tezkere ezici çoğunlukla geçti

Benim Dusuncelerim Bu Sozlerim Acik Polemik Olmasin Lutfen,mesajimi Degistirmekteki Amacimda Konunun Baska Yone Sapmamasi Gelecek Kaygisi Yasamadan Yurekler Yanmadan Yasayabilmek

o değiştirdiğin cümleler tartışmanın çıkma nedeni sılagül...burda kimsenin amacı polemik yaratmak değil.ama asker hakkında kimse böyle konuşamaz...o kadar uzun boylu değil...
cümlen değiştiğine göre konu kapanabilir....:kahve:

CANIM ABLAM KONUYU KURT TURK DIYE AYIRMASAK ZIRA KURT OLAN DOGUDA YASIYANLARDA ASKERE GIDIYOR,ONLARDA SEHIT OLUYOR SORUN PKK DEGILMI,HERKESI BIR KEFEYE KOYMAMAK LAZIM DIYE DUSUNDUM

bak canım madem olay böyle neden kürdistan kurulacak diye havlıyorken pkk
kürtler neden adlarının bu duruma karışmasından rahatsızlık duyduklarını ve kullanılmak istemediklerini dile getirmiyolar..fisfisfismadem olay bu o zaman bu işten en çok zarar gören kürtler o zaman onlar bizden daha çok tepki göstermeleri gerekmiyomu?

konuyu saptıran ben değilim sılagül.yavuz hırsız -ev sahibi olayına döndürme istersen....
benimde oğlum var.ve senin iddiana göre oğlumu askere yollamamam lazım.komutan desinler diye ölüme terkedebilir yani öylemi?
dileğim hiç kimsenin bu acıyı tatmaması...operasyonuda tasvip etmiyorum.ama askere böyle bi çamur atılmasına sessiz kalamam:kızgın:

EVET KRONICK CIM BENI YALNIS ANLAMAKTA ISRAR EDIYORSUN,CANIN SAGOLSUN SONUCTA HEPIMIZIN DILEGI AYNI

bak canım madem olay böyle neden kürdistan kurulacak diye havlıyorken pkk
kürtler neden adlarının bu duruma karışmasından rahatsızlık duyduklarını ve kullanılmak istemediklerini dile getirmiyolar..fisfisfismadem olay bu o zaman bu işten en çok zarar gören kürtler o zaman onlar bizden daha çok tepki göstermeleri gerekmiyomu?

ORADAKI HALK OYLE SINDIRILMISKI CIKARACAK SESMI KALMIS BENCE

ORADAKI HALK OYLE SINDIRILMISKI CIKARACAK SESMI KALMIS BENCE

oradaki buradaki olarak değerlendirme.teşkilatlanabilirler.nasıl türkler göğsünü gere gere bizim vatanımızda hayvanistan kurulamaz diyorsa kürtlerde teşkilatlanıp bizim adımızla iş yapmayın diyebilir.ben burda kürtleri suçlamıyorum ama hem rahatsızlar hemde adları öğle bi şeyle anılırken kimsede gık yokfisfisfis

TÜRK ASKERİ VATANI'NI seven herkesin evladıdır.Sadece eşleri veya çocukları asker olan değil, bizimde içimiz yanıyor.Hergün ŞEHİT haberi bizim canımızı acıtıyor.TÜRK MİLLETİ YEDİ DÜVELE nam salmıştır,kalmış ki bi kaç çapulcu.Soruyorum size mayın döşenen yerlere niçin sadece bizim ASKER'imiz basıyor,oranın halkı nasıl oluyorda o yollarda veya veya dağlarda olan mayına basmıyor,hiçmi o yörenin insanı o dağalara gitmiyor odun vs için,veya o yollardan geçmiyor.Gerektiği yerde ve destek verildiği taktirde TSK bikaç çapulcunun hakkından gelecektir.Umudumuz bunlara gerek kalmaması,gerektiği yerdede TÜRK ASKERİ gereğini yapacaktır.ALLAHIM TÜRK MİLLETİNİN ve ASKERİ'nin yardımcısı olsun.Gerekirse VATANIM için bi canım var onuda seve, seve vermeye hazırım.
Kararın çıkması p.kakalı itleri korkuttu bu korku bile onlara yeter.
NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE

