tezkere ezici çoğunlukla geçti

oturupta sinmek olanları seyretmekte çok doğru gelmiyor bana ayrıca onlarda bizlerden çok korkuyorlar o kadar ki yenilsekte kanımızın son damlasına kadar savaşıp buraya girmelerine engel olmaya çalışacağız diyorlar yani sonlarının çok ta iyi olmayacağını biliyorlar yeter artık bence borularını bu kadar rahat öttürdükleri şimdide onlar kuyruklarını sıkıştırıp otursunlar bakalım topraklarında baskına uğramak neymiş o korkuyu yaşasınlar evlat kaybetme acısını tatsınlar belki bizmde canlarımız yanacak ama en azında pisi pisine gitmiş olmayacaklar onların üstüne yürümüş ve istediğini almış bir er olarak şehit olacaklar umarım kaybımız az hatta hiç olmaz tekrar söylüyorumki rabbim hakkımızda hayırlı olanı nasip etsin

yıllardır bu sorun artık kökünden çözülsün dedik durduk. ancak şimdi benimde çekincelerim var bu operasyonla ilgili. kendi sınırlarımız içerisinde başarılı olamadık. acaba dışarda ki, orda hiç yalnız değilller, ne derece başarı elde edebiliriz...maddi manevi daha büyük acılar, kayıplar yaşayabilir ve çok daha başka boyutlarda olayların içinde bulabiliriz kendimizi...malum bundan çıkarı olacak olanlar akbabalar gibi bekliyorlar...

ben biraz önce buraya bir yorum yapmıştım yok:sm_confused:
öyle sivri şeylerde yazmamıştım, silinsinCADIARZU
yorumum kayıptır aranıyorrrklava:

tezkerenin onaylanmasına ben sevindim.zaten kuzey ırak korku içinde ve hergün 2 3 pkklı teslim oluyormuş güvenlik güçlerine..ama nedemişler korkunun ecele faydası yok.herzaman söylüyorum..gün gelecek pkk denen şerefsizler türk bayrağının önünde eğilecek,türk askerinin elini öpecek ama nafile o elden kurşunu yiyecek...inanıyorum ve güveniyorum ki tsk leri pkk denen soysuzun kökünü kurutacak...Kötü KazenKötü KazenKötü Kazen

topiği baştan sona okudum...her yorumda farklı duyguların arasında gelgitler yaşadım:çok üzgünüm:biliyormusunuz benim bu nisan'ın 4 ünde 20 yaşını dolduracak bir erkek evladım var...yani yoklamasının gelmesi sabah akşam....bu bela Türkiye'nin başına musallat olalı yirmi yıl önce oğlumu sevinçten kah ağlayarak,kah gülerek dünya'ya getirdiğim yıla dayanıyor....henüz 19 yaşında idim o zaman anne olunca ve üstelikte bir oğlan annesi olunca şehit haberlerine karşı daha bir duyarlı ve hassas olmuştum...işte o tarih bu tarih her şehit haberinde ben gözyaşı dökerim...hatırlıyorum hemde gayet net bir şekilde kronick'inde belirttiği gibi oğlumun o bebek masum yüzüne bakar içime korku girerdi"ya benim oğlum asker olduğunda bu olaylar bitmezde,benim bebeğimde oralarda ölürse"diye sonrada kendime gülerdim"aman kızım sende iyice abartıyorsun daha 20 yıl var,o zamana kadar bunlar mı kalır?":1no2ğlum 15 li yaşlara gelince daha bir korktum derken bakın 20 yıl geçti ve ben 20 yıl önceki korkum ve kabusumla yüzyüze kaldım:çok üzgünüm:

