The secret sır çekim yasası

zaten kitapta da da yazıyodu ki şunun olmasını istemiyorum derseniz o şey olur yazıyodu yani bi nevi korkuğunuz şey başınıza geliyo istemiyorum derken bile insan o kötü sonucu aklından geçiriyor düşünüyor. bu yüzden de başa geliyor

malesef olumsuzunu da düşünmek elinde olmuyo insanın ..yada ben yapamıyorum..fisfisfis

malesef olumsuzunu da düşünmek elinde olmuyo insanın ..yada ben yapamıyorum..fisfisfis

yaa bazen öyle olduğu oluyor tabi zaten diğer mesajımda da yazdım saç meselesini . mümkün olduğunca düşünmemek lazım işte akla geldiğinde başka bi şeyle oyalanmak en iyisi sanırım

arkadaslar ne kadar olumsuz bir seyi dusunursek yada akliniza geldi ama sonradan unuttnuz diyelim ama bunu bilncalti unutmuyor sizin icin saklayip sonradan isitip masaya koyuyor yani istesenizde istemesenizde buyur bunu istemistin diye size getiriyor. su bilintalci nasil bisey mis insan hayret ediyor onun icin dusuncelerimiz hep pozitif olmali bazen bunu beceremiyoz ama yinede hep dikkat edelim

Herseyin istediginiz gibi olacagini hayal edin.
Sirasiyla.
Su su su olacak diyin, hayal kurun.
O-LA-CAK!! diyin...

ve bakin nasilda oluyor :KK66:

süphesizki Rabbimin izniyle..

benim çok ihtiyacım var buna ben olumlu düşüncenin etkilerine inanıyorum ama korkularımı bir türlü atamıyorum:sm_confused:

evet bu kitapta İSTEMEDİĞİNİZ ŞEYLERİ DÜŞÜNÜRSENİZ O OLUR diyordu.yalnızca istediklerinizi düşünün..ve ara ara gözlerinizi kapatıp istediğiniz şeyin olduğu yerde hayal edin kendinizi...

korkularımızı, negatif düşüncelerimizi yok sayamayız. bir süre olumlu düşünüp, olumlu konuşunca onlar bir yere gitmiyorlar sadece bastırıyoruz ve en küçük bir açıkta daha şiddetli bir şekilde ortaya çıkıyorlar.

bu nedenle onların bizim bir parçamız olduğunu kabul edip yüzleşmeli ve onları merhametle kucaklamalıyız.

ortaya çıktıklarında (düşünce, duygu yada davranış olarak) :

korkularıma rağmen kendimi çok seviyorum
başarısızlıklarıma rağmen kendimi çok seviyorum
kilolu olmama rağmen kendimi çok seviyorum
açgözlü olmama rağmen kendimi çok seviyorum vb...

diyebilirsek, bu her ne olursa olsun, kendimizi olduğumuz gibi kabul edip pozitif bir duruma geçmemizi ve olumlu şeyleri daha kolay düşünüp konuşmamızı sağlar

İnşallah en kısa sürede istediğim kiloya inecem
İnşallah en kısa sürede işe girecem
İnşallah en kısa sürede ..................vb a.s.

kitabı bende daha yeni okudum (sayılır) annemin tavsiyesiyle.
beni hiç etkilemedi, bitiremedim sıkıldım dedim en iyisi filimi izliyeyim, internette aradım buldum ordan izledim. yani insanlari o heyecanla anlatırken görünce insan ister istemez etkileniyor ama film bitince etkisi de geciyor gercek hayata dönüyorsunuz. yani allahtan umut kesilmez derler ya buda onun gibi bisey umudunu yitirmiceksin ben zaten bu allahtan umut kesilmez olayına inandigim icin cokta etkilenemedim.

arkadaslar ne kadar olumsuz bir seyi dusunursek yada akliniza geldi ama sonradan unuttnuz diyelim ama bunu bilncalti unutmuyor sizin icin saklayip sonradan isitip masaya koyuyor yani istesenizde istemesenizde buyur bunu istemistin diye size getiriyor. su bilintalci nasil bisey mis insan hayret ediyor onun icin dusuncelerimiz hep pozitif olmali bazen bunu beceremiyoz ama yinede hep dikkat edelim

canım çok haklısın bilinçaltı da çok önemli,ne yazık ki farkına varamıyoruz bu konuda ama yapmamız gereken çok kolay birşey önereceğim sana ve diğer arkadaşlara düşündüğümüz negatifliklerin bilinçaltına indiğini farketmediğimiz için onları düşündüğümüzü fark ettiğimiz anda hemen mutlu olduğumuz biranı düşünerek düşüncemizi değiştireceğiz ardından içimizden geçirdiğimiz o negatif düşünceye , kişiye vs vs neyse ona seni affediyorum benim içimden uçup git deyiyerek onu serbes bırakacağız bu tekniği uygulayın ve rahatladığınızı istediğiniz şeye daha kolay ulaştığınızı fark edeceksiniz.....ayrı ayrı hepinize teşekkürlerrrr..hepinizi sevgiyle ,yürekten kucaklıyorum....:1hug:

Son düzenleme:
canım çok haklısın bilinçaltı da çok önemli,ne yazık ki farkına varamıyoruz bu konuda ama yapmamız gereken çok kolay birşey önereceğim sana ve diğer arkadaşlara düşündüğümüz negatifliklerin bilinçaltına indiğini farketmediğimiz için onları düşündüğümüzü fark ettiğimiz anda hemen mutlu olduğumuz biranı düşünerek düşüncemizi değiştireceğiz ardından içimizden geçirdiğimiz o negatif düşünceye , kişiye vs vs neyse ona seni affediyorum benim içimden uçup git deyiyerek onu serbes bırakacağız bu tekniği uygulayın ve rahatladığınızı istediğiniz şeye daha kolay ulaştığınızı fark edeceksiniz.....ayrı ayrı hepinize teşekkürlerrrr..hepinizi sevgiyle ,yürekten kucaklıyorum....:1hug:

a cok kolaymis deneyecem tesekkurler canim:lepi:

selam TREND_SEV evet bende okudum geçen yıl ve kendime bir liste yapmıştım ister inanın ister inanmayın ama benim yazdığım ilk beş tanesi gerçekleşti haa şu zenginlik meselesi;evet yıl başında triliyonları diledim ama 100 miliyon kazandım mesela:))e daha ne olsun yeterki geleceği içeren ek kullanmayın çünkü o hep yarında kalır.MESELA GİdiCEM. KİLO VERİCEM GİBİ..yeterki isteyin sizin olsun..duygularınızın ve isteklerinizin EFENDİSİ OLUN VE EMREDİN...

ben NİL GÜN e eit çekim yasasını okudum..ve eğtmenleri de arkadaşım zaten...hayatım değişti diyebilirim.önceleri çok tuhaf geliyor insana ama uygulamaya başladıkça insan yavaş yavaş değiştiğini anlıyor..birde evrene isteklerimizi iletmeliyiz devamlı...ben buna dilekçe vermek diyorum.nasıl bir yerden bir istekte bulunursak dilekçe veriyoruz..işte bunun için evrenede dilekçe vermeliyiz..isteyelim ki olsun..isteyin her sabah uyandığınızda iki dk isteklerinizi sıralayın evrene..nasılsa geri dönecektir.....

ben NİL GÜN e eit çekim yasasını okudum..ve eğtmenleri de arkadaşım zaten...hayatım değişti diyebilirim.önceleri çok tuhaf geliyor insana ama uygulamaya başladıkça insan yavaş yavaş değiştiğini anlıyor..birde evrene isteklerimizi iletmeliyiz devamlı...ben buna dilekçe vermek diyorum.nasıl bir yerden bir istekte bulunursak dilekçe veriyoruz..işte bunun için evrenede dilekçe vermeliyiz..isteyelim ki olsun..isteyin her sabah uyandığınızda iki dk isteklerinizi sıralayın evrene..nasılsa geri dönecektir.....

aynen canim bende oyle yapiyorum bi deftere isteklerimi ve olumlamalari yazdim sabah aksam okuyorum ve inaniyorumki isteklerim olacak ve beklemedeyim

aynen canim bende oyle yapiyorum bi deftere isteklerimi ve olumlamalari yazdim sabah aksam okuyorum ve inaniyorumki isteklerim olacak ve beklemedeyim

evet, hayalimsin,,,,çok haklısın bu konuda..yazmak özellikle yazmak..hanımlar üşenmeyin..kendinize zaman ayırın..birde benim tavsiyem..ama uygulayın gerçekten faydası oluyor..her an görebileceğiniz bir yere bir karton parçası veya çerceve veya bir levha her neyse işte bir pano hazırlayın...bu panoya olmasını istediklerinizin resmini yapıştırın..veya yazısını yazın..bir bebekmi istiyorsunuz..bir bebek reesmi yapıştırın altına seni istiyorum benim olacaksın yazın..evmi istiyorsun yapıştırın paramı istiyorsun yapıştırın,ne istiyorsanız yazın yapıştırın.her sabah kalkınca o panodaki istekleri tet tek okuyun.evrene mesaj yollayın.muutlaka sana geri dönecektir.....gelinlerin ayakkabılarının altına yazılan bekar kızların isimleride yazarak evrene mesaj yollamak değilmidir.....kaydirigubbakcemile5

arkadaşlar size belki saçma gelicek ama geçen gün annemle konuşuyorduk.
o gün çok güzel bi ilişkim vardı. aşıktık birbirimize.. ama cok ufak bir sorun vardı..
annem dediki bu sorunu yaşadınız ya, "bundan sonra herşey çok kötü olacak. çok kötü günler geçireceksin"dedi.
bi an ürperdim ne diyosun anne falan dedim. sanki küfür etti bana gibi etkilendim..
bak kotu düşünceler çeker falan dedim..
yok öylesine demiştim falan dedi..
şu an arkadaşlar yerle birim...
ilişkim falan kalmadı herşey bitti.. o kadar kötü günler yaşıyorum ki annemlede paylastım..
hatırlıyor musun surada oturuyordun, cok kotu günler gecireceksin demiştin şu an o günleri geçiriyorum dedim..
olumluya odaklanalım hep.

