Erkek İnfertilitesi Testis Kanseri

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi
inş yoktur ebrunun bişeyi ne için çıkıyormuş şehir dışına pek anlamadım.inan benim arkadaşlarıımında çoğu açık.ben insanların dış görünüşüüyla değil fikirleriyle ilgileniyorum.hatta bir kız arkadaşım vardı okadar açık ve erkeklerle alakası çoktu ki herkes bana sen nasıl onunla arkadaşlık ediyorsun derdi.ama benim fikirlerime saygılıydı.kendi yaşam şekline sokmaya çalışmıyordu.küçük yaşta kapandım ben.ailem pek taraftar değilldi kapanmama ama benim içimden geldi.eşimde beni böyle aldı.zaten kapalı halimi daha çok seviyor.misafirlikten döndüğümüzde nolur başörtünü hemmen açma der.okulda açmama bile çok bozuluyor.gerçi ben onun için kapanmamışım rabbim eemrettiği için.bugün kardeşim gelebilir onun için çok giremeyebilirim.

merhaba meryemciğm bazı insanlara kapalılık daha çok yakışır.eşininde seni böyle beğenmesi çok güzel bir şey.işte ülkemizin durumu insan istediği gibi giiyinmeli ama başartüsü insanlara batıyor.
bende temilik yaptım bugün.bu hafta eşim yattığı için tek yaptım.ne zormuş ya tek yapmak.braz susadım sadece.arkasından çarşıya indim.yeni gelen kıyafetlere baktım çok güzel kıyafetler çıkmış yine:)tabak çanak süs eşyası bakmayıd severim.almasam biile girer neler çıkmış bakarım.o kadarçok şeyler çıkıyorki resmen insanları para harcamaya zorluyorlar.
neyse canım sen kardeşinle ilgilen ne zaman müsait olursan o zaman girersin.zaten biz tek kaldığımız zaman dertleşmek için giriyoruz.sana hayırlı iftarlar.

merhaba kızlar galiba meryemin kardeşi yanında.ebruda şehir dışında.neyse ben yine de yazayım.eşimin tahlil sonucu çıktı.galiba kan pıhtısıyımş.iltihaplamış o da beyaz beze haline dönüşmüş.sonuç iyi Allah'a şükürler olsun.sadece doktor eşime 2 sene yılda 3 kez muayeneye gelecen yılda bir kez de tamogrofi çektirecen dedi.özellikle akciğer filmi.çünkü akciğerin bizim için önemli dedi.daha sonra ki yıllar yılda bir kez gelmen yeterli.belki 10 sene uzaktan inceleneceksin dedi.bunu herkese yapıyorlarmış.kontrol amaçlı.neyse kızlar yarın kadir gecesi bol bol dua edin bizlere.ben sizleri unutmuyorum.

canlarım benim , öncelikle hayırlı kandiller...Allah bu gecede inşallah günahlarınızı af, dualarınızı kabul eder ve hayırlısı ile sağlıklı bebişler nasip eder...
ben Havva nın da beni dedektif gibi izimi sürdüğü gibi şehir dışına çıktım, memleketteyim...ve hemen bayram temizliğine kalkıştık, anca popomu oturttum yere..şimdi balkon sefasındayım..ay güneş sağ tarafımı yaktı akşam akşam :KK70:
Havva cm eşinin sonucuna çok sevindim canım...ben kalbimi hiç kötüye yormamıştım zaten...ameliyatlarda böyle komplikasyonlar olabiliyor zaten...hadi geçmiş olsun
Meryemcim sen nasılsın...bakıyorum da bensiz dua işlerine başlamışsınız...salat-ı tefriciye aklınızda olsun kızlar..ben başlayacağm inşallah..ayy bir de reglim yaa...bu geceyi de böyle geçireceğim :KK43:((..neyse annem bu da Allah ın emri dedi ve haklı da...
hadi çok öpüyorum...ben takibe başlıyorum sizi tekrar canlarım benim, en kısa zamanda görüşmek dileğiyle
mucxxx

hoşgeldin ebrucuğum zaten takıldığımız bir kaç konu var seni bulmak hiç zor olmadı:)salat-ı tefriciyede sınavlar için okumuştum.ama çok uzun ya.nerdeyse günlerini alıyor.hatta başkalarına veriyorsun ama güvenilir olması lazım.bugün kadir gecesive açılan eller boş çevrilmezmiş.inşallah dualarımız kabul olur.
bugün nedense acayip sinirliyim.kendime engel olmıyorum.biri bir söz dese hemen kavga edecem gibiyimkötükedihüsoneyse bu mübarek günde namaz kılarak dua ederek belki kurtulurum bundan.
bende yarın falan temizliğe başlayacam.belki onun stresi almıştır beni:KK43:
meryemde bayramdan sonra gelir herhalde memlekete gitti galiba.neyse kızlar kandiliniz mübarek olsun.