bakın burası sanal bir dünya,envai çeşit konuda konuşuyor kah gülüyor,kah ağlıyor,kah geyik yapıyor,kah birbirimize kızıyoruz veya teselli ediyoruz.....ama şu bir gerçekki burası özellerimizle ve reel hayatımızla taban tabana aynı paralellikte gitmiyor:sm_confused:her birimiz sadece kendi istediğimiz kadarının veya çizdiğimiz sınırımız kadar içimizi ve özelimizi veriyoruz...yada tam tersi kimileride bir nick in arkasında kimseye açamadığı korkularını,istek ve hayallerini veya marjinalliklerini burda tanınmayacağı bilincinden çıkışla rahat rahat paylaşıyor....ben kendi adıma konuşmam gerekirse reelde kimseyle paylaşmamaya karar verdiğim, hiç bir şeyimi burda da paylaşmam....yani sanalda veya reelde farklı iki karakter pozisyonu yaratamam ...bu benim yapıma oturmuyor çünkü...demek istediğim şu aklı başında kaç arkadaşımız...herşeyini ama herşeyini,yaşamında karşılaştığı üzüntülerin,kötülüklerin veya yıpratıcı olayların veya aileye mahsus olaylarının hepsini burda yansıtır....hepinizin içinde sadece size ait olan şeyler vardır...zaten öylede olması gerekir...zaman öyle götürüyor...yoksa kolayca istismar edilebilir insanbenneyaptımki.....şimdi burdan çıkışla ne alaka konuyla diyebilirsiniz...şöyleki..oğluma bakıyorum şimdi ona bir şey demeden izliyorum bazen...aklımdan neler neler geçiyor bir bilseniz...bebekliği,okula başlaması ergenliğe girişi...beni üzdüğü ve güldürdüğü anılarım,kavgalarımız ilk adımları bana doğru ilk yürüyüşü,ilk anne deyişi,gaz sancıları yüzünden sabahlara kadar evde kucağımda dolaşmalarımız,hastalıkları ,9 aylıkken alttan sadece bir tek dişini çıkarıp ikincisi için tam 4 ay beklemek zorunda kalışımızşutarafagittiilk kahkahalar atarak gülüşü....ben oğlumla beraber büyüdüm....çok zor günlerimiz oldu çok ama çok üzücü şeyler yaşadık(ne mücadeleler vererek onu bu yaşa getirdim :1no2:hala bebek kokusu burnumda duruyor....anne olanlar,hele hele benimki yaşlarda evlatları olanlar daha iyi bilir gerçektende biz bu çocukları tarlaya ekip,ordan biçmedik....bir evlat ne kadar zor yetişir,kaç yıl alır bu hallere gelmesi,,,ömrünüz biter peşinde....içimde,yüreğimin sol köşesinde hala bir yerler acıyor((sen 20 yıl önce o gün,bu gün içinmi doğurmuştun evladını,bugün için mi onca sıkıntıya katlandın...ya oğlum oralara giderde ölürse...ne yaparım??bu acıyla daha sonra nasıl yaşarım......hayallerimde onu askere yolluyorum,şehit olduğunu düşünüyorum....ciğerlerim yanıyor nefes alamıyorum yorganın altında gözyaşları döküyorum....kıyamıyorum daha çok küçükmüş gibi geliyor bana ....ama bu haksızlık diyorum ..çünkü annelik duygularım başka türlüsünü beceremiyor.....sonra tv de şehit annelerini görüyorum onlarla ağlıyorum acılarını taa içimde yaşıyorum ve diyorumki ne haksızlığı?kime haksızlık??bunlar anne değilmi??onlarda senden farklıda olsa evlatlarını aynı mücadele ve hayallerle büyütmedimi??onların ümitleri yokmuydu??onlar senden azmı sevdiler yavrularını,kınalı kuzucuklarını....senin o analarda ne farkın var???eğer evladının ve senin kaderinde bunu yaşamak varsa yaşayacaksın...ve onlar gibi hayatına kah ağlıyarak,kah üzülerek ama hiç bir zaman evladının yaşadığı zamanlardaki gibi olamıyacak bir yaşam sürecine boyun eğeceksin....tabiiki bunlar en kötüsüne kendimi hazırlama gayretlerim...böyle bir şeye nasıl hazırlanılırsa artık:çok üzgünüm:

