Tibetin Gençlik Pinari 5 Hareket

bir etkisi daha var ama ona iyice olmadan söylemiyim...
biraz bünye meselesi sanırım
ruhsal açıdan fazla fazla yıprandım ben ...ve son 1yıldır bedenime de yansıyordu
çabuk etki bu yüzden ...yani bence siz sevinmelisiniz ...bedeniniz belki de onarmaya değil
geleceğe karşı korunma oluşturuyor...benim ki ise onarım yapıyor =)

Aman iyi ol işe yarasın inşallah.

arkadaşlar ben tibet yogasını uzun süre yaptım çok büyük etkilerini hissetmedim ,fakat gayet dinçtim 2 yıl falan başla bırak yaptım mens dönemimde bazen bıraktım az yaptım sonra arkadaşlardan birisi 4.cü hareketi ellerinin üstünde popoyu yere koymadan yapılması gerektiğini yazmıştı öyle yaptım yaptım fakat kollarım omuzlardan sanki imcindi ve sürekli yorgun ve ağrılı beni yoruyor bende fibromiyalji var bu hareketle arttı sanırım .şimdi tekrar sizlerin azmine bakarak başlamak istiyorum 21 olduktan sonra mens döneminde yada yapamadığımız zaman ne yapmamız gerekiyor püsküüüt hanımcım söylerseniz sevinirim tatil zmanı misafir düğün derken yapılamıyor bazen ,bu arada yaş47 ,genetik olarak yaşımı göstermem:nazar:

Vertigo hastalığı nedeniyle 1.haretle problemi olan arkadaşımız gulfuren miydi.. emin olamadım adından.. kusura bakılmasın lütfen..:KK17:
1. hareketin detaylı anlatım ve sağlık uyarılarının fotoğraflarını çektim, paylaşacağım şimdi..

zaten 3tekrar yapıyorum şu an ...o ilk günün acemiliği vardı
ama ne yalan söyliyim tekrarları artırmak için can atıyorum
fiziksel olarak da etkisi tartışılmaz...belimden kamyon kalktı sanki ..duruşta düzelmeler var
akşamları resmen canım çekiyor hareketleri yapmak için ama tabi yapmıyorum:2:
şu saban duruşunu yapmsya çalışıyorum...kısmen oluyor
bacaklarım hiç elastik değil ..tibette 2.hareketi tam yapamıyorum bu bacak düz bi şekilde kalkmıyor ya:KK30:

Püsküüt çok teşekkür ediyorum.Beş tekrara başladım bugün.Çok yavaş yaptım.Hareketler bittikten sonrada hafif baş dönmem ve buna bağlı mide bulantısı yaşadım.Yarın da aynı etki olursa birinci hareketi bırakacağım.Gönderilerde de zorlanırsanız veya rahatsızlığınız varsa yapmayın diyor.Baş dönmesi için ilaç kullanıyorum.Üç tekrar ile devam edeceğim.
Birinci hareket, beş hareketin içinde en önemli olanı..
Hatta, ikinci kitapta (daha önce paylaşmıştım) hiç değilse birinci hareketi yapın diyordu bir yerde.. Çakralara günaydın çünkü..
Yolladıklarımı iyice incelemeni rica ediyorum, söylenen bütün püf noktalara dikkat ederek ve yavaş yap..
Dediğin gibi 3 devam et.. Bir hafta sonra 4' e çıkart.. sonra 5'e..
Bak çünkü senin söylediğin sıkıntılar zaten hareket detaylarında da yazıyor, alınacak önlemlerle birlikte..

arkadaşlar ben tibet yogasını uzun süre yaptım çok büyük etkilerini hissetmedim ,fakat gayet dinçtim 2 yıl falan başla bırak yaptım mens dönemimde bazen bıraktım az yaptım sonra arkadaşlardan birisi 4.cü hareketi ellerinin üstünde popoyu yere koymadan yapılması gerektiğini yazmıştı öyle yaptım yaptım fakat kollarım omuzlardan sanki imcindi ve sürekli yorgun ve ağrılı beni yoruyor bende fibromiyalji var bu hareketle arttı sanırım .şimdi tekrar sizlerin azmine bakarak başlamak istiyorum 21 olduktan sonra mens döneminde yada yapamadığımız zaman ne yapmamız gerekiyor püsküüüt hanımcım söylerseniz sevinirim tatil zmanı misafir düğün derken yapılamıyor bazen ,bu arada yaş47 ,genetik olarak yaşımı göstermem:nazar:
Lütfen rica ediyorum, insanların hareketleri kendilerine göre yorumlamalarına kulak asmayın..
Hareketleri kitapta anlatıldığı şekilde yorumlayan bir video var:
http://www.youtube.com/watch?v=RtXwMAIbLWo
Ben bile arada tekrar tekrar izliyorum ki belki zamanla kendimce yorum katmışımdır diye çekindiğimden.. :KK34:
Mensturasyon dönemi için olan hareketleri kedi83 arkadaşımız paylaşmıştı geçmiş sayfalarda.. mutlaka uğrar bu aralar.. linkini verecektir mutlaka.. Ben yine de bakınayım ama nasıl arayacağımı kestiremediğim şimdi..
Ama yapamadığımız dönemlerde bile her hareketi en azından 3 kez yapın diyor ikinci kitapta ki bu sadece 2-3 dakikayı alıyor..

