Tibetin Gençlik Pinari 5 Hareket

arkadaşlar nefes konusunda spor hocamızdan sorup öğrendiğimi paylaşmak istedim..spor yaparken nefesi verdiğimiz yer harekette zorlandığımız kısım olmalıymış, yani rahatlarken alıyoruz, hareketin zor kısmını yaparken nefesimizi veriyoruz..

arkadaşlar nefes konusunda spor hocamızdan sorup öğrendiğimi paylaşmak istedim..spor yaparken nefesi verdiğimiz yer harekette zorlandığımız kısım olmalıymış, yani rahatlarken alıyoruz, hareketin zor kısmını yaparken nefesimizi veriyoruz..

bilgi için tşk canım:KK71:

merhaba arkadaşlar,
ben de bu hareketleri yaklaşık 2.5 aydır yapıyorum. 21 tekrara geçeli 2 hafta falan oldu. Şimdilik güzel etkilerinden çok yan etkilerini görüyor gibiyim. ama sabırlıyım ve güzel bir şey yaptığımın farkındayım. Bazı arkadaşlarda olduğu gibi bende de ter kokusu vb gibi kötü koku durumları oldu ama şimdi biraz rayına girdi gibi. Benim asıl derdim inanılmaz sivilce yapması. Ben ergenlik dönemini bile sivilcesiz geçiren biriyim. Cildim hassastır ama asla sivilceye yatkın bir cilt değildir. Cildimin güzel olduğuna dair iltifatlar da alırdım ta ki tibet yogasına başlayana kadar.
İlk önce bu sivilceleri bu haraketlere mal etmek istemedim, stresli bir dönem geçirdim ona bağladım. sora huzura kavuştum, nura gark oldum falan ama sivilcelerim hala geçmedi :) kullandığım ürünleri 1'er 2'şer hafta değiştirdim (sorunun hangisinden kaynaklandığını bulmak için). ama yok aynı tas aynı hamam. sivilcelerim bayrak yarışına devam etti. biri bitti öbürü çıktı. acı veren büyük sivilceler bir de.
birçok yerde bu haraketleri yapanların yorumlarını okudum, kimse sivilceden bahsetmemiş. belki de önemsemedi bilmiyorum. fakat 2. kitapta hareketlerin ciltte kızarıklık yapabileceği, fakat endişe edecek bi durum olmadığını, kısa sürede geçeceği yazıyor.
benim merak ettiğim aranızda benim gibi sivilce sorunu yaşayan var mı? bu sivilcelerin nedeni nedir onu anlamaya çalışıyorum. mesela bu tibet yogası beni o kadar gençleştirmiş o kadaaaar gençleştirmiş, neredeyse bir ergene çevirmiş olabilir mi ? ::86:

Benim bu hareketleri yapma sebebim romatoid artritte alternatif tedavi olması. yani kitapta öyle yazıyor. ne yazıkki bu hastalıktan muzdaribim 5 senedir.

moryel öncelikle geçmiş olsun,konuyu baştan okumaya başladım henüz bitiremedim ama şimdiden yazmak istedim,belki tamamen bitmiştir hastalığın bilemiyorum ama yeşim taşı yatağı da bu hastalığı tamamen bitiriyormuş,bilgin olsun istedim.

arkadaşlar benim de 12. günüm
5li setteyim bu hafta

yalnız arkadaşlar resmen yamulmuş durumdayım yaaaaa öyle böyle değil
bu süreçte regl oldum ve inanılmaz bir ağrı,böylesini aylardır yaşamıyordum,resmen uykumdan uyandım ve o kadar çok geldiki,hayatımın rekoru resmen

vücudumda bi sıkılaşma başladı,göğüslerim de daha dolgun sanki hissediyorum,artı idrarım da koyu
ama o kadar yorgunumki anlatamam
inanılmaz bir baş ağrım oldu,ilaç içmek zorunda kaldım
ve sürekli bi hafif mide bulantım var
ve geçmek bilmeyen bir yorgunluk,sürekli uzanmak istiyorum,bende anksiyete bozukluğu,panik atak vardı,ilacı ocakta bıraktım,tabi doktor tavsiyesi ile ve sağlığıma artık kavuştuğumu düşünüyordum ve sağlığım için gerçekten çok emek verdim şimdi niye böyle oldu anlamadım,hastalığım geri geliyormuş gibi belirtiler oluyo,arada nefes daralması,aşırı yorgunluk,mide bulantısı,baş ağrısı,depresyon.
bunlar normal mi arkadaşlar yaaa
çok sinir oldum

