Tibetin Gençlik Pinari 5 Hareket

merhaba kızlar:) ben de bugun konuya baktım, pılates ve tıbet egzersızıne baslamıs bulunmaktayım bugun ıtıbarıyle. bakalım sonucları gorucez:KK66: yalız paylasılan vıdeoyu bır kere gordum artık goremıyorum bılmıyorum neden. bende resımlre bakarak yaptım..

Namaste, :KK34:

Sonuçları bizlerle paylaşmayı lütfen unutma..

Orijinal sitenin linkini veriyorum. Bu sayfada 2 ayrı video var.

Five Tibetan Exercises: Secret of the Fountain of Youth, Energy and Weight Loss?

Bugün 9 tekrarın son günü..
Yarın bir basamak daha atlıyorum, ha'di bakalım.. :KK34:

3.hareket için kitapta bedeninizi geriye doğru esnetin, diyor. Ama fotoğrafa bakınca göğüste aşağıda olan bölümün dik olduğu görülüyor.
Siz nasıl yapıyorsunuz?

Aynada bakmak lazım aslında, ben arkaya doğru giderken önce omuzlarımı geriye doğru atıyorum, geri gidebildiğim kadar gidiyorum. Aynada bakıp yapayım. Nasıl yapıyormuşum. :KK9:

merhaba kızlar:) ben de bugun konuya baktım, pılates ve tıbet egzersızıne baslamıs bulunmaktayım bugun ıtıbarıyle. bakalım sonucları gorucez:KK66: yalız paylasılan vıdeoyu bır kere gordum artık goremıyorum bılmıyorum neden. bende resımlre bakarak yaptım..

Hoşgeldin. İnşallah güzel sonuçlar alacaksın, sonuçları paylaşırsan seviniriz. :KK3:

tesekkur ederım lınk ıcın. muhakkak paylasırım sonucları. şimdi yorumları okuyorum bır yandan daha 25. sayfadayım :)))) ama hapsını okucam yorumlarınız cok onemlı bence..

Mutlaka okumalısın, okudukça daha istekli yapıyorsun. Teşekkürler. Bende 2 defa okudum, baştan sona. :KK9:

kızlar bunu da yazmadan duramıcam şimdi okudum kitaptan
aynen alıntıdır
"genel 5 ayinin uygulamak bedeninizde pek çok fiziksel değişime neden olabilir. ilk başlarda, kan dolaşımını hızlandıran ayinler, son derece güçlü bir toksinlerden arınma süreci başlatabilir. bu nedenle 21 tekrar sayısına ulaşıncaya kadar tekrar sayısını yavaş yavaş arttırmakta fayda vardır. bedenin toksinlerden arınma süreci başladığında idrarınızın renginin koyulaştığını ve güclü bir kokusunun olduğunu fark edebilirsiniz. idrarınızı yaparken hafif bir ağrı ve yanma hissedebilirsiniz. kadınlarda vajinal bir enfeksiyon oluşabilir. terinizin kokusunda hoşa gitmeyen bir değişiklik ve derinizde hafif bir kabarma ya da kızarıklık fark edebilirsiniz. hafif bir üst solunum yolu enfeksiyonu ve eklemlerinizde rahatsızlık duygusu hissetmeniz de olağandır. bu belirtiler organlarınızda eklemlerinizde ve mukus dokularında biriken zehirlerin ve kirlerin atılmaya başlandığının göstergesidir. bütün bu belirtiler geçici olmalarına ve normal kabul edilmeleri gerekmesine rağmen yine de doktorunuza danışıp herhangi bir tedavi gerekip gerekmediğini inceleyin."

dikkat gereken bi durum olduğunu düşünüyorum.
her hareket için birer paragraf olarak hazırlanmış uyarılar da var, onları da yarın yazarım

bugün 20 sayfa okudum biter mi bilmyorum ama benden sonrakiler bu işkenceyi çekmesinledr diye öneml gördüklerimi alıntılayacağım.:KK51:

bugün 20 sayfa okudum biter mi bilmyorum ama benden sonrakiler bu işkenceyi çekmesinledr diye öneml gördüklerimi alıntılayacağım.:KK51:

Ne güzel düşünmüşsün.. Tabii önemli olan uygulamaya da geçmiş olman. :KK9:

Ben de 30.sayfaya geldim henüz.. Dediğini yapmayı düşündüysem de üşendim, ne yalan söyleyeyim.. :KK17:

Bu hafta 11 tekrara geçtim.