neticede evet çok doğru "SÖZ KONUSU VATANSA,GERİSİ TEFERRUATTIR...."Eğer böylesi gerekiyorsa oda tüm arkadaşları gibi o mertebeye ulaşacaktır....değilmiki bir zamanlar kanlarını döken şehit atalarının sayesinde ailesi ve kendisi hür bir vatan toprağında dünya'ya geldi ve büyüdü...gerekirse oda aynı şeyi yapacaktır ve yapmalıdır...ben onu her ne kadar bebek gibide görsem artık o bir erkek ve bir birey üstüne düşen sorumluluk ne ise onu yapacak...anneyim asla kondurmak istemiyorumm,hangi anne kondurabiirki...ama onu nereye kadar ve daha nelerden koruyabilirim....ateş hattından sağ salim gelir Allah muhafaza yolda bir kaza geçirir hak vaki olur...yani kader ve alın yazısı denen bir şey var ben kim oluyorumki buna karşı durabileyim...ben ordumuza ve komutanımıza sonuna kadar güveniyorum...ve tabiiki o ordu bizim doğurduğumuz oğullardan oluşacak,bizim doğurdumuz oğullarımız o orduları komuta edecek....

şöyle diyenler olabilir bu bir savaş değil,olmadığını kabul edelim peki biz 20 yıldır ne ile uğraşıyoruz,niye bu kadar evladımızı baharını yaşamadan toprağa koyuyoruz 20 yıldır...karşımızdaki insanlar bizden ne istiyorlarda buna katlanıyoruz....toprak istiyorlar!!!!!oluk gibi kanlar akıtarak aldığımız bu vatan toprağını bölmek ve haklarının olmadığı toprağı talep ediyorlar...bu savaş değilde nedir???savaşlar bu yüzden çıkmıyormu???bu artık Türkiye için prestij meselesi olmuştur bu konudaki tavır ve tutumumuz olası bir savaştaki halimizi gösterir!!!pek tabii gönül isterki bunlara gerek kalmasın diplomasi ile halledilebilsin....ama olmuyorsa yapılması gereken yapılır...bugüne değin ölen onca genç evladımız boşunamı ölmüş olsun ,kemiklerimi sızlasın??nasıl hesap veririz ahirette onlara...biz aciz bir millet değiliz bugünlere onlar getirdi bizi...biz istemedik...:1no2:evet VATAN SAĞOLSUN!!! ve NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE!!!bunu diyemeyende nereye defolup gidecekse gitsin:mymeka:burası TÜRKİYE CUMHURİYETİ ve bu vatan toprağı asla bölünmeyecek!!!bu milletin önünde kimse duramaz...buna sonsuz inanıyorum....eğer gerekiyorsa içim kan ağlasada evlatlarım bu vatan toprağına feda olsun...sevgiler

Canım benim gözyaşlarıyla okudum yazını,yürekten katılıyorum sana.
Ben hamileyken bebeğimin erkek olduğunu öğrendikten sonra her "Mehmetcik"proğramını izlerken ağlardım,hâlâ da her asker gördüğümde,her şehit haberinde içim yanıyor,kavruluyor...
Allah evlat acısıyla hiçbirimizi sınamasın,tüm şehit annelerine sabır versin.amin