kızlarrr hayırlı bayramlar nasılsınızz
ben bugün çok ağladım tanıdığım bir teyzeme..annem kadar yakındı bana her ne kadar kan bağı olmasa da...kansermiş ve iki sene kimseye söylememiş, üstelik tedavi de olmamış...şimdi o kadar kötü durumda ki anlatamam...yatıyor...anlatılacak gibi değil durumu...kızlar aklıma siz geldiniz hemen...Allah a ne kadar şükretsek azdır...sakın ha sakın aklınıza kötü şeyler getirmeyin başımıza bu geldi diye...teyzemin nefes alacak gücü yok, gerisini siz düşünün...
sizden ne haberler, nasılsınız
bayram telaşına girememiştim uzun zamandır, siz de girmemişsiniz
kocaman öptüm sizi

kızlar hepinize hayırlı bayramalar.öncelikle geçmiş olsun ebrucuğum gerçekten çok üzücü.Allah kimsenin başına vermesin.inşallah en kısa zamanda şifa bulur.
uzun zamandır yen. girebildim.ev çok kalabalıktı.çoluk çocuk evde 10 kişi yaşadık.yorucu ama güzeldi.hele melih diye yiğenim vardı çok tatlıydı.canım benim.yere atsan ağlamaz.abisi eneste bir o kadar yaramaz:)abimler 5 sene çocuk istemedi.1.5 senede olmadı.oluncada arka arkaya oldu.2.cisi kaza oldu.gerçekten çocuk bakmak çok zormuş.uyku gezme yemek yeme vs.herşeyden vazgeçiyorsun.yinede onlarsızda olmuyor.
benim regl günüm geçti annemler hemen çocuk sormaya başladı.oldunmu oldun mu:)herhalde stresten geçti.
meryemciğim hala gelmedi galiba.yarın okullar da açılıyor.daha ben başlayamayacağım ama.görevlendirmemi bekleyeceğim.il emrinde olduğum için.olsun biraz daha tatil yaparım:)

havvacım merhaba
evet Meryem bayram, iş derken giremedi herhalde nete...
oh ne güzel kalabalık geçirdiniz bayramı, ne güzel...ben çok severim kalabalığı...masa dolu olacak bayram olunca..şen şakrak...insan öyle anlıyor bayramı...bizimkisi pek öyle olamadı..kardeşlerim gelemedi bbayrama..eşim de gelecekti güyaa..çarşamba iş başı yapması gerekti, o da gelemedi...annem babam bir de ben öylece zaman geçti...ben de c.tesi istanbul a geçeceğim inş..
ee reglin gecikti, ne alemsin..ay güzel haberlerini bekliyoruz...
sen tatiline devam et..ii oluyor yaa...
hadi güzel haberlerle bekliyorum sizi
çok öptm

mrb kızlar herkesin geçmiş bayramı mubarek olsun.bildiğiniz gibi tatildeydim ama hala tatildeyim.kızkardeşimin düğünü var onun için rapor aldım.yani haftaya evime giderim heralde.sizleri çok özledim.hemen fırsat bulmuşken girip yazayım dedim.inş.iyisinizdir.havva regl işine çok sevindim.inş olumlu haberle sonuçlanır,kocanın durumuna da çok sevindim.burda bu tatil daha rahatım artık ailem dr.a gidin diye tutturmuyor.ebrucum teyzen için de geçmiş olsun.hastalıklar o kadar çoğalmış ki herkesin başına heran bişey gelebilir.sağlıktan önemlisi yok.canların 5 6 gün daha girmeyebilirim.hayırlı haberlerinizi bekliyorummmm

merhaba kızlar.ececiğim öncelikle hayırlı olsun Alllah mesut bahtiyar etsin.
kızlar ne yazıkki adet oldum:KK43:üzüldüm ama o kadar değil.bu ay çok şüphelendim nerdeyse hamilelik belirtileri yaşadım.adet gecikmesi,baş dönmesi,vs.yaşadım.çok az leke geldi sonra kesildi falan derken şüphelendim.önce üstüme konduramadım hamile kalamam diye sonra neden olmasın kalanlarda bizim gibi bir bayan diye düşündüm.birde sürekli rüya görüyorum direk çocuk değil gördüğüm şeyler çocuğunuz olabilir diyordu tabirde.tabiki ilerki günlerde olabilir kim bilir.annem bile görmüş kapımızın önüne salatalık dökülmüş kamyonla çocuk habercisi yazıyordu.neyse kızlar hayırlısı birazda rüyalar falan kafamı karıştırdı galiba.neyse Rabbim hayırlısını versin.dualarınızı esirgemeyin.