CANIM ABLAM DOGUDA KURTLER YASADIGI ICIN ORANIN HALKI DIYE YAZMISSIN YA ONDAN DEDIM YANLIS ANLADIYSAM KUSURA BAKMA

Rabb'im vatanımıza göz dikenlerin,bu ülkenin ekmeğini yiyip,yediği kapıya ihanet edenlerin,hainlere ne yolla olursa olsun yardım ve yataklık edenlerin,destek verenlerin hepsinin cezasını versin.
Artık her televizyonu açarken içim cız ediyor ya yine şehit haberi varsa diye.
Ben çok yoruldum,küçüklüğümden beri bu sıkıntıyla,bu psikolojiyle büyüdüm,bir zaman babamın yolunu beklerdik,sonra abim,şimdi eşim...bu hainlerin nasıl olması gerekiyorsa başı ezilmelidir,gerekirse bir canım var ülkem için feda etmeye asla çekinmem ve tereddüt etmem,ama bu ülkeyi o pisliklere de yar etmem...yettiler artık..

bende sevinsem mi sevinmesem mi diye kararsız kalanlardanım :KK43: ya daha cok askerimiz ölürse ya daha cok annelerimizin içi yanarsa daha biz kendi ülkemizde :KK43: 15 tane askerimizi şehit veriyoken :KK43: ya daha cok verirsek :KK43:

ALLAHIM inş. hiç bişey olmaz:KK43: yani bu karar yurtumuza ve milletimize hayırlıdır. Artık Hiç bir Ana ağlaması Hiçbir ananın yüreğine kor düşmesin :KK43: yarın öbürgün bizimde cocuklarımız ırakta savaşıyo olabilir :KK43: off off

dün öldürülen pkk leşi için kalkıyo imam şehit duası yapıyo..
tunceli de pkk ya destek veriyolar bi yandanda devletin açtığı para fonundan her ay 250 ytl alıyolar..
yedikleri içtikleri,kendilerine her türlü imkanı sağlayan bi ülkeye pis gözle bakıyorlar..
allah büyüktür.allah adildir.bırakacakmı bunları onların yanına..
hiç sanmıyorum:1no2:

Sılacığım evet oranın halkı diyorum demekki destek veriyolar.Geçenlerde 13 tane masum insanımızı tararadılar ve ŞEHİT ettiler.13 masum vatandaşımızın suçu sadece oraya o yörenin insanına hizmet götürmekti.Şerefsizler geleceği saati biliyor ve iftar vaktinde can yakıyolar.Amaçları eyalet kurdurmak,o yörede yaşayan insanlar azıcık cesaretli olursa,sinmezse onlara fırsat vermezse TÜRK ASKER'inin yanında yer alırsa olaylar daha kolay çözülür.

Canım oranın halkı diyorsun ama Diyarbakır adına konuşayım,burada Diyarbakır'ın yerlisi o kadar az ki,Özal zamanında peşmergeleri getirdi burada yerleştirdi,daha sonra terör dolayısıyla çevre il ve ilçelerden o kadar göç aldı ki biz bile yabancı olduk kendi memleketimizde,koca bir köye çevirdiler malesef.
Ve tabi buranın yerlilerinin çoğu zamanında fabrikaları bombalandığı ve tüm yatırımları yerle bir edildiği için batıya göç ettiler.Bence suçlular zamanında bırakıp gitmeseler belki bugün meydan bunlara kalmazdı...

Canım oranın halkı diyorsun ama Diyarbakır adına konuşayım,burada Diyarbakır'ın yerlisi o kadar az ki,Özal zamanında peşmergeleri getirdi burada yerleştirdi,daha sonra terör dolayısıyla çevre il ve ilçelerden o kadar göç aldı ki biz bile yabancı olduk kendi memleketimizde,koca bir köye çevirdiler malesef.
Ve tabi buranın yerlilerinin çoğu zamanında fabrikaları bombalandığı ve tüm yatırımları yerle bir edildiği için batıya göç ettiler.Bence suçlular zamanında bırakıp gitmeseler belki bugün meydan bunlara kalmazdı...

:1hug::1hug:a.s

Ya bide dünya bankası buralarda her çocuk başına aylık para veriyomuş ailelerine (öğretmen arkadaşım var o anlatıyor) niye? çalışmaktan aciz adamlar akşama kadar evde çocuk!! yapsın 8-10 tane doğup atsınlar sokağa ama babaları!! her ay çocuk başı 50 ytl alsın gidip sigara alsın kendine,o çocuklarda bizim her türlü başımıza bela olsun.kapkaççı,gaspçı olsun,hırsız,terörist olsun....para vermemek lazım bu adilere..