ekrulum abla yazdıklarını okuduktan sonra diyecek pek fazla birşey kalmıyor..eline yüreğine sağlık..Allah bütün ana kuzularını korusun..evet bende tezkereye destek veriyorum..fakat şunu açıkça belirletelim arkadaşlar..savaş yok..savaş deyince KURTULUŞ SAVAŞI ÇANAKKALE SAVAŞI...aklıma geliyor..amaç TÜRK milletinin aciz olmadığını göstermek abd kimki bize karışıyor 1 milyon insanı öldürürken bizemi sorduda biz ona soracağız baş terörist zaten onlar mehmetçiğimizi kahpece vuran silahlar mermiler kimin abd nin değilmi??bizim atalarımız değilmiydi ellerinde sopalarla savaşa giden..aç susuz ayaklarında ayakkabı yokken..nice ŞEHİTLERİMİZ OLDU ruhları şad olsun..onlar bizim için savaşıp şehit olmadımı..diplomatik yönden çözüm arasalardı dinimizi özgürce yaşayıp ezanlarımızın sesini huzurluca duyabilirmiydik..hangi ülkenin kölesi olup belkide soyumuzu kurutacaklardı..bi afganistan filistin olacaktık..sizden tek isteğim ASKERİMİZ VE KOMUTANLARIMIZ İÇİN DUA EDELİM..eğer bu tezkere kabul edildiyse onların yüce varlığı sayesinde..istediler ve ''KABUL ETTİRDİLER''..ULU ÖNDERİMİZ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK ün İZİNDE olduğumuz sürece değil VATANIMIZI bölmek bir ağacımızı bile alamazlar..eğer yatağımda huzurlu uyuyorsam TSK sayesinde başka hiç kimse değil..Onlardan başka kimseye gü-ven-mi-yo-rum...
NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE..

GÜZELİM BENİM NİŞANLIM ASKERDE VE TEZKERENİN ÇIKMASINA BENDE SEVİNDİM...HANİ YAZMIŞSIN YA SİZİN EŞLERİNİZ YADA ÇOCUKLARINIZ ASKERLİĞİNİ BİTİRDİ HERHALDE DİYE...ENDİŞEMİZ TABİKİDE VAR AMA BUNUN OLMASI LAZIM.ARTIK BU SOYSUZLARIN TAMAMEN ORTADAN KALKMASI LAZIM...O SÖYLEDİĞİN SÖZÜDE KINIYORUM AYRICA...ENDİŞEM SENDEN DAHA ÇOK EMİN OL...Kötü Kazen

eline sağlık aynen katılıyorum benim eşim asker akrabalardan her üç kişiden biri yine asker endişemiz çok büyük bana dokunmayan yılan bin yaşasın zihniyetinden lütfen kurtulalım çünkü bu yılan bizi yıllardır yaralıyor.

ABLACIM ÖNCELİKLE ELLERİNDEN ÖPÜYORUM , BİR ERKEK EVLADINA SAHİP OLAN ANNE OLARAK BENİM VE DAHA DOĞRUSU BİZLERİN DUYGULARINI ÇOK GÜZEL İFADE ETMİŞSİN HER ŞEHİT HEBERİNDE BENİMDE CANIM YANIYOR SANKİ BENDENDE BİR PARÇA KOPUYOR VE OTURUP AĞLIYORUM HER BİRİNE AYRI AYRI DUA EDİYORUM ŞEHİT PROGRAMLARINI İZLERKEN ONLARIN ANALARINI DİNLERKEN KENDİMİ ONLARIN YERİNE KOYMAMAM MÜMKÜN DEĞİL VE O SİCİM SİCİM AKAN GÖZ YAŞLARIMA HAKİM OLMIYORUM ÇÜNKÜ BEBİMDE BİR OĞLUM VAR VE ODA BİR GÜN VATAN GÖREVİNİ YERİNE GETİRECEK OZAMANA KADAR GEÇERMİ Kİ DİYORUM BAK SENDE ÖYLE DÜŞÜNÜYORMUŞSUN AMA MALESEF TAM GÖBEĞİNDE OLAYLARIN ASKERE GİDECEK RABBİM YAR VE YARDIMCISI OLSUN ONU KORUSUN BİR GÜN BENİMDE OĞLUM NASİP OLUR 20 Lİ YAŞLARINA GELİRSE VE HALA BU ŞEREFSİZ SOYSUZLARIN BU CAN ALMALARI NAMERTLİKLERİ DEVAM EDİYOR OLURSA BUNA YÜREK NASIL DAYANIR DİMİ RABBİM SABIR VERSİN SANA VE HER ASKER ANASINA AMA DEDİĞİN GİBİ VATAN OLDUKTAN SONRA SÖZKONUSU OLAN, VATAN SAĞOLSUN DİYORUZ VE HERZAMAN BOYNUMUZ KILDAN İNCE YETERKİ TÜRK MİLLETİ ŞEREF VE ŞANIYLA ASIRLAR BOYU BU DÜNYA DÖNDÜKÇE AYAKTA HERKEZE HERKESİME KARŞI DİMDİK DURSUN SAYGILARIMLA:1hug:a.s.