meryemcim rahat bir bayram geçirmene çoook sevindim...umarım daha da güzel günleriniz olur canım...ama sakın stres yapma, tüm hastalıkların başında stres geliyor unutma canım...:KK70: tatili de kaymaklı yapmışsın oh ne alaa..kurtlarını dök düğünde kaydirigubbakcemile2

havvacım sakın ha üzülme...arada böyle olabiliyor ne yazık ki..ben belirtilere baksaydım en azından 12 çocuk sahibi olurdum bugüne bugün :KK70:...rüya tabirlerine bakınca şu da olabilir bu da diyo insanı çileden çıkarıyo...bence onların çoğu palavra...

ne yazık ki olmayınca da olmuyor...sağlık olsun be kızlar, gerisi inanın ki boş...benim teyzemin eşi de cilt kanseriymiş....bu aralar o kadar çok duyuyorum ki çocuk isteğini iyice unutturdu bu üzüntüler..önemli olan hakikaten sağlık....Allah korusun eşimin yorgan döşek hasta yattığını hayal ediyorum ve kendime geliyorum...bizler ne kadar şanslıymışız ki ucuz atlattık..bu kanser illeti grip gibi herkesi vurmaya başladı farkında mısınız...Allah herkesi sevdiklerine bağışlasın
öptm kıslar, e artık gelin de eski günlere dönelim
docaman öptm

merhaba bayanlar yaklaşık 2 saate yakındır bu topiği okuyordum en nihayetinde bütün sayfaları tek ttek okuyup bitirdim meryemi havvayı ve ebruyu daha yakından tanıma fırsatı bulmuş oldum..okurken çok samimi ve sıcak geldiniz üçünüzde bana bende sizin aranıza katılıp sizlerle sohbet etmek isterim tabi sizlerde beni isterseniz.özelden aslında ebruya msj yazmıştım bu sayfaya girmemle ilgili sizlerlede paylaşmak isterim.bende 3 yıllık evliyim 2 yaşında bir oğlum var allahım olmayanlarada nasip etsin inş. eşim astsubay şuan kütahyadayız geçen yaz muştan geldik.havvacım varto yolu üzerinde mercimekkale köyü var mutlaka biliyorsundur eşim ordaki karakolda görevli idi.evlendim oraya gittik orda ben 2 yıl kaldım.şimdide burdayız işte aslen mersinliyim.
benimde bu sayfaya girip bakma sebebim eşim yani eşimin yumurtalığında oluşan kist geçen yıl gata ya gittik ultrasonla bakıldı doktor alınmasının çokta gerekli olmadığını kanser hücresinin bulunmadığını falan söyledi.6 ay süre ile kontrollere gitmesini söyledi.kist öyle duruyor herhangi bir müdehale yapılmadı bu eşimde ağrıya sebeb oluyor.şuanda bende oğlum çok fazla büyümeden 2. bebğimiz olsun istiyorum 2 aydır korunmasız beraber oluyoruz ama daha hamile kalamadım.eşim geçenlerde o kistin spermleri yukarıya çıkarmadığından bahsetti çocuğun olmasının zor olduğunu söyledi bende bu duruma epey endişelendim araştırmak istedim sizlerden fikir edinmek bilgilerinizden faydalanmak isterim.bi kaç ay daha deneyip eğer bebek olmazsa eşimin tekrar sevk alıp askeri hastaneye gitmesini önereceğim inş faydası olur...
sizleri yazılarınızdan tanımak güzeldi inş bundan sonra daha sık görüşürz fikirlerimizi paylaşırız..

