tezkere ezici çoğunlukla geçti

ayhandan

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
12 Temmuz 2007
18
1
45
Tezkere ezici çoğunlukla geçti: 507 kabul oyu TBMM tebrik ediyorum allah ordumuzu muzaffer eylesin demekki her yerde abd nin borusu ötmüyormuş helal olsun şimdi pkk nın anası babası sülalesi ağlasın

Her kuşun eti yenmez! demiş atalarımız..
Elbette ki çıkacaktı bu tezkere,oy vermeyenler ise malum kişiler..Hoş onlar etkisiz eleman gerçi ama,anlasın cümle alem;
yeryüzünde de,gökyüzünde de hatta meclisin içinde de Türk'ün gücünü kimse alt edemez..
Kuyruğu sıkışan abd'ye koşuyor..Biz o koşanlardan değiliz..Kuyruk sıkışsa bile,abd'nin paçasına sarılacağımıza sıkışan kuyruğu keser atarız.Gram canımız yanmaz..
Allah devletimize,milletimize,ordumuza,bayrağımıza ve tüm Mehmetçiklere güç,kuvvet,derman ve zaferler versin..
pkk itlerinin leşlerini istiyoruz leşlerini..
Akıtılan kanda boğulmaya hazır mısınız?? Geliyoruz!!! Hem de gümbür gümbür..

Bu yorumun altına Berşule yazıp KK'nin girişine asmalıııı

ama hala başbakan Recep Tayyip Erdoğan diyorki''tezkere onaylandı ama uygulanacak diye bir şey yok.Zamanına ve yerine göre ''diyor.Soruyorum sayın başbakana yeri ve zamanı hakkında ne düşünüyorsunuz.Hiç bir askerimiz kalmayıp,kürdistan kurulduktan sonramı?

zaten isteyerek sunmadılarki tezkereyi ben TSK ya güveniyorum helede genelkurmay başkanımıza sonuna kadar güveniyorum gerekeni yapacak ve pkk illetine hadlerini bildirecekler öyle umuyorum artık yeter şehitlerimizin kanları yerde kalmamalı

vallaha bende korkuyorum bende sevmiyorum savasi ama bu adilerin lesi lazim artik yeter allahim sonumuzu hayir eylesin bizim o kadar kanimiz dokulmuustur analarimiz ablalarimizin canlari yanmistir artik yeter o pislik denmez bile adi pkk lilar o basi buyuk yilanin basi da kesilcek insallah bi de dtp liler protesti etmisler yarabbim ya onlar ne oluo dangalak manyaklar
yok guney kurdistan mis yok bilmem neymis ya siz kim oluyorsunuz kendi basiniza bi sey yapmak istiyorsunuz bi de amerika silahlari var ellerinizde kendinizi bi sey sanmayin abd kendi kendine bi sey sanio o da bersulenin dedigi gibi korkan abd ye sarilio onlar neyin nesi be adi kopekler kendi baslarina millet saniolar mikrop hesabiniz elbet sorulacak hazir olun allahim sen kazamizi mubarek eylesin allahim sen guc kuvvet ver askerimizi koru yarabbim sen onlara yardim et ki o kadar kardesimizin kani yerde kalmasin hepsinin lesi ortaya serilsin insallah

Ne alaka??Sizin tuzunuz kuru mu demek istiyorsunuz yani?

Oraya gidecek olan askerler bizim değil mi? Söz konusu asker olunca,senin kocan,benim oğlum söz konusu bile olamaz!!

İyi o zaman,her gün şehit haberi alalım,her gün feryat figan edelim..Bu daha mı mantıklı?
Evet eşim askerliğini yaptı..Oğlumsa 6 yaşında..
Bugün gel efendi deseler koşa koşa gidecek eşim var,ardına bakmadan.Söz konusu ülke bütünlüğü,milli değerler olunca Türk'üm diyen herkes koşa koşa gider..
Artık yeter,öyle veya böyle bu sorun çözümlenmeli..Tutarıda yok,kaçarı da.

SANA KATILIYORUM ARKADASIM,HICTE UZAKTAN GORUNDUGU GIBI DEGIL ARKADASLAR ISIN ICINDE COK IS VAR , AMAC PKK ILE SAVASTIK SU KADAR SEHIT VERDIK DEMEK,HANGI KOMUTANIN HANGI BAKANIN HANGI DEVLET BUYUGUNUN EVLADI SEHIT DUSTU DOGUDA ASKERLIK YAPTI,OLAN GARIBAN MILLETIN EVLADINA OLDU ATES DUSTUGU YERI YAKTI ALLAH PKK YI ISLAH ETSIN BASKA YUREKLER YANMASINsenağlamasenağlama

Sizin eşleriniz ve çocuklarınız askerliklerini bitirdi herhalde,sizin endişeniz yok!

cümlesine ancak bu şekilde cevap verebilirim arkadaşım?

