Tibetin Gençlik Pinari 5 Hareket

evet diğerlerinin mesajlarını alıntılamayayım diye siliyorum o zaman quotelerde siliniyor demek ki teşekkürler sayende birşey öğrendim

İlk hafta için o kadar güzel ki gördüğün etkiler..
Ruh halim sağlam değildi.. dediğim gibi tibet etkisiyle eskisi kadar kendime odaklanmadığını fark ettim geçen sene.. Bir de ilk başında yoganın klasik güneşe selam haraketini yaparak başlıyorum.. o da etkiliyor belki..
şimdi gelelim belki de anlamsız görünecek bakış açıma..
ne zaman kendime döndüğümü fark etsem (ki kendime dönüp de boğulmak için derin denizlerim var) bu nasıl bir terbiyesizlik diyorum, dünyada bunca şey olurken, insanlar açlıktan ölürken, dinleri renkleri yüzünden öldürülürken, faşizm dört nala giderken sen kim oluyorsun da kendi aptal böceksi hayatının seni boğmasına izin veriyosun.. sabah kalktın.. sevdiklerin hayatta.. tuvalete kimseye ihtiyaç duymadan gidebiliyosun.. buzdolabın dolu.. e o zaman..

evet diğerlerinin mesajlarını alıntılamayayım diye siliyorum o zaman quotelerde siliniyor demek ki teşekkürler sayende birşey öğrendim
Rica ederim ratecim..

değişik ve zor bulunan bir bakış açısı...vicdanın sesi yüksek sende
hepimiz toplumsal veya bireysel olaylarda içimiz kan ağlar ama sonra geçer..az kişi özden düşünür
sen özden düşünen o kişilerdensin ..etrafındakiler

Son düzenleme:

çok şansllı insanlar olduklarını umarım farkındalRdır ...
iye yazacaktım..telefonun azizliğine uğradım...

çok şansllı insanlar olduklarını umarım farkındalRdır ...
iye yazacaktım..telefonun azizliğine uğradım...

Duygulandırdın beni, teşekkürler..

Bir yazarın sözü vardı bununla ilgili.. "Olayları değiştiremeyiz ama olaylara bakış açımızı değiştirebiliriz" diye..
Yapabiliriz..

Duygulandırdın beni, teşekkürler..

Bir yazarın sözü vardı bununla ilgili.. "Olayları değiştiremeyiz ama olaylara bakış açımızı değiştirebiliriz" diye..
Yapabiliriz..

kesinlikle...ama bu çok çok zor özelikle sıcak sıcağına oluşan olaylarda o ilk an dediğimiz
zaman diliminde bunu başaran varsa helal...

kesinlikle...ama bu çok çok zor özelikle sıcak sıcağına oluşan olaylarda o ilk an dediğimiz
zaman diliminde bunu başaran varsa helal...
Haklısın.. Yazdığın cümlenin kilit bölümü "ilk an"
İşte o ilk anda, durmayı, beklemeyi, zamana teslim olmayı denemek gerekiyo..
Zaman çok önemli bir kavram, bak daha dün okudum şöyle bi'şey..
Güneş dünyamızdan 144 milyon km uzakta.. Güneşin ışınlarının bize ulaşması 8 dakika sürüyor..
Yani bu şu demek.. Bir gün güneş sönerse, biz bunu sekiz dakika sonra fark edeceğiz.. O sekiz dakika güneş var sanmauya devam ederek geçirdiğimiz bir süre..

Bazen bi'şeyler diyorum da.. onları kendi kafamda nasıl birleştirdiğimi anlatamıyor olabilirim.. ama içimden bi'ses senin ne demek istediğimi anladığını söylüyo..

Güneşe selam hareketine baktım da...meşakkatli baya ya
püsküüt nasıl öğrendin yaa
Bak şaşırdım şimdi..
Bu hareketin de mi farklı versiyonları var.. Benim yaptığım çok basit çünkü..
Zaman bulduğumda anlatırım, şimdi çıkmalıyım çünkü..

9 a geçtim inşallah 21 leride görürüm.Gözümdeki batma geçti gitti.bu arada adetim gecikti önceki sayfalarda okumuştum olabiliyor galiba ama tatile denk gelecek bu seferde ne olacak bakalım.Her zaman 24 günde gelirde tam günündemi gelecek acaba:26:

Duygu değişimi bende de mevcut.Eşim kambur duruyorsun diyordu ve artık demiyor.Şu kollarım benimde ince olsa ne mutlu olurum ..

Senin bakış açın çok güzel.Herkesin kendine göre sıkıntıları var bazen bende çok bunalıyorum ve insanlar neler neler yaşıyor her şeyi bırak anın tadını çıkar diyorum.Dün bitti gelecek daha gelmedi şimdi var,bugün,şu an var.Allah anın tadını çıkarmayı nasip etsin.