Merhaba ben yeni üyeyim... bu hareketler başlı başına bizim yıllarca aerobikte yaptığımız hareketlerin aynısı. Çok zorlar insanı, aerobikte biz regly olduğumuz zaman ve öncesinde, özellikle belli zorlayacak ve karnı haddinden fazla çalıştıracak hareketleri yapmayız. Sanırım senin kanamanın fazla olması bu hareketleri yogunlaştırılmış bir şekilde yapmış olman olabilir. Herşeyin başı sağlık benim gibi birde tiroidden çekiyorsan eğer, hareketler zorluyorsa onu anında bırakman daha yumuşak hareketlere geçmeni tavsiye ederim. Selamlar Sevgiler yeni üyeniz :)

arkadaşlar benim de 12. günüm
5li setteyim bu hafta

yalnız arkadaşlar resmen yamulmuş durumdayım yaaaaa öyle böyle değil
bu süreçte regl oldum ve inanılmaz bir ağrı,böylesini aylardır yaşamıyordum,resmen uykumdan uyandım ve o kadar çok geldiki,hayatımın rekoru resmen

vücudumda bi sıkılaşma başladı,göğüslerim de daha dolgun sanki hissediyorum,artı idrarım da koyu
ama o kadar yorgunumki anlatamam
inanılmaz bir baş ağrım oldu,ilaç içmek zorunda kaldım
ve sürekli bi hafif mide bulantım var
ve geçmek bilmeyen bir yorgunluk,sürekli uzanmak istiyorum,bende anksiyete bozukluğu,panik atak vardı,ilacı ocakta bıraktım,tabi doktor tavsiyesi ile ve sağlığıma artık kavuştuğumu düşünüyordum ve sağlığım için gerçekten çok emek verdim şimdi niye böyle oldu anlamadım,hastalığım geri geliyormuş gibi belirtiler oluyo,arada nefes daralması,aşırı yorgunluk,mide bulantısı,baş ağrısı,depresyon.
bunlar normal mi arkadaşlar yaaa
çok sinir oldum

Arkadaşlar, ben de kendi deneyimlerimi anlatayım. Ben 4. haftadayım yani dokuzar yapıyorum hareketleri. Bir kere iştahı azaltıyor o kesin. Belki de psikolojik olarak daha hafif şeyler yemeye meyillendim. Fazla yağlı şeyleri midem kaldırmıyor. Bayramda et yedim, 2 gündür idrarımda ağır bir koku var, herhalde o toksinler çıkıyor. Vücudumun esnekleştiğini düşünüyorum. Bir arkadaş yukarıda boy uzamasına katkısı var mı diye sormuş, bence doğrudan olmasa da şöyle bir katkısı var; Vücudun duruşu düzgünleşiyor ve galiba esneme ve gerinmelerden dolayı da daha uzunmuşsunuz gibi görünüyor. Göğüslerime bir katkısı olmadı dolgunluk açısından ama sanki belim inceldi. Bunların hepsine belki diyebilirim, bana öyle geliyordur diyerekten ve lakin net söyleyeceğim birşey var, annemin saçları siyah çıkmaya başladı ve yüzü gerginleşti. İnanmazsınız belki ama saç diplerinin tamamı beyaz olan annemin saçları şimdi koyu koyu çıkıyor. Yapın, üşenmeyin. Mutlaka bir faydasını göreceksiniz.:KK42: Ben daha önce 21 e kadar çıkıp bırakmıştım yok tatildi, yok geziyorudum filan diye ama şimdi asla bırakmam..:KK19:
Merhaba annenizin saçları ne kadar zaman içinde koyulaştı acaba