canım günaydın, ben topiği takip edeceğini düşünmemiştim. Tabii ki seni de tanımaktan üçümüz de memnun oluruz...kızlar da sanırım benimle aynı görüştedir sanki birbirimizi uzun yıllardır tanıyormuşuz gibi hissediyorum...dualarım onlarla beraber...ismini söylersen memnun oluruz canım, dulalarımız seninle de olur...
gerçi ben özelden yazmıştım ama buradan da paylaşayım...yolu buraya düşen bir arkadaş olursa o da bilgilenmiş olur bence...Allah kimseye dermansız dert, hastalık vermesin...
öncelikle biricik yavrunu allah bağışlasın ve Allahın razı olduğu kullarından olur inşallah...
canım önemli olan eşinin konforlu bir şekilde yaşaması...kist belki o dönemlerde fazla ağrı yapmıyordu ve doktorlar o kisti almayı gerek görmediler...ama gittikçe ebatı büyüyor ve ağrı yapıyor...bu durumda hamile kalamama durumunda doktora gitmek bana uygunmuş gibi gelmiyor...öncelikle üçünüzün sağlığı...bence doktora tekrar başvurun ve şikayetlerinizi anlatın...hem Gata da bu konuda tek doktor yoktur, madem sadece askeri hastanelerde muayene olabiliyorsunuz bir de başka bir doktorun düşüncesini alın..
sadece bu konu için değil, her hastalıkta erken teşhis önemli canım...biz üçümüz de bu konuda şanslıydık Allah eşlerimizi bize bağışladı...kendi sağlığımız da önemli tabii..bu yüzden her ay göğüslerinizi kontrol edin...senede bir defa da smear testi yaptırın...vücudunuzda garip bir durum olduğunda geçer diye beklemeyin, doktora başvurun...umarım ilerideki günlerde de hep beraber görüşürüz
havvacım ve meryemcim bir ses verseniz artık diyorum, özledim sizleri :sinifsinif:

meryyyeeeeemmmm bak biii

Erkeklere bir iyi bir kötü haber
08 Temmuz 2009 Çarşamba 16:10Bilim adamları laboratuvar ortamında insan kök hücrelerinden sperm yaptılar. Durumun etik olup olmadığı tartışılıyorıNTERNETHABER/Dış Haberler

ıngiliz bilimadamları, kısırlık sorununa kesin çözüm buldular, insan kök hücresinden yapay sperm yaptılar. ıyi haber bu... Kötü habere gelince, bu durumda erkeklere üreme konusunda pek gerek kalmadı...

Laboratuvar ortamında erkek kök hücreleri kullanılarak yaratılan spermlerin, çocuk sahibi olmak isteyen ama kısır olan erkekler için bir devrim niteliğinde olduğu belirtildi. Çünkü eşlerinin yumurtalığına yerleştirilecek kendi spermleriyle, kendi çocuklarına sahip olabilecekler.

Newcastle Üniversitesi'nden biyoloji profesör Dr. Karim Nayernia, çeşitli kokteyler, vitaminler ve kimsayallar yardımıyla kişiden alınan kök hücreleri sperme dönüştürmeyi başardı.

Mikroskop altında incelenen yapay spermlerin, gerçek spermlerden hiç bir farklılığı olmadığı tespit edildi. Kök hücrelerden yaratılan bu spermi, bir erkeğin kolundan alınan deri hücreleriyle de yaratmayı umduklarını söyledi Profesör Karim Nayernia.

'YAPAY SPERM ETıK Mı?' SORUSU DA GÜNDEMDEBeş yıl içinde tüm tüp bebek kliniklerinde kullanılması beklenen bu yöntem, milyonlarca erkek için umut oldu ama, etik tartışmaları da beraberinde getirdi.

Erkeklerin kök ya da deri hücrelerinden yaratılan spermlerle doğacak çocukların olması, akıllara kötü bir senaryo da getiriyor. Çünkü bu şekilde mezardaki ölü adamın bile çocuğu olma ihtimali ortaya çıkıyor.

YAPAY SPERMLE DÖLLENME SAĞLAMAK YASAL DEĞıLSağlık sorunları nedeniyle kendi DNA'larından bir çocuk sahibi olamayan erkekler için müthiş bir buluş olan yapay spermler, ıngiliz yasaları gereğince yasak.

Yapay döllenme ve tüp bebek klinikleriyle ilgili çeşitli yasalarda, laboratuvar ortamında yetiştirilmiş sperm veya yumurtalıkların asla kullanılamayacağına yer veriliyor. Ancak bilimadamları, bu buluşun bahsedilenlerden farklı bir noktada olduğunu ve bu nedenle de yasaların değiştirilmesi gerektiğini söylüyor.