Ayrıca hiç bir Türk vatandaşı top,tüfek,savaş istemez ancak kaçınılmaz olursa da bundan kaçmaz!
Umarım herşey diplomatik yollarla hallolur ama olmazsa da kaçacak değiliz değil mi?

bu yazdığın çok ciddi bir iddia.bunun altından kalkamassın.hiç bir komutan askerlerini ölsünler diye terörist içine bırakmaz.bence o akraban tedaviyi sakın bırakmasın...
tezkere konusuna gelince.bir yanım o itler temizlenmeli diyor ama diğer yanım endişeli:1no2:itlerin sadece sınırın diğer yanındakilerle sınırlı olmadığına inanıyorum çünkü..inşallah sorun diplomatik yollardan çözülür...hakkımızda hayırlısı olsun.Allah devletimize,milletimize,askerimize zeval vermesin...:a015:

O ASKERLER ONLARA EMANET TEDAVISI BITTI SAGOL,INSAALLAH BASKA YUREKLER YANMAZ ASLINDA HEPIMIZIN DILEGI BU,PKK NIN SON BULMASI

lente dediklerine katılıyorum ama malesef yinede endişelerimi içimden atamıyorum.sakın yanlış anlama dediğimi ama sen sonuçta hollandadasın.olabilecek kötü şeyleri sadece uzaktan izleyeceksin...ben şu anda oğluma bakamıyorum.onu yarın nelerin beklediğini kestiremiyorum:1no2:

O ASKERLER ONLARA EMANET TEDAVISI BITTI SAGOL,INSAALLAH BASKA YUREKLER YANMAZ ASLINDA HEPIMIZIN DILEGI BU,PKK NIN SON BULMASI

az önceki iddian bu değildi sılagül...ne demek komutan desinler diye askerleri ölüme bıraktıböyle hassas gündem konularımız varken laflarımıza biraz daha dikkat etmeliyiz bence...
o akrabanın geçirdiği travmaya bağlı olarak bunları uydurduğunu kabul ediyorum...

AKRABAM DEGIL YAKINIM DEDIM CANIM NE SEN NE BEN BILEMEYIZ GERCEGI YASAYAN O BEN ONUNDEDIGINI YAZDIM,TEK IDDIAM BU BOYLE COZUMLENMEZ,DEVLETIMIZIN ICINDEKILERI BAS EDEMEZKEN DISARI GONDERIP BASKA CANLAR YANMASIN DILEGIM,BENIMDE 3 YASINDA BIR OGLUM VAR BUGUN ASKERDE SEHIT OLAN BIR ASKERIN BABASININ SOZU BENI ENDISELENDIRIYOR,OGLUMUZ KUCUKKEN O ASKERE GIDENE KADAR BU TEROR BITER DIYORDUK BITMEDI OGLUM SEHIT OLDU DIYORDU,AYNI KAYGIYI SENDE BENDE TASIYORUZ UMARIM YA BIZIM EVLATLARIMIZ ASKERDE SEHIT OLURSA,NE ICIN BIR HIC UGRUNA BIRKAC AKILSIZ PKKLI ICIN BENI YALNIS ANLAMAYIN KONUYUDA SAPTIRMAYIN KESKE CANLAR YANMADAN COZUM BULUNSA BEBELER YETIM,YENI GELINLER DUL,ANNE BABALAR EVLATSIZ KALMASIN

Benim Dusuncelerim Bu Sozlerim Acik Polemik Olmasin Lutfen,mesajimi Degistirmekteki Amacimda Konunun Baska Yone Sapmamasi Gelecek Kaygisi Yasamadan Yurekler Yanmadan Yasayabilmek

konuyu saptıran ben değilim sılagül.yavuz hırsız -ev sahibi olayına döndürme istersen....
benimde oğlum var.ve senin iddiana göre oğlumu askere yollamamam lazım.komutan desinler diye ölüme terkedebilir yani öylemi?
dileğim hiç kimsenin bu acıyı tatmaması...operasyonuda tasvip etmiyorum.ama askere böyle bi çamur atılmasına sessiz kalamam

umarım seni kırmamışımdır lente.ne kadar milliyetçi olduğunu,vatan sevdanı bilirim....
ama yinede oğluma baktıkça,bu kavganın içinde olmaktansa uzaktan acısını hissetmeyi tercih ederim gibi geliyo....diyeceksinki ölen askerlerin anneleride anne değilmiydi?evet anneydi ve eminim hiç biri oğlunu bile bile toprağa göndermek stemezdi....
bilmiyorum belkide bu gece fazla duygusalım...Allah kimseyi sevdikleriyle sınamasın:1no2:

CANIM ABLAM KONUYU KURT TURK DIYE AYIRMASAK ZIRA KURT OLAN DOGUDA YASIYANLARDA ASKERE GIDIYOR,ONLARDA SEHIT OLUYOR SORUN PKK DEGILMI,HERKESI BIR KEFEYE KOYMAMAK LAZIM DIYE DUSUNDUM

geçen gün DTP lideri pardon DTP in önde havlayanı diyoki birordu bi avuç çucukla savaşıyo..
çocuk dediği korkak tavukalar gibi saklanarak hain pusular kuran yüreksiz ......
tezkerenin çıkmasına bende sevindim..
bi avuç doğru ama çocuk değil .... görecek anyayı konyayı..
ne kürdistanı ya kurmak istedikleri .............. bunların tek derdi .............. kuramak ......... biraraya toplayıp yaşamak...
türk askeri cesurdur..
türk askeri yüreklidir...
nelere imza atmıştır tarih boyunca bu işinde üstesinden anlının akıyla gelecek inş..
dualarımız onlarla..
her türk kadını bi aslan dünyaya getirir..aslanlar gibi yetiştirir..
berşulemin dediği gibi bu gün senin eşin benin kardeşim günü değil..hep birlikte elele bitirecez bu işide..
onlarda pis leşler olarak tarihe adlarını yazdıracaklar hiç şüpheleri olmasın..
allah aslanlarımızı korusun onları muzaffer eylesin..
VATAN SÖZ KONUSU OLUNCA GERİSİ TEFERRUATTIR..ATATÜRK..
şu an söylenecek en güzel söz bu sanırım..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…