zaten 3tekrar yapıyorum şu an ...o ilk günün acemiliği vardı
ama ne yalan söyliyim tekrarları artırmak için can atıyorum
fiziksel olarak da etkisi tartışılmaz...belimden kamyon kalktı sanki ..duruşta düzelmeler var
akşamları resmen canım çekiyor hareketleri yapmak için ama tabi yapmıyorum:2:
şu saban duruşunu yapmsya çalışıyorum...kısmen oluyor
bacaklarım hiç elastik değil ..tibette 2.hareketi tam yapamıyorum bu bacak düz bi şekilde kalkmıyor ya:KK30:
Bu isteğe sahip olmak çok güzel.. :nazar:
2. kitapta bacak esnetmeyle ilgili bir şeyler var mı bakınayım bi ara.. :KK34:

Yine ben.. :KK1:

Bahsettiğim mesajı buldum..
http://www.kadinlarkulubu.com/showthread.php?t=169075&page=188&p=30896657#post30896657

Hoşgeldiniz.Bende de fibromiyalji var.Özellikle sol boynumdan omuza ve kürek kemiğine doğru her sabah ağrı ile uyanırdım.Bu ikinci haftam sükür ağrım azaldı.Her sabah eşim yağla kremle ovardı.İnşallah sizede şifa olur.

Hatta, ikinci kitapta (daha önce paylaşmıştım) hiç değilse birinci hareketi yapın diyordu bir yerde.. Çakralara günaydın çünkü..
Yolladıklarımı iyice incelemeni rica ediyorum, söylenen bütün püf noktalara dikkat ederek ve yavaş yap..
Bak çünkü senin söylediğin sıkıntılar zaten hareket detaylarında da yazıyor, alınacak önlemlerle birlikte..

Hepsini inceledim ve telefonuma indirdim.Çok sağol tek tek bizi bilgilendiriyorsun.Ben tek tek artırayım diğer ayrıntıları öğrendim.İçimden bir ses vertigoyada şifa olacak diyor.Çünkü benim kulaktaki sinirlerin ucu iltihaplanıyormuş.Kristal oynamasıyla alakalı değil.Bir aydır devamlı çınlama eklendi.Akşama doğru kendimi daha iyi hissettim.Her sey güzel olacak.

Merhaba kızlar, ben 7 tekrardayım yarın 9 olacak inşallah.Tecrübelilere bir sorum olacak ben 1-2 gündür gözlerimde kızarıklık batma hissediyorum eşimde benden 1 hafta sonradan geliyor sabah ona söyledim doktoramı gitsem diye tatile çıkıcaz sıkıntı yaşamak istemedim tatilde.O da bendede var dedi onun zaman zaman olur ama bende olmazdı .O da söyleyince tibetten olabilirmi diye düşündüm daha önce böyle bir etkiden bahseden duyan oldumu acaba?:44:

127. sayfada resımlı var 2. ve 4. hareket degısıyor...

Merhaba kızlar, ben 7 tekrardayım yarın 9 olacak inşallah.Tecrübelilere bir sorum olacak ben 1-2 gündür gözlerimde kızarıklık batma hissediyorum eşimde benden 1 hafta sonradan geliyor sabah ona söyledim doktoramı gitsem diye tatile çıkıcaz sıkıntı yaşamak istemedim tatilde.O da bendede var dedi onun zaman zaman olur ama bende olmazdı .O da söyleyince tibetten olabilirmi diye düşündüm daha önce böyle bir etkiden bahseden duyan oldumu acaba?:44:

ben de 13 e gectım yanma falan var bende de gecen haftadan berı ama bılg basında olmaktan da olabılır çıkaramadım şimdi

ben de 13 e gectım yanma falan var bende de gecen haftadan berı ama bılg basında olmaktan da olabılır çıkaramadım şimdi

öyle mi olabilir mi acaba tibetten gözlerede faydası oluyormuş ya gözlerimde bozuktur bu arada miyopum ben.Bende emin olamadım bende bilgisayar başındayım sürekli ama daha önce olmadı hiç..