ben bu tezkere nin çıktığına sevinsemmi üzülsemmi bilemiyorum.çünkü ne getirip ne götüreceğini bilmiyorum.ve benim gibi çoğu insanda bilmiyo sanırım.umarım herşey yolunda gider.bir tek evladımızı bile şehit vermeden çıkarız bu cendereden.çok zor ya çok zor.allah şehit ailelerine sabır versin,güç versin.aynı şey başıma gelse ben yaşayamam herhalde.

canım belki eşim askerliğini bitirmiş olabilir asker birsürü tanıdığım var ben sana soruyorum onca ölen şehitlerin kanları yerdemi kalmalı ülkemizi bölmek isteyen pkk ya dur denmemelimi bu vatan uğruna pek çok şehitler verdik atalarımızın kemikleri sızlamalımı?

elifciğim teşekkür ederim....annelik kadını tamamı ile başka bir boyuta taşıyor canım...nasıl desem;yüreklerimiz büyüyor,büyüyor kocaman oluyor...orda ölen her evlat bunun için içimizi böyle yakıyor((çünkü anneyiz ve biliyoruzki orda ölen bir ananın evladı kuzusu ve o annenin yangını tam yüreğimizin ortasına düşüyor,beraber yaşıyoruz o acıyı...bazen şöyle düşünüyorum en büyük acı evlat acısı dayanılması çok zor...o anneler sonraki hayatlarını sürdürürken; belki biz bunlara şahit olan annelerin o acıyı onunla beraber ta içinden hissetmesi,yani o acının paylaşılması sayesinde(manevi alanda)destek alıyor ve ayakta kalabiliyorlar....ne onlar maneviyatta alabildikerinin farkında,ne de biz verebildiklerimizin ve paylaştıklarımızın farkındayız....sevgiler....

canım asenam hassasiyetin için çok teşekkür ederim...kim isterki kan aksın(ALLAH'IM senin benim tüm anaların evlatlarını korusun ve acısını göstermesin....benim kızkardeşim'in eşi askerdi bu yaz emekli oldu...doğu'da görev yaptılar,biz o zamanlar k.kardeşime eşide dahil onun ve çocuklarının oraya gitmemesini önerdik(eşi kafam daha rahat olur kalın siz dedi)oda "hayır sen nerede biz orada,kaderimiz ne ise onu yaşarız bende devlet memuruyum,orda yaşayanların benim hizmetimede ihtiyacı var(hemşire kendisi)onlarda insanımız"dedi....bu güzel duygularla orya gitti herşeyi göze alarak,zaten yapı olarak çok hümanisttir...bu yüzden hemşire oldu...ama orda geçirdiği üç yıl onun fikirlerinde değişiklikler yaptı...şöyleki özellikle kırsal kesimideki halk için "o kadar tembellerki,o kadar sabit fikirli,bencil ve çıkarcılarki,menfaatleri için kardeş kardeşi sırtından vuruyor(eşkiyalaar kızmanın bir anlamı yok onlar bu ortamlarda büyüyorlar,bunu görüyorlar..birbirlerine dahi ihanet ederken Türkiye'ye ihanetleri şaşırtıcı değil...tek bildikleri tezekten yakacak yapmak,bol bol çocuk doğurmak,herşeyi devletten bekleyip yan gelip yatmak...asker evlerinin önüne ağaç dikiyor onlar o ağacın altına bir bardak dahi su dökmüyor ,bekliyorki asker gelsin su döksün...götürdüğün her hizmeti şüphe ile karşılıyor(aşı,d.kontrol vs.vs.)altında bir şeyler arıyorlar...şüphe ile yanaşmadıkları tek şey onlara verdiğin mal,ellerine saydığın para...onun dışında hiç bir şeye inançlarıda saygılarıda yok..öyle ulvi ve manevi duygulardan haberi yok onların"dedi...böyle insan sevgisi dolu melek gibi kadını bile bu düşünceye taşımışlar ya...daha ne diyeyim...tabii içlerinde iyi olanlarda var ama geneli maalesef böyle,çok farklı bir boyutta yaşıyor ve bu ülkeye asla saygı ve sevgileri yok ..diyor...işte Asenacığım karşıdaki bunu anlamaya ve algılamaya niyetli değilse,sen istediğin kadar anlat(((yazındaki tüm dua ve dileklerine içteen bir AMİN diyorum canım sevgiler...