İlk başlarda, bahsedilen idrar koyuluk ve koku belirtileri bende olmamıştı. Ben de bunu günde 3 lt. su içmeme bağlamıştım. Ancak daha sonra başladı aynı etkiler.. Ve hala devam ediyor. Ne bitmez toksin varmış bünyede meğer, haberim yok.. :KK34:

Patrica nın linkini bir kere daha seyrettim. Hareketlerin kendi içindeki bütünlükleri ben de yapmaya başladım. Misal 5.harekette neredeyse salınım yapıyor bünye.. Ben daha durarak yapıyordum. Yani yere yatışla V oluş arasında bütünlük yoktu bende. Şimdi kıvrıla büküle yapıyorum daha ritmik oldu.

11 tekrarda hissettiğim, bitince alev almış gibiyim.. Her gün 20 dakika bisiklet çeviriyorum. Bisikletten indiğimde bile böyle ısınma hissetmiyorum, o kadar yani..

Enerji tam gaz! :KK62:

Ben de başlamak istiyorum. Onca sayfa nasıl biter ki :KK9::KK9::KK53:

Hoşgeldin. :KK3:

İlk başlarda, bahsedilen idrar koyuluk ve koku belirtileri bende olmamıştı. Ben de bunu günde 3 lt. su içmeme bağlamıştım. Ancak daha sonra başladı aynı etkiler.. Ve hala devam ediyor. Ne bitmez toksin varmış bünyede meğer, haberim yok.. :KK34:

Patrica nın linkini bir kere daha seyrettim. Hareketlerin kendi içindeki bütünlükleri ben de yapmaya başladım. Misal 5.harekette neredeyse salınım yapıyor bünye.. Ben daha durarak yapıyordum. Yani yere yatışla V oluş arasında bütünlük yoktu bende. Şimdi kıvrıla büküle yapıyorum daha ritmik oldu.

11 tekrarda hissettiğim, bitince alev almış gibiyim.. Her gün 20 dakika bisiklet çeviriyorum. Bisikletten indiğimde bile böyle ısınma hissetmiyorum, o kadar yani..

Nasıl bütünlük yoktu, bende baya ısınıyorum hareketleri yapınca. :KK1: Bende yine izleyeyim şu videoyu. :KK70:

5. harekette ters v yaparken başımızı sırt ile paralelmi tutacağız, yoksa çenemizi göğsümüze mi yaklaştıracağız diye konuşmuştuk. Patricia sırt ile paralel yapıyor. Ben her ikisinide yapmıştım, (kararsız kaldığım için) en son kitapta galiba, göğse doğru yaklaştırın yazıp, resimlerde başın sırt ile paralel görünmesinden dolayı kararsız kalmıştım, son olarak çeneye yaklaştırarak yapıyorum, amaaaa videoyu görünce yine önceki yaptığım gibi paralel yapmaya döneceğim. :KK1: Ne kadar karışık yazdım.

Bende şu an kasları sıkmaya çalıştığım için, (kasları sıkarken çok zorlandığım için :KK1:) biraz duruyorum, durmamakmı lazım? Patricia'nın yaş kaş acaba, sanki yaşı var gibi ama, vücudu güzel görünüyor, bende ileride öyle olmak isterim. :KK1:

Son düzenleme:
Bende şu an kasları sıkmaya çalıştığım için, (kasları sıkarken çok zorlandığım için :KK1:) biraz duruyorum, durmamakmı lazım? Patricia'nın yaş kaş acaba, sanki yaşı var gibi ama, vücudu güzel görünüyor, bende ileride öyle olmak isterim. :KK1:

Bence de öyle.. Fit görünüyor en azından..
Bütünleşik yapınca da kaslarımı sıkabiliyorum ben.. Sporun ve pilatesin kazanımları herhalde..

Bence de öyle.. Fit görünüyor en azından..
Bütünleşik yapınca da kaslarımı sıkabiliyorum ben.. Sporun ve pilatesin kazanımları herhalde..