Merhaba ben yeni üyeyim... bu hareketler başlı başına bizim yıllarca aerobikte yaptığımız hareketlerin aynısı. Çok zorlar insanı, aerobikte biz regly olduğumuz zaman ve öncesinde, özellikle belli zorlayacak ve karnı haddinden fazla çalıştıracak hareketleri yapmayız. Sanırım senin kanamanın fazla olması bu hareketleri yogunlaştırılmış bir şekilde yapmış olman olabilir. Herşeyin başı sağlık benim gibi birde tiroidden çekiyorsan eğer, hareketler zorluyorsa onu anında bırakman daha yumuşak hareketlere geçmeni tavsiye ederim. Selamlar Sevgiler yeni üyeniz :)

Öncelikle hoşgeldin yeni üyemiz :)
Deneyimli bir ağızdan bilgi aldığımı hissettim,çok teşekkürler :)
Bende de tiroid var maalesef,aslında yaparken zorlanmıyorum da şu üç dört gün çarpıldım biraz :))) ama bugün çok iyiyim çok şükür :)

merhaba begooonya, tiroid diyince akan sular durur. vücudun en önemli parçası...benim tiroidim alındı. onsuz yaşamayı 3 senedir öğrenmeye çabalıyorum. spor yapacaksam da Kristen McGee nin pilatesini yapıyorum. beni yormadan yapabildiğim tek aktivite nerdeyse :)))

Bende de tiroid var maalesef,aslında yaparken zorlanmıyorum da şu üç dört gün çarpıldım biraz :))) ama bugün çok iyiyim çok şükür :)

merhaba begooonya, tiroid diyince akan sular durur. vücudun en önemli parçası...benim tiroidim alındı. onsuz yaşamayı 3 senedir öğrenmeye çabalıyorum. spor yapacaksam da Kristen McGee nin pilatesini yapıyorum. beni yormadan yapabildiğim tek aktivite nerdeyse :)))

merhaba... ben ilk başladığımda da aşırı sivilce olmuştu. birinci kitapta bununla ilgili bir bölüm var. hareketlerle vücuttan toksin atıyoruz. bu toksinler deri yoluyla atıldığında da sivilce yapabiliyor, zamanla geçiyor ama çok düşünmeyin bence... ben de birkaç ay önce hareketleri 2 aydan fazla yaptım. ne yazık ki sağlık nedeniyle ara vermek durumunda kaldım ama... şunu söyleyebilirim ki inanılmaz faydası oluyor. özellikle denedim hipotiroit sorunum ve de kan değerlerinde aşırı düzensilikler vardı. hemen hiç ilaç kullanmadan sadece bu egzersilerle kan değerlerim 2 ayda hemen hemen normal değerlere yaklaşmış, çok şşaırdık sonuçları aldığımızda. birkaç güne yeniden başlayacağım, ne yazık ki en baştan, ama olsun bence değer... ve bu defa bırakmamaya kararlıyım...
merhaba arkadaşlar,
ben de bu hareketleri yaklaşık 2.5 aydır yapıyorum. 21 tekrara geçeli 2 hafta falan oldu. Şimdilik güzel etkilerinden çok yan etkilerini görüyor gibiyim. ama sabırlıyım ve güzel bir şey yaptığımın farkındayım. Bazı arkadaşlarda olduğu gibi bende de ter kokusu vb gibi kötü koku durumları oldu ama şimdi biraz rayına girdi gibi. Benim asıl derdim inanılmaz sivilce yapması. Ben ergenlik dönemini bile sivilcesiz geçiren biriyim. Cildim hassastır ama asla sivilceye yatkın bir cilt değildir. Cildimin güzel olduğuna dair iltifatlar da alırdım ta ki tibet yogasına başlayana kadar.
İlk önce bu sivilceleri bu haraketlere mal etmek istemedim, stresli bir dönem geçirdim ona bağladım. sora huzura kavuştum, nura gark oldum falan ama sivilcelerim hala geçmedi :) kullandığım ürünleri 1'er 2'şer hafta değiştirdim (sorunun hangisinden kaynaklandığını bulmak için). ama yok aynı tas aynı hamam. sivilcelerim bayrak yarışına devam etti. biri bitti öbürü çıktı. acı veren büyük sivilceler bir de.
birçok yerde bu haraketleri yapanların yorumlarını okudum, kimse sivilceden bahsetmemiş. belki de önemsemedi bilmiyorum. fakat 2. kitapta hareketlerin ciltte kızarıklık yapabileceği, fakat endişe edecek bi durum olmadığını, kısa sürede geçeceği yazıyor.
benim merak ettiğim aranızda benim gibi sivilce sorunu yaşayan var mı? bu sivilcelerin nedeni nedir onu anlamaya çalışıyorum. mesela bu tibet yogası beni o kadar gençleştirmiş o kadaaaar gençleştirmiş, neredeyse bir ergene çevirmiş olabilir mi ? ::86:

