Tibetin Gençlik Pinari 5 Hareket

dün başladım ben de.kararlıyım bakalım nereye kadar götürebileceğim, akşamları da kuşburnu çayı içiyorum toksinleri atmak için ...sonuçları burdan yazacağım, hissediyorum güzel şeyler olacak:)

Sabah mı akşam mı uyguluyorsun hareketleri. Ben ilk başladığımda 6 ay kadar galiba sabahları yaptım, sonra uyanmakta zorlandım, akşama aldım, yarından itibaren sabah yapmaya başlayacağım yine. Akşam belli olmuyor, dayanamıyorum bazen birşeyler yiyorum ve birşey yapıyorsam onu yarım bırakıp hareketleri yapmak, hareketlere konsantre olmamı zorluyor, aklım orada kalıyor. Sabah daha sakin kafayla yapmak daha iyi olur.

Kendine 1 hafta gibi bir süre ver yada diğer regl dönemini takip et, eğer devam ediyorsa doktora git. Mesela bende lenf bezlerinde şişme oldu. Doktora gittim. Ama mesela koyu renk idrarda beklemek gerekir, çünkü hareketler sayesinde temizleniyor. 1 hafta gibi bekleyip geçmezse, ilerlerse eğer, öyle doktora gitmek gerekir. Regl döneminde sadece 2. ve 4. hareketi eklediğim fotoğraflardaki gibi yaparsan, diğerlerini aynı yapmaya devam edebilirsin. Regl'in ilk 3 günü sadece, sonra yine normal hareketlere devam ediyoruz.

Evet ozon yağı gerçekten faydalıymış, ben sadece 1 kutu kullandım. 1 ay gibi bir sürede, kokusundan dolayı kullanmayı bıraktım, aslında devam etseydim daha iyi gelebilirdi, 1 ay kullanınca pek etkisi olmadı.

bende öyle umuyorum. kendimi mi kandırıyorum bilmiyorum ama sanki içim temizleniyomuş gibi hissediyorum ( sanırım doktora gitmeme bahaneleri bunlar:)

Bence kendini kandırmıyorsun, gerçekten de temizliyor ama hareketlerden önce olan bir rahatsızlığın varsa, onu ortaya da çıkartıyor, kendimde ve başkalarında da gördüm. Herhalde artık bu rahatsızlığın için birşeyler yapmalısın uyarısımı yapıyor ne. Yanlış yönlerdirmek istemem, sadece bende olan durumu söylüyorum, herkeste aynısı olmayabilir.

evet hareketleri şekildeki gibi uyguladım. bu gün bir sorun yok. herşey normal gibi gözüküyor. ağrım sızm herhangi bişeyim de yok.birdahaki dönemi beklemek en iyisi herhalde.

Merhaba, bugün sabaha geçtim, daha önce de 2. hareketleri sabah daha rahat yapabiliyordum, akşam yaparken daha fazla zorlanıyordum. Bugün yapınca sabahla akşam arasında gerçekten fark olduğunu anladım. Sabah yapmak daha iyi. Bir sabah, bir akşam, bir sabah sürekli değiştirmek sorun olmuyordur inşallah.

Herkesin bünyesi farklı olduğu için, doğru olanı anlamak için denemek en güzeli..

İlk hafta sabah yapıyordum. Sırt ve üst omuz bölgesinde ağrılar başlamıştı. Daha sonra vücut ısındıktan sonra yapmaya başladım. Ve hatta bazen zaman bitiyor ve mecburen akşama kalıyor..

Sonuç olarak artık hiç ağrı yok.

Belki çok erken yaptığımdan henüz vücut açılmamış oluyordu belki de bu egzersizleri hayatıma ilk defa kattığım için ağrı vardı, bilemiyorum..

Okuduklarım arasında, "her gün aynı saatte yapın" türünde bir uyarıyla henüz karşılaşmadım. Eğer karşılaşırsak birbirimizi bilgilendirelim lütfen..

Kitapta, hergün aynı saatte yapmakla ilgili birşeyler okumuştum galiba ama tabii her zaman mümkün olmuyor. Müsait olduğu zamanlarda yapıp, iyi sonuçlar alan arkadaşlarımız da vardı.

Arkadaşlar,aramızda tibet yogasını sabah ve akşam olmak üzere günde 2 kez yapan var mı?

Hem sabah, hem akşam yapmak için belli bir seviyeye gelmek gerekiyormuş. Ben sabah, akşam yapamam, sonra sıkılırım, bırakırım diye yapmıyorum.