öyle mi olabilir mi acaba tibetten gözlerede faydası oluyormuş ya gözlerimde bozuktur bu arada miyopum ben.Bende emin olamadım bende bilgisayar başındayım sürekli ama daha önce olmadı hiç..

ben de mıyobum da daha önce yaptıgımda olmamıstı bende.. bılg.a baglıyorum ben ama senın kı tıbettendır belkı...

ben de mıyobum da daha önce yaptıgımda olmamıstı bende.. bılg.a baglıyorum ben ama senın kı tıbettendır belkı...

benimkide tesadüftir belki eşimdede olunca aklıma geldi benimde.Forumlarda biraz araştırdım öyle bir yan etkisinden bahseden olmamış zaten genelde baş sırt ağrısı akıntı sivilceden bahsedilmiş.Bunların hepsini yaşadım da.Başıma ne gelse tibetten bilecem bende :KK37: Neyse devam edelim bakalım güzel şeyler olur inşallah daha önce yaptığınızda hangi iyi etkileri olmuştu.Bende şimdilik bolca enerji var geç yatıp dinç kalkabilme var ve çok memnunum bu durumdan:nazar:

benimkide tesadüftir belki eşimdede olunca aklıma geldi benimde.Forumlarda biraz araştırdım öyle bir yan etkisinden bahseden olmamış zaten genelde baş sırt ağrısı akıntı sivilceden bahsedilmiş.Bunların hepsini yaşadım da.Başıma ne gelse tibetten bilecem bende :KK37: Neyse devam edelim bakalım güzel şeyler olur inşallah daha önce yaptığınızda hangi iyi etkileri olmuştu.Bende şimdilik bolca enerji var geç yatıp dinç kalkabilme var ve çok memnunum bu durumdan:nazar:

sıhhatlı hissediıyorum, erken kalkıyorum, arkadaslarım saclarınmın ck uzadıgını cildimin güzelleştiğinşi söyluyorlar, ben dıkkat etmıyorum ama,öyle diyorlar.. daha pozitif oluyorum,kaslarım rahatlıyor,iyiy hissedıyorum kısaca, o yüzden bu sefer bırakmayı düşünmüyorum..

Hoşgeldiniz.Bende de fibromiyalji var.Özellikle sol boynumdan omuza ve kürek kemiğine doğru her sabah ağrı ile uyanırdım.Bu ikinci haftam sükür ağrım azaldı.Her sabah eşim yağla kremle ovardı.İnşallah sizede şifa olur.

Hepsini inceledim ve telefonuma indirdim.Çok sağol tek tek bizi bilgilendiriyorsun.Ben tek tek artırayım diğer ayrıntıları öğrendim.İçimden bir ses vertigoyada şifa olacak diyor.Çünkü benim kulaktaki sinirlerin ucu iltihaplanıyormuş.Kristal oynamasıyla alakalı değil.Bir aydır devamlı çınlama eklendi.Akşama doğru kendimi daha iyi hissettim.Her sey güzel olacak.
Rica ederim..
İçinden gelen ses güzel şeyler diyo.. Seviyorum böyle pozitif yaklaşımları.. her zamankinden daha çok ihtiyacımız var iyi şeyler duymaya ve hissetmeye..
:KK71:
Hiç duymadım böyle bir sıkıntı..
Mantık yürüterek şunu önerebilirim.. Tibetin olumsuz etkileri genelde ilk 2-3 haftalık dönemde ortaya çıkıyor ve kısa bir süre sonra da geçiyor.. Biraz bekleyebilirsen geçecektir, tabii eğer tibetle ilintiliyse..
Geçmiş olsun.. :nazar:

sıhhatlı hissediıyorum, erken kalkıyorum, arkadaslarım saclarınmın ck uzadıgını cildimin güzelleştiğinşi söyluyorlar, ben dıkkat etmıyorum ama,öyle diyorlar.. daha pozitif oluyorum,kaslarım rahatlıyor,iyiy hissedıyorum kısaca, o yüzden bu sefer bırakmayı düşünmüyorum..
Daha ne olsun.. :nazar: :KK9:
Evet lütfen bırakma bu sefer.. :emir_bebek:

egzersizleri yapalı ilk defa bugün suratsız uyandım...
umutsuz ev kadınlarını izleyip ağladım durdum :KK17:
delimiyim ne...bütün gün halim yoktu...hişt desen ağliycak vaziyetteydim..
ne kadar değişik ruh halleri bunlar...=) ne zaman normale dönerim merak ediyorum
çünkü hala bu vaziyetteyim :KK25:

Slm Tibetin sağlıklı bayanlarıııı:KK16::KK16:

hadi sen de katıl bize :21::21: hoşgeldin tekrar maşallah diyelim o zaman nazar değmesin:nazar::nazar: geçmiş olsun cnm inş tibet faydalı olur