eğer tiroit sorununuz varsa daha dikkatli olmalısınız... eğer sorun hipotiroitse yani tiroit beziniz az çalışıyorsa( ne yazık ki bende de aynı sorun var) hareketler değerlerinizin normale yaklaşmasını sağlayabilir-ki ben 2 aylık bir çalışmada bunu yaşadım değerlerde olumlu değişmeler var- ancak sorunuuz hipertiroit ise yani tiroit beziniz aşırı çalışıyorsa daha dikkatli olmalısınız. kitabı okuması için bir arkadaşıma verdim ayrıntıları da hatrılamıyorum. hatırladığım sadece hareketlerin tiroit bezini uyarıp hpertiroidi daha da yükseltebileceğiydi. kitap gri gelince isterse
niz bununla ilgili bölümleri size gönderebilirim, yada sizde kitap varsa lütfen daha dikkatli okuyun... iyi bir şey yapalım derken sağlığımızdan olmayalım...

çok geçmiş olsun gümüş,troid gerçekten çok önemli,vücudun herşeyini etkiliyor maalesef.
Kristen McGee'yi araştırıcam :)

eğer tiroit sorununuz varsa daha dikkatli olmalısınız... eğer sorun hipotiroitse yani tiroit beziniz az çalışıyorsa( ne yazık ki bende de aynı sorun var) hareketler değerlerinizin normale yaklaşmasını sağlayabilir-ki ben 2 aylık bir çalışmada bunu yaşadım değerlerde olumlu değişmeler var- ancak sorunuuz hipertiroit ise yani tiroit beziniz aşırı çalışıyorsa daha dikkatli olmalısınız. kitabı okuması için bir arkadaşıma verdim ayrıntıları da hatrılamıyorum. hatırladığım sadece hareketlerin tiroit bezini uyarıp hpertiroidi daha da yükseltebileceğiydi. kitap gri gelince isterse
niz bununla ilgili bölümleri size gönderebilirim, yada sizde kitap varsa lütfen daha dikkatli okuyun... iyi bir şey yapalım derken sağlığımızdan olmayalım...

süper,sizin adınıza gerçekten çok sevindim,insanın sağlığına tekrar kavuşması kadar büyük bir mutluluk yok.
yıllar önce okumuştum kitabı ama hiç hatırlamıyorum anlatılanları,şimdi de bi arkadaşta.ilk kez düzenli olarak başladım hareketlere,o zaman hipotiroidde herhangi bir sorun olmaz sanırım.
kesinlikle biliçli hareket etmek gerekiyor,haklısınız.
tsh şu an ilaçla normal aralıkta çıkıyor hep ama kan değerlerim düşük çıktı en son,bu hafta tahlil yaptırcam bakalım takipteyim :) kan ilacı içmiyorum çünkü,bakalım gelişmeler nasıl olacak,umutluyum :)

perperim hareketlerden sonuç aldığına göre hareketleri doğru yapmışsın sana bişey soracam ısınma hareketlerini yaptın mı birde hareketleri nasıl yaptığını açıklarmısın