Bravoo.

vayy çok güzel bir bilgi bu...ilk an neye göre kime göre denecek tarzda bir bilgi
ve zaman şüphesiz bize en güzel hediye..her ne kadar da bazen zor gelse de..
güneşi selamlama 10 adımlık bir egzersiz olan videolar çıktı karşıma
Akılda tutmak ilk etapta çok zor olur..

benim köpüşüm var bitaneee
tibet yaparken onu yanımdan ayırmam çünkü köpeklerin sahiplerine gelen negatfi aldığına inanırım
ve ilginç şekilde ben tibet yaparken etrafımda fır döner..uyusa bile kalkar
bugün egzersizlerimi bitirmemle uzanmışım pozitiflik topluyorum =)
kalkmamla anladım ki küçük hanım saçıma çişini yaptı
çok şaşırdım o çiş yerini iyi biliyor biliyor..balkonda
çok güldüm... o an bakışlarımızı görmeliydiniz...al sana pozitif enerji dercesine

4. Hareketi yanlış mı yapıyorum acaba
başlangıç pozisiyonuna her geldiğimde popoyu ağşaya değdirmiyorum,ağırlığı kollara veriyorum
yalnışmı yapmışım...

Aynen ümit ettiğimiz gibi olmuş, çok sevindim..
Demek ki tibet etkisiyle oluşmuş gözündeki rahatsızlık.. bak şimdi aklıma ne geldi.. İlk 2-3 hafta olumsuz etkilerin sıklıkla yaşandığı dönem ya.. Belki senin gözünde de bir iltihaplanma başlangıcı vardı bilmediğin ve ondan arındın..
Mensturasyon için de beklemek lazım.. sonuçta bedenimizde bazı değişikliklerin başlıyor olması aşikar artık..

Teşekkürler tatlım.. Kendimi daha iyi hissetmek adına elimden geleni yapmaya gayret ediyorum..
Amin.. Cümlemiz için..

Evet yani düşünsene.. koskoca güneş sönecek de biz bunun bile farkına 8 dakika sonra varacağız.. Adına "zaman" denilen hadise bu kadar önemli olabilir.. O nedenle de senin o "ilk an" olarak betimlediğin, duyguların zirve yaptığı anda biraz sakinlemek, dizginleri zaman dedeye teslim etmekte fayda var..

Hah ben de bunun için gelmiştim topiğe.. Hikaye şu: büyükşehir belediyesinin hanımlar lokalinde yüzmeye gidiyorum ben.. bir keresinde de sırf meraktan sadece bir ders olmak üzere yogaya katılmıştım.. Ve güneşe selam hareketi yaparak başladık.. Gruptakiler tecrübeli.. Hoca bana sordu var mı yogayla bi ilişkin.. dedim var, tibet yogası yapıyorum.. Tamam o halde sen de katılabilirsin güneşe selama dedi ve yaptık.
Sonrasında eve dönünce internette araştırıp şu videoyu bulmuştum:
http://www.youtube.com/watch?v=1QqFq8nRf-8
Bir hafta sürdü bu kıvama getirmem tabii.. Ama çabuk öğreniliyor..
Çok daha uzun ve karmaşık serisi olanlar da varmış, haklısın..

Al benden de o kadar.. Yalnız 5. harekete geçtiğimde Bulutun çoktan oturuyor olmasına dikkat etmem gerekiyo.. çünkü kafasını göbeğime dayıyo..
Bu köpişler yok mı bu köpişler.. Ben ruh ütüsü diyorum Bulutuma.. Dünya kırıştırıyo anasını satayım, tibet ve Bulut ütülüyo..
Çişini kıskandığından yaptı belki de.. Hop sahip, dedi.. sana olumlu enerjiyi bi tek ben veririm..

4. Hareketi yanlış mı yapıyorum acaba
başlangıç pozisiyonuna her geldiğimde popoyu ağşaya değdirmiyorum,ağırlığı kollara veriyorum
yalnışmı yapmışım...
Evet yanlış yapıyosun.. Bedenini kaldırdıktan sonra yeniden ilk pozisyona dönüyorsun..
Bak kitaptaki cümle de aynen şöyle:
...sonra soluğunuzu verin, akciğerinizi azar azar ve tamamıyla boşaltırken kaslarınızı gevşetin ve ilk başlangıç pozisyonuna geri dönün" (İkinci kitap / sayfa: 192)

Videoyu dikkatli incele lütfen..
http://www.youtube.com/watch?v=RtXwMAIbLWo

püüsküt...bana o kadar iyi geldin ki....o ilk kriz anlarında hep bu sohbetimizi hatırlayacağım
Bulutunu öp benim için
eminim tipi tam yemelik =)
4.hareketi yanlış yaptığıma sevindim kollarıma tam bir eziyetti =)
güneşi selamlamaya birazdan bakıcam...seni tanıdığıma çok sevindim ben

ben geçen hafta kurtuldum şu sigaradan darısı başına bitanemm evet 3 x 5 ile başlanıyor ve her hafta 2 artıyor cnmm

Ben de pasif içici olduğum için, bırakanları görünce çok seviniyorum. Annemle babam bırakmayı hiç düşünmüyorlar. Anneme tibet'i hala yaptıramıyorum.

Ben de pasif içici olduğum için, bırakanları görünce çok seviniyorum. Annemle babam bırakmayı hiç düşünmüyorlar. Anneme tibet'i hala yaptıramıyorum.

tam olarak hala bırakmış değilim...tekrarlarım artınca eminim bırakıcağımı çünkü şimdiden bile
içme isteğimi 2-3 kere erteleyebiliyorum...tamamen bırakınca mutlaka yazıcam

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…