Fitness'a gidince, spor salonundan soğudum, fitness zaten çok sıkıcıymış, bir oraya bir oraya koştur, dambıl, bisiklet, koşu bandı vs.... Yüzmeye gidecektim hala gitmedim. :KK1:

Son düzenleme:
Patricia nın linkini atar mısın kedicik... bir de ne zaman nefes alıp vereceğinizi biliyor musunuz. kitap yok ben de bakamıyorum. son soru saat kaçta yap
ı,y00orsunuz

[video=youtube_share;RtXwMAIbLWo]http://youtu.be/RtXwMAIbLWo[/video]

Buradaki bayanın da yaşı baya var galiba, ama hareketleri iyi yapıyor (kitaba en yakın), göstermek için galiba biraz hızlı yapıyor. Neler söylediğini tam anlayamıyorum, anlayan arkadaşlar yazabilirlermi? :KK9:

Mesaj olarakta link atacağım, eğer burada görünmüyorsa. :KK70:

Fitness'a gidince, spor salonundan soğudum, fitness zaten çok sıkıcıymış, bir oraya bir oraya koştur, dambıl, bisiklet, koşu bandı vs.... Yüzmeye gidecektim hala gitmedim. :KK1:

Ben de hayatımda bir gün gittim spor salonuna son oldu.. :KK1:
Evde yapıyorum ben, pilates de dahil..
Etrafımda ne kadar az 2 ayaklı ben o kadar huzurlu.. :KK37:

aslında beklentisiz yapmak en güzeli,kimbilir nereleri temizliyor biz farketmiyoruz,ben 4.ayıma girdim bende ilk etkisi yanaklarımı toplamıstı ve hala aynı yanaklarım ve bunu kaybetmek istemem,yeterınce yaparsanız diş fırçalamak gibi oluyor zaten biraz sabır gösterın çünkü aynı süreçten bende geçtim aman yapmıyım bak baska etki görmüyorum diye söylenenıyodum kendı kendıme ama bırakmadım,yılların toksını var yahu hemen nasıl temızlesın dimi amakaydirigubbakcemile3

Sayfa 36 da bu mesajı okuyunca şoke oldum.

Tibet yogasına başladığım gün, yüz yogasına da başlamıştım ben..
Ve geçen hafta aniden bir şey fark ettim. Yanaklarım dolgunlaşmıştı ve kaşlarım yukarı kalkmıştı.
Yahu bu yüz yogası ne kadar etkiliymiş diyordum ki.... bak şimdi!
Yoksa Tibet yogası yüzünden mi oldu?

5. harekette ters v yaparken başımızı sırt ile paralelmi tutacağız, yoksa çenemizi göğsümüze mi yaklaştıracağız diye konuşmuştuk. Patricia sırt ile paralel yapıyor. Ben her ikisinide yapmıştım, (kararsız kaldığım için) en son kitapta galiba, göğse doğru yaklaştırın yazıp, resimlerde başın sırt ile paralel görünmesinden dolayı kararsız kalmıştım, son olarak çeneye yaklaştırarak yapıyorum, amaaaa videoyu görünce yine önceki yaptığım gibi paralel yapmaya döneceğim. :KK1: Ne kadar karışık yazdım.

Niye ben Patricianın çenesini göğsüne yaklaştırdığını algılıyorum? Bir daha izleyeyeyim :KK70:

İzledim onbininci kez.. :KK60:
kedicim aslında ikimiz de yanılmıyoruz. Dikkat edersen ilkinde gıdısı kapanmıyor ama üçüncüde gıdısı kapanıyor. Bence başta kaptırıp gitti.. sona gelirken "a-aa ne yaptım ben ayol? çeneyi yaklaştırmayı unuttum. Aman şimdi kim çekecek tekrar.." dedi ve bu farkındalıkla üçüncüde doğruyu tutturdu.. :KK60:

Ben de hayatımda bir gün gittim spor salonuna son oldu.. :KK1:
Evde yapıyorum ben, pilates de dahil..
Etrafımda ne kadar az 2 ayaklı ben o kadar huzurlu.. :KK37:

ben de pılatesı evde yapıyorum.pilates+ tıbet te 3. gunum. daha once de pılatese baslayıp ara vermıstım. sımdı yenıden baslayınca yorgun olmama lazım ilk etapta ama yorgun degılım. tibet yuzunden olabılır mı acep??? yoksa okuduklarımdan mmı etkılendım:pPP

X