merhaba... yeni gördüm afedersiniz... hayır ısınma hareketi yapmadım, ilk başlarda çok gerek yok bence, ama ilerde sayı arttıkça gerekebilir ama o zaman da vücut daha esnek oluyor, ısınmadığım halde sorun olmadı bende. nasıl yaptığıma gelince, ilk başlarda kitap önümde bakarak yaptım. nefes almak çok çnemli diyor aslında ama yaptıkça zaten doğru nefes almaya alışıyor insan. resimlerle paylaşmış bir sürü arkadaş burada. aslında ilk başlarda çok zorlamadan yapmak yeterli, zaten zamanla vücut ta esneklik kazandıkça en doğru şekilde yapmaya başlıyor insan. yapabildiğiniz şekliyle, elinizden gelen en doğru şekilde yapmaya çalışın yeter. inanın siz bırakmadığınız taktirde çok güzel sonuçlar alacaksınız.
perperim hareketlerden sonuç aldığına göre hareketleri doğru yapmışsın sana bişey soracam ısınma hareketlerini yaptın mı birde hareketleri nasıl yaptığını açıklarmısın

perperim, teşekkürler bilgi için. hareketlerin vücuttan toksin attığını ben de okudum. hatta burada birçok arkadaş kötü kokulardan vs bahsetmiş. ama kimse sivilcelerden bahsetmemiş. benim tüm toksinler yüzümden çıkıyor demek ki :KK53:
neyse ki şimdi cildim biraz daha iyi. sivilcelerimin sayısı ve sıklığı azaldı.

sen de en kısa zamanda tekrar başlarsın inşallah. Bu hareketlerin diğer insanlarda güzel etkiler doğurduğunu okumak çok hoş oluyor.

merhaba... ben ilk başladığımda da aşırı sivilce olmuştu. birinci kitapta bununla ilgili bir bölüm var. hareketlerle vücuttan toksin atıyoruz. bu toksinler deri yoluyla atıldığında da sivilce yapabiliyor, zamanla geçiyor ama çok düşünmeyin bence... ben de birkaç ay önce hareketleri 2 aydan fazla yaptım. ne yazık ki sağlık nedeniyle ara vermek durumunda kaldım ama... şunu söyleyebilirim ki inanılmaz faydası oluyor. özellikle denedim hipotiroit sorunum ve de kan değerlerinde aşırı düzensilikler vardı. hemen hiç ilaç kullanmadan sadece bu egzersilerle kan değerlerim 2 ayda hemen hemen normal değerlere yaklaşmış, çok şşaırdık sonuçları aldığımızda. birkaç güne yeniden başlayacağım, ne yazık ki en baştan, ama olsun bence değer... ve bu defa bırakmamaya kararlıyım...

merhaba kızlar bende 2. haftamdayım ve olumlu gelişmeleri yazıp size güç vermek istedim:KK3: rüyalarım cok net dün gece bi arkadaşımı rüyamda gördüm bugün bi baktım o arkadaşım bana mesaj atmış:KK9: gene dün akşam erkek arkadaşımla beraberdim gamze senın karnın sertleşmiş dedi:KK19: çok hoşuma gitti tabi kız arkadaşımla beraber başladık oda gögüslerimin dolgunlaştıgını farketti tabi bende annem sana bi güzellik gelmiş dedi bu arada annemede yaptırıyorum bakalım onda ne gibi degişiklikler olucak ve idrarım koyu normalde çok açıktı kızlar erkek arkadaşım bile farketti yılmayalım taş gibi hatunlar olalım:82: ay çok konuştum kusura bakmayın:KK53:

slmlar
68 sayfanın tamamını okuyamayacağım sizden bilgi istiyorum
sadece ilk sayfadaki hareketlerimi yaptınız
bu mucize o zaman tv de birinden de duymuştum

evet ilk sayfadaki hareketleri yapıyoruz
ayrıca youtube'dan da 5 tibet rites diye aratırsan ordan da izleyebilirsin

X