Tibetin Gençlik Pinari 5 Hareket

kızlar bende c.tesi 17 ye geçtim 1.2.3....derken 17 ye gelince nefes nefese kalıyorummm ve 18 olsaymış yapamazmışım diyorum şu 2. hareket bunalıma sokuyor beni hala. ama şunu iyice farkettim ki vücudum gitgide sıkılaşmaya başlıyor. özellikle 4. harekette masa pozisyonundayken bacaklarınızı iyice sıkın, evet zor oluyor ama çok etkili özellikle selilütlere ben başlarda sıkmıyordum, burayı okuyunca sıkmaya başladım... neyse şimdilik gelişmeler öyle

Teşekkürler. Bende pek sıkmıyordum, şu sıralar sıkayım dedim, pek hoşuma gitmese de bu detayı atlamamak gerekiyormuş, yararları çok iyiymiş, bundan sonra senin de uyarınla daha dikkatli yaparım artık.

Son düzenleme:

Gelişmeler güzel, tebrikler..

Kasları sıkma işi dediğiniz gibi hem 4.harekette hem de 5.hareketin en alt ve en üst seviyesinde yapılmalı.. Sahiden de zorlaştırıyor.

Bu hafta 5'lik haftam.. Açıkçası 4.hareket bana zor geldiğinden, 5'e değil de 4'e yükseltirim diyordum. Ama yapabildim.

Pozitif gelişme: Yoga yaparken ruhsal rahatlama

Negatif gelişme: 4.hareket kaynaklı olduğunu düşündüğüm üst kol ve omuz ağrısı.

Ayrıca, idrarda koyuluk ve koku gibi etkiler bende olmadı. Sanırım uzun süredir günde 3 lt. su içiyor olmamla ilintili olabilir..

Gelişmeler güzel, tebrikler..

Kasları sıkma işi dediğiniz gibi hem 4.harekette hem de 5.hareketin en alt ve en üst seviyesinde yapılmalı.. Sahiden de zorlaştırıyor.

Kasları sıkma işini ben düzgün bir şekilde yapmalıyım. Selülit oluşmaya başladı bende, bakalım etkisi olacak mı?

kızlar sayfaların hepsini okudum gerçekten zoru başarmışsınız, ben de pazartesi başlıyorum, gelişmeleri sizinle paylaşıcam

uzak doğululara oldumolasıya hayranımdır:) ben de yapacağım ,saçma bir soru olacak ama ,cildi gençleştiriyorsa eğer ciltteki lekelere de faydası olur mu acaba ? bir de bacaklardaki şekil bozukluğuna da iyi gelir mi ?

Ben de beşlik tekrarımdayım bu hafta. Önceden 7' ye kadar çıkmıştım ama sonra bırakmıştım. Annemle birlikte yapıyoruz şimdi. Daha ikimiz de gözle görülebilir bir fark hissetmedik. Gelişmeleri sizinle de paylaşırım zamanla :)

Ne güzel, birde ben anneme yaptırabilsem. :)

Benimki çok hevesli :) saçında bir ya da iki tel beyaz saç ya var ya yok ; ama yapanların beyaz saçları siyaha dönmüş dedim, "Aaa çabuk bana da göster." dedi. Bu dünyaya kazık çakıcaz biz analı kızlı

3 haftasındayken düzenli olarak yaşadığım omuz ve üst sırt ağrıları, 5 haftasının 2.gününde tamamen kayboldu.
Demek ki ısrarla devam etmek lazım..

Bu arada 2.kitap çok daha güzel. Bu yogayı uygulayanların mutlaka edinmeleri gerektiğini düşünüyorum.

Ben söylesem de faydası olmuyor. Varisleri de var, aslında çok iyi olur onun için, ama yapmak istemiyor nedense. Koyu saçları çıksa boya derdinden de kurtulacak. :) Pilates yapıyordu bir ara onu da bıraktı. Annenle ilgili gelişmeleri de yazarsan seviniriz.

2. kitap daha ayrıntılı. Daha önce de söylediğin gibi okuyorum ama unutuyorum hep, tekrar tekrar okumak gerekiyor. Benim omuzumda ağrılar var hala kurtulamadım. Galiba çok fazla bilgisayar başında durmaktan oluyor.

Son düzenleme:

Haklısın, başucu / elaltı kitabı gibi görmek lazım sanırım..
Özellikle masa başında dik oturmaya dikkat etmelisin.. Belin ve boynun aynı çizgide durmalı.. Omuzları parantezvari içe kapatarak ve öne yığılarak oturuyorsan ağrı kaçınılmaz olur. Hem de sonraki yıllarda göbeklenmeye doğru yol almaya başlarsın..

Şu anda içimden bir ses omuzlarını içe değil de dışarı doğru döndürdüğünü söylüyor..

Dik durmakta çok zorlanıyorum. Arada şöyle bir aşağıya kaykılıyorum sandalyede. Arada omuzları dışarı döndürüyorum ama yine içe dönüyor sanki. Göbek bende şimdiden var. Ama çok fazla yememe rağmen, önceki gibi aşırı şişmiyor. Hareketlerin etkisi var galiba bunda. Yediklerime daha iyi dikkat etsem daha iyi sonuç alabilirim belki göbekle ilgili. Oburum ben.

Hareketlerin kilo kontrolü üzerinde de etkisi olduğu yazıyordu.
Dilerim duruşunu düzeltebilirsin.

Oburluk konuna gelince.. Ahhh ahhh diye derin bir iç çektim şu anda..

Selam kızlar. Ben defalarca başladım ve sonra çeşitli nedenlerle bıraktım. 2 kere 21 harekete kadar çıktım ama devamını getiremedim bir türlü.
Olumlu bir çok etkisini gördüm. Ve yeniden başladım hareketlere. Bugün ilk günüm. Herzamanki gibi hemen baş ağrısı yaptı. 1 hafta dayanacağız artık.
2. hafta ağrı geçiyor. İnşaallah bu defa bırakmamaya kararlıyım. Herkese iyi çalışmalar dilerim.

Benim de bugün 7'li etabımın ilk günü..
Sizin gördüğünüz olumlu etkiler neydi? Bilinenlerin dışında yani..
Bir de bende baş ağrısı değil ama üst sırt ve omuz ağrısı yapmıştı. 2.etapta şak diye kesildi ağrı. Sizin baş ağrınız gibi olmuş demek ki..

Size bu defasında hiç bırakmadan devam etmenizi diliyorum.. Kolay gelsin..

Bu kez bırakmam inş.,yeniden başladım,en baştan.3.günümdü bugün. En kısa zamanda 2.kitabı da okumayı düşünüyorum buradaki arkadaşların yorumundan sonra,hepinize tşkler,iyi ki varsınız

kızlaaaar ben geldim:)
hemen anlatmaya başlayayım; hareketleri bırakmadım ama çok düzgünde yapamadım. 3,5 ve 4,5 yaşında iki tane yeğenim var ki ben onlara küçük canavarlar diyorum. ben hareketleri yapmaya başlayınca sırtıma çıkmaya, bacağımı kaldırdığımda altına yatmaya falan başladıkları için çok düzgün olmadı. bu nedenle 7. tekrarı perşembe 9 a çıkarmam gerekirken çıkarmadım. perşembeye kadar da 7 kez yapıcam.
artık sabırsızlıkla daha belirgin etkiler görmeyi bekliyorum.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…