edacığım sağol birtanem...haklısın savaş deyince senin dediklerin akla gelir...ama o savaşlarında gerilerine gittiğinde altta yatan sebebleri...bugün bizimde yaşıyor olduklarımız...yani içerden ihanet,dışardan ülke de gözü olanların hesapları ve oyunları((işte bu yüzden biz bu olaylar daha ilerlemeden ve yılanın başı daha büyümeden ezmeli ve gücümüzü göstermeliyiz...pek tabii abd nin dostluğunu ve vefakarlığını şu anda tüm dünya (tek biz değil yani)izliyor...eminim onlarda ilerisi için abd ile olacak veya olması muhtemel tüm ilişkilerini masaya koydular bile:)))dünya basınının abd nin ikiyüzlülüğü ve sözde dostluğu için çok güzel,açık ve cesur yorumları var...ha onların bunu öğrenmesine Türkiye malzemesi neden oldu burası acı((artık tüm dünya şundan emin abd nin bop projesi bir ütopya değil bir gerçek ve bu projenin bir ayağı arap petrolu diğeri ise fevkalade bir coğrafi konumda yer alan TÜRKİYE...ama edacığım biliyormusun ki eceli gelen it,cami duvarına hacetini görürmüş(bunu daha açık yazmıyacağım anlamışındır)...şu anaların bedduaları yeri göğü inletti onlar kendi tükürüklerinde boğulacaklar...bunu hissetmeye başladılar zaten bush abd tarihinin kara sayfalarında yerini garantiledi bile...o abd nin başına gelecek en büyük kabustu ve geldide...kimbilir onlar da geçmişte yaptıkları kızılderili ve zenci katliamlarının bedelini ödeyeceklardir artık:)))ALLAH'ın adaletinden şüphemi olur???ve ermenilerde nu çöküşten nasiplerini alacakalr zerre şüphem yok:)))ama görürmüyüz ömrümüz yeter mi onuda ancak ALLAH bilir...biz göremesekte torunlarımız görür inşallah oda yeter bize:))))sevgiler

ah canım benim...umarım senin evladın büyüdüğünde bu olaylar bitmiş olurda,bu korkuyu yaşamazsın...umarım senin evladın çok farklı bir TÜRKİYE ortamında,hizmetlerini çok başka şekilde,ülkemizin ilerlemesi,gelişmesi ve teknolojik ilerlemeleri,ve refah seviyesinin yükselmesi ve bu cennet vatanı tam cennete yaraşır şekilde yaşanası olması adına hizmetlerde bulunur ve çalışır...ama oldu yetişemedi (ki umarım öyle olmaz)oda ataları ve arkadaşları ne yapmışsa onu yapacaktır inşallah...güzel yüreğinden öpüyorum sevgiler

