Tibetin Gençlik Pinari 5 Hareket

Evet hatırladım sendin msj atan :KK3: bende ilk görünen etki herzaman cildimdeki nemlenme olmuştur.7:KK3:deyim ve cildim yumuşacak olmaya başladı ve hiçbir zaman nemlendirici kullanmam :KK14:

Benim ciltte etkisi olmadı, en çok ciltte etkisi olmasını isterdim. Cildim kuru.

herkeste farklı etki gösteriyor malesef :KK1:

Evet maalesef öyle. Bende diyorum ki demekki ben çok sağlıklıyım. Belki de etkileri oluyordur ama ben farkedemiyorum. Daha öncede yazdığım gibi, iltihap ortaya çıktı. Göğüslerde de etkisi oldu. Mesela çok yiyorum ama çok kilo almadım. Bugünlerde 1 kilo aldım, inşallah daha fazla almam.

etkileri bırakınca daha çok hissediliyor,ben ayinleri yaparken ağrısız regli geçirirdim,bırakınca ağrılı olmaya başladı mesela,akıntı yoktu yine başladı yani tuhaf ama çok etkili :)

etkileri bırakınca daha çok hissediliyor,ben ayinleri yaparken ağrısız regli geçirirdim,bırakınca ağrılı olmaya başladı mesela,akıntı yoktu yine başladı yani tuhaf ama çok etkili :)

Gerçektende etkileri değişiyor. Benim regl ağrım hala devam etti, 2 gün ağrı çekiyorum. Yani ağrılardan kurtulamadım ama ben bu hareketlerin etkilerini kısa süreli düşünmüyorum zaten. İlerisi için. Mesela çevremde yapıp, yaşları benden büyük olan kişilerde beyaz saçlar yerine koyu saçları çıkan, ağrıları geçenler oldu. Yaş daha fazlaysa etkileri daha çabuk oluyor. Yada herhangi bir rahatsızlık varsa.

Alarm'ım çaldı hareketleri unutmamak için alarm kurmuştum. Üşeniyorum, kalkıp yapayım bari.

Akşam'a geçtim ama ikinci hareket zaten zorluyordu. İyice zorlanmaya başladım. En rahat 5. hareketi yapıyorum.

Selam arkadaşlar bu konunun yeniden canlanmasına çok sevindim. Ben Tibet'le yeni tanıştım malesef . Burayı okuyarak haberdar oldum yaklaşık 4 hafta önce. Çok ilgimi çekti ve hemen kitaplarını aldım okudum. Kitaptaki gelişmeler insanı şaşırtıyor. Ben de şu an 9 yapıyorum ama gelişme hissettiğim pek bir belirti yok ya da ben farkında değilim henüz. Yalnız bir süre vajinit mantar durumum oldu. Bir de sabahları 6 gibi dinç bir şekilde uyanıyorum. Bilmiyorum ki Tibet'ten mi? Ama bir aksilik çıkmazsa devam edeceğim. Lütfen topiği devam ettirelim :)

Selam arkadaşlar bu konunun yeniden canlanmasına çok sevindim. Ben Tibet'le yeni tanıştım malesef . Burayı okuyarak haberdar oldum yaklaşık 4 hafta önce. Çok ilgimi çekti ve hemen kitaplarını aldım okudum. Kitaptaki gelişmeler insanı şaşırtıyor. Ben de şu an 9 yapıyorum ama gelişme hissettiğim pek bir belirti yok ya da ben farkında değilim henüz. Yalnız bir süre vajinit mantar durumum oldu. Bir de sabahları 6 gibi dinç bir şekilde uyanıyorum. Bilmiyorum ki Tibet'ten mi? Ama bir aksilik çıkmazsa devam edeceğim. Lütfen topiği devam ettirelim :)