Hem sabah, hem akşam yapmak için belli bir seviyeye gelmek gerekiyormuş. Ben sabah, akşam yapamam, sonra sıkılırım, bırakırım diye yapmıyorum.

Mantıklı,evet, Ben de günde 1 kez yapıyorum ancak olumlu etkisini daha kısa sürede göriceksem bu sayede,neden olmasın?

Kitabın bir bölümünden paylaşmıştım önceki sayfalarda mesela her hafta ikişer ikişer çıkartıyoruz, fazla fazla yapmamak gerekiyor. Bundan yola çıkarak, en azından bir süre yapıp 3 ay gibi ondan sonra günde 2 defa rahat yapılabilir. Mesela sabah yapıyorsan, akşam yaptığını da 3'ten başlayıp yine her hafta 2'şer defa arttıracakmışsın. Kendimizi zorlamamamız gerekiyor.

Kitapta şöyle yazıyor onuda tekrar paylaşayım.

En önemlisi ayinin yirmi bir kere yapılmasıdır. Daha fazlasını yapmanın hiçbir anlamı yoktur. Eğer arzu ederseniz ayinleri sabah uyandığınızda ve akşam yemekten en az iki saat sonra olmak üzere, günde iki kez yapabilirsiniz. Ya da bu seanslardan bir tanesini yoga gibi, gevşeme ve kendini keşfetme tarzlarının tamamlayıcı bir biçimine ayırabilirsiniz.

Son düzenleme:
Bu kez bırakmam inş.,yeniden başladım,en baştan.3.günümdü bugün. En kısa zamanda 2.kitabı da okumayı düşünüyorum buradaki arkadaşların yorumundan sonra,hepinize tşkler,iyi ki varsınız

Buldum, 7. günün olacak. Yeniymiş daha, gerçi 2 günde bile yararını görenler oluyor.

Namaste, (ay ben çok sevdim bu sözcüğü)

Bugün 7 tekrarın son günü..
Hareketler esnasında kan dolaşımının hızlandığını farkediyorum..
Belki bu nedenledir ki; cildim daha canlı gibi geliyor..

İlk harekette baş dönmesi için önerilen 2 tane şey var. Çok dikkate almamıştım ne yalan söyleyeyim. Ama sonra 2. kitapta okuduğum bir şey yüzünden bu hafta uygulamaya başladım.

Dönmeyi engellemek için her noktada bakılacak bir obje seçiliyor. Saatin 3,6,9,12 noktalarına denk gelen objeler gibi.. Kapı kolu, kütüphane rafı, tablo (karşı apartmanın giriş ışığı ) vb.
Sahiden işe yarıyor.

İlginç cümle de şuydu. Baş dönmeniz bitmeden, dengenizi yeniden kurmadan 2.harekete geçmeyin diyor 2.kitapta.
Ve bunun için de önerilen şu:
Dönme bitince elinizi göğsünüze koyun, ayak parmaklarınıza bakın.

Çok enteresan ben bunu yaparken sola çekiyorum. Rot balans problemim var herhalde

Ama ayak parmaklarıma bakarken 4.-5. saniyede baş dönmesi pıt diye kayboluyor..

Sonra yatıp 2.harekete geçiyorum. Eskiden baş dönmesinden kurtulmak için hemen yere atıyordum kendimi. Meğer hata yapıyormuşum.

Buldum, 7. günün olacak. Yeniymiş daha, gerçi 2 günde bile yararını görenler oluyor.

Bu kez o kadar samimi başladım ki bırakmaya niyetim yok,önceleri başlayıp başlayıp bırakırdım. Bağırsaklarım daha iyi çalışıyor,çok daha düzenli oldu ve iki gün önce bir arkadaş cildine ne kullanmaya başladın dedi fakat ben cildimde henüz bi değişiklik farketmiş değilim,onun dışında minicik de olsa egzersiz yapıyor olmak hele hele de bunun yoga oldugunu bilmek bile önemli bir adım benim için...tabi şimdilik:)

İşe öğlen gittiğim için sabah 9 da kahvaltıdan önce yapıyorum 5.günümdeyim , henüz bir değişiklik göremedim kendimde ama umutluyum hem de çok::)

kızlar aklıma takılan bir soru var ,ben kitabı okumadım bugün alıp okumayı düşünüyorum sorum şu; 21 harekete ulaştık ve her gün düzenli olarak yapıyoruz peki vücut buna alışıp da tepkisiz kalır mı yani hareketlerin etkisi sönmeye başlar mı acaba ?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…