Ya bide dünya bankası buralarda her çocuk başına aylık para veriyomuş ailelerine (öğretmen arkadaşım var o anlatıyor) niye? çalışmaktan aciz adamlar akşama kadar evde çocuk!! yapsın 8-10 tane doğup atsınlar sokağa ama babaları!! her ay çocuk başı 50 ytl alsın gidip sigara alsın kendine,o çocuklarda bizim her türlü başımıza bela olsun.kapkaççı,gaspçı olsun,hırsız,terörist olsun....para vermemek lazım bu adilere..

bu gece ağzından bal damlıyo be katılmamak mümkün değil elifcim..a.s.

Haklısın Elif'ciğim siz daha yakından şahitsiniz.Türkiye'nin her yerine göç ettiler ve bu seferde kapkaç olayları vs ortaya çıktı.Kapkaç vs aldıklarıylada p.kakaya yardım ve yataklık eder oldular.Şehirlerde terör estirmeye başladılar,al birini vur ötekine.

ase öğle hınçlıyım ki sen tut ben ötekine vurayım ben tutayım sen ötekine vur..insanlık dışı bunlar ya herşeyleriyle başa beklalar...:eek:klava:

bu gece ağzından bal damlıyo be katılmamak mümkün değil elifcim..a.s.

Sağol canım,yüreğim inan kan ağlıyor.Diyarbakır'lı ve çok şükür Allah'ıma milliyetçi bir ailenin çocuğu olarak bu durum öyle koyuyoki anlatamam.
Bu olaylardan dolayı inan unatç duyuyorum,buranın adı ve dolayısıyla bu pisliklerle beraber malesef bizim adımızda hep kötü bilindi yıllardır.
Vebalı muamelesi gördük resmen,yetti.Bu pislikleri temizlemek için inan şimdi çağırsalar çıkarım dağlara,çoluk,çocuk düşünmem.

Sağol canım,yüreğim inan kan ağlıyor.Diyarbakır'lı ve çok şükür Allah'ıma milliyetçi bir ailenin çocuğu olarak bu durum öyle koyuyoki anlatamam.
Bu olaylardan dolayı inan unatç duyuyorum,buranın adı ve dolayısıyla bu pisliklerle beraber malesef bizim adımızda hep kötü bilindi yıllardır.
Vebalı muamelesi gördük resmen,yetti.Bu pislikleri temizlemek için inan şimdi çağırsalar çıkarım dağlara,çoluk,çocuk düşünmem.

gülüm sonuçta diyarbakırda bu ülkenin bir parçası o pislikler yüzünden biz neden memleketimizden utanalım..üzülme yakında veda edecekler diyarbakırımızada.ellerim bom boş şarksını söyler dururlar artık..yerimseniben

Haklısın Elif'ciğim siz daha yakından şahitsiniz.Türkiye'nin her yerine göç ettiler ve bu seferde kapkaç olayları vs ortaya çıktı.Kapkaç vs aldıklarıylada p.kakaya yardım ve yataklık eder oldular.Şehirlerde terör estirmeye başladılar,al birini vur ötekine.

Evet canım aynen al birini vur ötekine,bu olayların temeli çoook uzun yıllara dayanıyor yani,yeni bir oluşum değil.
Sırf belediyeye inadımdan var ya,yerlere çöp atmaya başladım... :)

gülüm sonuçta diyarbakırda bu ülkenin bir parçası o pislikler yüzünden biz neden memleketimizden utanalım..üzülme yakında veda edecekler diyarbakırımızada.ellerim bom boş şarksını söyler dururlar artık..yerimseniben

Canım inşaallah,Allah senin ağzından duysun,bu hainlere fırsat vermesin,kendi başlarını yesinler.

ben bu konuda çok karasızım üzülsemmi sevinsemmi bilemiyoru umarım bizim için vatanımız için hayırlısı olur bir yandan gitsinler istiyorum çünkü kökü orda bu soysuzların burda temizliyoruz ordan geliyorlar yeter artık demenin zamanı geldi sabahki haberlerdede başbakanımız amerikaya çok güzel cevap verniş bu bizim sorunumuz kimseyi ilgilendirmez biz kararımızı verdik diye açıkça onlara postayı koymuş siz karışmayın diye buda beni çok onurlandırdı onlara kafa tutancak birilerininde olduğunu heryerde sözlerinin geçemeyeceğini görsünler rabbim türk ordusunun her ferdine güç kuvvet versin inş. bu soysuzlarında soyları tükensin nesilleri kesilsin artık kendi halkına pusu kurup öldürecek kadar canileşmiş olan bu hain topluluktan bu topraklar en yakın zamanda temizlensin ve bu teskereyle gerçekleşecekse hepimizin tek yürek olup dualarımızla erlerimize dualarımızla destek olmalıyız başkada söze hacet yoktur bence rabbim hakkımızda hayırlısını nasip etsin

X