Merhaba, sabahları dinç bir şekilde uyanmak ve iltihap gibi belirtiler diğer arkadaşlarda da oldu. Daha önce uyanmakta zorluk çekiyorsan, hareketlere başlayınca böyle birşey olduysa, kesin hareketlerdendir. İltihap durumuda hareketlerin başlangıcında çoğu kişide ortaya çıktı, bende de oldu. Temizleniyoruz. Ama benim daha ciddi bir durum olduğu için doktora gittim. İnşallah devam eder. Ben elimden geldiğince yazmaya çalışıyorum. Seni gördüğüme çok sevindim. :KK16:

teşekkür ederim kedi83 :) evet topiği okuduğumda aynı problemlerin yaşandığını gördüm. bir de bahsettikleri baş dönmesini de yeni yeni yaşamaya başladım. ara ara oluyo kısa sürüyo. hiç baş dönmesi yaşamadığım için garip geliyo. ah bi de beyazlarım siyaha dönse daha ne isterim :) bundan sonra ben de buradayım merak etme

teşekkür ederim kedi83 :) evet topiği okuduğumda aynı problemlerin yaşandığını gördüm. bir de bahsettikleri baş dönmesini de yeni yeni yaşamaya başladım. ara ara oluyo kısa sürüyo. hiç baş dönmesi yaşamadığım için garip geliyo. ah bi de beyazlarım siyaha dönse daha ne isterim :) bundan sonra ben de buradayım merak etme

Benim beyazlarım olmadığı için anlamıyorum ama yakın çevremde böyle bir etkisini gören oldu. 6 ay hiç aksatmadan yaptığı için. Gözlüksüz rahat kitap okuyamayıp şu an rahat okuduklarını söyleyenler ve ağrılarından kurtulanlar.

Son düzenleme:
Tabii ki Beş Ayin'in en önemli etkilerinden biri de yaşlanmayı geciktirmesi ve kişiyi genç bir görünüme kavuşturarak ona dinçlik vermesiydi. Otuz beş yaşının üstündeki herkes daha genç görünme ya da daha genç hissetme fikrini cazip buluyordu. Ayinlerin, bazıları için ciltteki beneklerin, lekelerin, yüzdeki kırışıklıkların, gevşek ve sarkmış gerdanların kaybolması da dahil pek çok değişim yarattığına hiç kuşku yoktu. Ayinleri yapanların bedenleri dikleşip duruşları düzelmişti. Çoğu kişide kırçıllaşmış ya da ağarmış saçlar, en azından kısmen, eski rengini almıştı. İncelen saç telleri kalınlaşıp parlaklaşıyordu. Yetmiş beş yaşındaki James Mayes ayinleri dört ay boyunca yaptıktan sonra, hem hızla dökülen saçlarının dökülmesinin durduğunu hem de yıllardır saç olmayan yerlerde yeniden saç çıkmaya başladığını gördü.
Hem kadınlar hem de erkekler bedenlerinin biçiminin düzeldiğini bildirdiler. Diğer okurlar ayinleri düzenli olarak çalışmanın "gözlerinin parlamasına" yürüyüşlerinin canlılık kazanmasına" ve "gençlik dolu bir parıltı kazanmalarına" neden olduğunu düşünüyorlardı.
Ayinleri yapmak, ayrıca, insanların yaşlılık kavramının en güçten düşürücü hastalık olabileceğinin farkına varmalarına neden olmuş gibiydi. Hemen herkes uyuşukluk, hastalık, çekici görünüşün kaybolması, elden ayaktan kesilme, hatta acı ve ağrıların, yaşamın kaçınılmaz bir parçası olduğu görüşünü kabul eder. Ama Beş Ayin'i yapanlar, sağlıklı kalmak için gereken her şeyi yapmaya karar verenler için bu öykünün bir başka tarafının daha olduğu son derece açıktır.
Tibet'in Gençlik Pınarı, yaşayış ve yaşlanma biçimimizin tam tersinin de mümkün olduğunu gösteriyor. Bazı kişilerin bu Tibet ayinlerini "inanılmaz" diyerek bir kenara bırakmaları ya da bunları sınırsız ve iyimser alternatifler sunan bir sistem olarak, kimilerinin inandığı bir kuruntu ya da sadece ahmakların inanacağı bir şaka olarak görmeleri doğaldır. Salinas, California'dan yazan Charles Goodwin, "Ayinler neredeyse bir peri masalı gibi, " diyor. "Bunlar nasıl işe yarayabilir ki, diye düşünüyorsunuz; ama bu ayinler sanki bir büyü gibi."

