Tibetin Gençlik Pinari 5 Hareket

Akşam belli olacak, limon parçalarıdamı atsam acaba. :44:

Akşam belli olacak, limon parçalarıdamı atsam acaba. :44:

Limonu önermem.. Gerek yok durup dururken asit yüklenmeye.. Karanfil kesmezse sevdiğin meyve parçaları da atabilirsin.. Dİlerim karanfil yeterli olur. Metabolizma hızlandırıcı bir antioksidan karanfil..

Baş ağrım geçmeyince yarım saat kadar önce içtim ilaç..

Karanfil yeterli olur diye düşünüyorum, çaya bile 1 tane atsak tadını veriyor. Metabolizma iyi çalışıyor, bununla daha iyi olur.

Gelişimini engelliyorsun. Sallıyorum, ama doğruda olabilir yani. Kitapta 1 hafta bekleyin diye birşey okuduğumu zannediyorum, sadece ağrıyla ilgili değil, çıkan başka şeylerde de.

Son düzenleme:
kızlar bugun 5.gunum hareketlerde. ıdrarın koyulasması oldu. hatırlarsanız pılatesle bırılıkte baslamıstım. kol bacak agrım olmadı ama sırt agrım devam edıyo bıraz. amav bunun yanında ınsan gene de kendını dınc hıssedıyo. bakalım ctesı gunu sayıyı 5 e cıkarıcam nolcak:)

Merhaba hanımlar...Kedimin tavsiyesi ile geldim..Şöyle bir sayfanın başından baktım birde sonda geriye doğru okuyordum ki bu arkadaşın yazısına denk geldim. Bende böyle yapıyorum metabolizmam hızlansın diye her yemekten önce ve aralarda yani aklıma geldikçe ılık suyumu içiyorum.. Öneririm..

Temizleniyorsun, hemde 5. günde. Püsküüt'ün önerdiği strech hareketini de yaparsan, iyi gelebilir, ben kolları iyice uzatınca sırta, omuza iyi geliyor.

ayrıca ılk kıtabı da aldım da okumaya fırsatım olmadı

Çok ince, başlarsan meraktan hemen biter zaten.

Son düzenleme:
Temizleniyorsun, hemde 5. günde. Püsküüt'ün önerdiği strech hareketini de yaparsan, iyi gelebilir, ben kolları iyice uzatınca sırta, omuza iyi geliyor.

Çok ince, başlarsan meraktan hemen biter zaten.

zaten strechle baslayıp gene onunla bıtırıyorum. bakalım bıraz daha yapınca belkı gecer

merhaba arkadaşlar bugün başladım yapmaya, yalan yanlış yaptım sanki 4.hareket beni çok zorladızaten bileklerime çok yük bindiremiyorum.bu arada 1. harekette ne varmış dedim, küçükken hep dönerdim ama küçük değilim artık onu anladım) ayak parmaklarımda bu hareketten dolayı karıncalanma var :// normal herhalde daha ilk yapıyorum...

Benim 9 ay oldu, hala yapmakta zorlanıyorum. Bileklerle ilgili egzersizler eklemiştim, bulup paylaşayım tekrar.

Bileklerini güçlendirmek için bu hareketleri yapabilirsin.

sağol canım.benim bundan 2 yıl öncesinde sağ bileğimde ağır kaldırmamdan dolayı bileğim dirseğim hatta omuzuma doğru ağrı oluyordu.uykumdan bile uyandırıyordu beni bu ağrı.bi arkadaşa tesadüf anlattım o da bileğini şöyle aşağı bük dedi bi baktık ki orada bi çıkıntı olmuş.korkma dedi,doktora gidersen merhem ve bileklik verir geçer dedi.gerçekten de işe yaradı ama ne zaman ağır bir şey kaldırsam çok zorlarsam yine ağrı oluyor,hatta şu son zamanlarda da ağrı var yine(ben mesela şınav çekemem bu yüzden:)) ayy çok konuştum...çok teşekkür ederim canım...

2, 4 ve 5 yerine paylaştığım hareketleri yapabilirsin, ama 5. yine zorlarmı seni bilmiyorum.

5. hareket yerine yapabileceğin
http://www.kadinlarkulubu.com/egzersizler/169075-tibetin-genclik-pinari-5-hareket-118.html

2 ve 4 yerine
http://www.kadinlarkulubu.com/egzersizler/169075-tibetin-genclik-pinari-5-hareket-91.html

Arkadaslar acaba bu hareketler hamilelikte yapilabilirmi bir sakıncası olurmu

Sana hak verdiğim için tavsiyene uymuştum ama saatlerce bekleyip de geçmeyince, yaşamımı etkilediği için ilaç içmeye karar vermiştim. Ancak bugün yine ağrı yok.. Sonuçta bu da geçecek eminim.
Benim de ilk başlarda üst sırt ve omuz bölgemde ağrı oluyordu. Sonra bu bölgeyi en çok 4.harekette zorladığımızı düşünerek, shall stretch hareketini bu haraket öncesinde uygulamaya başladım.
Ayrıca sabah kalkar kalkmaz yapıyordum ilk hafta. Ağrı başlayınca bunu da değiştirdim. Yine sabah ve aç karnına yapıyoreum. Ama yataktan kalktıktan sonra biraz daha zaman geçiriyorum.. İşte ne bileyim, yatak toplamak, banyo işleri vs.. Bunları da olabildiğinde hızlı kareket ederek yapıyorum. Nevresim dansı
Vücut biraz ısınınca başlıyorum yogaya.
Bu 2 önlemi alınca ağrı önce azaldı.. 2-3 gün sonrasında tamamen yok oldu.

Arkadaslar acaba bu hareketler hamilelikte yapilabilirmi bir sakıncası olurmu
Böyle bir irdelemeye hiç rastlamadım.
Genel disiplinde yoga ve pilates hamilelikde de uygulanıyor ama yine de ve mutlaka araştırmakta fayda var.

Benim de ilk başlarda üst sırt ve omuz bölgemde ağrı oluyordu. Sonra bu bölgeyi en çok 4.harekette zorladığımızı düşünerek, shall stretch hareketini bu haraket öncesinde uygulamaya başladım.
Ayrıca sabah kalkar kalkmaz yapıyordum ilk hafta. Ağrı başlayınca bunu da değiştirdim. Yine sabah ve aç karnına yapıyoreum. Ama yataktan kalktıktan sonra biraz daha zaman geçiriyorum.. İşte ne bileyim, yatak toplamak, banyo işleri vs.. Bunları da olabildiğinde hızlı kareket ederek yapıyorum. Nevresim dansı
Vücut biraz ısınınca başlıyorum yogaya.
Bu 2 önlemi alınca ağrı önce azaldı.. 2-3 gün sonrasında tamamen yok oldu.

bence kalkar kalkmaz yapmamakta dogru yapıyorsun. vucut daha acılmamıs oluyo. ben de bıraz gezndıkten sonra yapıyorum, cogunlukla ama aksam saatlerınde yapıyorum.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…