hepinize teşekkürler...onlar benim içimden geçen ve yaşadığım ve biliyorumki bir çok anneninde şu an içinde bulunduğu ruh hali...ben sadece onlar ve kendim için duygularımı yansıttım o kadar....ALLAH ordumuza zeval vermesin biz anneler ordumuz için ve evlatlarımız için bol bol dua edecek onları manevi olaark dualarımız ile çepeçevre kuşatıp korumaya almaya çalışacağız...namaz kılan arkadaşlarımız her namazlarının sonunda,kılmayanlarda olabilir onlarda her gün ALLAH'a yönelip ellerini açarak dua etsinler...kimin maneviyatının ne olduğunu sonuçta sadaece ALLAH bilir..korkmayalım bizim ülkemiz ebediyen varolacaktır bedeli ne olursa olsun....hepinize sevgiler saygılar....

Tezkere meclisten geçti ve 1 yıl süresi var ihtiyaç duyulmamasını ümit ediyorum nedeni ise Türkiye sınır ötesi oprerasyona hazır değil dahası terör örgütünün silah kolu murat karayılan 'Türk askerini çekebildiğiniz kadar içeri çekin'diyor.Yani bu bir tuzak...Onların istediği daha çok kan daha çok gözyaşı ve bizi daha çok kışkırtmak...Ve kime karşı hangi donanımla gireceğiz Irak'a...Aşagıda sıraladığım vaziyette mi?Farkında değiliz ama bataklığın içine kendi ayaklarımızla girmek üzereyiz...Kodlama,şifreleme,dinleme takip onlar tarafından yapılmış silahlarla onların kanatlarının altındaki pkk'ya karşı bir operasyon ne kadar akıllıca sizce?
Mehmetçiğimizi cehenneme göndermekten ne farkı var bu şartlar altında sınır ötesi operasyonun?

1-TSK’ya ait hava ve deniz araçlarındaki yazılımlar ABD firmalarınca dizayn ediliyor. Tüm önemli şifreler ellerinde.
2-Atış sistemlerinin modernizasyonunu İsrailliler gerçekleştirdi. Şifreleme de yine onlar tarafından yapıldı.
3- MİT’in istihbarat amaçlı kullandığı araç-gereç ve teknoloji; MOSSAD, CIA ve MI6 ağına göre dizayn edilmiş. Tüm dinleme takip sistemleri onlara ait. Üstelik şifreleme ortak...
4-Ankara’da bulunan NATO’nun terörle mücadele mükemmeliyet merkezi teknolojisi ortak şifreleme yöntemiyle ABD, İngiltere ve İsrail tarafından kodlanmış.
5-Kara birliklerimizin teknoloji ağı İsrail’e dayalı. Başta tank atış sistemlerinin tüm şifreleri terör devleti İsrail’in elinde.

yahu başbakan meclisten tezkere çıkar çıkmaz hemen saldırıya geçse,bu defada diyeceksinizki "ne biçim başbakan.tezkere aldı diye hemen saldırmasımı lazım.daha çok şehit vericez bu yüzden.insan bi durur bakar neler oluyor...akıllı bi devlet adamının sakin olması,olayları mantıklı çözmesi lazım...."
elbetteki hemen saldırmayacak.eğer o itleri kendiliğinden kovacaksa ırak veya abd,neden sırf göz boyamak için savaşa gidelim.neden daha çok şehit verilsin.
ya amaç gerçekten üzüm yemek değil,bağcıyı hastanelik etmek

aaaaaaa olurmu buket...yollıcaz tabi askerimizi ırağa.gözümüzü kırpmadan hemde.sınır ötesi operasyon bu.çelik çomak değil.gerekirse kaybedeceğimiz baştan belli olan bu savaşa giricez.verdiğimiz 15 şehit yetmeyecek 15000 tane vericez belki..
vatanını seven her Türk insanı,acaba daha sağduyulu,daha az kayıp verebileceğimiz ama şerefimizide koruyabileceğimiz şekilde çözebilirmiyiz bu düğümü diye düşünmez.sonunu düşünmeden,bir anlık öfkeyle kapar silahı koşar cehenneme.....