Son düzenleme:
selam kedi83 nasılsın? epeydir giremedim ben. sen ne zamandır yapıyosun bu egzersizleri 21 mi yapıyosun. ben şu an 11 deyim 2. hareket zorlamaya başladı baya.

selam kedi83 nasılsın? epeydir giremedim ben. sen ne zamandır yapıyosun bu egzersizleri 21 mi yapıyosun. ben şu an 11 deyim 2. hareket zorlamaya başladı baya.

İyiyim, teşekkür ederim, sen nasılsın. 7 aydır yapıyorum. 21 yapıyorum. Akşama aldım hareketleri, 2. hareket beni de hala zorluyor.

Son düzenleme:
kitabını ilk kez bulduğumda lisedeydim o zamanlar baya heves edip başlamıştım ve kendimi hiç hissetmediğim kadar iyi hissediyordum ama malesef tembellik edip bıraktım şimdi üniversite 3 e gidiyorum bu süre içinde sürekli başlayıp bıraktım bir kez aksatınca toptan bırakıyorum malesef hastalık gibi durumlar yüzünden bırakıp tekrar başlayamıyorum uzun süre:KK43: motivasyon çok önemli eminim benim gibi olan birçok kişi vardır:) buraya yazarsam belki bu sefer başlar ve bırakmam diye düşündüm:) başlamayı düşünenlere de kesinlikle tavsiye ederim yaptığım zamanlar sanki daha bir güzelleşiyorum saçlarım filan gürleşiyo gibi geliyo bana ama en önemlisi enerji veriyo çok az bi uykuyla bile enerjik olabiliyordum ama üşengeçliğim yüzünden başlayamadım gitti burda kendime SÖZ VERİYORUM başlıycam artık ve mümkünse bırakmıycam :)))

kitabını ilk kez bulduğumda lisedeydim o zamanlar baya heves edip başlamıştım ve kendimi hiç hissetmediğim kadar iyi hissediyordum ama malesef tembellik edip bıraktım şimdi üniversite 3 e gidiyorum bu süre içinde sürekli başlayıp bıraktım bir kez aksatınca toptan bırakıyorum malesef hastalık gibi durumlar yüzünden bırakıp tekrar başlayamıyorum uzun süre:KK43: motivasyon çok önemli eminim benim gibi olan birçok kişi vardır:) buraya yazarsam belki bu sefer başlar ve bırakmam diye düşündüm:) başlamayı düşünenlere de kesinlikle tavsiye ederim yaptığım zamanlar sanki daha bir güzelleşiyorum saçlarım filan gürleşiyo gibi geliyo bana ama en önemlisi enerji veriyo çok az bi uykuyla bile enerjik olabiliyordum ama üşengeçliğim yüzünden başlayamadım gitti burda kendime SÖZ VERİYORUM başlıycam artık ve mümkünse bırakmıycam :)))

Etkilerini de paylaşırsan seviniriz. Bizde daha bir istekle yapmaya devam ederiz. :KK16:

Son düzenleme:
İyiyim, teşekkür ederim, sen nasılsın. 7 aydır yapıyorum. 21 yapıyorum. Akşama aldım hareketleri, 2. hareket beni de hala zorluyor.

epey olmuş senin yaa. bilmiyorum ben o zamana çıkarmıyım hamilelik düşünüyorum. hamileyken de yapmayı istiyorum aslında kitapta birinin hamileyken de bazı hareketleri yapmaya devam ettiği yazıyodu. sen nasıl etkiler gördün peki. bu kadar istikrarlı devam ettiğine göre etkilerinden memnunsun demi. ben çok üşengecimdir aslında bir çok kere spora başladım bıraktım ilk defa hiç aksatmadan ilerliyorum. bakalım ne zamana kadar gider. bırakmak istemiyorum. benim etrafımda hiç bilen yok bu hareketleri. ben bahsedince de gülüyorlar. pek inanan yok maalesef..

aramıza hoşgeldiiin.

X