arkadaşlar size belki saçma gelicek ama geçen gün annemle konuşuyorduk.
o gün çok güzel bi ilişkim vardı. aşıktık birbirimize.. ama cok ufak bir sorun vardı..
annem dediki bu sorunu yaşadınız ya, "bundan sonra herşey çok kötü olacak. çok kötü günler geçireceksin"dedi.
bi an ürperdim ne diyosun anne falan dedim. sanki küfür etti bana gibi etkilendim..
bak kotu düşünceler çeker falan dedim..
yok öylesine demiştim falan dedi..
şu an arkadaşlar yerle birim...
ilişkim falan kalmadı herşey bitti.. o kadar kötü günler yaşıyorum ki annemlede paylastım..
hatırlıyor musun surada oturuyordun, cok kotu günler gecireceksin demiştin şu an o günleri geçiriyorum dedim..
olumluya odaklanalım hep.
kesinlikle doğru canım,öyle birşey ki bu enerji, malesef ağızdan çıkmasından ziyade kalpten geçirdiğin an bile çekebiliyor, onun için düşüncelerimizi sürekli sorgulamalıyız ve yine düşüncelerimizi kontrol edebilme yeteneği kazanmalıyız.tabiki bu bir süreç gerektiriyor ama emin olun ki çok eğleneceli bir süreç zamanla düşüncelerine hakim olabiliyorsun,kendinizi gün içinde nasıl hissettiğinizi sorgulayın istemediğiniz bir şeyi çekme olasılığınız olduğu için ,düşüncelerimize ,isteklerimize dikkat etmeliyiz ,ne mutlu ki istediğimizi çekme olasılığımız daha fazla çok şükür ,şu da çok önemli ve bunu kavramakta çok önemli kendi düşüncelerimizi yönlendirme yeteneğine sahibiz bu bizim elimizde,hayal etmek ,bizi mutlu edecek şeyleri anımsamak veya istediğimiz şeyi elde ettiğimizde içimizde oluşabilecek mutluluğu anımsamak bunlar her zaman istediğimiz şeylere bizi daha da yakınlaştırır<bırakın istediğimiz birşeyi var etmek bizim işimiz değil evrenin <allahın> işi onun için tercih ettiklerinizin listesini istediğiniz gibi yapabilirsiniz önemli olan istediklerimizle uyum içerisinde olup ,bunların olabileceğine yürekten inanmak, onun için lütfen dikkatinizi istediklerinizin üzerine verin ve gün içinde anımsayın> sevgiler...

ben yatip kalkip isteklerimi aklimdan geciriyorum bu aralar okadar istegim varki ve olacagina inaniyorum hic bir negativ dusunceyi dusunmuyor aklima getirmiyorum getirmemeye calisiyorum

bence arkadaşlar bu ve buna benzer kitaplarda çok önemli bişey var gözardı edilen mesela mutlu olma sanatı var diyo ki bi yerinde herkesi affedin kimseye kin beslemeyin ya da pozitif olun..tamam herşey çok güzel ben de istemiyorum kin tutmak ya da negatif düşünmek..ama şu anda yaşadığmız dünyanın koşulları o kadar ağır ki herkes için farklı biçimlerde ve derecelerde ama ağır ve düşündüklerimiz yaşadıklarımız ve diğer insanlarla olan ilişkilerimizden bağımsız değil..ve siz ne kadar pozitif olmaya çalışırsanız çalışın..ki ben bunu bir gün denedim..olmuyo herşey üstünüze geliyo.siz iyi oluyosunuz karşınızdaki olmuyo ve iyiniyet hoşgörü nereye kadar..valla biraz hayal gibi geliyo bana..:1no2:

bu bir gunluk olacak bisey degil once kendin kendini motive edeceksin bu cok ama cok onemli bence tamam bazen hic bisey istedigimiz gibi olmuyo bunu biliyorum canim amahemen pes etme pozitif dusun kimsenin sana vermedigi degeri sen kendin kendine ver oda herseye iyi tarafindan bakmak pozitif olmak. boyle dusundugun surece etraftaki hersey olumluya donusuyor ben sahsen moralimin bozuk oldugu bi gun gozume hicbisey gozukmez hemen ardindan ya ben niye boyle yapiyorum ya boyle boyle olsaydi dedigimde ayni olay baska bi boyut kazaniyo kendimi bi baska gorurum kendimizi pozitiflige sartlandirmak gerekiyor.

X