Özellikle son dönemlerde, erkeklerde sperm üretim bozukluklarına çok fazla rastlanıyor olması nedeniyle bu buluşun öz çocuklarına sahip olmak isteyen erkekler için ne derece önemli olduğunun anlaşılması konusunda ricada bulunuyor Profesör Karim Nayernia.

bi haber dahaaa :))

Kök hücreden çocuk sahibi olunmasında yeni bir gelişme de Çin’den geldi. Geçtiğimiz hafta içinde tüm dünyada basın organlarında aynı anda duyurulan bu habere göre, araştırıcılar bir farenin deri hücresini alıp, yeniden programladıktan sonra, tamamen sağlıklı bir yavrunun dünyaya geldiğini gösterdiler.

Bu yöntem biri “Chinese Academy of Sciences and Shanghai Jiao Tong” üniversitesinde görevli Qi Zhou ve Fanyi Zeng isimli araştırıcılar, diğeri ise “National Institute of Biological Sciences” dan Shaorong Gao tarafından, iki ayrı üniversitede aynı tarihlerde gerçekleştirildi. Çalışmalar "Cell Stem Cell, 23 July 2009" ve "Nature, 23 July 2009" dergilerinde yayınlandılar.

Teknik olarak; önce bir farenin cildinden çok sayıda hücre topladılar. Her bir hücreye 4 yeni gen enjekte ederek, bunların cilt hücresi olarak hafızalarını sildiler. Böylelikle, sanki yeni oluşmuş bir hücre gibi, her yöne farklılaşabileceklerdi. Her ne kadar deriden alınan hücrelerin sadece %0.01 kadarı yeniden programlama tedavisine yeterli cevap verdilerse de, yavru oluşturmak için yeterli sayıda hücre elde etmek mümkün olmuştu. Daha sonra, normal iki farenin çiftleşmesinden oluşmuş sağlıklı bir embriyoyu aldılar ve bölünerek içlerinde sadece iki adet hücre oluşmasına izin verecek kadar yaşattılar. ışte, bu embriyonun içine de, deriden alıp yeniden programladıkları hücreyi yerleştirdiler.

Bir süre sonra bu embriyoları dişiye naklettiler. Dişi normal gebeliğini tamamladı ve sağlıklı bir yavru dünyaya getirdi. Daha da ilginci, dünyaya gelen farelerden "Tiny" adını verdikleri erkek, dişisiyle çiftleştirildiğinde, bir de sağlıklı yavru sahibi olmuştu!

“Eğer...”, diyor araştırıcılar, “...biz bu deri hücrelerini enjekte etmeseydik, alıcı olarak kullandığımız embriyolar hiçbir zaman normal bir yavru durumuna gelişemeyecekti. Bu durumda bizim oluşturduğumuz yavru, tamamen deri hücresi alınan fareye ait olmalı.” Dünyaya gelen yavrunun genetik testleri de %96 oranında derisini veren baba fareyle uyumlu çıktı. Yine de %4 gibi bir farklı gen söz konusu. Ama bu %4’lük genlerin de yavrunun gerçek babasının kimliği konusunda melez denilmesini gerektirmeyeceği savunulmakta.

Araştırıcılar, ciltten aldıkları bu tür hücrelere “Uyarılmış Çok yönlü Kök hücre; induced pluripotent stem cells, ya da iPS cells” adını vermekteler. Her ne kadar çalışmalardan birinde 400 denemede bir, diğer çalışmada ise 1500 denemede 22 yavru doğurtulabilmiş olsa da, daha önce kopyalanmış koyun Dolly’nin aksine, bu yeni tekniğin daha güvenilir olduğu ve çocuk dünyaya getirmede yeni bir dönem açacağı ileri sürülmekte.

çok teşekkür ederim...Allah kimseye dermansız dert, hastalık vermesin...henüz tüp bebek denemesine başlamadık...biraz zamana ihtiyacımız var sanırım...ama teşekkürler...inşallah Allah senin gönlüne göre verir...

canım çok geçmiş olsun Allah'ım eşin ve bütün hastalara şifa versin.:Saruboceq:

samimi, canım çok teşekkür ederim...haklısın Allah tüm hastalara şifa versin...dermansız hastalık vermesin kimseye..ne kadar şükretsek az..herkes dikkat etmeli sağlığına...zararlı şeylerden uzak durmalıyız..