hadi kızlar biz burda üç beş hatun oturup bu kadar strajedi yapıyoruz ve bakın neler üretiyoruz:sm_confused::Roflol:teskere ve teskerenin alınmasıda hem strajedik hem politik bir hamledirCADIARZUonların uzun zamandır bize yaptığı politikayı şimdi bizde onlara yapıyoruz...yani ancak oyuna dahil olduk...geçenlede yavuz donatın köşesinde cumhuriyetin ilk yıllarında yapılan gizli oturumların bazı örnekleri verilmiş şimdi uzun anlatamıyacağımda ilk bakanlarımızdan biri(Türkiye'nin o günkü şartları bugüne çok benzer bir halde iken)şöyle bir yorum yapmış "biz Türklerin tek sorunu çok dürüst davranmamız ve anlaşmalara sadık kalmamız"gerçektende biz Türkler bu anlamda çok dürüst davranıyor tabiri caizse ayak oyunları yapmıyoruz:sm_confused:ama bence artık bunu görmeye başladık ve oyunu kurallarına göre oynayacağız(en azından umuyorum)bunu yaparken sözde dostlarımızında gerçek yüzünü dünyaay göstereceğiz....hükümetde TSK da şunu biliyorki halkın artık hergün şehitler vermeye tahammülü yok...en ufak hata bu ülkeyi içte bir kaosa sürükler....bunu bilerek mehmetçiği çerez gibi ırağa sokmaya kim cesaret edebilir.....buketciğim senin verdiğin bilgilerden benim haberim yoktu açıkcası,ama eminim bunu en iyi bilmesi gerekenTSK gayet net biliyordur bu dediklerini....her bir şey en ince ayrıntısına kadar hesaplanmadan ve gerekli önlem ve tedbirler alınmadan kucaklarına atlamazlar heraldesüprizzzzz özür dilerim ama bu çok aptalca bir hareket olurdu ve ben bunu Askeri komutanlarımıza konduramam bile:1no2:...onlar dünyanın en iyi,en cesur,en soğukkanlı ve en akıllı komutanları bu konuda gerekenleride eksiklikleride bence gayet iyi biliyor ve onun hesaplarınıda yapıyorlardır...sengözlerimebaksanabben güveniyorum...biz bile bilebiliyorsak ve bunu tartışabiliyorsak hiç şüphesiz onlar çok daha fazlasını biliyorlardır...çünkü bu onların işi....hiç endişelenmeden ve soğukkanlılıkla olayları takip etmekte fayda var..ve birbirimize güvenmeliyiz omuz omuza olmalıyız askerimizinde arkasında dimdik durmalıyız...bir teskere çıktı diye hemen ortalık kıyamet kopacak değil ....ben böyle düşünüyorum...o ana kadar daha yapılacak hamlelerimiz ve elimizde kozlarımız var önemli olan doğru zamanda doğru adımları atmak....karşımızdakiler bizden akıllı değil emin olun:)))sevgilera.s.

Kesinlikle dediğin gibi olmasını ümit ediyorum..Soğukkanlı olmamız ve adımlarımızı çok iyi hesap etmemiz gerekiyor...

Kesinlikle dediğin gibi olmasını ümit ediyorum..Soğukkanlı olmamız ve adımlarımızı çok iyi hesap etmemiz gerekiyor...

bende ümit ediyorum canım ve aksini aklıma dahi getirmek istemiyorum:1no2:bizimde strajedi uzmanlarımız var ve her şeyi hesaplıyorlardır heralde...bir milletin yönetimi ve kaderi çocuk oyunu değil sonuçta:sm_confused:

bu arada imzandaki anlatım benim çok sevdiğim bir deyiştir...ama sonu bağladığın ikona bayıldım vallahi:Roflol:sevgilera.s.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…