Kesinlikle güzel olacak ben inanıyorummm:13::13:

daha ne olsun bitanemmm devammm devammm:13:

bende sürekli kendimde farklılık aramaya başladımmmm :KK9::KK9::KK9:

egzersizleri yapalı ilk defa bugün suratsız uyandım...
umutsuz ev kadınlarını izleyip ağladım durdum :KK17:
delimiyim ne...bütün gün halim yoktu...hişt desen ağliycak vaziyetteydim..
ne kadar değişik ruh halleri bunlar...=) ne zaman normale dönerim merak ediyorum
çünkü hala bu vaziyetteyim :KK25:

seni psikolojik olarak çok etkiledi sanki:44::44: inş bu ruh hallerini tekrarlar çoğalınca atlatırsın cnmm:KK19::KK19:

Lütfen rica ediyorum, insanların hareketleri kendilerine göre yorumlamalarına kulak asmayın..
Hareketleri kitapta anlatıldığı şekilde yorumlayan bir video var:
http://www.youtube.com/watch?v=RtXwMAIbLWo
Ben bile arada tekrar tekrar izliyorum ki belki zamanla kendimce yorum katmışımdır diye çekindiğimden.. :KK34:
Mensturasyon dönemi için olan hareketleri kedi83 arkadaşımız paylaşmıştı geçmiş sayfalarda.. mutlaka uğrar bu aralar.. linkini verecektir mutlaka.. Ben yine de bakınayım ama nasıl arayacağımı kestiremediğim şimdi..
Ama yapamadığımız dönemlerde bile her hareketi en azından 3 kez yapın diyor ikinci kitapta ki bu sadece 2-3 dakikayı alıyor..

Bu isteğe sahip olmak çok güzel.. :nazar:
2. kitapta bacak esnetmeyle ilgili bir şeyler var mı bakınayım bi ara.. :KK34:

:KK71::KK71::KK71: adını yetiş püsküütüm diyemi değişti,rsek diye düşünmüyor değilimm cnmcımmm allah razı olsun senden :KK19::KK16::KK16:

Hiç duymadım böyle bir sıkıntı..
Mantık yürüterek şunu önerebilirim.. Tibetin olumsuz etkileri genelde ilk 2-3 haftalık dönemde ortaya çıkıyor ve kısa bir süre sonra da geçiyor.. Biraz bekleyebilirsen geçecektir, tabii eğer tibetle ilintiliyse..
Geçmiş olsun.. :nazar:

Teşekkürler... bekliyecemm tabi vazgeçmek yok çok inanıyorum iyi etkileri olacağına...

melissadan..
Deneyimlerime göre tibet yogası ekstra bir mutluluk ya da pozitif bakış açısı kazandırmadı bana.. Saksı değiliz ya konulduğumuz yere göre canlanalım..
Beynimizde kimbilir nasıl kimyasal süreçler oluyor da sabah uyanma biçimimizi belirliyor..
Yogadan benim kazanımım şu oldu.. Daha kayarak geçiyorum olayların üzerinden.. Özellikle de kişisel olanların.. Toplumsal olaylarımızı net bir şekilde dışarıda bırakıyorum.. Bir öfke geldi ki dinmiyor artık.. Zaten bu başka bi konu..

sweetcim..
Allah senden de razı olsun canım.. :KK19:

rate..
Senin alıntılamanda da diyorum bu mesaj benimkine benziyo.. alıntı yaptığında mesaj başı ve sonunda görünen "quote" yazılarını farkında olmaksızın siliyorsan böyle görünüyor olabilir..
Bekle bakalım Pazartesiye kadar.. eğer sebep tibet yogası kaynaklı ise o zaman kadar geçer, azalır en azından, diye düşünüyorum..

püsküüt ve sweetdimple alıntı yapamıyorum şu an ...
neden bilmiyorum ama bu tibet beni direkt ruhsal etkiledi...nitekim sizde fark ettiniz
kendi ruh halini fazla dinleyen bir insanım püsküüt...zaten tibeti bu yüzden çok sevdim,ruhuma ilk günden iyi geldi

fiziksel olarak ise bel sırt ağrıların yok oluşu ,duruşun düzelmeye başlaması ve günlük biz kadınların
olan normal akıntıların fazla azalması dışında şu an bir gelişme yok
ki ilk hafta için yeterince çok şey demektir...ben fazlaca zayıf bir insanım ...kollarımın mesela nasıl bir tık dahhha şekillendiğine şahidim şu an
püsküüt senin ruh halin sağlammış demek...benimki en son yerlerdeydi =)

Son düzenleme:
X