merhaba kızlar.topiğimize yeni gelenler olmuşöncelikle hoşgeldiniz.tabiki katılabilirsiniz sonuçta dertler paylaştıkça daharahatatlatılıyor.
kızlar kaç gündür giremiyorum çünkü laptopum bozuldu daha yeni geldi hemen girdim sizleri çok merak ettim.tatlışoğlum ismini söylersen sevinirim ebrununda dediği gibi ismiyledua ediyoruz ve daha samimi oluyor.canım bilmem o köyü oraya uğramadan bizim oraya gidilmez:)galiba çalışmıyorsun çalışmadan oralarda vakit geçirmek çok zor.canım geçmiş olsun bende eşimin hastalığı sırasında çok araştırma yaptım.kistin büyüme ihtimali var.sizde biran önce doktora gidin.öncelikle çok şanslısın rabbim sana birçocuk nasip etmiş.inşallah ikinciyide nasip eder.
gerçekten bu hamilelik işi çok acayip. ebrucum geçen dayımın kızıhamile demiştimya yeni doğuran diğer dayımın kızı 5 aylıkhamile.maşallah pıtırpıtır yumurtluyorlar:)kocasıyla küsmüs baba evine gelmiş.kucağında bir çocuk karnında bir çocuk.kimi kıymetini bilmez bizde dört gözle padişahlarımızı yada prenseslerimizi bekliyoruz.olsun her zaman diyorum zamanı var.
ebrucum sanada geçmiş olsun.dediğin gibi artık kanser grip gibi çoğalan bir hastalıkhaline geldi.Rabbim bizimkileri en basitiyle sınadı.Allah kimseye göstermesin.dediğin gibi dikkatliolmak lazım.meselaeşimin ikinci ameliyatı benim yüzümden oldu.beli ben olmasameşim takmazdıo şişliği.özellikle kadınlarda rahi ve göğünskanseri çoğaldı.dikkatli olmak lazım.

meryemciğim hala gelmemiş.bol bol eğlen canım.bende daha okula başlayamadım görevlendirmemi bekliyorum.samsun bu konuda biraz tembel.öğrenci okulda boş oturuyor ben evde boş oturuyorumtamam nasıl olsa maaşımı alıyorum ama çocuklara üzülüyorum.bazen ne acayip bir ülkemiz var diyorum.
bu arada ebru senin içinaraştırmışçok sevindim.inşallah kısa sürede dahada ilerler..ama biliyorsunki buişler için maddiyat gerekli.öncedende dediğim ibi birikim yapmak lazım.belki yabancı ülkede yaptırırsınız.inşallah tüp bebek gibi çok yaygın bir hale gelir zamanla.hadi gel artık.

ebrucuğum teşekkürederim yok kafama takmıyorum ama belirtiler okadar fazlaydıki şüphelenmemk elde değil.bu arada anneme demiştim bayramda burdalardıya.o da kayınvalideme söylemiş.dedikigeçen bazen gerçektensaçmalıyorlar buyaşlılar.ben menopaza girerken böyle olmuştum kızım doktora git dedi..bende dedimki artık bir yere kadar dayanabiliyorsun saçmalama anne dedim.millet doğru düzgün adetolamaz 3 ayda olanımıaran azolanımıaran varda var.genç kızken kist olnımı aran göğsünden süt gelenmi aran.varda var dedim.hayatımda ilk defa adetim geçikti.o da 3-5gün kigayet normal.üzüntü stres sıkıntı normal dedim.hemben doktora yeteri kadar gittim.haa buarada bizim çocuğumuz sperm azlığı hatta az olan spermin bozukluğu bozuk veaz olan spermin ilerleyemeyişi yüzünden hamile kalamıyorum anladınmı dedim.iyiki eşimduymadıüzüldüm ama bazen bunları bilmeleri daha iyi.benim annemler hiçdemiyor. sanki ben çok istemiyorum.sonrapişman oldudediğine geldi öptü olsun kızım olmasada olur dedi.ama ben sinirlenmiştim artık.bazende ende ümit yok oyüzden olmaz diyor.yani ümitlenincede kendimin adet olmasını engelliyorumbelkide psikolojik olarak.ümitsizim tamammı dedim.aslında melekgibidir maddi manevi ynımızda birinsan gerçekten hakkını yiyemem.ama çocuk diye tutturması sinir ediyor beni.bazen lafımı esirgemiyorum çünkü biraz açık sözlü bir insanım.hem doktor gittim kızım zamana bırakın dedi zaten hormon testlerim normal.zaten görümcemin kızı var 6aylık ona bakmaktan beli iki büklüm oldu anne hiç bıkmıyonmu diyorum olsun seninki ikiz olsun yine bakarım diyor.kaç gündür gitmiyorum evden bile çıkmıyorum.anladı hatasını neyse kızlar sizle paylaşmak istedim.kaç gündür evdeyim çenem düştü.

X