müthiş ağrıdı. o kadar canım sıkıldı ki o kadar üzüldüm ki, çünkü 3 aydır ilaçlarımı kullanmıyorum, doktora da gönül rahatlığı ile ben çok iyiyim ilaçları bıraktım diyecektim nerden çıktı bu ağrı diye kahroldum :KK43:
sonra bu sabah kalçama bi ağrı saplandı, o geçmeden sağ kasığıma, tabi tam eklem yerlerimden bahsediyorum.
böyle üzülüp kahrolurken, bir anda afallayarak fark ettim resmen kitabın o sayfası gözümün önüne geldi.
tibetin bedenimizdeki etkilerini yazmıştım ya size, orda, eklemlerinizde rahatsızlık hissedebilirsiniz, bu toksinleri ve iltihapları attığınızı gösterir yazıyordu.
şimdi şaşkınım, acaba bu ağrılar, şişlikler tibet yüzünden mi, yani gerçekten iltihapları attığım için mi, yoksa normal romatizma ağrılarım mı :KK43:
anlayamadım.
çooook uzun zamandır hiç bir ağrım olmadı, böyle bir anda gelmesi tuhaf açıkçası,zaten çoğunlukla yazın benim hiç ağrım olmaz soğukta, yağmurda oluyor, böyle düşününce tibet yüzünden diyorum.
benim hali hazırda eklem rahatsızlığım olduğu için bunun ayrımına varmam çok zor. böyle bir tecrübeniz oldu mu?
bir de bugün başımın tepesine doğru bir yerde sanki bir anda iğne batırıyorlarmış gibi bir anda bir ağrı hissediyorum, saniyelik bir ağrı, hemen geçiyor ama sık tekrarlıyor.:KK9:
anlayamıyorum :KK43: üzülsem mi sevinsem mi çözemedimmm
Merhaba öncelikle şunu belirteyim daha konunun sonuna gelmedim her sayfayı tektek okuyorum bu arada annemle birlikte başladık yapmaya 4 gün oldu ancak bugün farkettim krem surmedigim halde surmusum gibi parlak cildim ve adet olcam birkaç güne yinede yüzüm cok güzel görünüyor ki normalde bu dönem cirkinlesirim yanısıra ben sadece 4. Harekette zorlanıyorum dün gece omuz ve kollarimin agrisindan zor uyudum velhasıl neden sana cevaben yazdım çünkü bende 12 yıldır artrit hastasıyım bnmde tam tersi ellerim hariç tüm vücudum değişik değişik bölgelerden tutulurdu ağrılarının tekrar ortaya çıkmasını ki ben buna hortlatmak diyorum tibet 5lisine baglamissin ancak bu hastalığın en buyuk özelliklerinden biri uzun zaman ortadan kaybolup kendini unutturmasi ve zaman sonra küçük ataklarla yeniden ortaya cikmasidir malesef bu kronik olay ömür boyu bi var bi yok seyirde bizimle olacak bnm 3-4 yıldır hiç ağrım olmadı ilacı bıraktım kafama göre sonra bu sene tekrar canlandı ve ilk defa ellerimde oldu şimdi iki aylık kortizon tedavisindeyim bitiyor haftaya duruma bakmak ilaca başlamak vs kontrole gitcem yani ışte boyleeeeee anlatmadan gecemedim kusura bakmadin umarım :KK16:

X